** اخبار، نتایج و حواشی مسابقه های پارالمپیک ریو 2016 **

وضعیت
موضوع بسته شده است.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
8,672
امتیاز واکنش
26,158
دختربرزیلی که به عشق زهرا نعمتی نامش را تغییر داد +تصاویر
مادری برزیلی که اسم دخترش را به عشق زهرا تغییر داده بود و علاقه زیادی هم به زهرا نعمتی کماندار طلایی پارالمپیک ایران داشت بالاخره در جریان مسابقات تیراندازی باکمان و بعد از رقابت کماندار طلایی کشورمان دیدار کرد.

وی درحالیکه از عشق دیدن زهرا نعمتی می گریست, گفت: اسم زهرا به من الهام شده بود و عاشق این اسم بودم به همین دلیل خواستم اسم دخترم را زهرا بگذارم اما بسیاری مخالفت کردند چون اسم زهرا در برزیل خیلی کم است و مرا منع می کردند اما من اسم دخترم را زهرا گذاشتم.

k8alofov78nh53eesmdw.jpg

وی افزود: دخترم به من گفت زهرا نعمتی را در ایران می شناسد. از طرفی من به بیماریی مبتلا شدم که نمی تواستم حرکت کنم رشته تیراندازی را شروع کردم و وقتی تیراندازی نعمتی را دیدم عاشقش شدم.

زهرا نعمتی نیز اظهار داشت: بزرگترین موفقیت من این است که شما اینجا هستید.

در ادامه مادر برزیلی حوله دخترش را نشان داد که اسم زهرا روی آن نوشته شده بود و زهرا نعمتی هم اسم زهرا را روی لباس زهرای برزیلی نوشت.

• پیشنهادات
  • kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    رئیس فدراسیون وزنه برداری روسیه استعفا کرد
    تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون وزنه برداری روسیه به علت محرومیت وزنه برداران این کشور از حضور در بازیهای المپیک ریو استعفا کرد.

82231965-71020581.jpg

به گزارش ایرنا از رویترز، سرگئی سیرتسوف رئیس فدراسیون وزنه برداری روسیه روز پنجشنبه بدنبال محرومیت وزنه برداران روسی از حضور در بازی های المپیک ریو به علت دوپینگ، استعفا کرد.
    سیرتسوف که از سال 2010 ریاست فدراسیون وزنه برداری روسیه را بر عهده داشته است، در این باره به خبرگزاری تاس گفت: من تصمیم به کناره گیری گرفتم و ماکسیم آگاپیتوف به طور موقت این مسئولیت را به عهده می گیرد.
    وی افزود: یک نفر باید توان این اتفاقات را بدهد و من این کار را کردم.
    فدراسیون بین المللی وزنه برداری در ماه ژوئیه تمام وزنه برداران روسیه را به علت موارد متعدد آزمایش مثبت دوپینگ از حضور در بازی های المپیک 2016 ریو محروم کرد.
    رئیس جدید این فدراسیون 29 سپتامبر (8 مهر) انتخاب خواهد شد.
    آگاپیتوف نایب رئیس، سرگئی یرمین رییس کمیته نظارتی و ویاچسلاف کلوکوا عضو کمیته فنی فدراسیون وزنه برداری روسیه سه نامزدی جانشینی سیرتسوف هستند.
    بازیهای المپیک تابستانی 2016 از 15 تا 31 مرداد ماه به میزبانی ریودوژانیرو برگزار شد.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    مستند زندگینامه سیامند رحمان قهرمان پارالمپیک + فیلم
    در این فیلم مستند زندگینامه سیامند رحمان قهرمان پارالمپیک ریو 2016 را می بینید.
    5160505_755.jpg
    به گزارش گروه فیلم و صوت ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، در این فیلم مستند زندگینامه سیامند رحمان قهرمان پارالمپیک ریو 2016 را می بینید.

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    بازتاب مدال طلای نعمتی در سایت‌های جهانی
    سایت‌های مختلف جهانی در گزارش‌هایی به قهرمانی زهرا نعمتی در بازی‌های پارالمپیک ریو اشاره کردند.
    1852243_850.jpg
    به گزارش مشرق، زهرا نعمتی پرچمدار کاروان ایران در المپیک ریو موفق شد برای دومین بار مدال طلای پارالمپیک را کسب کند.

قهرمانی نعمتی در سایت‌های مختلف جهانی بازتاب گسترده‌ای داشت. سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک در این باره نوشت: کماندار 31 ساله که ماه قبل در المپیک شرکت کرده بود توانست در پارالمپیک مدال طلا را کسب کند.

وی بعد از کسب مدال طلا گفت: من آرام بودم و می‌دانستم که می‌توانم به مدال دست پیدا کنم. همه مردم به من انرژی می‌دادند و می‌خواستند که برنده شوم. همه این انرژی‌ها روی من تاثیر گذاشت و این چیزی بود که به من کمک کرد. من واقعا خوشحالم.

وی درباره برخورد شهروندان برزیلی‌ اظهار داشت: همه مردم برزیل در طول المپیک و پارالمپیک با من برخورد خوبی داشتند. آنها مهربان هستند و انرژی زیادی به من دادند.

سایت Inside The Games نیز با انتشار مصاحبه نعمتی نوشت: پرچمدار ایران در المپیک موفق شد از عنوان قهرمانی خود در پارالمپیک لندن دفاع کند.

پیش از این نیز بی‌بی سی و گاردین نیز گزارش‌هایی را از حضور نعمتی در ریو منتشر کرده بودند.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    فلفلی: دیدار با آرژانتین از فینال مهم‌تر بود
    سرمربی تیم فوتبال 5 نفره با اشاره به بازی فینال هم گفت: دیدار فینال با برزیل است که تیم قدرتمندی است که از حمایت تماشاگران خودی نیز برخوردار است. به همین دلیل برای آن بازی هم تاکتیک ویژه‌‌ای را در دستور داریم که به بازی خداوند و دعای مردم به مدال طلا دست پیدا می‌کنیم از همه مردم می‌خواهم ما را دعا کنند.
    سرمربی تیم ملی فوتبال 5 نفره صعود به فینال مسابقات پاراالمپیک را لطف خداوند و توسل بچه‌های تیم به امام رضا علیه السلام عنوان کرد.
    به گزارش فارس، جواد فلفلی سرمربی تیم ملی فوتبال 5 نفره پس از صعود به فینال پارالمپیک گفت: همه بچه‌ها با جان و دل برای مسابقات بازی می‌کنند و قبل از هر بازی از پرچمی که متبرک به ضریح حضرت رضا علیه السلام است و با خود به ریو آورده‌اند متوسل به ائمه اطهار خاصه حضرت امام هشتم می‌شوند.

وی افزود: من این پیروزی را به همه مردم ایران به خصوص جامعه ورزش معلولان و نابینایان تبریک می‌گویم. مسابقه ویژه‌ای بود و برای ما از فینال مهم‌تر بود؛ برای اینکه ابتدا باید تیم قدرتمند آرژانتین را می‌بردیم بعد به فینال می‌رفتیم. به همین خاطر تدابیر خاصی را برای این باری به کار گرفتیم و بچه‌ها هم حرف ما را گوش دادند و به دستورات کادر فنی توجه کردند که خدا را شکر برنده شدیم. بچه‌ها هم با همدلی و اتحاد بازی کردند.

سرمربی تیم فوتبال 5 نفره با اشاره به بازی فینال هم گفت: دیدار فینال با برزیل است که تیم قدرتمندی است که از حمایت تماشاگران خودی نیز برخوردار است. به همین دلیل برای آن بازی هم تاکتیک ویژه‌‌ای را در دستور داریم که به بازی خداوند و دعای مردم به مدال طلا دست پیدا می‌کنیم از همه مردم می‌خواهم ما را دعا کنند.

فلفلی در پایان از همه رسانه‌ها که در این دوره با مطالب خود از فوتبال 5 نقره حمایت کردند تشکر کرد و گفت بچه‌های تیم ما قدردان زحمات رسانه‌ها هستند.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    ۵۳ ورزشکار کاروان پارالمپیکی انگلیس دوپینگی هستند
    شناسه خبر: 1187828 سرویس: ورزشی
    ۲۶ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۱
    139506250932249948663724.jpg

سایت اسپرت روسیه از وجود ۵۳ ورزشکار دوپینگی در میان کاروان اعزامی انگلیس به پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو خبر داد.
    به گزارش خبرگزاری تسنیم، سایت اسپرت روسیه نوشت: 53 ورزشکار از میان کاروان 366 نفره انگلیس در پارالمپیک 2016 ریو به صورت رسمی اجازه یافتند تا از مخدرهای ممنوعه استفاده کنند. به همین دلیل دوپینگ 53 ورزشکار انگلیسی توسط یکی از مسئولان آژانس مبارزه با دوپینگ انگلیس در شبکه تلویزیونی بی بی سی رسانه‌ای شد.

پیش از این گروه هکری فانسی بیر در روزهای 23 و 25 شهریورماه سال جاری با حمله به سیستم‌های محرمانه آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ اسناد و مدارک ورزشکاران دوپینگی را منتشر کرد که نشان دهنده استفاده از مواد ممنوعه توسط ورزشکاران مطرح کشورهای مختلف است. در این فهرست نام ورزشکاران مطرحی همچون کریس فروم، برادلی ویگنس، چارلی هول، هیدر فیشر، سام تانسند و همچنین پنج انگلیسی دیده می‌شود.

انتشار این اسناد باعث شد اعتبار آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ دچار خدشه شده و تصمیم سیـاس*ـی این نهاد در حذف کاروان ورزشکاران روسیه از حضور در پارالمپیک 2016 ریو محرز شود.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    تیم ملی فوتبال 5 نفره فینالیست شد
    تیم ملی کشورمان ساعت 17 روز شنبه به وقت محلی برای کسب مدال طلا به مصاف برزیل، میزبان رقابت‌ها خواهد رفت.
    تیم ملی فوتبال 5 نفره نابینایان و کم‌بینایان کشورمان با پیروزی مقابل آرژانتین در مرحله نیمه‌نهایی بازی‌های پارالمپیک فینالیست شد.
    به گزارش فارس، در ادامه مسابقات روز هشتم بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو و در رقابت‌های فوتبال 5 نفره کم‌بینایان و کم‌بینایان، تیم ملی کشورمان به مصاف آرژانتین رفت که با پیروزی مقابل حریف گام به فینال گذاشت.

این دیدار در پایان وقت‌های قانونی با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید، اما تیم ملی کشورمان در ضربات پنالتی با نتیجه 2 بر یک مقابل حریف به برتری دست یافت و جواز حضور در دیدار پایانی را کسب کرد.

پیش از این برزیل با پیروزی 2 بر یک مقابل چین فینالیست شده بود.

بدین ترتیب تیم ملی کشورمان ساعت 17 روز شنبه به وقت محلی برای کسب مدال طلا به مصاف برزیل، میزبان رقابت‌ها خواهد رفت.

پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک 2016 ریو از 18 شهریور ماه با حضور 4 هزار و 350 ورزشکار از 162 کشور جهان به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل آغاز شده است و به مدت 11 روز تیم‌ها در 23 رشته ورزشی به رقابت خواهند پرداخت.

کاروان ورزشی کشورمان با عنوان «شهدای منا» متشکل از 110 ورزشکار در 12 رشته ورزشی در این دوره از بازیها حضور دارد.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    زادعلی‌اصغر: هدف‌مان قهرمانی است
    شجاعیان خیلی به تیم کمک کرد و من آخر بازی مصدوم شدم و نتوانستم در پنالتی کمک کنم اما امیدوارم در فینال با برد مقابل برزیل بتوانیم قهرمانی پارالمپیک را به دست بیاوریم.
    ملی‌پوش تیم فوتبال پنج نفره کشورمان گفت: امیدوارم در فینال با برد برزیل به قهرمانی پارالمپیک دست پیدا کنیم، چرا که هدف‌مان جز این نیست.
    به گزارش تسنیم، بهزاد زادعلی اصغر با اشاره به پیروزی مقابل تیم ارژانتین در دیدار نیمه نهایی پارالمپیک 2016 اظهار داشت: در این بازی همقسم شدیم تا آخرین نفس در زمین بجنگیم.

وی افزود: شجاعیان خیلی به تیم کمک کرد و من آخر بازی مصدوم شدم و نتوانستم در پنالتی کمک کنم اما امیدوارم در فینال با برد مقابل برزیل بتوانیم قهرمانی پارالمپیک را به دست بیاوریم.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    شجاعیان: دعای خیر مردم به ما کمک کرد
    دروازه‌بان تیم ملی فوتبال پنج نفره پارالمپیک گفت: نتیجه چهار سال تلاشمان را گرفتیم و دعای خیر مردم به ما کمک کرد.
    به گزارش فارس، میثم شجاعیان بعد از صعود تیم ملی فوتبال 5 نفره نابینایان به فینال پارالمپیک گفت: مردم همه ما را دعا کردند و نتیجه چهار سال تلاش مان را گرفتیم.

وی افزود: در یک سال اخیر در اردو بودیم و امروز نتیجه زحماتمان را گرفتیم. برزیل تیم قدرتمندی است و ما ققط به قهرمانی فکر می کنیم.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    عباسپور به نیمه نهایی رسید
    زمان دریافت خبر : جمعه 26 شهریور 1395 ساعت 20:12

70616118_76046862abddf.jpg

کماندار کامپوند کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی رقابت های تیراندازی باکمان پارالمپیک برابر کمانداری از بریتانیا پیروز شد.
    به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا سمیه عباسپور کماندار کشورمان پس از پیروزی برابر آلمان در مرحله یک هشنم نهایی رقابت های انفرادی کامپوند بانوان مقابل کمانداری از بریتانیا قرار گرفت و با نتیجه 137 بر 136 پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.
    وی در مرحله نیمه نهایی ساعت 12:30 به وقت محلی مقابل کمانداری از چین قرار می گیرد.

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا