نقاشی رنگ دانش اموزی یا حرفه ایی

• شروع کننده موضوع Hamoos.V
  • بازدیدها 328
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Hamoos.V

کاربر اخراجی
ارسالی ها
599
امتیاز واکنش
6,039
3ZbUH.jpg

سوال : رنگ دانش آموزی یا حرفه ای ؛ از کدام نوع رنگ باید استفاده کنم ؟

” یک نفر به من گفت که رنگی که من استفاده می کنم ‘ ارزان و به درد نخور ‘ است . اما من جایی خوانده ام که این رنگ توسط دانش آموزان به همان اندازه ی هنرمندان با تجربه استفاده می شود . آیا در صورت تمام شدن این یکی ٬ می بایستی که مارک دیگری را بخرم ؟ یا باید پولم را پس انداز کنم و به همان رنگی که برای بار اول با آن نقاشی را یاد گرفتم ٬ اکتفا کنم ؟ ”

پاسخ :

رنگ های دانش آموزی به یک دلیل ارزانترند : آن ها از رنگدانه های ارزان تر ( ترکیبی از رنگدانه ها ) ساخته شده اند بنابراین طیف رنگهایشان محدود است . ارزانترین مارک ها دارای مقدار زیادی
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
هم می باشند . به مانند مصداق این جمله در بسیاری از موارد ٬ همان قدر که پول دهید آش می خورید .

رنگ های نوع دانش آموزی به طور کلی به خوبی و با موفقیت با هم ترکیب نمی شوند و نه هم چنین نتیجه ی بر آمده به اندازه ی رنگهای نوع حرفه ای زنده و با طراوت است و این می تواند کار ترکیب رنگ را آزاردهنده و اعصاب خورد کن کند . حال آن که استفاده از رنگ دانش آموزی ٬ تجربه ی نقاشی خوبی است اما همان تجربه ی ترکیب رنگ با آبرنگ حرفه ای را به شما نمی دهد .

از طرف دیگر ٬ شاید شما کمتر به استفاده از رنگ دانش آموزی نسبت به رنگهای گرانتر ابراز علاقه کنید ٬ و این چنین تمایل داشته باشید تا بیشتر تجربه کنید و به راحتی چیزهای مختلف را امتحان کنید تا ببینید نتیجه چه خواهد بود . نگرانی در مورد هدر کردن موادتان ٬ مطمئن ترین راه برای سفت کردن بدنتان و بازداشتنتان از انجام کار است و اغلب به نتایج بدی ختم می شود ( پس ترستان را با این موضوع که داشتید رنگ را هدر می دادید ٬ کامل کنید ! )

من معتقد به خریدن بهترین کیفیت رنگی هستم که توان مالیش را دارید که همیشه به شما این احساس را می دهد که می توانید با رنگ بازی کنید . شما نیاز دارید این قابلیت را در خودتان ببینید که بتوانید روی کاری که خوب نشده را با رنگ بپوشانید یا آن را بردارید به جای آن که نا امیدانه تلاش کنید تا آن را حفظ کنید به دلیل هزینه ای که صرف آن شده است . شخصا اعتقاد دارم که بهتر است در این مسیر طولانی با تعداد اندکی رنگ با کیفیت شروع کنید و روی تکه های کوچک تر کاغذ یا پارچه کار کنید تا اینکه از تعداد زیادی از رنگهای ارزان قیمت استفاده کنید .

به خاطر داشته باشید که در رنگهای با کیفیت حرفه ای ٬ تمامی رنگها یک قیمت نیستند . به طور معمول رنگها ٬ بر اساس رنگدانه هایشان ٬ حدود پنج سری یا دسته هستند . اگر جنبه ی پولی آن برایتان اهمیت دارد ٬ به دنبال رنگهای ارزانتر از میان رنگهای حرفه ای باشید ؛ رنگهایی با برچسب ‘
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
‘ یا ‘ imitation ‘ مانند رنگ ‘cadmium yellow hue ‘ . این رنگها از رنگدانه های جدید ارزانتری نسبت به رنگدانه های سنتی گرانتر ساخته شده اند و از نظر رنگ شبیه نمونه های اصلی می باشند .

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
3
بازدیدها
104
پاسخ ها
37
بازدیدها
1,115
بالا