اخبار و حواشی بازي هاي آسيايي اينچئون

• شروع کننده موضوع ☂Baran
  • بازدیدها 7,148
  • پاسخ ها 411
  • تاریخ شروع

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
30,107
امتیاز واکنش
64,738
[h=1]بروت ماچک: به شاگردانم ايمان دارم[/h]
[h=2]سرمربي تيم ملي هندبال ايران بعد از پيروزي برابر عربستان گفت: نميتوانم از الان قول شانس مدال را بدهم اما بازيکنانم را باور دارم و ميدانم آنها در هر مسابقه تمام تلاش خود را ميکنند.[/h]
00029464.jpg

بروت ماچک پس از پیروزی تیمش مقابل عربستان و صعود به دور نیمه نهایی رقابتهای هندبال بازیهای آسیایی گفت: بازی خوبی برابر عربستان بود. شاید دیروز کسی گمان نمیکرد که شانسی برای صعود به مرحله بعد داشته باشیم و بتوانیم عربستان را شکست دهیم ولی ما نشان دادیم که شایستگیهای زیادی داریم.

به گزارش ایسنا، وی افزود: ما بازی را خیلی خوب شروع کردیم. میدانستیم که طبق جدول مسابقات به امتیازهای این مسابقه نیاز داریم. همچنین با توجه به شرایط جدول باید با اختلاف گل قابل توجه عربستان را شکست دهیم.

سرمربی تیم ملی هندبال ایران خاطرنشان کرد: روز گذشته در کنفرانس خبری از من پرسیدند که بعد از ناکامی تیم همکاری خود را با ایران ادامه میدهید یا نه؟ اما حالا از من درباره کسب مدال سؤال میپرسند. این سؤالهای فانتزی است. نمیتوان نتیجه بازیها را پیشبینی کرد؛ همانطور که کسی باخت ما برابر عمان را پیشبینی نکرده بود.

ماچک تأکید کرد: ما برای بهترین عملکرد و نمایش خوب در هر بازی کار میکنیم اما آن چه در مسابقات رقم میخورد جزئی از طبیعت ورزش است. از حالا نمیتوانم برای مدال قول بدهم اما میدانم که شاگردانم با تمام توان برای پیروزی در هر مسابقه بازی میکنند.

او در پایان گفت: ما اکنون نیاز به استراحت داریم. باید به فکر بازی بعد باشیم. دیگر این دور تمام شده اما مسیر ما همچنان ادامه دارد.

• پیشنهادات
  • *SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=1]مولايي: نيابد به زانويم فشار ميآوردم[/h]
    [h=2]وزنهبردار فوقسنگين ايران گفت: در تهران آسيب ديدم و نبايد به زانوي خود فشار مي آوردم.[/h]
    00991239.jpg

بهادر مولایى در خصوص مصدومیتش اظهار داشت: امروز در مسابقه زانویم یکى دو بار خالى کرد و لق زد بعد درد شدیدى گرفت و مجبور شدم وزنه را رها کنم. در مجموع از رکورد یک ضربم مى توانستم بیشتر بزنم اما مدال مجموع است و یک ضرب به تنهایى تعیین کننده نیست.

به گزارش فارس، وی افزود: رضازاده و زارع گفتند که سعى کن سنگین تر و سریع تر یک ضرب بزن که براى مجموع در دو ضرب راحت تر باشى اما متاسفانه شانس با من یار نبود. حرف خاصى ندارم فقط شرمنده پدر و مادرم شدم.

وزنهبردار فوقسنگین ایران در خصوص دلجویی وزیر ورزش یادآور شد: از توجه وزیر تشکر میکنم. خوشحالم که او به قهرمانان توجه دارد. امیدوارم بتوانم در مسابقات آینده به بازیها بازگردم و عملکرد خوبی داشته باشم.

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=1]حدادي: نبايد مغولستان را دست کم بگيريم[/h]
    [h=2]بازيکن تيم بسکتبال کشورمان گفت: بازي بعدي با مغولستان است که نبايد ان تيم را دست کم بگيريم.[/h]
    00945435.jpg

حامد حدادی پس از پیروزی تیم بسکتبال ایران مقابل ژاپن اظهار داشت: ژاپن تیم شوتزن و سرعتی بود. ابتدا کمی بد شروع کردیم اما از اواخر نیمه اول به بازی مسلط شدیم و در نیمه دوم فاصله را زیاد کردیم.

به گزارش تسنیم، وی ادامه داد: بازی بعدی با مغولستان است که نباید این تیم را دست کم بگیریم. تیمی که اردن را بـرده نمیتواند تیم بدی باشد. چین هم تیم خوبی است که هنوز بازیهایش را ندیدهام اما مربیان حتما این تیم را آنالیز میکنند. کارمان سخت است اما باید قدم به قدم پیش برویم تا به هدفمان برسیم.

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=1]صعود ايران به جايگاه ششم جدول با طلاي سليمي[/h]
    [h=2]مدال طلاي بهداد سليمي کاروان ايران در بازيهاي آسيايي اينچئون را يک پله ديگر ارتقا داد و به مکان ششم رساند.[/h]
    00992023.jpg

با مدال طلای بهداد سلیمی در دسته فوق سنگین وزنه برداری بازیهای آسیایی، تعداد مدالهای کاروان ایران به 5 طلا، 6 نقره، 4 برنز و مجموع 15 مدال رسید.

بدین ترتیب ایران در حالی که هنوز روز هفتم مسابقات به پایان نرسیده با یک پله صعود و با عبور از چین تایپه در رده ششم جدول قرار گرفت.

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=1]هاشمي: ميدانستيم سليمي دلمان را نميلرزاند[/h]
    [h=2]رئيس کميته ملي المپيک عملکرد وزنهبردار دسته فوق سنگين کشورمان را تمجيد کرد.[/h]
    00940482.jpg

کیومرث هاشمی پس از قهرمانی بهداد سلیمی در دسته فوق سنگین بازیهای آسیایی اینچئون گفت: این قهرمانی را به همه مردم ایران تبریک میگویم. به هیچ عنوان استرس نداشتیم و از وزنههای سلیمی خبر داشتیم.

به گزارش تسنیم، وی ادامه داد: میدانستیم سلیمی با اقتدار روی سکو میرود و مقام قهرمانی را کسب میکند و باعث افتخار ما میشود. به نوعی میدانستیم سلیمی دلمان را نمیلرزاند.

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=1]سليمي: اين مدال تقديم به مردم ايران[/h]
    [h=2]قهرمان فوق سنگين بازيهاي آسيايي اينچئون مدال طلاي خود را به مردم ايران تقديم کرد.[/h]
    00940262.jpg

بهداد سلیمی بعد از کسب مدال طلای فوق سنگین بازیهای آسیایی گفت: کسب این مدال را به همه مردم کشورمان تبریک میگویم، امیدوارم این موفقیت به دلشان چسبیده باشد و این مدال را به همه آنها تقدیم میکنم.

به گزارش تسنیم، وی افزود: خدا را شکر میکنم که به من کمک کرد چرا که در تمرینات زحمت زیادی کشیده بودم و مزد زحمات و تمریناتم را گرفتم.

سلیمی درباره اینکه چرا به رکورد جهان حمله نکرد، گفت: من دقیقا 50 روز دیگر و در 24 آبان باید در مسابقات قهرمانی جهان به روی تخته بروم. زدن وزنه بالا ریسک بود و احتمال آسیبدیدگی برای من وجود داشت بنابراین تصمیم گرفتم آمادگی خود را برای آن مسابقات حفظ کنم و تنها برای قهرمانی این مسابقات وزنه بزنم.

وی افزود: به فکر قهرمانی و رکوردشکنی جهان هم هستم و رکورد جهان را هم خواهم زد.

قهرمان فوق سنگین بازیهای آسیایی اینچئون در پایان گفت: تشکر ویژهای از خانواده خود دارم و به خصوص از همسرم که همه آنها حمایت بسیاری از من انجام دادند.

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=1]ضعيف ترين نتيجه تاريخ جودو[/h]
    [h=2]جودو براي اولين بار در بازي هاي آسيايي 1986 سئول به اين مسابقات راه پيدا کرد. ما در اين بازي ها صاحب يک مدال برنز شديم. اما در اين دوره همان يک مدال برنز را هم نگرفتيم.[/h]
    00946880.jpg

به گزارش "ورزش سه" ، اگر بخواهیم براساس توالی زمان پیش برویم باید بگویم که در سال 1990 در رشته جودو شرکت نکردیم، در سال 1994 صاحب یک نقره و یک برنز در جودو شدیم، در سال 1998 صاحب یک نقره و 2برنز شدیم، در سال 2002 بوسان بهترین نتیجه تاریخ جودو با کسب 5 مدال شامل یک طلا، یک نقره و 3 برنز ثبت کردیم. این مدال ها در بازی های 2006 دوحه به 3 نقره و یک برنز رسید. در مسابقات 2010 گوآنگ ژو هم با یک نقره و یک برنز هر چند عملکردمان ضعیف بود، با وجود این حداقل از امروز بهتر کار کردیم. از بهترین مردان ایران تاریخ جودو بازی های آسیایی می توان به مسعود حاج آخوندزاده اشاره کرد که در 2 دوره این رقابت ها صاحب یک طلا و یک برنز شد و محمود میران که صاحب 4 نقره و یک برنز شد.

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=1]دلاوري نماينده چين را شکست داد[/h]
    [h=2]نماينده وزن 91+ کيلوگرم تيم ملي با شکست نماينده چين به مرحله يک چهارم نهايي راه يافت.[/h]
    00946986.jpg

هفتمین روز از هفدهمین دوره بازیهای آسیایی اینچئون در حالی به میزبانی کره جنوبی در حال پیگیری است که امروز (جمعه) جاسم دلاوری نماینده وزن 91+ کیلوگرم تیم ملی بوکس به مصاف حریف چینی رفت و با شکست حریف خود به یکچهارم نهایی راه یافت.

به گزارش فارس، دلاوری روز سهشنبه در یک چهارم نهایی با نماینده کره جنوبی مبارزه خواهد کرد. دلاوری در نخستین دیدار با قرعه استراحت روبرو شده بود.

امروز(جمعه) احسان روزبهانی نماینده وزن 81- کیلوگرم تیم ملی بوکس در نخستین مبارزه خود نماینده بوتان را شکست داد و به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد. روزبهانی روز یکشنبه باید با نماینده هند مبارزه کند.

فروتن گلآرا نماینده وزن 60- کیلوگرم روز چهارشنبه در نخستین دیدار خود مقابل بوکسور تایلند شکست خورد و از دور رقابتها حذف شد.

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=1]دلاوري: حريف چيني توان زيادي از من گرفت[/h]
    [h=2]بوکسور تيم ملي کشورمان مبارزهاش با حريف چيني را سخت و سنگين توصيف کرد.[/h]
    00940315.jpg

جاسم دلاوری پس از پیروزی مقابل حریف چینی و صعود به مرحله یک چهارم نهایی بازیهای آسیایی گفت: حریفم بسیار شناخته شده و از نظر وزنی و تجربه بهتر از من بود اما پا به پای او مسابقه دادم و توانستم شکستش دهم. واقعا مبارزه با این حریف خیلی سنگین بود و توان زیادی از من گرفت.

به گزارش تسنیم، وی ادامه داد: مصدومیتم جدی نیست. اینگونه اتفاقات در ورزش بوکس رخ میدهد ولی فعلا تمام فکر و ذکرم مبارزه آیندهام با حریف کرهای است که مبارزه بسیار سختی خواهد بود. روی نقاط ضعف و قوت او شناخت دارم و فکر کنم بتوانم شکستش بدهم. مردم برای من و بقیه ورزشکاران را دعا کنند تا دست پر به کشور برگردیم.

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    [h=1]نتايج ورزشکاران ايران در هفتمين روز اينچئون[/h]
    [h=2]ورزشکاران ايران در هفتمين روز بازي هاي آسيايي در هشت رشته به ميدان رفتند که يک طلا حاصل آن بود.[/h]
    00992234.jpg

بهداد سلیمی در دسته فوق سنگین وزنه برداری تنها مدال طلای کاروان ایران را در هفتمین روز بازی های آسیایی به دست آورد.

نتایج کامل ورزشکاران ایران در هفتمین روز بازی های آسیایی 2014 به شرح زیر است:

** تیراندازی
    تیم تفنگ سه وضعیت، زنان ایران با ترکیب مه لقا جام بزرگ، دینا فرزاد خواه و الهه احمدی با 1721 امتیاز در رده هفتم قرار گرفت.
    در بخش انفرادی نیز جام برزگ با 578 امتیاز نهم، فرزادخواه با 574 امتیاز بیست ودوم و احمدی با 572 امتیاز بیست و هشتم شدند.

** بادبانی
    احمد احمدی در ادامه رقابت های این رشته و در مراحل ششم، هفتم و هشتم به ترتیب در رده های هشتم، نهم و هشتم ایستاد. احمدی در پایان هشت دور، با 73 امتیاز در رده نهم قرار دارد.

** شنا
    آریا نسیمی شاد در ماده 50 متر قورباغه با 31 ثانیه و 6 صدم ثانیه در رده هفتم گروه سوم مرحله مقدماتی قرار گرفت و نتوانست به فینال صعود کند.
    تیم شنای ایران با ترکیب جمال چاووشی فر، آریا نسیمی شاد، احمدرضا جلالی و آرشام میرزایی با زمان 3 دقیقه و 52 ثانیه و 25 صدم ثانیه در رده چهارم گروه خود در مرحله مقدماتی ایستاد و از صعود به فینال بازماند.

** وزنه برداری
    نواب نصیرشلال در دسته 105 کیلوگرم، به دلیل سه خطا در حرکت دو ضرب حذف شد. نصیرشلال در یک ضرب وزنه های 176 و 181 کیلوگرم را بالای سر برد اما در مهار وزنه 184 کیلوگرمی ناکام ماند. وی در دو ضرب یک بار مقابل وزنه 217 و دو بار مقابل وزنه 219 کیلوگرمی تسلیم شد.
    در دسته مثبت 105 کیلوگرم نیز بهداد سلیمی با 210 کیلوگرم در یک ضرب، 255 کیلوگرم در دو ضرب و 465 کیلوگرم در مجموع مدال طلا را از آن خود کرد و رکورد بازی های آسیایی را در یک ضرب، دو ضرب و مجموع شکست.
    بهادر مولایی دیگر وزنه بردار ایران در این دسته بود که به دلیل مصدومیت پس از حرکات یک ضرب کنار کشید.

** بوکس
    احسان روزبهانی در نخستین مسابقه خود در وزن 81 کیلوگرم مقابل تاشی نوربو به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.
    در وزن به علاوه 91 کیلوگرم نیز جاسم دلاوری با پیروزی مقابل گوانجمینگ گو از چین به جمع هشت بوکسور برتر این وزن راه یافت.

** والیبال
    تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود در گروه C مرحله مقدماتی با نتیجه سه بر صفر و با امتیازات 25 بر 22، 25 بر 22 و 25 بر 18 به پیروزی رسید.

** هندبال
    تیم ملی هندبال ایران با نتیجه 26 بر 21 از سد عربستان گذشت و به نیمه نهایی صعود کرد.

** بسکتبال
    تیم ملی بسکتبال ایران در نخستین مسابقه خود در گروه G مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 82 بر 59 از سد ژاپن گذشت.

برخی موضوعات مشابه

بالا