پیشنهاد فیلم

֎GoDFatheR֎

مدیریت کل
عضو کادر مدیریت
ارسالی ها
776
امتیاز واکنش
17,779
من فیلم زیاد می بینم.این تاپیکو زدم تا فیلمهایی که می بینم رو به شما هم معرفی کنم.سعی می کنم بهترین فیلمهای ممکن رو معرفی کنم که علاوه بر جنبه سرگرمی،در حد حداقل یک جمله هم ازشون یاد بگیریم
اگر از بین هزاران فیلمی که دیدم تنها یکی رو به بقیه معرفی کنم،12 مرد خشمگین خواهد بود
این فیلمو دقیق ببینید.فقط توی یک اتاق و تنها با دیالوگ،یکی از بهترین فیلمای تاریخ(لااقل برای بیننده ی عام) ساخته شده
در حدی نیستم که بخوام نقد بنویسم فقط توصیه م اینه بعد دیدنش بشینین فکر کنین به تمام قضاوت ها و تصمیماتی که در ارتباط با دیگران گرفتین و ببینید که چقدر قضاوتای ما می تونه اشتباه باشه.همه چیز فرّاره و نیاز به تکرار و تمرین داره.توصیه م اینه حداقل سالی یکبار این فیلم رو ببینید تا اثرش بر روی شما ابدی باشه
حتما دوبله ببینید.چیزی برای سانسور نداره.همه ش دیالوگه و دوبله فیلم فوق العاده س و قطعا برای ما تاثیرگذارتر از زبان اصلی خواهد بود

12 Angry Man
محصول 1957 امریکا
imdb: 9

twelve-12-angry-men-1957_673q.jpg

• پیشنهادات
  • ֎GoDFatheR֎

مدیریت کل
    عضو کادر مدیریت
    ارسالی ها
    776
    امتیاز واکنش
    17,779
    گروهی از بهترین بازیگران سینما دور هم جمع شدن تا یکی از بهترین فیلم های تاریخ رو بسازن.فیلمی که لحظه به لحظه اش را زندگی کرده ایم.فیلمی که میشه صدهابار اونو دید.دیالوگهای فوق العاده و بازی های کم نظیر و تکرارنشدنی و باقی عوامل دست به دست هم دادن تا یکی از محبوب ترین و بهترین فیلم های تاریخ ساخته بشه.بازی چشم نواز مارلون براندو هر شخصی با هر سلیقه ای رو عاشق این فیلم می کنه.گادفادر در 3 قسمت ساخته شد که قسمت اول آن در رده دوم بهترین فیلمهای تاریخ در سایت imdb قرار داره.قسمت دوم آن هم تقریبا همون قدرت و صلابت قسمت اول رو ادامه داده و قسمت سوم آن با انتقادات فراوان روبرو شد

دوبله ی این فیلم هم بسیار حرفه ایه.بیش از 50 بار دیدمش و هر بار بیش از دفعه قبل لـ*ـذت بردم.مسایل و اتفاقات و حواشی فراوان پیرامون ساخت و اکران این فیلم هم در نوع خودش بسیار جذاب و کم نظیره
    هیچ فیلمی در این ژانر تا ابد به گرد پای گادفادر هم نخواهد رسید..

قسمت اول رو سعی کنین حتما ببینین
    پیشنهادم اینه دوبله ببینید چون خیلی حرفه ای دوبله شده و لـ*ـذت دیدنش رو دوچندان می کنه
    The Godfather
    محصول 1972 امریکا
    imdb:9.2

untitled_qtrf.jpg

֎GoDFatheR֎

مدیریت کل
    عضو کادر مدیریت
    ارسالی ها
    776
    امتیاز واکنش
    17,779
    جیمز براداک یک مشت زن حرفه ایه.توی مسابقات آخرش دست راستش می شکنه اما بخاطر تامین مخارج زندگی با همون دست شکسته توی یک مسابقه شرکت می کنه که با ارائه یک نمایش افتضاح از طرف براداک و حریفش،مجوز حرفه ای فعالیتش لغو می شه و دیگه نمی تونه توی مسابقات شرکت کنه.همزمان شروع رکود بزرگ اقتصادی تاریخ آمریکا در سال 1928 براداک رو برای تامین مخارج زندگی تحت فشار شدید قرار داده.اون مجبور میشه کارگر مشغول به کار بشه.اما درامد کارگری پاسخگوی مخارج زندگی نیست.شکستگی دست راست براداک باعث میشه توی بندر بیشتر از دست چپش استفاده کنه و همین عاملی میشه برای قوی تر شدن دست چپش.سرانجام یک روز مدیربرنامه سابق براداک سراغش میاد و میگه یک مسابقه نمایشی برات ترتیب دادم و این تازه شروع ماجراهای فوق العاده جذاب و احساسی فیلمه

فیلم یک بیوگرافی عاشقانه کم نظیره.یک عاشقانه ی واقعی و به دور از فانتزی بازی های امروزی.بر اساس زندگی جیمزبراداک بوکسور سنگین وزن سابق امریکایی ساخته شده و همزمان گریزی هم می زنه به سختی های زندگی در دوره رکود اقتصادی امریکا
    به سبک پوشش مردم امریکا در اون سالها دقت کنین.به روابط زن و مرد دقت کنید.هیچ خبری از سبک برهنگی امروزی نیست.هیچ خبری از روابط امروزی نیست.شاید خیلی از مردم امریکا هم بگن کاش برگردیم به همون موقع ها مثل ما که میگیم قدیما یه چیز دیگه بود.
    زیباترین قسمت فیلم بنظرم رابـ ـطه براداک و همسرشه.زنی که تحت هر شرایطی پشت مردشه و با وجود انبوهی از مشکلات هرگز اعتراضی نداره و مردی که بخاطر خانوادش حاضر میشه پا بذاره در مسیری که احتمالا به مرگش منجر خواهد شد

سه چهارتا صحنه فیلم تا ابد توی ذهن منه
    صحنه اول وقتی براداک به بوکسور معروف میگه به نیویرک خوش اومدی.اعتماد بنفس و بیخیالی خاصی داره.
    صحنه دوم وقتی با 250 دلار جایزه یکی از مسابقاتش میاد خونه و سه تا بچه ش از رختخواب بلند میشن و می رن به استقبالش.احتمالا خواسته ی خیلی از مردا توی زندگی همون صحنه باشه
    و قطعا بهترین صحنه برای من در اواخر فیلمه و عکس العمل همسر براداک به خبری که از رادیو پخش میشه.حتی زمانشم یادم موند...2:15:06
    Cinderella Man
    imdb: 8
    محصول 2005 امریکا
    بازی فوق العاده راسل کرو و رنی زلوگر
    ژانر:بیوگرافی،رمانس،درام
    cinderella_t0z.jpg

دوبله ش عالیه.صحنه سانسوری هم نداره شاید در حد 1 دقیقه باشه.​

֎GoDFatheR֎

مدیریت کل
    عضو کادر مدیریت
    ارسالی ها
    776
    امتیاز واکنش
    17,779
    جنگ جهانی سوم
    معمولا از خصوصیات فیلمای خوب اینه که نتونی داستانش رو حدس بزنی یا به قولی لو نره داستان.این فیلم همینطوره.تا ثانیه آخر باید منتظر بمونی تا بفهمی داستان چیه.احتمالا بهترین فیلم هومن سیدی باشه تا اینجای کار.سینمای ایران هم مثل باقی موارد به رکودی بلند مدت رفته و همچین فیلمایی توی همچین دوره ای غنیمته
    یه گروه فیلمبرداری مشغول به ضبط هستن در شمال کشور.مشکلی برای یکی از بازیگران اصلی فیلم پیش میاد و مجبور میشن به جای اون از یک کارگر (محسن تنابنده) استفاده کنن.حالا قراره این کارگر بعنوان یک بازیگر وارد دنیای سینما بشه که..........

(اینو خیلی بیشتر از برادران لیلا دوست داشتم.اول نسخه قاچاقش پخش شد ما دیدیم بعد تو سینما اکران شد،هرچند در هر صورت نمی رفتم سینما)

40250_961_x4eq.jpg

֎GoDFatheR֎

مدیریت کل
    عضو کادر مدیریت
    ارسالی ها
    776
    امتیاز واکنش
    17,779
    فرانکیِ پیر،یک مربی بوکسه که موفق شده شاگردای خوب و موفقی تربیت کنه.مگی دختری سی و چندساله س که خونه و خونواده رو ترک کرده و در یک رستوران بعنوان پیشخدمت مشغول به کاره.مگی میاد پیش فرانکی تا بوکس یاد بگیره اما فرانکی قبول نمی کنه چون اولا تا حالا شاگرد زن نداشته و ثانیا سن مگی خیلی بالاست.دستیار فرانکی وقتی پشتکار و اصرار مگی رو می بینه اصول اولیه بوکس رو بهش یاد میده.در ادامه و با دیدن تمرینات مداوم و پشتکار مگی،فرانک قبول می کنه اونو تمرین بده و این شروع ماجرای زندگیست.دختری که رویای مبارزه دارد و مردی که سالهاست از دخترش دور افتاده.همه چیز کلیشه ای پیش میره تا اینکه در یک لحظه .....
    یک درام ورزشی فوق العاده ست.این اقای کلینت استیوود هم در نوع خودش یک اسطوره ی تکرار نشدنیه.شصت هفتاد ساله در اوجه و کوتاه بیا هم نیست.
    در مراسم اسکار این فیلم اکثر جوایز اصلی رو بـرده از جمله بهترین فیلم،بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش اول زن.

خودم پایان فیلمو خیلی دوست داشتم.انقد خوب بود که نمیشه فکر کنی پایانی بهتر از این می تونست داشته باشه.پایانی که سوسول بازی و محافظه کارانه باشه به دل نمی شینه.

سخنی از یک بنده خدایی:سطح آدم در این دنیای امروز رو سه چیز مشخص می کنه:فیلمایی که می بینه،آهنگایی که گوش می ده و کتابایی که می خونه.

صحنه خاک بر سری نداره اما بخاطر پوشش بازیگر زن احتمالا در دوبله برخی صحنه ها حذف شده باشه(نمی دونم حذف شده یا نه) هرچند که جدیدا دیگه حذف نمی کنن و لباس تنش می کنن،پس می تونید دوبله ببینید.ضمنا دوبله ش فوق العاده عالی هستش.من کلا با فیلم زبان اصلی حال نمی کنم.اگر دوبله حرفه ای باشه تاثیرگذاری و گیرایی خیلی بیشتری داره چون یک ایرانی هرچقدم به انگلیسی مسلط باشه،زبان مادریش فارسیه و احتمالا بهتر می تونه با فیلم همراه بشه.

Million Dollar Baby
    imdb:8.1
    محصول 2004 امریکا
    بازیگران:کلینت استیوود،مورگان فریمن،هیلاری سوانک

million-dollar-baby-2004_i2dy.jpg

47:50🤣​

֎GoDFatheR֎

مدیریت کل
    عضو کادر مدیریت
    ارسالی ها
    776
    امتیاز واکنش
    17,779
    اگر فیلم اکشن و بزن بکش دوست دارین این فیلمو ببینین.یه گروه از سربازان امریکایی در سومالی ماموریت دارن که سرکرده ی یکی از گروههای شورشی رو دستگیر کنن.عملیات شروع میشه اما هیچی طبق انتظار پیش نمیره و عملیات دستگیری تبدیل میشه به ماموریت نجات سربازان امریکایی.قشنگ امار دستتون میاد که جنگای داخلی تو کشورای افریقایی چطوریاست.فیلم بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده.خلاصه که اگر تیراندازی و هیجان دوست دارین این فیلم دوساعت شما رو مشغول خواهد کرد.چه پیر شدیما 20 سال پیش اینو دیدم.اکشنای امروزی خیلی مسخره شدن.4تا بچه خوشگل جمع می کنن یه جا که نه می میرن نه زخمی می شن نه خسته می شن.همش تو آسمون دارن پرواز می کنن از این شهر به اون شهر و آدمای بد رو می کشن.خبر مرگتون فیلم بسازه خو چتونه.اینهمه هندی بازی برا چیه​

Black Hawk Down

محصول 2001 امریکا
    IMDB:7.7

91-5qc-foel._ri__da5r.jpg

֎GoDFatheR֎

مدیریت کل
    عضو کادر مدیریت
    ارسالی ها
    776
    امتیاز واکنش
    17,779
    غرب و شرق صدها کارگردان و فیلمساز نابغه دارن.انقد دارن که اگر بخوایم اسامیشونو بنویسیم چندین صفحه می شه.ما چی داریم؟کیو داریم؟ما هم اصغرفرهادی داریم.نابغه ی فیلمسازی ماست.اعتبار سینمای ماست.در حدی بی نظیره که خاویر باردم بازیگر بزرگ و گزیده کار می گـه کاش می شد توی یکی از فیلمای اصغر فرهادی بازی کنم.نقدهای زیادی برای فیلمای فرهادی در داخل و خارج نوشته می شه.یکی مثل فراستی کامل می کوبه ولی از اونور منتقدین و داوران بی سواد! مهد سینما با قاطعیت جایزه گلدن گلوب و اسکار رو می دن به فیلم فرهادی.این فیلم یک روایت ساده،جذاب و عمیق همراه با دیالوگ های ماندگاره.من فقط می تونم بگم عالیه.زنی که در فکر زندگی جدیدیست و مردی که پایبند به وطن،عشق و خانواده س.نادر یک شخصیت کمال گرا که مثل یک انسان عادی گاهی از آرمانها دور می شه.دختری که داره می بینه در پایان این مسیر زندگیش تباه خواهد شد و کاری از دستش برنمیاد.شخصیت پردازی های فیلم عالیه.من این شجریانو با خودم می برم.شجریان نماد اصالت و هویته.می خواد بره اما نمی خواد غربی بشه.فقط اینجا به ستوه اومده.می خواد جایی زندگی که شاهد تباهی دخترش(مثل خودش)نباشه.توی حموم گریه ی نادر روی شونه پدرش فوق العاده س.بازی شهاب حسینی قابل تحسینه در این فیلم.به اعتقاد بسیاری این بهترین کار اصغر فرهادیه.نادر اون اصلا نمی دونه تو پسرشی.من که می دونم اون بابامه....عشق و احساس و تعصب نسبت به خانواده هنوز در قشر متوسط جامعه قویه.نادر نماینده یک ایرانی اصیله.آدمی که تلاش می کنه هم امروزی باشه هم اخلاق اصیل رو حفظ کنه.عشق همچنان پیوند محکمیست بین نادر و سیمین اما فکر آینده و فکر آینده ی دخترش انگار بر عشقی که به نادر داره می چربه.مرد به هیچ وجه حاضر نیست خانواده رو از دست بده اما زن....
    انقد بزرگان از این فیلم تعریف کردن که ادم کوچیکی مثل من هرچی بخوام بگم تکراری یا اضافه گویی می شه.می تونیم هرجای دنیا این فیلمو نشون آدما بدیم و بگیم سینمای ما همچین قدرتی داره.اصغرفرهادی در سینما،یه جورایی مثل شجریان در موسیقیه(اتفاقا دوستی عمیقی هم باهم داشتن).اصیل و باسواد و بزرگ و محترم.ببینید حتما این فیلم رو با دقت ببینید به ارتباط چشمی بازیگرا دقت کنید.تعهد به خانواده رو در تک تک لحظات زندگی نادر ببینید.طبق معمول اینم گفتن سیاهنمایی داره آخه مگر زندگی ما در این دوره چیزی جز سیاهی هم داره که کسی بخواد فیلم متفاوتی بسازه.

سینما اموزنده س.گاهی یک فیلم به صدتا کتاب می ارزه.سینما چند وجهیه.هم سرگرمیه هم اموزشی.همه نوع فیلمشو باید دید.اما اگر کمال گرا هستید راهی ندارید جز دیدن همچین فیلمایی که انسان فرهیخته ای مثل آقای فرهاد اونو می سازه.این فیلم که خیلی جذابه و آدم دوست نداره یه ثانیه ش رو از دست بده،اما خیلی از فیلمای مطرح و مهم سینما به نوعی خارج از حوصله ی عام ساخته می شن.عادت کنیم فیلم خوب ببینیم حتی اگر چندان لـ*ـذت بخش نباشه.بمرور ذهنتون بزرگ می شه و دیگه فیلمای دوزاری رو نمی پسندین.سالی یکی دوتا چارچنگولی و پوپک و مش ماشالا هم برای تنوع می شه دید اما بیاین کنار هم یاد بگیریم که فیلمای ارزشمند بشه بخش بزرگ سهم ما از سینما

پ.ن مرتبط یا غیرمرتبط:کلمه استاد رو به هرکسی نچسبونین.اینطوری از شان و منزلت کلمه استاد کم می کنین.کلمه استاد رو بی ارزش می کنین.استاد رو به یکی مثل آقای فرهادی باید گفت که اعتبار بیشتری به این کلمه بده.به فرهادی بگیم استاد نه تنها بیراه نگفتیم بلکه کلمه استاد بواسطه قرار گرفتن در کنار نام فرهادی،وزن بیشتری به خود می گیره.اولین فیلمی که ازش دیدم شهرزیبا بود و از همون موقع عاشق این انسان بزرگ شدم

پ.ن2:من می تونم متن خیلی طولانی در معرفی فیلما بنویسم اما چون از ارزشمند بودن فیلمایی که معرفی می کنم اطمینان دارم،سعی می کنم فقط در چند خط بصورت خیلی مختصر کلیاتی از فیلم بگم.

پ.ن3:یه سری دوست و رفیق داریم عاشق سینمان.دیوانه ی فیلمن.حدود یک سال هر روز این فیلم رو دور هم نگاه کردن و هربار هم براشون لـ*ـذت بخش تر از سری قبل بود

جدایی نادر از سیمین
    IMDB:8.3
    محصول 1389 ایران
    کارگردان:اصغر فرهادی
    بازیگران:پیمان معادی،شهاب حسینی،لیلا حاتمی
    برنده ی بیش از 50 جایزه بین المللی از جمله اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان و گلدن گلوب و خرس طلایی برلین

jodaei_9z0m.jpg

֎GoDFatheR֎

مدیریت کل
    عضو کادر مدیریت
    ارسالی ها
    776
    امتیاز واکنش
    17,779
    کوین یک وکیل بسیار کار بلده که توی همه پرونده هاش پیروز دادگاه بوده.برای اون فرقی نداره که موکلش گناهکاره یا بی گـ ـناه،به هر حال هدفش پیروزیه.پس از پیروزی در دادگاهی که موکلش متهم (گناهکار) به کودک آزاریه،با مرد سرشناسی به اسم میلتون آشنا می شه.میلتون کوین رو به نیویورک می بره و اونو مسیول پیگیری پرونده های بزرگی می کنه همراه با درآمدی بسیار هنگفت.کوین با رویای شهرت و پول پا یه نیویورک می ذاره و این سرآغاز ....

فیلم خوبیه.صحنه های ویژه ش خیلی تو ذوق می زد.مثل فیلم هندیا بود یه کم.پایان فیلمو اصلا دوست نداشتم.نبرد بین خیر و شر.نبرد بین انسان و شیطان و پایانی کلیشه ای و شاید دور از واقعیت.دیالوگهای زیبایی داره.افکار و رویاپردازی ها آینده رو رقم نمی زنند بلکه انتخاب تعیین می کنن سرنوشت ما به کجا ختم خواهد شد.با حضور آل پاچینو ، کیانو ریوز ، شارلیز ترون و همچنین با توجه به موضوع و ژانر فیلم،انتظار اثری بهتر رو داشتم.خیلی خوشبینانه و مذهبی داستان رو پیش برد.شیطان هست خدا هست انسان هست.اولی و سومی می جنگن و دومی به کمک اولی میاد و ....

فکر کنم اگر پایان فیلم اتفاق دیگری میفتاد امتیاز بهتری هم از مردم هم از منتقدین می گرفت.
    در کل،فیلم وکیل مدافع شیطان هم زیباست هم جذاب هم تاثیر گذار.

The Devil's Advocate
    1997 usa
    بازیگران
    Keanu Reeves ، Al Pacino ، Charlize Theron
    imdb:7.5
    james-newton-howard-devils-advocate_r9y.jpg

نکات کنکوری:دیالوگای تقریبا زیاد و همچنین مهمی حذف شدن در نسخه دوبله.یه چند تا صحنه سانسوری هم داره.فکر کنم هفت هشت دقیقه ای سانسور داشته باشه.​

֎GoDFatheR֎

مدیریت کل
    عضو کادر مدیریت
    ارسالی ها
    776
    امتیاز واکنش
    17,779
    سال 2018 تو افغانستان یه گروه سرباز امریکایی میرن بدنبال منهدم کردن کارگاه ساخت بمبهای دستی طالبان که عملیات یه ذره (حدود 100% :campe45on2:) خلاف انتظارشون پیش می ره.همه ی افراد گروه کشته می شن به غیر از فرمانده ی تیم و مترجم افغانستانی.حالا طالبان در تعقیب این دو نفره...

اول اینکه فیلمای این جیکوب اکثرا مخاطب عام رو راضی می کنه.کلا فیلماش خوب درمیاد
    دوم اینکه خیلی خیلی قشنگ تر از خود فیلم،موسیقیشه.خیلی خفن بود موسیقی متن فیلم.
    سوم اینکه یه اکشن جنگی خیلی تر و تمیزه.این نیست که همش در حال تیراندازی باشن.همه فاکتورای لازم برای یک اکشن خوب به مقدار نیاز در این فیلم موجوده.خلاصه دنبال فیلم اکشن بودین می تونین اینو ببینین

اصلا صحنه سانسوری نداره ولی دوبله ش چنگی به دل نمی زد.کاش تیم بهتری اینو دوبله می کرد.خیلی معمولی بود دوبله.
    The Covenant (پیمان)
    محصول 2023 امریکا
    بازیگران:جیک جینلهال
    imdb:7.6
    peyman_j1j4.jpg

برخی موضوعات مشابه

بالا