,¤°کتاب هایی که باید خوانده شوند`°¤,

• شروع کننده موضوع YASHAR
  • بازدیدها 5,031
  • پاسخ ها 55
  • تاریخ شروع

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
3,403
امتیاز واکنش
11,795
[h=1]سه شنبه ها باموری[/h]
Stream.aspx

موضوع:
داستان
نویسنده:میچ آلبوم
مترجم:مهدی قراچه داغی
ناشر:البرز
سال انتشار:چاپ پنجم1386
سایر آثار نویسنده:پنج نفر اولی که در بهشت به ملاقات ما می آیند، یک روز بیشتر
معرفی کتاب:این کتاب داستان وسرگذشت زندگی موری شوارتز استاد روابط انسانی دانشگاهی در ایالات متحده امریکاست که پزشکان به دلیل بیماری صعب العلاج شمارش معکوس زندگی اش را اعلام کردند ..... کتاب شرح دیدارهای میچ البوم دانشجوی سابق موری دردوران بیماری وی است.
«کتابی با نگارش عالی، سخن روشن از خرد و فراست که از روی عشق سادگی در فراسوی پیچیدگیهای زندگی را ترسیم کرده است» (دکتر اسکاتپک)
«برگ برگ این کتاب کوچک اما زیبا و اعجاببرانگیز، از گرمای عشقی بی پیرایه میدرخشد.»( هارولد گوشنر)
این کتاب گنجینهای توصیف ناشدنی است. درک فناپذیری آموزگاری بزرگ و منبعی برای روشنگری است. داشتن مرشدی که این تجربه را با ما در میان بگذارد دستمایه فراست است.( دکتر برنی سیگل)
از صحبتهای موری استاد پیر:
«مرگ تنها یکی از موضوعاتی است که میتوان از آن اندوهگین بود. اما زندگی به دور از خوشبختی هم مطلب دیگری است. بسیاری از کسانی که به دیدن من میآیند شاد و خوشبخت نیستند.»
«به این دلیل که فرهنگ ما به گونهای نیست که به مردم احساس خوشبختی بدهد ما بدآموزی میکنیم، آموزش اشتباه میدهیم و باید خیلی قوی باشی که اگر متاع را نمیپسندی خریدار آن نشوی. فرهنگی از آن خود ابداع کن، اغلب مردم از این کار عاجزند به مراتب ناخوشایندتر از من هستند.»
«زندگی مجموعهای از فراز و نشیبهاست. دلت میخواهد کاری بکنی اما مجبوری کار دیگری انجام دهی، از چیزی ناراحتی اما نمیدانی که نباید باشی، چیزهایی را امر مسلم میپنداری و این در حالی است که میدانی هرگز نباید چیزی را امر مسلم فرض کنی.»
«حالا که بیمار هستم و رنج میبرم، بیش از هر زمان خودم را به کسانی که آنها هم از زندگیشان رنج میبرند نزدیکتر احساس میکنم پرشیب در تلویزیون شاهد صحنههایی از بوسنی بودم. مردم در خیابانها میدویدند و کسانی به آنها شلیک میکردند، کشته میشدند قربانیان بیگناه ... گریه کردم. ناراحتیشان را احساس کردم، انگار ناراحتی خودم بود. من هیچ کدام آنها را نمیشناسم. اما چگونه میتوانم نسبت به آنها بیاعتنا باشم؟»
«بهترین چیزها در زندگی این است که بدانی چگونه به دیگران عشق به ورزی و چگونه مورد مهر و عشق آنها واقع شوی.»
«بگذار عشق به درونت رخنه کند، عشق تنها حرکت منطقی است.»

• پیشنهادات
  • YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    [h=1]نیمه تاریک وجود[/h]
    Stream.aspx

موضوع:
    خودشناسی
    نویسنده:دبی فورد
    مترجم:فرناز فرود
    ناشر:حمیدا/کلک آزادگان
    سال انتشار:چاپ نهم 1387
    سایر آثار نویسنده:راز سایه،طلاق معنوی، امسال بهترین سال زندگی من است، سؤال های درست ،شجاعت، بازتاب سایه
    معرفی کتاب:
    در این کتاب «دبی فورد» راوی خوشسخن تجارب خود و دیگران در مورد پذیرش همه ویژگیهای انسانی میباشد.
    نویسنده با تشریح فراز و نشیب مسیر زندگی خود و ماجرای کسانی که با شرکت در دورههای آموزشی او توانستهاند اتاقهای بسته روح دردمند خود را بازگشایی کنند و بدون هراس چشم در چشم ویژگیهای مطرود وجودشان دوخته و آنها را در آغـ*ـوش بگیرند، تمرین یگانه شدن با خویشتن را نکته به نکته و مو به مو آموزش داده است.
    اغلب ما هنگامی که تاب تحمل درد و رنج بیشتری را نداریم، در مسیر رشد و تکامل گام برمی داریم.کتاب نیمه تاریک وجود از آن بخش از شخصیت ما پرده بر می دارد که روابط ما را به بن بست می کشاند، روح ما را می کشد و مانع تحقق رویاهایمان می شود.
    نیمه تاریک وجود در اعماق آگاهی ما دفن شده و از دید ما وسایرین پنهان است.ما اعتقاد داریم چنانچه به اعماق وجود خود نگاهی دقیق بیندازیم، با موجودی وحشتناک روبه رو خواهیم شد و در نتیجه از ترس این مسئله از بررسی دقیق خود طفره می رویم و خود و دیگران را فریب می دهیم، تا جایی که واقعا فراموش می کنیم که وجود اصلی مان در پس نقاب نهفته است.
    به جای سرکوب کردن سایه ها باید آنها را بپذیریم و در آغـ*ـوش بگیریم، تا وجود شکوهمند خودرا پیدا کنیم.

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    [h=1]نیروی حال[/h]
    Stream.aspx

موضوع:
    خودشناسی معنوی
    نویسنده:اکهارت تله
    مترجم:مسیحا برزگر
    ناشر:خانه معنا
    سال انتشار:1385
    سایر آثار نویسنده:تمرین نیروی حال، سکون سخن می گوید
    معرفی کتاب:
    این کتاب ژرف و ساده و شیوا زندگی میلیون ها نفر را در سراسر جهان دگرگون کرده است.
    تو هم می توانی یکی از آن ها باشی!

نویسنده با الهام از دریافت های شخصی خود، شیوه های کاربردی زیستن در لحظه ی اکنون را شرح می دهد.او، گام به گام رهایی از گرداب اندوه گذشته و دلهره ی آینده را پیش چشم خواننده به تصویر می کشد و اثبات می کند که زندگی جز در لحظه ی حال جاری نیست.

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    [h=1]به بچه ها چه بگوییم؟[/h]
    Stream.aspx

موضوع:روانشناسی تربیتی
    نویسنده:آوا سیکلر
    مترجم:میترا کدخدایان
    ناشر:مروارید
    سال انتشار:چاپ چهارم 1385
    معرفی کتاب:اگر برای پاسخ به سؤالات متنوع فرزندتان نیاز به کمک دارید این کتاب را مطالعه کنید.
    فهرست مطالب این کتاب
    فصل اول : چگونگی آماده سازی روانی کودکان در رویارویی با مشکلات
    فصل دوم : پنج ترس اساسی
    فصل سوم: چرا , چه موقع و چگونه با بچهها حرف بزنیم
    فصل چهارم : آموزش عشق و غـ*ـریـ*ــزه جنـ*ـسی در خانواده
    فصل پنجم: زمینه سازی پذیرش مشکلاتی چون بیماری و مرگ در کودکان
    فصل ششم: گذرگاههای تاریک , کودکان را یاری دهید تا بر پرخاشگری , حسادت و نفرت چیره شوند
    فصل هفتم: ناسازگاری والدین , ترک خانواده و طلاق:واقعیت را به فرزندتان بگوئید , آنها نیاز به دانستن واقعیت دارند
    فصل هشتم: پذیرش مسؤلیت تربیت فرزند به وسیله یکی از والدین مساوی استبا تحمل رنج و زحمت مضاعف
    فصل نهم: خانوادهای دیگر, فرصتی دیگر
    فصل دهم: دخانیات , مواد مخـ ـدر , الـ*کـل و گفت و گوی صریح در مورد زبان استعمال آنها
    فصل یازدهم : ناهنجاری دنیای امروز :ایدز , همجنسگرایی, آسیب های جسمی و روحی حاصل از خشونت
    فصل دوازدهم:جهان با شتاب بسیار در حال تحول و تغییرات است, چگونه باید درباره پیش آمدهای ناگوار طبیعی و بشری با کودکان گفت و گو کنیم
    فصل سیزدهم : فقدان اجباری , کنار آمدن با ناامیدی و تنهایی
    فصل چهاردهم: فراتر از این کتاب که شما یا کودکتان به آن نیاز دارید

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    [h=1]شیوه کار با چاکراها[/h]
    Stream.aspx

موضوع:بیداری معنوی
    نویسنده:کارولین شولاآروا
    مترجم:فاطمه علاقبند
    ناشر:باغ نو
    سال انتشار:چاپ دوم 1386
    معرفی کتاب:چاکراها کلید بیداری روحی، سلامت روان و تندرستی جسمانی را در دست دارند.چاکراها حوزه های مغناطیسی هستند که می توانند انرژی کائنات را به خود جذب کرده و در سیستم بدن توزیع کنند. در این کتاب با روش های شفابخشی برای باز کردن چاکراها آشنا می شوید که شامل:رنگ درمانی ، درمان با کریستال و سنگ، روغن های فرار، مراقبه، کنترل تنفس، یوگا و ...
    شفابخشی پایدار زمانی آغاز می گردد که با استعداد الهی خود یعنی چاکراها کاملا ارتباط برقرار سازیم .

• لایک
    واکنش ها: rahi

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    [h=1]باغ وحش شیشه ای[/h]
    Stream.aspx

تصویر
    موضوع:نمایشنامه آمریکایی
    نویسنده:تنسی ویلیامز
    مترجم:مرجان بخت مینو
    ناشر:انتشارات مینو
    سال انتشار:چاپ پنجم 1387
    معرفی کتاب:باغ وحش شیشه ای (1945) اولین اثر موفق و بزرگ تئاتری تنسی ویلیامز بود . با گذشت زمان ، او بسیار نوشت و بعضی از نوشته هایش از نظرکیفی ، به راستی با ارزش بودند ، ولی هیچیک از آنها ، بهتر از این نمایشنامه بود که او را مهم ترین نمایشنامه نویس دوران بعد از جنگ ساخت ...
    عظمت باغ وحش شیشه ای به عنوان یک قطعه ی هنری و یک بیانیه ی انسانی ، نهایتا نهفته در بینش ویلیامز از افراد ، جامعه و ابعاد تجربیات دینی ماست که آن را به طور ظریف و شاعرانه ای به توازن می رساند
    منبع : سایت آی کتاب

برخی موضوعات مشابه

بالا