بغـ*ـل کردن خود ازدیدگاه روانشناسی

• شروع کننده موضوع FATEMEH_R
  • بازدیدها 145
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

FATEMEH_R

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
ارسالی ها
9,323
امتیاز واکنش
41,933
وانشناسان بر این باورند که دلیل اساسی مشکلات ما این است که خودمان را آنطورکه باید دوست نداریم ، به آغئش کشیدن خود یک سمبل حرکتی است که به خودمان یاد آوری میکنیم که دوست داشتنی هستیم !

چالش: خودتو بغـ*ـل کن و بگو که خودتو دوست داری !

چرا ؟ دوست داشتن خودمون یکی از سخت ترین کارهاست ، بیشتر ما خودمونو دوست نداریم و این عامل خیلی از مشکلاتیه که تو زندگی باهاشون دست به گریبانیم !

واکنش خانمای ما :
مریم : اولش واسم خنده دار بود که خودمو بغـ*ـل کنم ،تا حالا این کارو نکرده بودم و واسم عجیب بود ! اما وقتی این کارو کردم خیلی حس خوبی داشتم ،وقتی گفتم که خودمو دوست دارم ، حس شادی می کردم !

هدیه: من این کارو همیشه می کنم ، هر وقت که از خودم راضیم و می خوام خودمو تشویق کنم ، هروقت که ناراحتم و می خوام به خودم دلداری بدم و هر زمانی که احساس تنهایی میکنم ، فک کنم یه جورایی خودم قبلا قدرت این کارو کشف کرده بودم !!!

ترانه : روانشناسم به من پیشنهاد کرده بود که هر روز 100 بار بنویسم که “ترانه دوست دارم ” ولی من با طنز از کنار این تمرین گذشته بودم ، حالا که با این چالش روبرو شدم تصمیم گرفتم این کارو بکنم ، کاغذو قلم برداشتم و شروع کردم به نوشتن ،آخرش اشک از چشمام می ریخت ، خودمو بغـ*ـل کرده بودم و مدام به خودم می گفتم که دوست دارم ، دوست دارم !!!

منبع-http://ibanoo.ir

برخی موضوعات مشابه

بالا