درمان میگرن به کمک موادغذایی دراحادیث وروایات

• شروع کننده موضوع FATEMEH_R
  • بازدیدها 214
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

FATEMEH_R

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
ارسالی ها
9,323
امتیاز واکنش
41,933
درمانهای میگرن

1⃣اولین درمان میگرن روغنبنفشه (پایه کنجد) است، اگر روغنبنفشه درست تهیه شود درمان بسیار خوب برای بیماریهای سخت است. ازآنجاکه روغن کنجد خود درمان سردرد است بهتر است از روغنبنفشه پایه کنجد برای میگرن استفاده شود.
.
✅در روایت آمده: «دهن الحاجبين بالبنفسج يذهب بالصداع.»
یعنی «روغنمالی روی ابروها با روغنبنفشه میگرن را برطرف میکند.»
✅در روایت آمده: «وكان يدهن بالبنفسج ويقول : هو أفضل الادهان ... وكان (ص) يدهن حاجبيه من الصداع»
یعنی «(پیامبر (ص)) از روغنبنفشه استفاده میکردند و میفرمودند این بهترین روغنهاست ... و روی ابروها روغنبنفشه میمالیدند برای درمان میگرن.»

2⃣دومین درمان کاسنی و بنفشه است.
✅امام رضا (ع) میفرمایند: «الهندباء شفاء من ألف داء ما من داء في جوف ابن آدم إلا قمعه الهندباء قال: ودعا به يوما لبعض الحشم وكان تأخذه الحمى والصداع فأمر أن يدق وصيره على قرطاس، وصب عليه دهن البنفسج ووضعه على جبينه ثم قال: أما إنه يذهب بالحمى وينفع من الصداع ويذهب به.»
یعنی «کاسنی درمان هزار بیماری است، نیست هیچ بیماری در بنیآدم مگر اینکه کاسنی آن را سرکوب میکند و امام فرمودند که برای یکی از خادمان کاسنی بیاورند، آن شخص مبتلا به تب میشد، امام امر کرد که کاسنی را بکوبند و آن را روی کاغذ قراردادند و روی کاسنی روغنبنفشه ریختند و آن را (کاسنی و روغنبنفشه) روی پیشانی او قراردادند سپس امام فرمودند این تب را برطرف میکند و برای میگرن مفید است و آن را از بین میبرد.»
با توجه به روایت کاسنی جزو درمانهای عمومی است. در این درمان بهتر است از روغنبنفشه پایه زیتون استفاده شود، بهطورکلی آنچه از روایات به دست آوردیم برای استعمال خارجی بهتر است از روغنبنفشه پایه زیتون استفاده شود و برای ریختن داخل بینی از روغنبنفشه استفاده شود
@atarbashi
#نسرین

برخی موضوعات مشابه

بالا