** اخبار، نتایج و حواشی مسابقه های پارالمپیک ریو 2016 **

وضعیت
موضوع بسته شده است.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
8,672
امتیاز واکنش
26,158
برخی دوستان زیر قول‌شان زدند
دارنده مدال برنز دوی 1500 متر در پارالمپیک 2016 ریو، گفت: باورم نمی شود که نقره را از دست دادم و دلم برای این موضوع سوخت.
به گزارش وانانیوز،
122034_409.jpg
پیمان نصیری پس از کسب نخستین مدال برنز کاروان ایران در پارالمپیک 2016 ریو، اظهار داشت: واقعیت این است که فکر همه چیز بود، جز این اتفاقی که امروز افتاد. از اینکه دوم نشدم، شرمنده ام. باورم نمی شود که نقره را از دست داده ام، چون دونده لهستانی با من فاصله داشت.
وی افزود: اتفاق امروز باید تجربه‌ای برای آینده شود. نمی دانم چرا حریف را رها کردم. قسمت این بوده و حتماً حکمتی داشته که این اتفاق رخ داده است.
دونده 1500 متر کشورمان در پارالمپیک، ادامه داد: مسابقه خوبی برگزار شد. متاسفانه برخی دوستان در بحث فنی ضعیف عمل می کنند و بحث 8، 10، 20 سال قبل را مطرح می کنند. آنها فکر کارهای خودشان هستند و آن را دنبال می کنند.
نصیری عنوان کرد: ما درخواست کردیم که 19 شهریور به برزیل بیاییم. من سه ماه در ارتفاع تمرین کرده بودم و فاصله بیش از چهار روز تا زمان مسابقه فاصله خوبی نیست. از 6، 7 ماه قبل در این باره صحبت کردیم و قول هم دادند، اما زیر قول‌شان زدند. در واقع اذیت کردند و نگذاشتند که برنامه خودمان را پیاده کنیم. دونده آمریکایی هفته پیش به ریو آمد. واقعاً باید در این باره تصمیم فنی گرفته شود.
وی تصریح کرد: من امروز چوب اشتباهم را خوردم، در غیر این صورت دوم می شدم. می خواهم خطاب به خسروی وفا صحبت کنم. او مدیر خوب و توانمندی است و به واسطه او به پارالمپیک آمدم، اما بداند که مرا اذیت کردند. در واقع مرا با کسی مقایسه کردند که به جمع هشت نفر هم نمی رسد. من در دوها تنها هستم. حمید اسلامی هم هست، اما او فاصله دارد و این یک واقعیت است. این حرف ها را می گویم تا شاید فرجی شده و معضلات از سر راه برداشته شود.
دارنده مدال برنز پارالمپیک 2016 گفت: چه کسی می تواند بیشتر از خودم بابت مدال آوری یا ناکامی خوشحال یا ناراحت شود؟ متاسفانه دوستان به حرف ما توجهی نکردند. حالا هم به پارا آسیایی 2018 خواهم رفت تا در آنجا حقم را بگیرم.
نصیری که انتظار کسب مدال برنز را نداشت، اظهار داشت: برای دوم نشدن در مسابقه امروز دلم سوخت. من به خودم باختم.
وی در ادامه انتقاداتش، گفت: شرایط به همین صورت پیش برود، در پارالمپیک توکیو اوضاع بدتر از این هم می شود و پسرفت خواهیم کرد. این به خاطر آن است که دوستان همچنان فکر 10، 15 سال قبل هستند.
دونده 1500 متر ایران در پارالمپیک، عنوان کرد: دو ماه پیش با خسروی وفا حرف زدم و اگر قانع نمی شدم، به اینجا نمی آمدم. به من گفتند که فکر طلای ریو باشم، اما اعلام کردند که باید دوباره رکورد ورودی را در مسابقه انتخابی بگیرم. این شرایط مجبورم که تمریناتم را تغییر بدهم و تمرینات بدنسازی را کنار بگذارم و پس از آن در مسابقه انتخابی شرکت کردم. بر سر همین مسابقه انتخابی آنقدر اذیتم کردند که خدا می داند و بس. 20 روز مصدوم بودم و با ترس و لرز کارهای مربوط به آسیب دیدگی را انجام بدهم. باز هم می‌گویم که به خاطر خسروی وفا به پارالمپیک آمدم.
نصیری ادامه داد: این‌ها را گفتم که شنیده شود. من به خاطر مملکت‌ام آمدم و به خاطر گریه‌های کائیدی، علیاری و ناراحتی صالح فرج زاده این مسائل را گفتم.
دارنده مدال برنز پارالمپیک ریو در پایان، گفت: رقابت عوض شده و دیگر مثل گذشته نیست. من در مسابقات قطر با سه صدم ثانیه اختلاف و در حالی که مصدوم بودم، به دونده آمریکایی باختم، اما اینجا شرایط دیگری رقم خورد. امیدوارم حرف هایم به گوش برخی دوستان برسد. آنها زحمت می کشند اما زحمت کشیدن هم باید روی برنامه باشد.

• پیشنهادات
  • kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    اظهارات سرمربی وزنه برداری پارالمپیک بعد از ناکامی صلحی پور
    سرمربی تیم ملی وزنه برداری پارالمپیک گفت: ما فقط برای طلا آمده بودیم و رقابت اصلی بین ما و چین بود که وزنه بردار چینی هم اوت شد.
    به گزارش وانانیوز،
    122028_693.jpg
    احمد دلجوان بعد از ناکامی حامد صلحی پور در مسابقات وزنه برداری پارالمپیک ریو گفت: امروز روز حامد نبود. یک وزنه بردار درجه دوم آمد و طلا را گرفت.
    وی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود با وزنه هایی سبک تری آغاز می کردیم تا حداقل در جدول مسابقات بماند گفت: ما فقط برای طلا آمده بودیم و رقابت اصلی بین ما و چین بود که وزنه بردار چینی هم اوت کرد. حتی میخواستیم بعد از مسجل شدن طلا برای رکوردشکنی برویم که همه چیز به هم ریخت.

دلجوان ادامه داد: صلحی پور بارها این وزنه را در تمرینات براحتی مهار کرده بود و حتی 10 کیلوگرم زیر رکورد خودش بود.

وی درباره داوری گفت: فقط می توانم بگویم حامد 3 وزنه زد که حداقل باید یکی از آنها را قبول می کردند. حرکت اول را می توانستد دو بر یک قبول کنند، اما نکردند.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    صلحی پور: بیشتر از این وزنه را در تمرینات زده بودم/ باید حداقل یک حرکتم را قبول می کردند
    زمان دریافت خبر : سه‌شنبه 23 شهریور 1395 ساعت 20:30

70449489_75787683caacc.jpg

نماینده دسته 88 کیلوگرم تیم ملی وزنه برداری پارالمپیک گفت: داوران باید حداقل یکی از حرکات من را قبول می کردند.
    به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از ریو، حامد صلحی پور بعد از ناکامی درمسابقات وزنه برداری پارالمپیک ریو، گفت: من کار خودم را کردم و وزنه هایم را زدم. قبول دارم حرکت سومم خطا بود اما حرکت اول را باید دو به یک قبول می کردند.
    وی در پاسخ به این سوال که به نظر داوران سخت گیری کردند و همین اتفاق برای وزنه بردار چینی هم رخ داد گفت: نمی دانم، اما باید حداقل یک حرکت من را قبول میکردند.
    صلحی پور در خصوص اینکه آیا بهتر نبود با وزنه هایی سبک تری آغاز می کرد چون بنظر می رسید استرس داشتی گفت: نه، خیلی راحت بودم. وزنه هایی را انتخاب کرده بودیم که در توانم بود و بارها در تمرینات زده بودم. وزنه ها برای شروع رقابت سبک بود چون برای طلا آمده بودم.
    وی تصریح کرد: در تمرینات وزنه های به مراتب بیشتری را زده بودم و در این مسابقات برای رکوردشکنی آمده بودم. عذرخواهی می کنم، تلاشم را کردم، اما نشد.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    دغدغه های دونده ایران پس از کسب نشان برنز پارالمپیک
    زمان دریافت خبر : سه‌شنبه 23 شهریور 1395 ساعت 20:29

70449479_75787673dcccb.jpg

ریو - ایرنا - دارنده مدال برنز دوی 1500 متر بازی های پارالمپیک ریو از دغدغه های دو و میدانی ایران سخن گفت و تاکید کرد: چنانچه به این دغدغه ها توجه نشود در پارالمپیک 2020 نتایج خوبی در انتظار این رشته نخواهد بود.
    پیمان نصیری دونده دوی 1500 متر بازی های پارالمپیک 2016 ریو پس از کسبنشان برنز این بازی ها به خبرنگار ایرنا گفت: متاسفانه برخی دوستان در بحث فنی ضعیف عمل می کنند و بحث های 20 سال گذشته را مطرح می کنند، آنها در اندیشه کارهای خودشان هستند و کارهای خودشان را دنبال می کنند.
    وی نامی از این افراد نبرد، اما گفت: درخواست کرده بودم 19 شهریور ماه به برزیل بیاییم، اما به این درخواست توجه نشده و همانند سایر بازیکنان 10 شهریور ماه به ریودوژانیرو آمدیم.
    نصیری افزود: سه ماه در ارتفاع تمرین کرده بودم، از هفت ماه پیش در این زمینه گفت و گوها انجام شد و قول های لازم داده شد، اما زیر قولشان زدند. در واقع من را اذیت کردند و نگذاشتد برنامه های خود را اجرا کنم.
    دارنده مدال برنز بازی های پارالمپیک 2016 ریو گفت: حضور من در ریودوژانیرو نباید بیشتر از چهار روز تا زمان مسابقه می بود، اینکه از 10 شهریورماه در این شهر هستیم، خوب نیست، دونده آمریکایی که به مدال طلا رسید هفته پیش ریو آمد.
    وی با بیان اینکه «در این باره تصمیم فنی گرفته شود»، گفت: امروز چوب اشتباهات خودم را خوردم و گرنه باید دوم می شدم.
    نصیری افزود: می خواهم خطاب به خسروی وفا صحبت کنم. او مدیر خوب و توانمندی است و به واسطه او به پارالمپیک آمدم، او بداند که مرا اذیت کردند. در واقع مرا با کسی مقایسه کردند که به جمع هشت نفر هم نمی رسید. من در دوها تنها هستم. دوندگان دیگری هم هستند، اما آنها فاصله دارند و این یک واقعیت است. این حرف ها را می گویم تا شاید معضلات از سر راه برداشته شود .
    وی گفت: باورم نمی شود که نقره بازی های پارالمپیک را از دست داده ام و دلم برای این موضوع سوخت. واقعیت این است ...

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    حذف الفت نیا در پرش طول
    خبرگزاری میزان- نماینده کشورمان در پرش طول با قرار گرفتن در جایگاه نهم به کار خود در پارالمپیک پایان داد.
    763879_809.jpg
    به گزارش خبرگزاری میزان، علی الفت‌نیا امروز (سه‌شنبه) در ورزشگاه المپیک شهر ریو دو ژانیرو با پرش 5 متر و 52 سانتی‌متری در ماده T37 از صعود به جمع هشت ورزشکار پایانی باز ماند.

پیش از الفت‌نیا، پیمان نصیری در ماده 1500 متر موفق به کسب مدال برنز در همین ورزشگاه شده بود.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    فلفلی: نگران مصدومان تیم هستم
    زمان دریافت خبر : سه‌شنبه 23 شهریور 1395 ساعت 20:24

70449221_75787334adcce.jpg

سرمربی تیم فوتبال پنج نفره گفت: در بازی های مرحله حذفی فوتبال پنج نفرهبازی های پارالمپیک ریو نگران سه بازیکن مصدوم دارم که نگران وضعیت آنها هستم.
    به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری صداوسیما ؛ جواد فلفلی پس از تساوی مقابل برزیل در مرحله گروهی فوتبال پنج نفره بازی های پارالمپیک ریو گفت: دو بازیکن تیم از قبل مصدوم بوده اند و صادق رحیمی نیز در بازی مقابل برزیل مصدوم شد.
    وی گفت: مصدومیت این بازیکنان دغدغه فکری ام شده است و امیدوارم بتوانیم آنها را برای مرحله حذفی آماده بازی کنیم.
    سرمربی تیم فوتبال پنج نفره ایران در خصوص بازی با تیم بزریل نیز گفت: بازی بسیار سختی بود و خوشحال هستم که بازیکنان توانستند دستورات کادر فنی را در زمین مسابقه به درستی اجرا کنند و یک امتیاز شیرین از این بازی بگیریم.
    فلفلی افزود: صعود به مرحله حذفی فوتبال پنج نفره بازی های پارالمپیک ریو دستاورد مهمی است و امیدواری روند موفقیت تیم در مرحله حذفی نیز تداوم یابد و با یک مدال پارالمپیک به تهران برگردیم.
    وی گفت: حریف بعدی ایران در مرحله حذفی عصر امروز مشخص می شود.
    سرمربی تیم فوتبال پنج نفره ایران افزود: حریف ایران در مرحله حذفی یکی از دو تیم آرژانتین یا چین خواهد بود که عصر امروز برای سرگروهی با یکدیگر روبرو می شوند.
    فلفلی گفت: امیدواریم تیم فوتبال پنج نفره چین بازی با آرژانتین را ببرد و حریف ایران در مرحله حذفی شود. زیرا بازی با چین که یک تیم آسیایی است برای ایران بهتر است.
    وی تیم فوتبال پنج نفره آرژانتین را یکی از تیم های خوب و با تجربه این دوره از رقابت ها دانست و گفت: برای کسب مدال به ریو آمده ایم و هر تیمی مقابل ما قرار گیرد، قطعا بازی دشواری خواهد داشت و شاگردانم همه تلاش خود را برای پیروزی انجام می دهند.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    نصیری مدال برنزش را دریافت کرد
    زمان دریافت خبر : سه‌شنبه 23 شهریور 1395 ساعت 20:23

70449217_75787331fbebe.jpg

به گزارش خبرنگار اعزامیخبرگزاری تسنیم از ریو، مراسم اهدای مدال مسابقه دوی 1500 متر در کلاس T20 برگزار شد و پیمان نصیری، نماینده کشورمان درپارالمپیک 2016 ریو مدال برنز خود را بر گردن آویخت.
    در این ماده دونده آمریکایی مایکل برانیگان با زمان 3:51.73 به مدال طلا رسید و دونده لهستانی دانیل پک با 3:56.17 نقره گرفت. نصیری نیز با ثبت زمان 3 دقیقه 56 ثانیه و 24 صدم ثانیه به مدال برنز رسید.
    کاروان ایران تاکنون در پارالمپیک 2016 ریو موفق به کسب سه طلا، پنج نقره و یک برنز شده است.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    دلجوان: برای طلا آمده بودیم/ حامد بارها این وزنه را در تمرینات زده بود
    زمان دریافت خبر : سه‌شنبه 23 شهریور 1395 ساعت 20:23

70449216_75787330dfdae.jpg

سرمربی تیم ملی وزنه برداری پارالمپیک گفت: ما فقط برای طلا آمده بودیم و رقابت اصلی بین ما و چین بود که وزنه بردار چینی هم اوت کرد.
    به گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از ریو، احمد دلجوان بعد از ناکامی حامد صلحی پور در مسابقات وزنه برداری پارالمپیک ریو اظهار داشت: امروز روز حامد نبود. یک وزنه بردار درجه دوم آمد و طلا را گرفت.
    وی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود با وزنه های سبک تری آغاز می کردیم تا حداقل در جدول مسابقات بماند، گفت: ما فقط برای طلا آمده بودیم و رقابت اصلی بین ما و چین بود که وزنه بردار چینی هم اوت کرد. حتی می خواستیم بعد از مسجل شدن طلا برای رکوردشکنی برویم که همه چیز به هم ریخت.
    دلجوان ادامه داد: صلحی پور بارها این وزنه را در تمرینات به راحتی مهار کرده بود و حتی 10 کیلوگرم زیر رکورد خودش بود.
    وی درباره داوری گفت: فقط می توانم بگویم حامد 3 وزنه زد که حداقل باید یکی از آنها را قبول می کردند. حرکت اول را می توانستد دو بر یک قبول کنند، اما نکردند.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    سرمربی تیم فوتبال پنج نفره: نگران مصدومان تیم هستم
    زمان دریافت خبر : سه‌شنبه 23 شهریور 1395 ساعت 20:22

70449179_75787281ffbee.jpg

سرمربی تیم فوتبال پنج نفره ایران گفت: در بازی های مرحله حذفی فوتبال پنج نفره بازی های پارالمپیک ریو نگران سه بازیکن مصدوم تیم هستم.
    به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به برزیل، جواد فلفلی پس از تساوی مقابل برزیل در مرحله گروهی فوتبال پنج نفره بازی های پارالمپیک ریو گفت: دو بازیکن تیم از قبل مصدوم بوده اند و صادق رحیمی نیز در بازی مقابل برزیل مصدوم شد.
    وی گفت: مصدومیت این بازیکنان دغدغه فکری ام شده است و امیدوارم بتوانیم آنها را برای مرحله حذفی آماده بازی کنیم.
    سرمربی تیم فوتبال پنج نفره ایران در خصوص بازی با تیم بزریل نیز گفت: بازی بسیار سختی بود و خوشحال هستم که بازیکنان توانستند دستورات کادر فنی را در زمین مسابقه به درستی اجرا کنند و یک امتیاز شیرین از این بازی بگیریم.
    فلفلی افزود: صعود به مرحله حذفی فوتبال پنج نفره بازی های پارالمپیک ریو دستاورد مهمی است و امیدوارم روند موفقیت تیم در مرحله حذفی نیز تداوم یابد و با یک مدال پارالمپیک به تهران برگردیم.
    وی گفت: حریف بعدی ایران در مرحله حذفی عصر امروز مشخص می شود.
    سرمربی تیم فوتبال پنج نفره ایران افزود: حریف ایران در مرحله حذفی یکی از دو تیم آرژانتین یا چین خواهد بود که عصر امروز برای سرگروهی با یکدیگر روبرو می شوند.
    فلفلی گفت: امیدواریم تیم فوتبال پنج نفره چین بازی با آرژانتین را ببرد و حریف ایران در مرحله حذفی شود. زیرا بازی با چین که یک تیم آسیایی است برای ایران بهتر است.
    وی تیم فوتبال پنج نفره آرژانتین را یکی از تیم های خوب و با تجربه این دوره از رقابت ها دانست و گفت: برای کسب مدال به ریو آمده ایم و هر تیمی مقابل ما قرار گیرد، قطعا بازی دشواری خواهد داشت و شاگردانم همه تلاش خود را برای پیروزی انجام می دهند.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    نصیری مدال برنزش را دریافت کرد
    زمان دریافت خبر : سه‌شنبه 23 شهریور 1395 ساعت 20:21

70449137_75787249afcdf.jpg

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مراسم اهدای مدالمسابقه دوی 1500 متر در کلاس T20 برگزار شد و پیمان نصیری، نمایندهکشورمان در پارالمپیک 2016 ریو مدال برنز خود را بر گردن آویخت.
    در این ماده دونده آمریکایی مایکل برانیگان با زمان 3:51.73 به مدال طلا رسید و دونده لهستانی دانیل پک با 3:56.17 نقره گرفت. نصیری نیز با ثبت زمان 3 دقیقه 56 ثانیه و 24 صدم ثانیه به مدال برنز رسید.
    کاروان ایران تاکنون در پارالمپیک 2016 ریو موفق به کسب سه طلا، پنج نقره و یک برنز شده است.
    انتهای پیام/

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا