** اخبار و نتایج و حواشی مسابقه های المپیک ریو 2016 **

وضعیت
موضوع بسته شده است.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
8,672
امتیاز واکنش
26,158
گودرزی: من این نتایج را پیش‌بینی کرده بودم

محمود گودرزی وزیر ورزش ایران در حاشیه تمرین استقلال در پاسخ به خبرنگاران اعلام کرد که پیش از آغاز رقابت‌های المپیک مکرر اعلام کرده که نباید انتظاری بیش از 4 مدال از کاروان ایران داشت.
01135705.jpg

به گزارش "ورزش‌سه"، گودرزی درباره ناکامی کاروان ایران در المپیک گفت: اندازه ورزش ما در المپیک همین است. امیدوارم بتوانیم تعداد مدال‌هایمان را بیشتر کنیم و در تکواندو، کشتی‌آزاد مدال بگیریم.

فرنگی‌کارها مشکل بدنی داشتند
فرزان عاشورزاده باخت اما به بعدی‌ها خوشبین هستم و امیدوارم که در تکواندو و البته کشتی‌ آزاد نتیجه خوبی بگیریم. در کشتی فرنگی یک نقص بزرگ وجود داشت که آن میانگین سنی بود که این مساله ناشی از فشارهای زیادی بود که روی بچه‌ها وجود داشت، کادر مدیریت و مربیگری باید طوری مدیریت می‌کردند که بچه‌ها دچار خستگی و مشکل روحی نشوند اما دیدم که اغلب کشتی‌گیران از نظر بدنی به مشکل خوردند که اردوهای پرفشار و استراحت کم می‌تواند باعث این مساله باشد.

ترجیح می‌‌دهم داخل آتش باشم
اگر آدم درون آتش باشد بهتر از بیرون آتش است. من براساس روند و نرخ مدال در دوره‌های گذشته بارها پیش بینی کرده بودم که نتایج ما درهمین حول و حوش خواهد بود اما به من می‌گفتند بدبین هستی. جمع کل مدال ما در کل دوره‌های المپیک 60 است که به هر دوره تقریبا 4 مدال می‌رسد. دوره قبلی که 12 مدال آوردیم استثنا بوده است. اندازه ما 3.5 مدال در هر دوره است البته باید با طرح‌هایی که داریم شرایط بهتر از این بشود. ما خوشبین هستیم و امیدواریم که بچه‌ها بهتر نتیجه بگیرند اما حد ما فعلا همین بوده.

مشکل مربیگری در ایران
مربیان ایرانی باید براساس علم و فنون جدید و یافته‌های جدید با ورزشکاران کار کنند نه براساس تجربه. و مربی ها باید این را بدانند. مربی نباید یک دیوار آتشی دور خود بکشد و نگذارد کسی نقدش کند، این اشتباه است. این را ما شاهد بودیم و امیدوارم بعد از این بهتر شود.

اقدام تلافی‌جویانه آیان
رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری دوست داشت در انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری ایران فرد مورد نظر او از صندوق بیرون بیاید که ما متوجه شدیم و نگذاشتیم و همین مساله به هرحال تاثیرگذار بوده است. آنچه که من دیدم ناداوری بود بخصوص وقتی که داوران 3 چراغ سفید دادند و تغییر رای منطقی نبود. بعضی از فدراسیون‌های جهانی اجازه نمی‌دهند یک کشور 3 تا 4 مدال را بردارند و ببرند در کشتی این را شاهد بودیم و در وزنه‌برداری هم همین طور. اما متاسفانه روند خوبی در داوری دنیا نیست.

• پیشنهادات
  • kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    بی‌باک: به عاشورزاده تذکر داده بودیم
    مربی تیم ملی تکواندوی کشورمان گفت: فرزان عاشورزاده نتوانست توانایی خود را ثابت کند و اشتباه بزرگ او این بود که فکر می‌کرد وقتی ۳ بر صفر جلوست، یعنی برنده مبارزه است.
    1805287_548.jpg
    به گزارش مشرق، مهدی بی‌باک بعد از نمایش ضعیف نماینده وزن اول المپیک تکواندوی کشورمان عنوان کرد: این یک اتفاق بود. فرزان در ثانیه پایانی مسابقه بـرده را باخت. او نتوانست توانایی‌اش را ثابت کند و اشتباه بزرگ او این بود که فکر می‌کرد وقتی 3 بر صفر جلوست، یعنی برنده مبارزه است.
    وی ادامه داد: امیدوارم سایر بچه‌ها این ناکامی را جبران کنند. میدان المپیک با همه میادین فرق دارد. فرزان نتوانست توانایی خود را ثابت کند. به او تذکر لازم را داده بودیم که تا لحظات آخر بجنگد.

مربی تیم ملی تکواندوی کشورمان اظهار داشت: فرزان ورزشکار کم‌تجربه‌ای نبود. در حالت طبیعی وی باید 10 امتیاز از حریفش پیش می‌افتاد، اما اینجا المپیک است و فشار زیادی وجود دارد.

«درمبارزات بعدی جبران می‌کنیم»، بی‌باک با بیان این جمله تصریح کرد: شکست عاشورزاده تأثیری بر عملکرد دیگر تکواندوکاران کشورمان ندارد. ما سه نماینده خوب دیگر داریم. این شکست باید فراموش شود.

وی در خاتمه تصریح کرد: بعید می‌دانم حریف مراکشی در دور بعد حریف چینی را شکست دهد.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    پایان کار پرتابگران چکش ایران با حذف قلعه‌نویی
    دومین نماینده پرتاب چکش کشورمان در المپیک ریو هم از دور رقابت‌ها کنار رفت.
    1805269_269.jpg
    به گزارش مشرق، پژمان قلعه نویی دومین نماینده پرتاب چکش کشورمان در مسابقات المپیک 2016 بود که در گروه دوم به رقابت پرداخت.

او در پرتاب نخست خود رکورد 69 متر و 15 سانتی متر را به ثبت رساند، اما پرتاب‌های دوم و سوم او با خطا همراه بود.

با این رکورد او هم از رسیدن به فینال بازماند.

پیش از وی و در این ماده کاوه موسوی با 65 نتر و 3 سانتی متر از رسیدن به فینال بازمانده بود.

موسوی و قلعه نویی در مجموع رده های 27 و 28 را در میان 30 پرتاب کننده را از آن خود کردند.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    رضايى:رشادت ملى پوشان پارالمپيكى مثال زدنى است
    دبير تشخيص مصلحت نظام گفت: رشادت ملى پوشان پارالمپيكى مثال زدنی است و مرا ياد شب هاى دفاع مقدس انداخت.
    5014110_608.jpg
    محسن رضایی در گفتگو با خبرنگار ورزشی حوزه هاکی باشگاه خبرنگاران بیان کرد: رشادت ملی پوشان پارالمپیکی من را به یاد شبهای دفاع مقدس انداخت و امیدوارم با کسب نتایج مطلوب درخشش دفاع مقدس را به ارمغان بیاورند.
    وی در خصوص وضعیت کاروان ایران در المپیک ریو عنوان کرد: در چند روز گذشته به علت ناداوری فضای کاروان المپیک با امید پیش نرفت و امیدوارم این موضوع با کسب مدال در فرصت های باقی مانده ختم به خیر شود و با ملی پوشان با مدال آوری شادی را به مردم ایران هدیه کنند.
    رضایی درباره بهداد سلیمی گفت: تمام قهرمانان عزیزی که حداکثر تلاش خود را کردند تبریک می گویم.برای ملت ایران قبل از کسب مدال تلاش جوانمردانه و با غیرت مهم است.اگر یک قهرمان ما در صحنه مسابقات بین المللی تلاش کند برای ما افتخار بزرگی است و من به همه قهرمانان می گویم که خودشان را برای مسابقات بعدی آماده کنند.
    دبیر تشخیص مصلحت نظام در پایان خاطر نشان کرد: تحولات جدی باید در دستگاه ورزش کشور به وجود آید و با یک آسیب شناسی و بررسی دقیق از ضعف های ورزش می توانیم در مسابقات جهانی آینده در مقام های بالاتری قرار بگیریم.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    کیمیا علیزاده تنها بانوی تکواندوکار کشورمان راهی سالن وزن کشی شد .
    5013781_968.jpg
    به گزارش خبرنگار رزمی و کشتی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ تنها بانوی تکواندوکار کشورمان در مسابقات المپیک 2016 ، راهی سالن وزن کشی مسابقات شد .
    کیمیا علیزاده هوگوپوش وزن 57 – کیلوگرم کشورمان ساعت 19 فردا پنجشنبه 28 مردادماه در نخستین مبارزه خود برابر آنازانینوویک تکواندوکار کرواسی به روی شیاپ چانگ می رود .
    وزن کشی مسابقات فردا ساعت 10 تا 12 به وقت محلی برگزار می شود .

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    شناگران آمریکایی ممنوع الخروج شدند
    شناگران آمریکایی که مدعی شدند در ریودوژانیرو مورد سرقت مسلحانه قرار گرفته اند، اجازه خروج از برزیل را ندارند.
    5014122_261.jpg
    به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ورزش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان؛
    یک قاضی برزیلی طی حکمی رایان لاکتی (دارنده شش طلای المپیک)، گونار بنتز، جک کانگر و جیمز فیگن را که چندی پیش مدعی شدند در ریو مورد سرقت مسلحانه قرار گرفته اند، از برزیل ممنوع الخروج کرد.
    این چهار شناگر روز یکشنبه ادعا کردند که سارقان به زور اسلحه اموال آنها را به سرقت بـرده اند.
    اما اکنون شواهدی اندکی برای تایید ادعاهای شناگران آمریکایی وجود دارد و به نوشته روزنامه گلوبو یک قاضی برزیلی حکم تفتیش و جستجو در دهکده المپیک صادر کرده است، و از سوی دیگر گذرنامه این ورزشکاران ضبط خواهد شد.
    این شناگران مدعی شده اند با یک تاکسی در حال بازگشت به دهکده بودند که افرادی با پوشش لباس پلیس تاکسی را متوقف کردند ، و یکی از آنها اسلحه را به سمت شناگران نشانه گرفت و با تهدید پول و وسایل آنها را سرقت کردند.
    گفته می شود لاکتی قبلا برزیل را ترک کرده است.
    انتهای پیام/

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    موسوی: مقصرم که به حرفهای مسئولان فدراسیون گوش دادم
    پرتابگر چکش کشورمان گفت: خودم را مقصر می دانم که به حرف مسئولان فدراسیون گوش کردم و این نتایج ضعیف را در المپیک کسب کردم.
    5014057_756.jpg
    به گزارش خبرنگار دنیای ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، کاوه موسوی پس از پایان رقابتش در بازی‌های المپیک 2016 ریو اظهار داشت: بدترین رکورد دوران ورزشی‌ام را در المپیک به ثبت رساندم. رکورد شخصی من 77 متر است، این در صورتی است که در اینجا 65 متر پرتاب کردم و از صعود به مرحله پایانی المپیک باز ماندم.

وی درباره عملکردش در بازی‌های المپیک ریو گفت: با توجه به اینکه 40 روز بدون برنامه و مربی تمرین می کردم، به اطلاع مسئولان فدراسیون رساندم که با این وضعیت مسئولان نباید از من انتظار معجزه و کسب نتایج درخشان در المپیک را داشته باشند.

موسوی درباره اینکه چقدر خودش را مقصر می‌داند، عنوان کرد: خودم را مقصر می دانم که به حرف مسئولان فدراسیون گوش کردم، این نتایج ضعیف را در المپیک کسب کردم.

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    بیست و هشتمی قلعه نویی در المپیک ریو
    3

دومین پرتابگر چکش ایران هم در دور مقدماتی رقابت ها به نتیجه خوبی نرسید و در رده بیست و هشتم قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، پژمان قلعه‌نویی دومین نماینده پرتاب چکش ایران در بازی‌های المپیک به مصاف حریفان خود رفت وبا رکورد 96.15 به کارخود پایان داد. او درنهایت در جایگاه بیشت وهشتم قرار گرفت.

او در پرتاب اول خود رکورد 69.15 را برجای گذاشت ودر پرتاب دوم خود خطا کرد.
    قلعه نوعی در پرتاب سوم خود هم خطا کرد.

سودربرگ از فنلاند، پارس از مجارستان، مارگیف از مقدونیه، خواجائف از ازبکستان، آناستاساکیس از یونان، بنیت از بریتانیا، ملیچ از جمهوری چک، تسیخان بلاروس، نوویکی از لهستان، آپاک از ترکیه، نظروف از تاجیکستان، میلر از بریتانیا، کالامویتس از بلاروس و مک کلو از آمریکا هم گروه های پژمان قلعه نویی در گروه دوم مقدماتی بودند.

پیش از این کاوه موسوی در گروه یک این رقابت‌ها سیزدهم شد و به فینال نرسید.

فاطمه سادات:)

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,063
    امتیاز واکنش
    8,679

یک ایرانی به نشانه‌ی اعتراض به ناداوری‌های مسابقات وزنه‌برداری دسته ۱۰۵+ کیلوگرم المپیک ریو که باعث واماندن بهداد سلیمی وزنه‌بردار کشورمان شد، وب‌سایت فدراسیون جهانی المپیک به آدرس iwf.net را هک کرد.

بامداد امروز در مسابقات وزنه‌برداری دسته ۱۰۵+ کیلوگرم المپیک پس از آنکه بهداد سلیمی با بالابردن وزنه‌ی ۲۱۶ کیلوگرمی رکورد المپیک و دنیا را شکست، در حرکات دو ضرب دچار نادواری شد. او در بالا بردن وزنه ۲۴۵ کیلوگرم در بار اول با دو چراغ قرمز از سوی داوران روبرو شد. وی در بالابردن مجدد این وزنه توانست سه چراغ سفید را دریافت کند اما بعد از چند دقیقه هیئت ژوری مسابقات نظر داوران را وتو کرده و این وزنه را از او قبول نکردند.

این هکر در سایت فدارسیون جهانی وزنه‌برداری نوشته است: "Keep your head up Behdad! God gives his hardest battles to his strongest soldier" (سرت رو بالا بگیر بهداد! خداوند آزمون‌ها را برای قوی‌ترین مردان خود در نظر می‌گیرد.)

او نام خود را Master of Pain اعلام کرده است.

f462aefa-b766-486e-9174-0a6b354e9552.jpg

از ساعت ابتدایی بامداد امروزتا زمان مخابره این خبر بیش از ۲۵۰ هزار کامنت behdadsalimi# را در زیر آخرین عکس اکانت فدراسیون جهانی وزنه‌برداری منتشر کرده‌‌اند.

bed7a3e8-dbba-419a-b799-70ac3e47f59e.jpg

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    تسنيم/ وزن‌کشي اوزان ۵۷ و ۷۴ کيلوگرم مسابقات کشتي آزاد المپيک ۲۰۱۶ ريو انجام شد.
    وزن‌کشي اوزان 57 و 74 کيلوگرم مسابقات کشتي آزاد المپيک 2016 ريو انجام شد. در وزن 57 کيلوگرم، حسن رحيمي در دور نخست استراحت مي‌کند و در مرحله دوم با «گارنيک ناتساکانيان» از ارمنستان روبرو مي‌شود. او در کشتي بعدي خود به مصاف برنده «ويکتور لبدف» از روسيه و «سانديپ تومار» از هند روبرو مي‌شود. قرعه رحيمي را مي‌توان تا حدودي سخت قلمداد کرد.
    حسن يزداني در يک قرعه خوب در دور نخست استراحت مي‌کند و در دور دوم با برنده ديدار «اونوربات پونرجاو» از مغولستان و «سونر دميرتاس» از ترکيه روبرو مي‌شود. جردن باروس، کشتي‌گير مشهور آمريکايي در اين وزن حضور دارد.

اخبار داغ ورزش در کانال تلگرامي «کانال ورزش»تسنيم/ وزن‌کشي اوزان ۵۷ و ۷۴ کيلوگرم مسابقات کشتي آزاد المپيک ۲۰۱۶ ريو انجام شد.
    وزن‌کشي اوزان 57 و 74 کيلوگرم مسابقات کشتي آزاد المپيک 2016 ريو انجام شد. در وزن 57 کيلوگرم، حسن رحيمي در دور نخست استراحت مي‌کند و در مرحله دوم با «گارنيک ناتساکانيان» از ارمنستان روبرو مي‌شود. او در کشتي بعدي خود به مصاف برنده «ويکتور لبدف» از روسيه و «سانديپ تومار» از هند روبرو مي‌شود. قرعه رحيمي را مي‌توان تا حدودي سخت قلمداد کرد.
    حسن يزداني در يک قرعه خوب در دور نخست استراحت مي‌کند و در دور دوم با برنده ديدار «اونوربات پونرجاو» از مغولستان و «سونر دميرتاس» از ترکيه روبرو مي‌شود. جردن باروس، کشتي‌گير مشهور آمريکايي در اين وزن حضور دارد.

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا