فوتبال خارجی *++* اخبار جام جهانی 2018 *++*

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
30,107
امتیاز واکنش
64,738
حریف ایران، کمترین شانس قهرمانی در جام جهانی!
تیم ملی مراکش با 0.6 درصد، کمترین شانس را برای قهرمانی در جام جهانی 2018 روسیه دارد.

به گزارش "ورزش سه"، اپتا شانس قهرمانی 32 تیم مختلف در جام جهانی را منتشر کرده و بر این اساس تیم ملی برزیل، با 13.2 درصد بیشترین شانس را برای فتح این مسابقات دارد. پس از سلسائو، آلمان، آرژانتین، فرانسه و اسپانیا بیشترین احتمال قهرمانی را به خود اختصاص داده اند.

نکته جالب از این لیست، حضور ژاپن در جمع 10 تیم بالایی جدول است. ژاپنی ها 2.2 درصد شانس قهرمانی دارند و این موضوع به دلیل گروه نه چندان سخت این تیم آسیایی می باشد.

01309068.jpg

همچنین تیم ملی کشورمان که در گروهی بسیار سخت قرار گرفته، بیش از یک درصد شانس قهرمانی در این مسابقات را دارد. در صورتی که شاگردان کی روش از مرحله گروهی صعود کنند، باتوجه به حذف یک تیم بزرگ از گروهشان و تقابل با تیمی از گروه A شانس قهرمانی بسیار زیادی حداقل روی کاغذ خواهند داشت.

کمترین شانس برای کسب جام را مراکش دارد. آن ها اگر چه قهرمان آفریقا هستند اما در گروه سختی قرار گرفته اند و شانس صعود از گروهشان نیز کمتر از ایران است.

مراکش، پاناما و تونس سه تیم آخر این جدول هستند.

• پیشنهادات
  • *SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    من نه، لئو مسی از روبرو شدن با من می ترسد!
    آرتورو ویدال، ستاره شیلیایی بایرن مونیخ مدعی شد هراسی از رویارویی با لیونل مسی ندارد.

به گزارش "ورزش سه"، آرژانتین در سالهای اخیر بارها در آستانه رسیدن به یک افتخار ملی در دیدار فینال مغلوب شده که 2 بار آن در کوپا برابر شیلی و یاران آرتورو ویدال بوده است و این ستاره تنومند معتقد است شاید لیونل مسی از مقابله با او هراس داشته باشد.

ویدال گفت: "آرزو دارم روزی در باشگاه فلامینگو بازی کنم؛ دلیل آن هوادارانی است که این تیم همیشه در کنار خود به همراه دارد.

01309073.jpg

من هیچ ترسی از لیونل مسی ندارم اما از او در این مورد سوال کنید زیرا شاید مسی از رویارویی با من هراس داشته باشد. من در هر فینالی برابر او قرار گرفته ام پیروز شده ام و اگر باز هم این اتفاق رخ ندهد نتیجه مشابه گذشته خواهد بود.

قهرمانی در کوپا آمریکا بسیار شیرین و لـ*ـذت بخش بود زیرا برای شیلی رسیدن به فینال این بازی ها و قهرمان شدن کار آسانی نیست اما اتفاق لـ*ـذت بخش تر و مورد توجه تر غلبه بر آرژانتین در فینال بوده است.

من علاقمندم به خاطر سامپائولی که سرمربی ما بود و لیونل مسی که لیاقتش را دارد، آرژانتین فاتح جام جهانی شود اما اگر کلمبیا هم قهرمان شد، به خاطر دوستی با خامس خوشحال خواهم شد."

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    ظاهر متفاوت و جالب دیوار موزه فیفا (عکس)
    موزه فیفا در ایام برگزاری بازی های جام جهانی با ظاهر متفاوتی پذیرای هواداران فوتبال خواهد بود.

به گزارش "ورزش سه"، با نزدیک شدن به روزهای آغازین جام جهانی، تب برگزاری این بازی ها در روسیه داغ تر از همیشه شده و به همین دلیل اقدامات خلاقانه مختلفی را در کارهای مختلف می بینیم. یکی از این اقدامات توسط مسئولان موزه فیفا انجام شد. آنها گروه بندی و تیم های حاضر در جام جهانی را به همراه برنامه کل بازی ها تا روز پایانی، بر روی دیوارهای موزه منتشر کردند تا بدین ترتیب علاوه بر اطلاع رسانی برنامه بازی های مختلف، ظاهر متفاوتی نیز در فصل جام جهانی برای دیوار موزه به وجود بیاورند.

عکس ها: امیرحسین خیرخواه

01309079.jpg

01309080.jpg

01309081.jpg

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    پیش بینی عجیب نویسنده کانادایی درباره ایران!
    یک نویسنده آمریکایی - کانادایی به بررسی شانس صعود تیم های گروه ایران در جام جهانی پرداخته است.

به گزارش ورزش سه، ورزشی نویسان سراسر دنیا در روزهای منتهی به جام جهانی 2018 روسیه به بررسی شانس تیم های مختلف برای صعود به مراحل بالاتر پرداختند.

کرتیس لارسن، نویسنده آمریکایی – کانادایی که در سایت Toronto Sun می نویسد، به بررسی شانس تیم های گروه دوم جام جهانی پرداخته است.

نظر او درباره این گروه به شکل خلاصه به این صورت است:

رده بندی کلی گروه: 1) اسپانیا 2) مراکش 3) پرتغال 4) ایران

بهترین سناریوی ممکن:

- اسپانیا: قهرمانی
    - مراکش: یک چهارم نهایی
    - پرتغال: یک چهارم نهایی
    - ایران: کسب یک پیروزی در مرحله گروهی

بدترین سناریوی ممکن:

- اسپانیا: باخت در یک چهارم نهایی مقابل آرژانتین
    - مراکش: از دست دادن امتیاز مقابل ایران
    - پرتغال: باخت به اسپانیا در بازی نخست
    - ایران: رتبه آخر گروه

بهترین بازیکن هر تیم:

- اسپانیا: آندرس اینیستا
    - مراکش: کریم الاحمدی
    - پرتغال: کریستیانو رونالدو
    - ایران: سردار آزمون

او درباره تیم ملی ایران نوشته است: ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی تنها 2 گل دریافت کرد.

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    چهار بازمانده عصر کی روش در پرتغال
    تیم ملی پرتغال در شرایطی پا به رقابت های جام جهانی روسیه گذاشته که تنها 4 بازیکن از جام جهانی 2010 با سرمربیگری کی روش در این تیم باقی مانده است.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی پرتغال در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی با سرمربیگری کارلوس کی روش در گروه هفتم این رقابت ها در کنار برزیل، ساحل عاج و کره شمالی حضور داشت.

شاگردان کارلوس کی روش در اولین دیدار خود مقابل ساحل عاج مانند دیدار سوم برابر برزیل به تساوی بدون گل دست یافتند تا به لطف پیروزی پر گل 7 بر صفر برابر کره شمالی پس از شاگردان دونگا به دور حذفی راه یابند.

پرتغال به رهبری کی روش در دور بعدی موفق به کنار زدن پاراگوئه شد ولی در دور بعدی به اسپانیا برخورد کرد که قهرمانی مسابقات را از آن خود می کرد و با تک گل داوید ویا که مشکوک به آفساید هم بود از دور مسابقات کنار گذاشته شد.

نگاهی به لیست تیم ملی پرتغال در جام جهانی 2010 نشان می دهد که از ترکیب 23 نفره پرتغالی ها تنها 4 بازیکن فرصت حضور در ترکیب 23 نفره این تیم در جام جهانی 2018 را پیدا کرده اند.

بتو در خط دروازه مانند جام جهانی 2010 همچنان در ترکیب تیم ملی پرتغال حضور دارد؛ این گلر 36 ساله البته در آفریقای جنوبی ذخیره نشین ادواردو بود.

در خط دفاعی نیز دو مدافع با تجربه پرتغالی ها یعنی برونو آلوز و په په به جام جهانی 2018 هم رسیده اند. در آفریقای جنوبی ریکاردو کاروالیو و برونو آلوز دو مدافع مرکزی تیم بودند و په په روی نیمکت بود ولی در روسیه این احتمال وجود دارد که په په و آلوز که روی هم مجموع سن آنها به 71 سال می رسد، در قلب خط دفاعی تیم پرتغال به رهبری سانتوس قرار گیرند.

علاوه بر این سه چهره، رونالدو باز مانده آخر است که در روسیه نیز امید اول پرتغالی ها در خط هجومی به شمار می رود.

در جام جهانی 2010 کی روش علاوه بر رونالدو به ستاره هایی نظیر دکو، میگل، میرالس و سایر نفرات چشم دوخته بود، اما حالا در روسیه سانتوس علاوه بر اینکه رونالدو را همچنان در اوج کنار تیم خود می بیند، می تواند روی توانایی های بازیکنان جوانی نظیر آندره سیلوا، ژائو ماریو، سدریک و البته نفرات باتجربه ای نظیر موتینیو و کوآرشما نیز حساب ویژه ای باز کند.

جالب اینکه بازیکنی نظیر کوآرشما که در سال 2010 همراه با اینترمیلان عنوان اول لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرد، در فهرست کی روش حضور نداشت ولی سانتوس در روسیه هم مانند یورو 2016 این بازیکن تکنیکی را به همراه خود دارد.

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    پیش بینی جالب هازارد از فینال جام جهانی (عکس)
    ادن هازارد، ستاره خلاق تیم ملی بلژیک رویاهای بزرگی برای جام جهانی روسیه 2018 در سر دارد.

به گزارش "ورزش سه"، بلژیک با در اختیار داشتن ستاره هایی چون کورتوا، آلدرویرد، مرتنس، دی بروین، لوکاکو، هازارد و ... یکی از بهترین و باکیفیت ترین تیم های جام جهانی را در اختیار دارد و ستاره 26 ساله چلسی پیش بینی کرد تیم ملی کشورش در جام جهانی قهرمان خواهد شد.

ادن هازارد با انتشار تصویری از پیش بینی خود در مورد جام جهانی مدعی شد که بلژیک و فرانسه از یک سو و انگلیس و آرژانتین از سوی دیگر راهی نیمه نهایی شده و در نهایت بلژیک و انگلیس به فینال می رسند که تیم هازارد مقام قهرمانی را از آن خود خواهد کرد.

جالب اینجاست در پیش بینی هازارد اثری از قدرت هایی چون برزیل، آلمان و اسپانیا حتی در جمع 4 تیم هم نیست و به نظر او هر 2 فینالیست از گروه هفتم مسابقات خواهند بود.

01309085.jpeg

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    خوش تیپ های انگلیس؛ به دنبال رویای 52 ساله (عکس)
    تیم ملی انگلیس بعد از 52 سال امیدوار به شگفتی آفرینی در جام جهانی روسیه 2018 و دستیابی به قهرمانی است.

به گزارش "ورزش سه"، سه شیرها در این دوره جام جهانی بر خلاف ادوار اخیر از ستاره های رنگارنگ و بزرگ بهره نمی برند و شاید تنها هری کین را بتوان در حال حاضر در بین بازیکنان بزرگ دنیای فوتبال جای داد.

اما گرت ساوت گیت تیم یکدست و منسجمی را روانه روسیه کرده که در دوره مقدماتی به راحتی و با اقتدار موفق به صعود شد و شاید این تیم کم نام و نشان که نشانی از ستاره هایی چون دیوید بکام، فرانک لمپارد، استیون جرارد، ریو فردیناند، جان تری و ... را در ترکیب نمی بیند، موفق به تعبیر رویای دومین قهرمانی بعد از جام جهانی 1966 شود.

بازیکنان تیم ملی انگلیس پیش از عزیمت به روسیه، با لباس رسمی و کت و شلوار تصاویری را به یادگار گرفتند؛ عکس هایی که شاید سالها بعد با مرور آنها به یاد انگلیسی بیفتیم که موفق به شگفتی سازی در روسیه 2018 شده و بر خلاف انتظارات موفق به کسب افتخار در جام جهانی شد.

01309098.jpg

01309092.jpg

01309091.jpg

01309090.jpg

01309093.jpg

01309094.jpg

01309095.jpg

01309096.jpg

01309097.jpg

01309099.jpg

01309100.jpg

آشناترین_غریبه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,510
    امتیاز واکنش
    13,821
    0-5.jpg
    جام جهانی فوتبال از سال ۱۹۳۰ میلادی بطور مرتب و هر چهار سال یک‌بار برگزار می‌شود. فقط در سال‌های ۱۹۴۲ و ۱۹۴۶ میلادی به علت جنگ جهانی دوم برگزار نشده‌است.

احتمالا می‌دانید که قهرمان فعلی جهان، آلمان است که در سال ۲۰۱۴ قهرمان شد.

مسابقات جام جهانی حدود یک ماه به‌طول می‌انجامد و با حضور ۳۲ تیم به‌علاوه کشور (های) میزبان برگزار می‌شود. تاکنون ۲۰ جام جهانی برگزار شده‌است و تنها ۸ کشور موفق به فتح این مسابقات شدند که کشور برزیل با ۵ قهرمانی، پرافتخارترین تیم این رقابت هاست.

آلمان و ایتالیا با چهار قهرمانی، دومین تیم‌های پرافتخار دنیا هستند، اوروگوئه و آرژانتین با ۲ قهرمانی و کشورهای انگلیس، فرانسه و اسپانیا ۳ کشور دیگری هستند که تجربهٔ کسب عنوان قهرمانی را دارند.

با این مقدمه از شما دعوت می‌کنیم تا به پوسترهای پربیننده‌ترین رویداد ورزشی جهان در طول تاریخ نگاهی داشته باشید. همراهمان باشید.

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

اروگوئه ۱۹۳۰

ایتالیا ۱۹۳۴

فرانسه ۱۹۳۸

جام جهانی ۱۹۵۰

سوئیس ۱۹۵۴

سوئد ۱۹۵۸

شیلی ۱۹۶۲

انگلستان ۱۹۶۶

این پوستر نیز به جام جهانی انگلیس در سال ۱۹۶۶ میلادی مربوط است.

مکزیکو ۱۹۷۰

آلمان غربی ۱۹۷۴

آرژانتین ۱۹۷۸

اسپانیا ۱۹۸۲

مکزیک ۱۹۸۶

ایتالیا ۱۹۹۰

آمریکا ۱۹۹۴

فرانسه ۱۹۹۸

کره / ژاپن ۲۰۰۲

آلمان ۲۰۰۶

آفریقای جنوبی ۲۰۱۰

برزیل ۲۰۱۴

روسیه ۲۰۱۸

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    رونالدو: رقابت توپ طلا فقط بین من و لئو مسی نیست
    کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی ابراز امیدواری کرد محمد صلاح در جام جهانی قادر به بازی کردن باشد.

به گزارش "ورزش سه"، با توجه به قهرمانی در لیگ قهرمانان و فتح عنوان آقای گلی این رقابت ها، کریس رونالدو از بخت بالایی برای دریافت عنوان بهترین بازیکن جهان در سال 2018 برخوردار است اما او این رقابت را تنها مختص به خودش و مسی ندانست و ادعا کرد دیگر بازیکنان از جمله محمد صلاح نیز دارای بخت بردن این عنوان هستند.

01308500.jpg

رونالدو گفت: "محمد صلاح یکی از بازیکنان الهام بخش سال اخیر بوده و اگرچه مردم فکر می کنند در نهایت کورس رونالدو- مسی برنده توپ طلا را مشخص خواهد کرد اما به نظر من ستاره های دیگری نیز شانس دریافت این جایزه را دارند که محمد صلاح یکی از آنهاست و شاید او برنده توپ طلای سال جاری باشد."

رونالدو همچنین در مورد آسیب دیدگی صلاح در فینال لیگ قهرمانان گفت: "من امیدوارم اتفاقی که برای صلاح در فینال کیف رخ داد باعث نشود وی جام جهانی را از دست بدهد و امیدوارم وی در این رقابت ها حاضر باشد."

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,738
    مظاهری: مردم ایران منتظر یک سورپرایز بزرگ باشند
    دروازه بان تیم ملی فوتبال ایران پیش از آغاز تمرین امروز در برابر خبرنگاران ایستاد و به سوالات آنها پاسخ داد.

به گزارش "ورزش سه"، رشید مظاهری در حاشیه تمرین امروز ملی پوشان در کمپ لوکوموتیو مسکو، درباره شرایط تیم ملی گفت: از نظر امکانات هیچ چیزی کم نداریم و در ادامه اردوی قبلی که در ترکیه همه چیز برایمان مهیا بود اینجا هم کم و کسری نداریم و همه امکانات فراهم است. باشگاه بدنسازی، استخر، امکانات پزشکی، زمین خوب و همه امکاناتی که لازم است به تیم ملی اختصاص یافته است.

او ادامه داد: از نظر روحی و روانی و همینطور وضعیت بدنی هم در بهترین حالت خود قرار داریم و فکر نمی کنم شرایطی از این بهتر را هر کدام از ما بازیکنان تجربه کرده باشیم. این موضوع باعث شده تا با انگیزه زیادی در تمرینات حضور پیدا کنیم و خودمان را آماده دیدارهای جام جهانی کنیم.

مظاهری درباره رقبای ایران در جام جهانی نیز گفت: ببینید در حال حاضر نمی توانیم درباره اسپانیا و یا پرتغال صحبت کنیم. ما در حال حاضر فقط می توانیم به مراکش فکر کنیم چرا که اولین دیدار ما با این تیم است و در صورت موفقیت در این بازی می توانیم به موفقیت در بازی های بعدی هم امیدوار باشیم. به همین دلیل بازی ما مقابل مراکش در حال حاضر بسیار مهم تر از دیدارهای بعدی است.

گلر تیم ملی درباره حضور خود در رقابت های جام جهانی گفت: اول که باید شکرگذار خداوند باشم که توانستم خودم را به جام جهانی برسانم. از این بابت خیلی خوشحالم و از آقای کی روش هم بسیار ممنونم که به من اعتماد کردند و مرا در لیست نهایی قرار دادند. بهترین کاری که یک دروازه بان باید بکند تا بتواند برای تیم ملی کشورش موفق باشد را انجام می دهم. یک تمرین حرفه ای و محکم می تواند بازیکن را در شرایط بازی قرار دهد که سعی کرده ام تاکنون به این ترتیب پیش بروم.

او درباره احتمال بازی کردن خود در بازی های پیش رو گفت: مسلما من هم به این فکر می کنم که بتوانم بازی کنم. من هم مانند نفرات دیگر امید دارم تا در تیم ملی به میدان بروم اما تصمیم آخر را سرمربی تیم ملی می گیرد و هر کسی را که او تشخیص داد به دروازه تیم ملی می رسد. دیگر بازیکنانی که نتوانستند بازی کنند هم حتما برای موفقیت بازیکنان حاضر در میدان دعا می کنند. همه ما بازیکنان به دنبال این هستیم که بهترین نتیجه را بگیریم تا بتوانیم همه مردم ایران را خوشحال کنیم.

مظاهری در پاسخ به سوالی که درباره امیدواری آنها به صعود به مرحله بعد پرسیده شد گفت: به نظر من شما خیلی ناامید هستید. لغو بازی های تدارکاتی باعث شد تا یک همدلی و اتحاد بین اعضای تیم ملی به وجود بیاید و اکنون همه ما دست به دست هم دادیم تا نشان دهیم چه تیمی هستیم. به همین دلیل باید بگویم مردم منتظر یک سورپرایز باشند.

او در این باره ادامه داد: همه ما به صعود فکر می کنیم. شخص من شب و روز به صعود فکر می کنم و این موضوع کاملا ملکه ذهنم شده است. با موفقیت ما آنهایی که مدتی ما را اذیت کردند هم ناراحت می شوند و به همین دلیل باید به همه آنهایی که نگذاشتند کار تیم ملی به خوبی پیش برود بگویم در انتظار یک غافلگیری باشند.

01309177.jpg

برخی موضوعات مشابه

بالا