فوتبال داخلی اخبار و حواشی و نتایج پانزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال

• شروع کننده موضوع *SAmirA
  • بازدیدها 7,643
  • پاسخ ها 330
  • تاریخ شروع

PARISA_R

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,752
امتیاز واکنش
10,626
[h=1]کمالوند:گسترش نسبت به اهدافخود جلوتر است[/h]
[h=2] سرمربی تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز گفت: این تیم نسبت به اهداف تعیین شده و سرمایه گذاری صورت گرفته در چهار هفته سپری شده از لیگ برتر موفق بوده و جلوتر عمل کرده است. [/h]
00995518.jpg

به گزارش "ورزش سه" از ایرنا، فراز کمالوند پنجشنبه شب در کنفرانس خبری پس از بازی با سیاه جامگان مشهد، افزود: ما طی چهار هفته سه بازی خارج از خانه داشته ایم که از این بازی ها جمع کردن پنج امتیاز آنهم در ابتدای بازی های می تواند نتایج خوبی باشد و من از عملکرد بازیکنانم رضایت کامل دارم.

وی ادامه داد: بازی امروز بسیار جذاب و دیدنی دنبال شد و اگر دروازه بان تیم حریف نبود شاید نتیجه ای تعجب آور به نفع تیم گسترش فولاد رقم می خورد.کمالوند با بیان اینکه در این دیدار گسترش فولاد در اکثر دقایق بازی مسلط بر توپ و میدان بود، اظهار کرد: تیم حریف به دنبال دفاع فشرده بود و تنها در 10 دقیقه پایانی به دلیل اخراج بازیکن ما تهاجمی تر کار کرد.

وی با اشاره به مشکلات مربوط به گلزنی در گسترش فولاد، از اینکه مهاجمان این تیم در نواختن ضربات آخر دقت لازم را ندارند گلایه کرد و افزود: در دو بازی اخیر خود صاحب 12 موقعیت مسلم گلزنی شده ایم که تنها دو مورد آنها به گل تبدیل شده است که این امر نشان می دهد تیم ما در مقابل دروازه حریفان مشکل دارد و باید در این زمینه بیشتر کار کنیم.

کمالوند با ابراز رضایت از بازی امروز شاگردانش مقابل سیاه جامگان ، گفت: حیف شد که این بازی با یک گل تمام شد و گر نه تماشاگران حاضر در ورزشگاه می توانستند با رضایت بیشتری ورزشگاه را ترک کنند.وی با ابراز رضایت از نحوه قضاوت این دیدار، گفت: هرچند کرمانشاهی در صحنه اخراج محمد ابراهیمی عجله کرد اما در مجموع قضاوت بسیار خوبی داشت.

سرمربی گسترش فولاد تبریز با بیان اینکه در سه هفته آینده فوتبال دوستان تبریزی چهره ای متفاوت تر از این تیم خواهند دید، اظهار کرد: طی این زمان تلاش می کنیم نقاط ضعف خود را ترمیم کرده و با نفرات تکمیل تر مقابل رقبا حاضر شویم.تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز در هفته چهارم لیگ برتر باشگاه های کشور با نتیجه یک بر صفر از سد تیم سیاه جامگان مشهد گذشت.

• پیشنهادات
  • PARISA_R

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,752
    امتیاز واکنش
    10,626
    جنگ اولین 3 امتیاز فرهاد و شهریار
    [h=1]پیش بازی راهآهن- صبا[/h]
    [h=2] تیمهای دایی و کاظمی در لیگ پانزدهم صاحب پیروزی نشدند. سرمربی راهآهن میخواهد از امتیاز میزبانی نهایت استفاده را بـرده و از قعر جدول فاصله بگیرد و در آن سوی میدان شهریار هم امیدوار به ساقهای مهاجمانی است که تاکنون گلی برای تیمش به ثمر نرساندند. [/h]
    01036677.jpg

به گزارش "ورزش سه"، دو تیمی که دو، سه هفته به آغاز لیگ پانزدهم شرایط مالی بدی داشتند و حتی حرف از انحلالشان زده میشد با ورود بخش خصوصی سر و سامان گرفتند و در اوضاع مدیریتی متفاوتی نسبت به سالهای اخیر پای به مسابقات گذاشتند. صبا با جذب 7 بازیکن نامی که تمام آنها را در ترکیب خود قرار داده است عملکرد خوبی در نقل و انتقالات داشت اما راهآهن با حفظ بدنه اصلی تیم سال گذشته با هدایت فرهاد کاظمی که آنها را در لیگ نگه داشت فصل را شروع کرد.

وضعیت دو تیم
    صبای قم حتی با هدایت علی دایی و بهرهگیری از بازیکنان مطرحش روند سالهای گذشته را حفظ کرده و دل از میانههای جدول نکنده است. سه امتیاز از سه بازی اول آن هم با دو تساوی خانگی مقابل استقلال اهواز و گسترش فولاد نمیتواند نمایش خوبی برای شهریار و بازیکنان سرشناس این تیم باشد. آنها معتقدند مشکل بدنی دارند و ممکن است روندشان تا هفته پنجم ادامه داشته باشد اما دایی امید زیادی به کسب پیروزی برابر راهآهن دارد.

شاگردان کاظمی میخواستند همان هفته اول فولاد را در اهواز زمینگیر کنند و شروعی مقتدرانه داشته باشند اما دو گل در 10 دقیقه پایانی آنها را از سه امتیاز دور کرد و تا سومین بازیشان هم نتوانستند به این مهم دست پیدا کنند. راه آهنیها بازی دوم در حالی که میزبان بودند مغلوب شاگردان جلالی شدند و هفته گذشته نیز در عین شایستگی به پیروزی تنها به یک امتیاز رسیدند تا پیش از دیدار با صبا و البته با یک بازی کمتر نسبت به حریفانشان در رده پانزدهم قرار گیرند.

گلهای بازی
    مهاجمان تیم دایی در سه دیدار اخیر کار خاصی انجام ندادند و شاید در مجموع 6 شوت در چارچوب داشتند. گل صبا در دیدار با نفت روی ضربه ایستگاهی به ثمر رسید و بازی با گسترش فولاد نیز با گل به خودی کیانی آنها موفق شدند دروازه حریفشان را باز کنند. هر دو گل صبا در 10 دقیقه ابتدایی زده شده و تاکتیک قمیها بعد از آن فقط دفاع و حفظ نتیجه بوده است که در این کار هم ناکام ماندند. صبا در نیمه دوم بازیهای گذشتهاش دو گل خورده که این برای راهآهن امتیاز مثبتی خواهد بود چون هر 3 گل فصل جدید این تیم در 45 دقیقه دوم به ثبت رسیده است. 4 گل از 5 گلی هم که راهآهن دریافت کرده نیمه دوم بوده است؛ زمانی که صبا در سه دیدار اخیر نشان داده نمیتواند هیچ کار خاصی در نیمه زمین حریف انجام دهد.

جدالها
    از پنجمین دوره لیگ برتر تاکنون صبا و راهآهن 20 بار به مصاف هم رفتند که صباییها با عملکردی خوب نیمی از آنها را با پیروزی پشت سر گذاشتند و تنها سه دیدار را واگذار کردند. هفت بازی هم با تساوی به پایان رسیده است. برد 5 بر 2 خانگی صبا در هفته چهارم فصل 90-89 پر گلترین دیدار میباشد اما در مجموع مسابقات دو تیم، راهآهن 14 گل زده و صبا تقریبا دو برابر یعنی 27 مرتبه دوازه حریفش را باز کرده است. صبا در پنج دیدار اخیر خود هیچگاه بازنده نبوده و دو 3 امتیاز هم گرفته است. راهآهن که در این فصل هیچ پیروزی نداشته شاید بتواند آمار ضعیف تقابلهایش با صبا را در دیدار پیش رو جبران کند اما مطمئنا آنها کار راحتی در مقابل صبای دایی نخواهند داشت.

هر تیم یک غائب
    هاشم بیکزاده که در سه هفته اول با تغییر پست از دفاع چپ به راست آمد به دلیل مصدومیت از همراهی تیمش بازمانده تا علی دایی یکی از بازیکنان تاثیرگذارش را همین ابتدای فصل در اختیار نداشته باشد.
    حسین کریمی نیز تنها مصدوم راهآهن خواهد بود که فرهاد کاظمی غیبت او را برابر صبا خبر داده است.

نکته خاص
    گلزنان بازی رفت و برگشت صبا و راهآهن در فصل گذشته امسال در این تیمها حضور ندارند. نتیجه دیدار نیم فصل نخست این دو تیم 2 بر 2 شده بود که محمد غلامی دو بار برای راهآهن و هادی شکوری و آمبونو آچیله برای صباییها گلزنی کردند. در هفته بیست و دوم لیگ چهاردهم نیز که قمیها یک بر صفر پیروز شدند توسط جواد کاظمیان به گل دست یافتند. حالا این پنج بازیکن و گلزن در بازی ساعت 18:15 روز جمعه راهآهن و صبا نیستند.

بازیکنان مشترک
    سیداحمد مهدیزاده که فقط در دور رفت فصل گذشته بازیکن صبا بود و نیم فصل دوم با پیکان مقابل تیم سابقش قرار گرفت این بار با پیراهن زرد راهآهن برابر قمیها که خاطره خوشی هم از این تیم ندارد قرار خواهد گرفت.
    سامان آقازمانی که در لیگهای دوازدهم و سیزدهم برای راهآهن توپ میزد تنها بازیکن صباست که این هفته برابر تیم سابقش بازی میکند و امیدوار است در غیاب بیکزاده و اولین حضورش در ترکیب ثابت دایی بدرخشد و جای خود را در صبا تثبیت کند.

چهره ویژه
    بدون شک تمام نگاهها در این بازی به علی دایی که دو فصل هدایت راهآهن را بر عهده داشته و اکنون روی نیمکت صباست خواهد بود. او راهآهن را تیم خود میداند و میگوید دوستانش این تیم را خریدهاند اما شهریار این را باید در نظر بگیرد که بعد از سه هفته فقط 3 امتیاز دارد و محکوم به پیروزی مقابل تیم دوست داشتنیاش است.

ترکیب احتمالی دو تیم
    راهآهن: ایگور ننزیچ، ابراهیم کریمی، محسن ایراننژاد، سیداحمد مهدیزاده، مهدی جعفرپور، مهرداد محمدی، سیامک کوهنورد، میلاد محمدی، بهادر عبدی، حمیدرضا دیوسالار و سیدامین منوچهری
    سرمربی: فرهاد کاظمی

صبا: حامد لک، امیرحسین صادقی، مسعود حقجو، فیلپه ماچادو، سامان آقازمانی، قاسم دهنوی، رضا حقیقی، ابوالفضل ابراهیمی، محمدامین آرامطبع (کریم اسلامی)، جلالالدین علیمحمدی و محمد قاضی
    سرمربی: علی دایی

نظر مربیان و کارشناسی

مرتضی کرمانی مقدم (مربی راهآهن): به دلیل اینکه میزبان هستیم 100 درصد برای کسب سه امتیاز بازی میکنیم. با اینکه بدنسازی نکردیم و کار تاکتیکی نداشتیم اما این پتانسیل را در بازیکنانمان میبینیم که اولین پیروزی را رقم بزنند. صبا تیمی است که تمریناتش را زودتر از راهآهن شروع کرده و از نفرات خوبی بهره میبرد ولی فکر میکنم مقابل ما به مشکل بخورند.

حسین پاشایی (کاپیتان اسبق راهآهن و مربی فصل گذشته صبا): شرایط هر دو تیم مشابه هم است. تمرینات صبا و راهآهن دیر شروع شد و هر دوی آنها از حالت برزخ مانند به شرایط خوبی از نظر مالی رسیدند. فکر میکنم بازی این دو تیم تقابل افکار مربیان است چون بازیکنان هم سطح هستند و اختلاف خاصی در این زمینه ندارند. شاید نفرات صبا اسم و رسم دار باشند ولی بازیکنان راهآهن خیلی خوب و قابل هستند چون با چند تن از آنان همبازی بودم. این مسابقه همانند بازی شطرنج است که مربیان مهرهها را هدایت میکنند و تاثیر اصلی را در روند بازی دارند. اختلاف زیادی در نتیجه مسابقه نخواهد بود چون شباهتهای در شرایط دو تیم وجود دارد و حتی مسئله روحی روانی بازیکنانشان تفاوتی نمیکند. راهآهن و صبا مربیان فهیمی دارند که قطعا تاثیرگذارترین افراد در نتیجه بازی هستند. مطمئنا بازی خوبی شاهد خواهیم بود.

PARISA_R

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,752
    امتیاز واکنش
    10,626
    ما به فغانی باختیم نه ذوب آهن
    [h=1]نوروزی: داوران سر پرسپولیس را بریده اند[/h]
    [h=2] کاپیتان تیم فوتبال پرسپولیس می گوید تیمش در دیدار برابر ذوب آهن، به داور مسابقه باخت. [/h]
    01036679.jpg

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایسنا هادی نوروزی درباره شکست پرسپولیس مقابل ذوب آهن اظهار کرد: در دیدار مقابل ذوب آهن هواداران یکی از زیباترین بازی های چندسال اخیر پرسپولیس را شاهد بودند. ما 11فرصت 100درصد گلزنی داشتیم که به گل تبدیل نشدند. ما باید با اختلاف 4 یا 5 گل ذوب آهن را شکست میدادیم اما هم فرصت هایمان به گل تبدیل نشد و هم داور اشتباهات تاثیرگذاری داشت.

وی افزود:ما بازی را به ذوب آهن نباختیم بلکه به فغانی باختیم. همه دیدند که او چه اشتباهاتی داشت. واقعا نمیدانم چرا با تیم ما اینگونه رفتار میکنند؟ کسی هم پاسخگوی عملکرد آنها نیست. فغانی حتی صحنه پنالتی که برای ما گرفته شد را ندید و قصد نداشت پنالتی اعلام کند اما کمک داور این صحنه را دید و پنالتی اعلام شد. این درحالی است که وقتی توپ به سـ*ـینه محسن بنگر برخورد کرد بدون هیچ درنگی سوت زد و خطای هند بنگر را گرفت. واقعا برای فغانی متاسفم. وقتی از او پرسیدم چرا پنالتی گرفتی گفت فکر میکنم توپ به دست بنگر خورده است. مگر میشود داور با تردید درباره صحنههای بازی قضاوت کند؟! او حتی صحنه را ندید. وقتی میگویم چرا با گرفتن پنالتی اشتباه باعث شکست تیم ما میشوی میگوید شما فرصت هایتان را به گل تبدیل نکردید و به همین خاطر نتیجه را واگذار کردید.

کاپیتان تیم پرسپولیس در ادامه گفت: نمی دانم با این اشتباهات داوری چه کنیم؟! سه بازی متوالی داوران اشتباهات تاثیرگذار زیادی در دیدارهای ما داشتند که همین موضوع باعث شد ما حالاکه چهار هفته از لیگ میگذرد فقط یک امتیاز داشته باشیم. چرا کمیته داوران دیدارهای مارا به خوبی آنالیز نمیکند تا ببینند داورانشان چه بلایی سر تیم ما آوردهاند. واقعا سر پرسپولیس را بریدهاند. دردیدار مقابل سپاهان، استقلال اهواز و همینطور ذوب آهن داوران پرسپولیس را بازنده کردند اما در نهایت این ما هستیم که باید به هواداران درباره نتایج جواب بدهیم.

او تاکید کرد: وقتی در برنامه نود درباره اشتباهات داوری صحبت میکنند که حاصلی برای ما ندارد. وقتی کارشناسان این برنامه گفتند داور در دیدار ما مقابل سپاهان اشتباه کرده است آیا نتیجه را عوض کردند و امتیاز را به تیم ما دادند؟ فردا هم کارشناسان داوری میگویند پنالتی ذوب آهن درست نبوده و داور اشتباه کرده است اما آیا نتیجه بازی تغییر میکند و امتیاز را به تیم ما میدهند؟ اعتراضات به داوری هم سودی ندارد. آنها کار خودشان را میکنند.

نوروزی با بیان اینکه پرسپولیس پتانسیل بالایی دارد، اظهار کرد: با توجه به اینکه امسال بازیکنان خوبی به جمع ما اضافه شدند و مربی بزرگی چون برانکو هدایت تیم را برعهده دارد،پرسپولیس میتواند از این ضعیت خارج شود البته به شرط اینکه داوران قضاوتهای عادلانهای در دیدارهای ما داشته باشند.

وی درباره پنالتی که امید عالیشاه از دست داد نیز گفت: وقتی داور خطا روی مهدی طارمی را پنالتی گرفت، طارمی میخواست خودش ضربه را بزند اما با توجه به اینکه عالیشاه پنالتی زن تیم بود و تمرینات زیادی هم انجام داده بود قرار شد او ضربه را بزند. در تمرینات همیشه ضرباتش به گل تبدیل میشود. نمیدانم چه اتفاقی رخ داد آن ضربه به گل تبدیل نشد. البته هربازیکن بزرگی ممکن است پنالتی را خراب کند و نباید به خاطر اینکه آن پنالتی گل نشد به عالیشاه خرده بگیریم.

PARISA_R

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,752
    امتیاز واکنش
    10,626
    [h=1]لک برمیگردد؟[/h]
    [h=2] دروازهبان صبای قم محکوم به جبران عملکرد دو بازی اخیرش است. [/h]
    01034932.jpg

به گزارش "ورزش سه"، حامد لک که اولین خرید علی دایی برای صبا بود تا این هفته نمایش قابل توجهی ارائه نکرده و از سه بازی اخیر فقط یک کلین شیت به ثبت رسانده است.

اولین بازی مقابل استقلال اهواز خطر جدی روی دروازه صبا ایجاد نشد اما در هفته دوم که صبا در آستانه پیروزی خارج از خانه برابر نفت قرار داشت با اشتباه لک تیم دایی تنها به یک امتیاز رسید. هفته گذشته نیز لک عملکرد فوقالعادهای مقابل گسترش فولاد نداشت. او یک گل از روی نقطه پنالتی خورد و یک گل آفساید که البته درست هم بود دریافت کرد. دریبل بی موقع او مقابل دروازه نیز نزدیک بود موجب شکست تیمش شود که نشد.

لک که از سال 89 تا 92 سه فصل درخشان را در صبا پشت سر گذاشت و با گلری خوب برای این تیم به تیم ملی رسیده بود امیدوار است از این هفته مقابل راهآهن به دوران اوج خود بازگردد و ملیپوش شود. باید دید این دروازهبان جوان میتواند برای دومین بار در لیگ پانزدهم کلین شیت کند یا نه.

PARISA_R

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,752
    امتیاز واکنش
    10,626
    [h=1]نیمکت راهآهنی صبا[/h]
    [h=2] چهار عضو فعلی کادرفنی صبای قم لیگهای یازدهم و دوازدهم در راهآهن حضور داشتند و عرق خاصی هم به این تیم دارند. [/h]
    01033338.jpg

به گزارش "ورزش سه"، سه فصل قبل علی دایی سرمربی راهآهن بود و ژلکو میاچ، محمد دایی و بهزاد غلامپور دستیارانش. دقیقا این ترکیب کادرفنی در لیگ پانزدهم برای صبا تکرار شده و این چهار نفر میخواهند با شرایط خوبی که صبا نسبت به آن مقطع راهآهن دارد نتایج نسبتا ضعیف سه، چهار سال قبل را در تیم جدید جبران کنند.

تقابل سرمربی و مربیان اسبق راهآهن که در بازی امروز روی نیکمت صبا هستند با لوکومتیورانان جذاب خواهد بود بخصوص اینکه هیچ یک از دو تیم در سه بازی اخیر به پیروزی دست نیافتند و برای اولین سه امتیاز تلاش میکنند.

PARISA_R

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,752
    امتیاز واکنش
    10,626
    اعلام پنالتی علیه پرسپولیس اشتباه بود
    [h=1]اصفهانیان: با فغانی برخورد میکنیم[/h]
    [h=2] رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: طبق گزارش ناظر بازی علیرضا فغانی به اشتباه به سود ذوبآهن اعلام پنالتی کرده و قطعا با او برخورد میکنیم اما نباید داور را مقصر شکست پرسپولیس بدانیم. [/h]
    00943010.gif

به گزارش "ورزش سه" از ایسنا، فریدون اصفهانیان دربارهی دیدار پرسپولیس و ذوبآهن و عملکرد علیرضا فغانی در این دیدار، گفت: عملکرد فغانی تا دقایق پایانی این بازی خوب بود اما طبق گزارشی که ناظر بازی ارائه کرده، او در صحنه خطای پنالتی به سود ذوبآهن اشتباه کرده و توپ به دست محسن بنگر برخورد نکرده است. شاید اشتباهات دیگری در طول بازی رخ داده باشد اما این اشتباهات تاثیرگذار نبودند.

وی در پاسخ به این سوال که چینش داوران در این چند هفته با انتقاداتی مواجه شده است، آیا او دخالتی در این انتخابها داشته یا خیر؟، ادامه داد: انتخاب داور برای بازیها با هماهنگی میان کمیته داوران و دپارتمان داوری و براساس گزارشاتی ارائه شده و عملکرد داوران انجام میشود.

رییس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در واکنش به این که عدهای معتقدند که انتخاب فغانی برای این دیدار بعد از چند هفته محرومیت مناسب نبوده است، اظهارکرد: شخصا معتقدم انتخاب فغانی برای این بازی درست بوده است. من چنین حرفهایی را قبول ندارم چرا که فغانی چند هفته پیش در خارج از کشور قضاوت کرده بود. شما دیدید که محسن قهرمانی هم بعد از چند سال دوری از فوتبال در بازی سپاهان و ذوبآهن عملکرد خوبی داشت. این موضوع نمیتواند دلیلی برای عدم انتخاب فغانی باشد.

اصفهانیان گفت: در نشست هفته گذشته هیات رییسه درباره اتفاقات داوری صحبت شد و تاکید ما بر این بود که مسئولین باید کمتر درباره داوری صحبت کنند تا هجمه موجود بر روی داوران برداشته شود. کمیته اخلاق هم باید با کسانی که درباره داوری صحبت میکنند برخورد کند.

اصفهانیان تاکید کرد: معتقدم در کنار برخی اشتباهات داوری در دیدار پرسپولیس و ذوب آهن، بازیکنان پرسپولیس هم خودشان نتوانستند ذوب آهن را ببرند. آنها چندین موقعیت را خراب کردند. آیا فقط داور مقصر شکست پرسپولیس بود؟ بازیکنان پرسپولیس خودشان گل نمی زنند. بازیکنی که لقب بهترین بازیکن را میگیرد چرا از پنج متری توپ را گل نمیکند!

وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به اشتباه تاثیرگذار فغانی، کمیته داوران برخوردی با وی خواهد کرد، افزود: طبیعی است که با توجه به گزارش ناظر بازی و آیین نامه با این موضوع و داور برخورد میکنیم اما نباید فقط داور را مقصر اتفاقات این بازی بدانیم.

رییس کمیته داوران همچنین درباره اظهارنظر مسعود عنایت رییس دپارتمان داوری مبنی بر اینکه "بابک وسیلهبر" دیگر قضاوت نمی کند، گفت: وسیلهبر مشکلی داشته و طبق آیین نامه با او برخورد میکنیم. کمیته اخلاق مسئول رسیدگی به این موضوع است و بعد از بررسی به ما ارجاع میدهد، اما عنایت نگفت که او تا کی قضاوت نمی کند. او گفت دیگر قضاوت نمیکند.

PARISA_R

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,752
    امتیاز واکنش
    10,626
    خودم را قربانی مربیان اخلاق مدار کردم
    [h=1]خطیبی:استعفادادم تا مربیانمنشوریازفوتبالبروند[/h]
    [h=2] رسول خطیبی سرمربی سیاه جامگان معتقد است استعفای او تلنگری برای مسوولان فوتبال است تا از مربیان منشوری در لیگ استفاده نکنند. [/h]
    01035612.jpg

خطیبی به خبرنگار "ورزش سه" گفت: من به دو علت مساوی از سمتم استعفا دادم اول آنکه من مجبور هستم در کلاس های مربیگری A و دوره مربیگری حرفه ای در آلمان حاضر شوم و حدود 25 روز بالای سر تیم نخواهم بود. البته پرانتز باز کنم که من از قبل نمی دانستم که زمان این کلاس ها با برنامه های تیم تداخل پیدا می کند. علت دوم و مهمتر اینکه من امیدوارم با استعفای من تلنگری به مسوولین بخورد تا آنها از مربیان مشوری استفاده نکنند.

بعد از بازی با نفت می خواستم استعفا دهم
    من بعد از بازی نفت با آقای رمضانی صحبت کرده بودم، بعد آقای عباسی و مجموعه سیاه جامگان تشکر کردم بابت شخصیت و بزرگواری که داشتند. به خاطر استعفایم معذرت خواستم و به آنها گفتم در حال حاضر قصد دارم تمرکزم را روی کلاس های مربیگری بگذارم. متاسفانه زمان کلاس های من به صورت اتفاقی با تیم تداخل پیدا کرده و دوری 25 روزه و طولانی مدت من به خودم و تیم ضربه می زند. البته در آن زمان هنوز این پرونده باز بود تا گسترش فولاد. متاسفانه بعد از آن در بازی گسترش فولاد اتفاقاتی افتاد که من به احترام مربی های اخلاق مدار تصمیم گرفتم از سمت خودم استعفا دهم.

تهدیدهای مربی گسترش روی داور تاثیر گذاشت
    همانطور که گفتم علت دوم استعفای من اتفاقاتی بود که در بازی با گسترش فولاد رقم خورد. من برای فوتبال از این بابت ناراحت هستم که یک هفته مربی گسترش فولاد برای بازی مقابل سیاه جامگان نسبت به داوری پیش قضاوت کرد و هر توهین و تهدیدی که خواست در صحبت هایش به داور نسبت داد. بعد هم یک روز مانده به بازی در کنفرانس عنوان کرد ما از تیم خیالمان راحت است فقط بابت داوری ها نگران هستیم. خب شما توقع دارید داور تحت تاثیر قرار نگیرد؟ شما فرض کنید داوری ها هم به نفع ما شده ولی خب با این صحبت ها تاثیرش را در روند بازی می گذارد، طوری که در 6 دقیقه اول داور 2 خطا به ضرر ما گرفت و در یک ربع اول بازیکنان من 4 کارت زرد گرفته بودند. دیگر چه اتفاقی می خواست بیافتد! من نمی گویم داور به عمد این خطاها را گرفته اما این صحبت ها و تهدیدها تاثیر خودش را گذاشته است.

مربیان منشوری در راس کار هستند
    متاسفانه بعضی از مربی های اخلاق مدار ما بیرون گود ماندند و مربیان منشوری و غیراخلاقی که معلوم است به چه ترقی می خواهند به نتیجه برسند، در راس کار هستند. من به احترام همان مربیان اخلاق مدار استعفا کردم. متاسفانه مربیان ما که می خواهند سالم کار کنند، در این شرایط نمی توانند نتیجه بگیرند. این افراد با رزومه قبلی که دارند معلوم است که فوتبال را به چه افتضاحی کشانده اند و من امیدوارم استعفای من تلنگری به مسوولین باشد تا روزی شاهد این باشیم که مربیان منشوری در فوتبال ما نباشند.

من خودم را قربانی کردم
    همانطور که گفتم 50درصد استعفای من کلاس های مربیگری است و علت دوم حضور مربیان منشوری در فوتبال ماست. من همانطور که گفتم به طور حتم تیمی که من بستم چه من باشم و چه من نباشم ستاره های بزرگی بیرون می آیند و من به بازیکنانم اعتماد دارم ولی من با استعفایم خودم را قربانی کردم و امیدوارم مسوولین متوجه باشند. من آدمی هستم که سر سفره پدر و مادر بزرگ شده ام و نمی توانم در مربیگری هر کاری انجام دهم. خود آقای دادکان هم در مورد مسایل فوتبال شفاف سازی کرد،اما متاسفانه هیچ اتفاقی نیفتاد. فکر می کنم تا روزی که مربیان منشوری از فوتبال ما خارج نشوند، شرایط همین طور است. سرمربی باید روی مسائل فنی فوتبال تمرکز کند نه اینکه نحوه امتیازگیری او خارج از مستطیل سبز باشد.

با تیم دیگری مذاکره نکردم
    در پایان از آقاییان عباسی و رمضانی و مردم مشهد که از ما در این 4 هفته حمایت کردند تشکر می کنم. در طول فصل هم هر کمکی که از من بربیاید در خدمت تیم سیاه جامگان خواهم بود. بعضی ها فکر می کند که قصد دارم به تیم دیگری بروم ولی اینطور نیست و من برای اعتراض به شرایط فعلی استعفا دادم.

PARISA_R

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,752
    امتیاز واکنش
    10,626

رسوایی بزرگ پیش روی فدراسیون فوتبال
    [h=1]قهرمانی و دستور تغییر نتیجه بازی[/h]
    [h=2] محمد دادکان رئیس سابق فدراسیون فوتبال شب گذشته در گفت و گوی ویژه خبری که با حضور وی و علی کفاشیان رئیس فعلی فدراسیون برگزار شد، حرف عجیبی زد. [/h]
    01035071.jpg

به گزارش "ورزش سه"، دادکان در این گفت و گو که حول محور فساد می چرخید به موضوع مهمی اشاره کرد و گفت: خطاب به کفاشیان گفت داوری که محرومش کرده اید (محسن قهرمانی) به من گفته یک بازی را دربیاورم. این اتهام جدی با بی اطلاعی کفاشیان همراه شد اما بدون شک صفحه تازه ای را به پرونده پرمشکل فوتبال ایران اضافه خواهد کرد.

از شب گذشته گمانه زنی درباره اینکه این مسابقه کدام مسابقه است، در بین طرفداران فوتبال شدت گرفته است و عده زیادی همان بازی معروف پرسپولیس ـ سپاهان را به عنوان بازی مورد اشاره دادکان ارزیابی کرده اند. اما خود محسن قهرمانی که از سوی فدراسیون مسوولان فدراسیون از صحبت کردن منع کرده است، این ادعا را تکذیب می کند و می گوید این مساله درباره بازی دیگری بوده ...

در شرایطی که بحث داوری در صدر اخبار فوتبال ایران قرار گرفته است، اظهارنظر دادکان فشار تازه ای را متوجه قانونگذاران و تصمیم گیرندگان فوتبال ایران خواهد کرد و صد البته نکته مهم وظیفه فدراسیون فوتبال در روشن کردن فرجام این ادعاست. اگر دادکان راست گفته باشد، فرد مذکور باید معرفی شود و اگرنه، این مساله باید رسما اعلام شود.

اصطلاح بازی درآوردن یک اصطلاح معمول در فوتبال است که به قضاوت جانبدارانه داور برای تغییر نتیجه یک مسابقه فوتبال اتلاق می شود. پذیرفتن این ادعا به معنای وجود فساد سازمان یافته در برگزاری رقابت های فوتبال در ایران است.

PARISA_R

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,752
    امتیاز واکنش
    10,626
    فردا در هیئت مدیره بررسی می شود
    [h=1]احتمال کناره گیری پرسپولیس از لیگ برتر[/h]
    [h=2] تیم فوتبال پرسپولیس با شکست مقابل ذوب آهن در رده انتهای جدول باقی ماند. [/h]
    01036644.jpg

به گزارش "ورزش سه"، این شکست اما موجی از اعتراضات بی سابقه را به سبب داوری نامتعادل علیرضا فغانی ایجاد کرده است. یکی از مدیران باشگاه پرسپولیس در تماس با ورزش سه اعلام کرد در پی اعتراضات مکرر مردمی و تماس های بیشمار از شب گذشته با باشگاه مدیرعامل و اعضای هیات مدیره، پرسپولیس احتمال کناره گیری از لیگ برتر یا عدم حضور در بازی آینده مقابل فولاد را بررسی خواهد کرد.

این تصمیم فردا در هیات مدیره پرسپولیس به بحث گذاشته خواهد شد و اگر احتمال آن زیاد نباشد به صورت علنی درباره آن صحبت خواهد شد. پرسپولیسی ها به جز بازی اول مقابل پدیده در 3 بازی متوالی اعتراضاتی به نحوه قضاوت داوران داشته اند.

PARISA_R

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,752
    امتیاز واکنش
    10,626
    پیش بازی استقلال تهران- استقلال اهواز
    [h=1]بازگشت به کورس قهرمانی در کوره اهواز[/h]
    [h=2] استقلال برای این که ثابت کند می تواند در این فصل به عنوان یک تیم مدعی خود را معرفی کند نیاز به پیروزی برابر هم نام اهوازی خود دارد. [/h]
    01036433.jpg

به گزارش "ورزش سه"، آبی های تهرانی بعد از دو برد شیرین برابر سیاه جامگان و ملوان هفته گذشته برابر ذوب آهن یحیی گل محمدی شکست خوردند و حالا خیلی ها می گویند در صورتی که استقلال نتواند در این بازی به پیروزی برسد مظلومی و تیمش وارد حاشیه می شوند. از این نظر استقلال باید امروز در اهواز با 3 امتیاز بازی را بگیرد تا دوباره به رقابت صدرجدول برگردد. اما بی تردید شاگردان سیاوش بختیاری زاده هم بیکار نیستند و می دانند که برای این که در لیگ بمانند نیاز به 3 امتیازهای بازی های خانگی دارند.

نیمکت
    شرایط دو نیمکت دو تیم به کلی با هم فرق دارد. در استقلال پرویز مظلومی روی نیمکت است که سومین سال مربیگری خود را در استقلال تجربه می کند و البته او با هدایت تیم هایی مثل ابومسلم، مس کرمان و آلومنیوم هرمزگان در لیگ برتر مربی با تجربه ای محسوب می شود اما از آن طرف امروز سیاوش بختیاری زاده ای روی نیمکت استقلال خوزستان می نشیند که اولین حضور خود را در لیگ برتر تجربه می کند و برای این بازی انگیزه های فراوانی دارد.

شرایط
    شرایط دو تیم هم مثل نیمکت آنها زمین تا آسمان با هم فرق دارد. از آن طرف استقلال اهواز که تنها چند روز پیش از شروع لیگ حضورش در لیگ برتر قطعی شد حضور دارد. تیمی که بی تردید ماندن در لیگ برتر هم برایش دستاورد محسوب می شود اما در طرف دیگر تماشاگران استقلال انتظار دارند تیم شان در پایان فصل حداقل سهمیه آسیایی بگیرد. استقلال اهواز هم اکنون هم با کسب 4 امتیاز در رده نهم جدول رده بندی است و استقلال تهران هم با کسب 6 امتیاز به رده پنجم جدول رده بندی تکیه زده است.

جنگ با استقلال اهواز یا گرمای هوا؟
    استقلال به جز استقلال اهواز یک رقیب جدی دیگر هم دارد به نام گرمای هوا. آبی ها امروز باید در دمای 49 درجه اهواز بازی کنند که عده ای می گویند بازی کردن در چنین هوایی هوا خط مرگ را افزایش می دهد. حالا باید دید مظلومی و تیم پزشکی استقلال چه برنامه ای برای رویایی با گرمای اهواز دارند. همانقدر که این موضوع برای استقلال به یک مشکل تبدیل شده است، برای هم نام اهوازی این تیم یک برگ برنده است چون آنها سراسر هفته را در همین دما تمرین می کنند.

استقلال به دنبال دهمین برد خود
    استقلال می تواند با پیروزی برابر استقلال اهواز به دهمین پیروزی خود برابر این تیم در تاریخ بازی های 2 تیم برسند. در 16 بازی آخر این 2 تیم 9 بار استقلال تهران به پیروزی رسیده است، 4 بار بازی های دو تیم مساوی شده و 3 بار هم استقلال اهواز این تیم را شکست داده است.

ترکیب احتمالی

استقلال تهران: مهدی رحمتی، امین حاج محمدی، حنیف عمران زاده، میثم مجیدی، میلاد فخرالدینی، امید ابراهیمی، روزبه چشمی، جابر انصاری، خسرو حیدری، محسن کریمی و پروپجیچ

استقلال اهواز: پرویز کریمی، محسن حمیدی، محمداسماعیل نظری، سعید سالارزاده، سعید قزلچی، مبین میردورقی، طالب ریکانی، سیدعلی حسینی ، عادل کلاه کج ، فرزاد آشوبی و محمد غلامی

برخی موضوعات مشابه

بالا