** اخبار و نتایج و حواشی مسابقه های المپیک ریو 2016 **

وضعیت
موضوع بسته شده است.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
8,672
امتیاز واکنش
26,158
گزارش تصویری از شکست سونامی تکواندو دنیا مقابل حریف گمنام
13950527000879_PhotoA.jpg

فرزان عاشورزاده نماینده وزن 58- کیلوگرم تیم ملی تکواندوی ایران در نخستن دیدار خود به مصاف "عمر الحجمی" نماینده مراکش رفت و شکست خورد.

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس از ریو، دوازدهمین روز از بازی های المپیک ریو 2016 در حالی پیگیری می‌شود که امروز فرزان عاشورزاده نماینده وزن 58- کیلوگرم تیم ملی تکواندوی ایران در نخستن دیدار خود به مصاف "عمر الحجمی" نماینده مراکش رفت.

عاشورزاده در این رقابت‌ با نتیجه 4 بر 3 شکست خورد. تکواندوکار کشورمان تا ثانیه‌های پایانی 3 بر صفر پیش بود که حرکت چرخشی ورزشکار مراکشی باعث شد تا در ثانیه آخر 4 بر 3 شکست بخورد. این تکواندوکار مراکشی با مدال طلای مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره آفریقا مجوز شرکت در بازی‌های المپیک ریو را گرفت.

13950527000862_PhotoL.jpg

13950527000860_PhotoL.jpg

13950527000863_PhotoL.jpg

13950527000861_PhotoL.jpg

13950527000871_PhotoL.jpg

13950527000870_PhotoL.jpg

13950527000869_PhotoL.jpg

13950527000867_PhotoL.jpg

13950527000866_PhotoL.jpg

13950527000872_PhotoL.jpg

• پیشنهادات
  • kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    باخت دسته جمعی هوگوپوشان مدعی وزن 58- کیلوگرم !
    3

رقابت‌های وزن 58- کیلوگرم تکواندوی المپیک با حذف چهره‌های نامدار این دسته موجب شگفتی شد.

به گزارش ایسنا، رقابت‌های تکواندوی المپیک با برگزاری دیدارهای مردان در وزن 58- و دیدارهای زنان در وزن 49- کیلوگرم برگزار شد اما نتایج دور مقدماتی کاملاً خلاف انتظار بود و مدعیان اصلی مدال المپیک در این وزن حذف شدند.

فرزان عاشورزاده که با رنکینگ یک مدعی اصلی مدال طلای این وزن به شمار می‌رفت برابر حریف نه چندان مطرح مراکشی مبارزه را 4-3 باخت تا نخستین شگفتی رقم بخورد.

در دیگر دیدار دور اول خسوس کابرای اسپانیایی که یکی دیگر از مدعیان این وزن بود برابر تکواندو کار چینی باخت تا دومین تکواندو کار بزرگ این وزن هم شانس مدال طلا را از دست بدهد.

شگفتی رقابت‌های تکواندو به همین جا ختم نشد و کیم تائه هیون قهرمان جهان و بازی‌های آسیایی و جدی‌ترین رقیب فرزان برابر تکواندوکار تایلندی باخت تا او نیز از سکوی اول دور بماند.

در ادامه رقابت ها محمد کتبی از بلژیک نایب قهرمان جهان (شکست در فینال جهانی روسیه برابر عاشورزاده) نیز برابر حریف استرالیایی شکست خورد تا کار برای تکواندوکاران چین و مکزیک بسیار آسان شود.

فرزان عاشورزاده که در دور اول شکست خورده باید در انتظار پیروزی حریف مراکشی برابر نماینده چین باشد که احتمال رخداد آن اندک است.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    گودرزی: باید بپذیریم که حد ورزش ما در المپیک همین است/ درباره افشارزاده بعداً صحبت می‌کنم
    57336269.jpg

وزیر ورزش و جوانان با ابراز امیدواری از موفقیت استقلال در آینده از عملکرد کشتی فرنگی ایران به صورت تلویحی انتقاد کرد.

به گزارش ایسنا، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان بعد از حضور در محل تمرین استقلالی‌ها گفت: امروز به تمرین استقلال آمدم تا بازیکنان و کادر فنی این تیم را ببینم. آمادگی آن‌ها بالا بود و ما به هر دو تیم استقلال و پرسپولیس علاقه‌مند هستیم. البته ما به همه تیم‌ها نگاه می‌کنیم و امیدواریم تا فوتبال مملکت پیشرفت کند. اعتقاد داریم اگر استقلال و پرسپولیس تقویت شوند تیم ملی تقویت می‌شود.

وی درباره نتایج استقلال گفت: امیدواریم که نتایج این تیم بهتر شود. مربیان و بازیکنان این تیم تلاش خود را می‌کنند. شما رسانه‌ها هم کمک کنید. مطمئناً با حمایت هواداران وضعیت استقلال بهتر می‌شود. پرسپولیس هم فصل گذشته شرایط مشابهی را داشت ولی به مرور زمان بهتر شد. استقلال هم می‌تواند این وضعیتش را تغییر دهد.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که چه زمانی به تمرین پرسپولیس می رود، اظهار کرد:‌در اولین فرصت به تمرین این تیم هم می‌رویم.

او در پاسخ به سوالی درباره نتایج المپیکی ایران گفت: من امیدوارم ورزشکاران ما نتایجی در خور شان خودشان بگیرند. قبلا هم گفته بودم که میانگین مدال گرفتن ما در المپیک یعنی در 15 دوره قبلی 4 مدال بوده است. این واقعیت را بپذیریم که سطح ما این است و ما دچار نوسان هستیم. متاسفانه امروز عاشورزاده مصدوم شد و نتوانست به مرحله بعدی برود ولی در تکواندو امیدوار هستیم. همچنین در کشتی آزاد امیدوار به کسب نتایج خوبی هستیم. در کشتی فرنگی یک مشکل بارز وجود داشت، من می دیدم که در کشتی‌گیران ما فشار زیادی وجود دارد. آن‌ها استراحت کمی داشتند یا فشار خارج از توان خود را تحمل کرده بودند. باید کادر مدیریتی و فنی این تیم به گونه‌ای عمل می کرد که کشتی‌گیران دچار کوفتگی نشوند. من این کوفتگی را در اغلب آن‌ها دیدم. به هر حال اردوهای پرفشار و استراحت کم مشکل‌ساز است. این نوسان مناسب نبود البته کشتی‌گیران تلاش خود را کردند ولی این نتایج به دست آمد.

گودرزی در واکنش به این سوال که اگر در ریو بود حتما حرص و جوش بیشتری را می خورد گفت: درون آدم آتش باشد بهتر از بیرون آدم است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فکر میکرد کاروان المپیکی این نتایج را به دست آورد، گفت: من قبلا هم گفتم که میانگین مدال‌های ما 4 مدال بوده است. آن موقع به من گفتند تو توقع‌زدایی می کنی یا بدبین هستی. در 15 دوره المپیک که ما حضور داشته‌ایم 60 مدال کسب کرده‌ایم که میانگینش عدد 4 است. در دوره قبلی 12 مدال به دست آوردیم که استثنا بود. اگر 12 تا را از 60 کم کنیم میانگین‌مان عدد 3.5 می‌شود. به هر حال این اندازه ورزش ماست. البته با برنامه‌ریزی و استعدادیابی این وضعیت بهتر می‌شود. قطعا نباید توقع بالاتری داشته باشیم. ورزش ما باید بپذیرد که حد ما این است. از طرفی باید براساس علوم جدید کار کنیم تا تجربه. یعنی مربیان براساس علم و با کمک از تجربه پیشکسوتان و دانشمندان تیمشان را آماده کنند. نباید این‌گونه شود که یک مربی تیم را متعلق به خود بداند و یک دیوار آهنی دورش بکشد تا کسی درباره آن صحبت نکند. امروز این روش جواب نمی‌دهد. این مساله را در کشتی فرنگی مشاهده کردیم.

وزیر ورزش و جوانان درباره ناداوری‌های صورت گرفته در وزنه‌برداری بیان کرد: البته فدراسیون وزنه‌برداری یک اشتباه کرد و می‌خواست ما یک نفر را بیرون بیاوریم که مکتوب اعتراض کردیم و آن‌ها هم حرف‌شان را تصحیح کردند. متاسفانه یک ناداوری غیرمنطقی را در آنجا شاهد بودیم. 3 چراغ سفید به ورزشکار ما دادند ولی وتو شد. هیات ژوری می‌تواند تصمیمی را وتو کند ولی باید منطقی این کار را انجام دهد. البته برخی فدراسیون‌ها اجازه نمی‌دهند 4 مدال از 3 مدال‌شان را یک کشور بردارد. ما این مساله را در کشتی هم دیده‌ایم. پیگیری مساله را هم انجام خواهیم داد. متاسفانه روند داوری و مدیریتی جالبی در جهان ورزش حاکم نیست.

او در پاسخ به سوالی درباره انتشار رقم قرارداد بازیکنان فوتبال گفت: رسانه‌ها می توانند به ما کمک کنند تا مشکل مبالغ زیاد برخی از فوتبالیست‌ها را حل کنیم. باید اتفاقاتی را رقم بزنیم تا مشکل پیش نیاید. متاسفانه برخی تعهدات انجام نمی‌شود و در نتیجه استقلال و پرسپولیس هرکدام چیزی حدود 60 میلیارد تومان بدهی دارند. این نشان می‌دهد قراردادها منطقی بسته نشده است. بعضا برخی رسانه‌ها به بالارفتن قیمت ها دامن می‌زنند. رسانه‌ها به عنوان روشنگری و مطالبه‌گری مردم می توانند راه را برای اصلاح این امر هموار کنند. الان بخشی از این قیمت‌ها ناشی از مطالبات نامشروع عده‌ای است که با کمک قوه قضاییه برخی از آن‌ها را شناسایی کرده‌ایم و به دنبال برخورد با آن‌ها هستیم.

گودرزی در پاسخ به این سوال که چه تیمی قهرمان ایران می شود، گفت:‌ پیش بینی سخت است. من خیلی هم اهل فوتبال نیستم البته به استقلال و پرسپولیس و تیم‌های دیگر مثل تراکتور، سپاهان و فولاد عرق دارم ولی تخصص ندارم. ان‌شاالله همه این تیم ها خوب بازی می کنند و اسباب نشاط مردم را فراهم می‌کنند.

وزیر ورزش و جوانان در پایان در پاسخ به این سوال که چرا مدیرعامل استقلال یعنی بهرام افشارزاده از کارش برکنار شد و اینکه چرا رضا افتخاری هنوز سرپرست استقلال است و مدیرعامل نشده گفت: درباره این مساله بعدا صحبت می‌کنیم در ضمن سرپرست یا مدیرعامل خیلی فرق ندارد. آقای افتخاری کارش را انجام می دهد.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    محسن رضایی با ورزشکاران پاراالمپیک ریو ۲۰۱۶ دیدار کرد

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دیدار با ورزشکاران جانباز و معلول مسابقات پاراالمپیک ریو ۲۰۱۶ تأکید کرد، بسیاری در تلاش هستند نام ایران کمرنگ شود.

به گزارش ایسنا، محسن رضایی در خصوص این دیدار در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت:

«پیش از عزیمت ورزشکاران جانباز و معلول کشورمان به مسابقات پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ دیدار صمیمانه ای با آن‌ها داشتم و از نزدیک در جریان تمرینات‌شان قرار گرفتم. حضور این جوانان ورزشکار،‌رساندن صدای مظلومیت ملتی است که بیش از ۳۷ سال برای احقاق حقوق خود مبارزه می‌کنند.

آن‌ها را بسیار باانگیزه دیدم به نحوی که حاضرند برای ایران اسلامی جانفشانی کنند. واقعیت این است که بسیاری در تلاش هستند نام ایران کمرنگ شوند و تاریخ ایثارگری‌های این ملت از صحنه روزگار حذف و هویت ما مثل خلیج فارس را محو کنند غافل از اینکه با درخشش این جوانان با غیرت، ایران و ایرانی هر روز سرفرازتر می شود. برای موفقیت‌شان که موجب شاد کردن دل ملت ایران می شود دعا می‌کنیم.»

• لایک
    واکنش ها: miad

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    قلعه‌نویی پس از حذف شدن: رکوردم را می‌زدم فینالیست می‌شدم
    2149163.jpg
    شناسهٔ خبر: 3744660 - چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۲
    ورزش > سایر ورزشها
    پرتابگر ایران پس از کنار رفتن از المپیک ریو ضمن اشاره به برخی مشکلات در راه آماده سازی گفت: به خاطر این مشکلات نتوانستم رکوردم را برنم وگرنه می توانستم فینالیست شوم.
    به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به ویودوژانیرو، پژمان قلعه نویی در پایان رقابت هایش در پرتاب چکش المپیک ریو گفت: رکوردم بیش از ٧٧ متر است و اگر رکورد خودم را می زدم، به فینال می رفتم اما نتوانستم کاری انجام دهم.

وی در این رابـ ـطه ادامه داد: نمی دانم دقیقا دلیل این اتفاق چه بود. در وهله اول می گویم خودم مقصر هستم چون ورزشکار مسئول نتیجه اش است. اما مواردی هم در دوران اماده سازی ام اتفاق افتاده که نمی توان تاثیرشان را نادیده گرفت. بعد از اینکه سهمیه گرفتم، تمام برنامه هایم بهم ریخت.

قلعه نویی تاکید کرد: من از فدراسیون خواستم که اجازه بدهند در گلستان تمرین کنم اما به من گفتند باید به تهران بیایم. در حالیکه مربی ام در گلستان بود و با او رکوردهای خوبی زده بودم اما فدراسیون موافقت نکرد و مجبور شدم به تهران بیایم.

این ورزشکار المپیکی تاکید کرد: در تهران هم کار خاصی نکردند. فقط برایم هتل گرفتند که استراحت و شام و ناهارم آنجا باشد. اما اینکه چطور تمرین کنم یا مربی ام که باشد، چیزی نگفتند. تنها تمرین کردم و به نظرم رکورد امروزم، نتیجه همین شرایط است.

قلعه نویی در ارتباط با اینکه شرایط مسابقه چقدر در نتیجه اش تاثیر داشته، گفت: شرایط مسابقه خیلی خوب بود. همه می گفتند ، جو المپیک استرس زا است اما برای من این مشکل پیش نیامد چرا که ذره ای استرس نداشتم و خیلی راحت مسابقه دادم.

وی درباره پرتاب سومش و اینکه چه اتفاقی افتاد، اظهارداشت: من همیشه پرتاب سوم، بهترین پرتابم می شد اما اینجا موقع پرتاب سوم کمربندم باز شد و نتوانستم پرتابم را کامل انجام دهم.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    مقام ارشد اروپایی المپیک در ریو دستگیر شد
    شناسهٔ خبر: 3744627 - چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۴
    ورزش > فوتبال جهان
    پلیس برزیل، «پاتریک هیکی» رئیس کمیته المپیک اروپا را به دلیل فروش غیر قانونی بلیت بازی ها در برزیل دستگیر کرده است.
    به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از رسانه های برزیلی، «هیکی» ۷۱ ساله، متهم به فروش غیر قانونی بلیت مسابقات با قیمتهای گزاف، است.

«هیکی» حین دستگیری بیمار بود و در حال حاضر در بیمارستان تحت درمان است.

پلیس گفت متهم که ریاست شورای المپیک ایرلند را نیز بر عهده دارد، زمانیکه برای دستگیر کردن وی اقدام کردند، سعی داشته فرار کند.

آنها می گویند زمانی که پلیس وارد شد، او کارت شناسایی المپیکش را از زیر در رد کرد و به اتاق مجاور، جایی‌که پسرش اقامت داشت، فرار کرد.

سخنگوی دپارتمان امور خارجه و بازرگانی ایرلند گفت: اطلاع داریم که یک شهروند ایرلندی در ریو دستگیر شده است. این دپارتمان از طریق کنسولگری این کشور در ریو، پیگیر و آماده برای هر گونه کمک های کنسولی مناسب است.

کمیته ملی المپیک طی بیانه ای گفت: ما از داستان رسانه ها در مورد «پت هیکی» مطلع هستیم و قبل از اینکه اظهار نظری کنیم به دنبال شفاف سازی هستیم.

رسانه های برزیلی معتقدند، دستگیری «هیکی» با دستگیری «کوین جیمز مالون» هموطن او، در روز افتتاحیه المپیک ریو، ارتباط دارد.

«مالون» مدیر یک شرکت ورزشی است که متهم به فروش غیر قانونی بلیت مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶ است.

زمانی که وی در روز ۵ اوت دستگیر شد، مشخص شد که ۸۰۰ بلیت درجه یک بازی ها را در اختیار دارد. پلیس حدس می زند که این بلیت ها قرار بوده است هر یک به قیمت شش هزار یورو به فروش برسد.

کمیته المپیک ایرلند قرار است در مورد این پرونده تحقیقات کند اما وزیر ورزش ایرلند از اینکه تماس‌هایش برای پیگیری این ماجرا بی پاسخ مانده است، این کمیته را مورد سرزنش قرار داده است.

«هیکی» در سال ۲۰۰۶ به عنوان رئیس کمیته المپیک اروپا انتخاب شده بود و از سال ۱۹۸۹ مسئولیت شورای المپیک ایرلند را بر عهده داشته است. وی همچنین از سال ۲۰۱۲ عضو هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک بوده است.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    وزیر ورزش دلیل ناکامی کشتی را اعلام کرد/ حد ورزش ایران همین است
    2177092.jpg
    شناسهٔ خبر: 3744620 - چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۳
    ورزش > سایر ورزشها
    وزیر ورزش و جوانان در ارزیابی‌اش از عملکرد کاروان ورزش ایران در سی و یکمین دوره بازی‌های المپیک گفت: کشتی فرنگی یک نقص بزرگ داشت که همین نقص باعث شد نتواند مثل گذشته نتیجه بگیرد.
    به گزارش خبرنگار مهر، محمود گودرزی که عصر امروز چهارشنبه در تمرین تیم فوتبال استقلال حضور پیدا کرده بود در ارزیابی اش از عملکرد کاروان ورزش ایران در سی و یکمین دوره بازیهای المپیک گفت: در مورد نتایج که بعدا صحبت خواهیم کرد چرا که الان ورزشکاران ما در حال برگزاری مسابقاتشان هستند.

وی در پاسخ به این پرسش که عملکرد کشتی فرنگی را چطور دیدید و به نظر شما چه دلیلی باعث این ناکامی شد گفت: در مورد کشتی فرنگی یک نقص بزرگ وجود داشت و آن بیش تمرینی بود که باعث خستگی و کوفتگی کشتی گیران شده بود.

گودرزی در ادامه تحلیلش از عملکرد تیم ملی کشتی فرنگی ایران در المپیک گفت: کادر فنی و مدیریت باید طوری رهبری می کردند که کشتی گیران دچار بیش تمرینی و خستگی نشوند. این مشکل را در اغلب کشتی گیران دیدم. این نوسان منطقی نبود با این حال همه تلاششان را کردند اما این نقص بزرگ وجود داشت.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: امیدوارم ورزشکاران باقی مانده نتایج شایسته ای کسب کنند. البته بنده قبلا هم اعلام کردم که میانگین کسب مدال ورزش ایران در المپیک ۴ مدال است و نباید انتظاری بیش از این داشت. ورزش ایران تاکنون در ۱۵ دوره المپیک شرکت کرده که ۶۰ مدال کسب کرده است. یعنی برای هر دوره چهار مدال. المپیک لندن یک استثنا بود. بنده قبلا هم این موضوع را گفتم اما رسانه ها ایراد گرفتند.

محمود گودرزی خاطرنشان کرد: البته امیدوارم این شرایط بهتر شود اما باید بپذیریم که جایگاه ورزش ما در دنیا فعلا همین است. امیدواریم که در تکواندو و کشتی آزاد بتوانیم مدال های بیشتری کسب کنیم.

وی با تاکید بر اینکه پیش بینی اش را براساس شرایط موجود ورزش ارائه کرده است گفت: حضور ورزش ایران در المپیک نوسان زیادی داشته است. توقع هم نباید بالاتر از این باشد. حد ما در ورزش دنیا همین است و باید زحمت بیشتری بکشیم. مدیران ورزشی باید بپذیرند که براساس علوم جدید مدیریتی حرکت کنند. مربیان هم باید یاد بگیرند که از تجربیات دیگران استفاده کنند. نباید مربی تیم را فقط متعلق به خودش بداند و حصار دور خودش بکشد و اجازه ندهد بقیه ببینند.

وی در مورد ناداوری که برای بهداد سلیمی بوجود آمد نیز گفت: آنچه که من دیدم ناداوری بود و رایی که هیات ژوری داد منطقی نبود. داوران سه چراغ سفید دادند اما ژوری منطقی در رایش نبود. متاسفانه برخی فدراسیون های جهانی اجازه نمی دهند یک کشوری سه مدال طلا بگیرد. در کشتی و وزنه برداری شاهد این اتفاق بودیم. اعتراض هم تبدیل به مدال نمی شود. این ناداوری‌ها با روح المپیک همخوانی ندارد.

محمود گودرزی در مورد دلیل حضورش در تمرین استقلال گفت: ما به این تیم ها علاقمند هستیم و باید در تمرین استقلال و پرسپولیس و بقیه تیم ها شرکت کنیم. حواس ما باید به همه تیم ها باشد. امیدوارم استقلال بتواند از شرایطی که دارد خارج شود. البته همین شرایط را فصل گذشته پرسپولیس هم داشت که رو به جلو حرکت کرد و تا مرز قهرمانی هم رفت. استقلال هم ان شالله همین مسیر را می رود.

وی افزود: اگر تیم هایی مثل استقلال و پرسپولیس و چند تیم دیگر خوب کشورمان در شرایط مطلوبی باشند ما تیم ملی خوبی نیز خواهیم داشت. امیدوارم فوتبال به گونه ای حرکت کند که ما یک گام به جلو برداریم.

وزیر ورزش با تاکید بر اینکه باید در مورد مبالغ اهالی فوتبال شفاف سازی صورت بگیرد گفت: آنچه که از رقم قرارداد بازیکنان و مربیان اعلام شد را به عنوان سند رسمی می پذیریم. همه باید کمک کنند که این شرایط بهتر شود و رقم قرارداد فوتبالیست ها واقعی شود. رسانه ها هم باید به این امر کمک کنند و اجازه ندهند که در این فضای مسموم قیمت ها افزایش پیدا کند. البته این را هم باید بگوییم که این تعهدات عمل نمی شود. اگر می شد که الان بدهی استقلال و پرسپولیس ۶۰ میلیارد تومان نبود.

محمود گودرزی در مورد سرپرستی سیدرضا افتخاری در باشگاه استقلال نیز گفت: ایشان دارد کارش را انجام می دهد و همه ما هم باید کمک کنیم تا استقلال از این وضعیت خارج شود.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    حذف دومین پرتابگر چکش ایران از المپیک/قلعه‌نویی هم به فینال نرسید
    2149162.jpg
    شناسهٔ خبر: 3744519 - چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۷
    ورزش > سایر ورزشها
    دومین نماینده پرتاب چکش ایران نیز از صعود به مرحله فینال المپیک ۲۰۱۶ ریو بازماند.
    به گزارش خبرنگار اعزامی مهر از ریودوژانیرو، پژمان قلعه نویی دومین نماینده پرتاب چکش دوومیدانی ایران با رکورد٦٩/١٥ در گروه B از صعود به مرحله فینال رقابتها بازماند. قلعه نویی در نخستین پرتاب رکورد ۶۹/۱۵ را از خود به جای گذاشت. پرتاب دوم و سوم وی با خطا همراه بود.

پیش از این نیز کاوه موسوی در همین رشته با ثبت رکورد ۶۵/۰۳ از صعود به مرحله فینال بازمانده بود. این برای نخستین بار است که دوومیدانی ایران در رشته پرتاب چکش در بازیهای المپیک تابستانی نماینده دارد.

به گزارش خبرنگار مهر،سی و یکمین دوره بازیهای المپیک با حضور بیش از ۱۰ هزار ورزشکار از ۲۰۶ کشور از ۱۵ تا ۳۱ مردادماه به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار خواهد شد. کاروان ورزش ایران در دوره قبل که به میزبانی لندن برگزار شد با کسب ۱۲ مدال (۴ طلا، ۵ نقره و ۳ برنز) به عنوان هفدهمی دست پیدا کرد.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    بیژن مقانلو: یک ثانیه غفلت عاشورزاده کار دستش داد
    2096183.jpg
    شناسهٔ خبر: 3744598 - چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۳
    ورزش > ورزش های رزمی
    سرمربی تیم ملی تکواندو پس از حذف فرزان عاشورزاده گفت: در المپیک هر ورزشکاری از اشتباه حریف استفاده کند پیروز است در حالیکه یک ثانیه غفلت لرزان کار دستش داد.
    به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به ریودوژانیرو، بیژن مقانلو، سرمربی تیم ملی تکواندو اظهار داشت: المپیک همین است و یک ثانیه غفلت نتیجه را تغییر می دهد، هر ورزشکاری که از اشتباه حریف استفاده لازم را ببرد، به پیروزی خواهد رسید.

وی با بیان اینکه فرزان یکی از امیدهای مدال کاروان بود ادامه داد: متاسفانه این غفلت امروز با فرزان همراه بود، هر چه بود تمام شد و باید تمرکز خودمان را به دیگر بازیکنان معطوف کنیم.

مقانلو با اشاره به اینکه فردا پنجشنبه کیمیا علیزاده روی شیاپچانگ می رود، یادآور شد: یک تیم هستیم و حالا فرزان عاشورزاده باید به دیگر تکواندوکاران المپیکی ایران کمک کند و در کنار آنان باشد. تا روز آخر و ثانیه های پایانی باید امیدوار بود تا امیدمان را برای کسب مدال حفط کنیم.

مقانلو با تاکید بر اینکه ورزش قهرمانی با افت و خیز همراه است، یادآور شد: باید از این باخت ها درس گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، سی و یکمین دوره بازیهای المپیک با حضور بیش از ۱۰ هزار ورزشکار از ۲۰۶ کشور از ۱۵ تا ۳۱ مردادماه به میزبانی شهر ریودوژانیرو برزیل برگزار خواهد شد. کاروان ورزش ایران در دوره قبل که به میزبانی لندن برگزار شد با کسب ۱۲ مدال (۴ طلا، ۵ نقره و ۳ برنز) به عنوان هفدهمی دست پیدا کرد.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    نگاهی به عملکرد کاربران ایرانی بعد از حذف بهداد سلیمی
    در پی حذف بهداد سلیمی از المپیک، این انتظار می‌رفت که برخی از کاربران ایرانی، باز هم دسته‌جمعی و در حرکتی ناگهانی به پیج داوران یا کمیته بین‌المللی وزنه‌برداری حمله کرده و شاهد آبروریزی مجازی دیگر از سمت آنها باشیم؛ اما این بار ایرانی‌ها در حرکتی فرهنگی با راه انداختن کمپینی اعتراضشان را به حذف بهداد سلیمی، تنها با انتشار هشتگ‌هایی نشان دادند.
    به گزارش ایسنا، در آخرین روز از رقابت‌های وزنه‌برداری المپیک ریو، وزنه‌برداران دسته فوق سنگین به رقابت پرداختند تا مشخص شود آخرین مدال وزنه‌برداری المپیک ریو به کدام کشور می‌رسد؛ سلیمی در حالی که رکورد جهان و المپیک در یک ضرب را شکسته بود، نتوانست در دو ضرب رکوردی را ثبت کند و از المپیک حذف شد. او سه بار وزنه ۲۴۵ کیلوگرم را انداخت و ناباورانه حذف شد.
    حضور چشم‌گیر کاربران ایرانی‌ها در صفحه اینستاگرم کمیته‌ بین‌المللی وزنه‌برداری، با وجود اینکه باز هم همراه با جملاتی توهین‌آمیز بود، اما این بار در روندی معمول و منطقی شکل گرفت. تا زمان نگارش این گزارش تعداد کامنت‌های عکس آخر این پیج که مربوط به قهرمانان وزنه‌برداری المپیک می‌شود، 392 هزار و 733 کامنت است که اغلب به کاربران ایرانی اختصاص دارد. این بار اما اکثر کاربران تنها با نام بردن از بهداد سلیمی اعتراض خودشان را نشان دادند.
    به اعتقاد برخی از کارشناسان رسانه و جامعه‌شناسان ابراز عقیده تند برخی از ایرانی‌ها در فضای مجازی آیینه‌ای از تفکرات و رفتارهای اجتماعی آنها در دنیای واقعی است. بسیاری از ما که در زندگی واقعی‌مان فرصت یا شهامت ابراز عقیده نداشته‌ایم، امروز به برکت حضور فضای مجازی این فرصت را داریم، ولی گاهی نمی‌توانیم به‌درستی از آن استفاده کنیم.
    بارها شاهد بودیم که انگار بهترین راه برای نشان دادن عصبانیت و مخالفت، هجوم دسته‌جمعی به صفحه شخصی افرادی بود که حرف یا عمل آنها چندان به مذاق‌مان خوش نمی‌آمد. کوچک‌ترین تلنگری کافی بود تا روح پر هیجان و گاهی فحاش برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی ناآرام شده و بار دیگر حضورشان را با کامنت‌هایشان به اثبات برسانند.
    نمونه بارز این دست از اتفاقات، حمله به پیج لیونل مسی بعد از مشخص شدن قرعه رقابت‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ و هم گروه شدن با آرژانتین در این رقابت‌ها بود که صفحه فیسبوک "مسی" مورد هجوم بیش از ۳۰ هزار کامنت‌ توهین‌آمیز به زبان فارسی قرار گرفت یا زمانی که در پی درگذشت مرتضی پاشایی، گروهی از هواداران او برای تسلیت نگفتن هانیه توسلی در اینستاگرام به او اعتراض کردند. لئوناردو دی‌کاپریو، کارلوس کی‌روش، حتی زایتسف (ستاره تیم ملی والیبال ایتالیا) نیز از این توهین‌ها بی‌نصیب نمانده‌اند.
    یکی از جدیدترین هنرنمایی کاربران اینترنتی در دیدار نهایی جام ملت‌های اروپا رقم خورد که پس از مصدومیت رونالدو توسط «دمیتری پایه»، تعداد چشمگیری از طرفداران این ستاره پرتغالی در اقدامی دسته جمعی به صفحه شخصی این بازیکن فرانسوی در اینستاگرم حمله و انواع توهین‌ها را به زبان فارسی و انگلیسی نثار این بازیکن فرانسوی کردند.
    سعید خال، استاد ارتباطات درباره این موضوع که چرا جامعه ما گاهی در استفاده از شبکه‌های مجازی که به عنوان یک رسانه شخصی تعریف می‌شود، به درستی عمل نمی‌کند؟، معتقد است که «امروز عصر ارتباطات و فضای مجازی است و هر اتفاقی که رخ می‌دهد، شاهد بازتاب سریع آن در فضای مجازی هستیم؛ فضای مجازی علی‌رغم تمام فوایدی که دارد، مشکلاتی را نیز به همراه دارد که یکی از آنها آزادی رسانه‌ای است که منجر به هجوم کاربران به صفحات شخصی افراد شده است. معتقدم این موضوع یک واکنش دوسویه است. ما تنها نمی‌توانیم به کاربران بگوییم که در صفحات افراد مشهور اظهار نظر نکنند، بلکه باید صبر و آستانه تحمل آن افراد مورد نظر هم بالا برود.»

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا