فوتبال داخلی اخبار مربوط به تیم ملی وجام جهانی2014

• شروع کننده موضوع ☂Baran
  • بازدیدها 2,270
  • پاسخ ها 79
  • تاریخ شروع

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,966
امتیاز واکنش
225
قوچان نژاد: نيجريه را آناليز کرديم

مهاجم تيم ملي فوتبال کشورمان گفت: چند بازي تيم ملي نيجريه را ديديم و نيجريه را آناليز کرده ايم و مي دانيم تيم قدرتمندي است که از نظر فيزيکي هم در بهترين شرايط است.

00943723.gif

رضا قوچاننژاد مهاجم تيم ملي فوتبال کشورمان در مورد اردوي تيم ملي در اتريش گفت:همه چيز اين اردو مثل زمين و هتل در بهترين شرايط قرار داشت. 2 هفته خوب را در اتريش سپري کرديم و 3 بازي خوب هم برگزار کرديم و مربي هم از بازيکنان تست هاي زيادي در بازيها ميگرفت.

به گزارش فارس، وي در مورد بازي ايران مقابل نيجريه هم افزود:فعلا که تا اين بازي زمان مانده اما چند بازي اين تيم را ديديم و نيجريه را آناليز کرده ايم و مي دانيم تيم قدرتمندي است که از نظر فيزيکي هم در بهترين شرايط قرار دارد. البته بايد بگويم مقابل اين تيم شانس داريم همان طور که در نيمه دوم بازي با آنگولا نشان داديم راه بازي با تيم هاي آفريقاي را هم بلد هستيم هر چند که نيجريه بهتر از آنگولاست.

مهاجم تيم ملي فوتبال کشورمان در پايان گفت: اولين بازي در چنين تورنمنت هايي خيلي مهم است و اگر بتوانيم از نيجريه امتياز بگيريم بعد مي توانيم درباره تيم هاي ديگر بهتر فکر کنيم.

• پیشنهادات
  • ☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    جهانبخش: فعلاً به تيم هاي بزرگ فکر نمي کنم

مهاجم تيم ملي گفت: براي انتخاب نهايي در خصوص تيم باشگاهيام در فصل آينده به طور حتم با کيروش مشورت خواهم کرد.

00946060.jpg

عليرضا جهانبخش در خصوص اردوي اتريش گفت: بچهها همگي محک خوبي در اردوي اتريش خوردند و شرايط خوبي در اين اردو حاکم بود. 3 بازي تدارکاتي نيز انجام داديم که به نظرم بازيهاي خوبي بود و از تمام بازيکنان در اين 3 ديدار استفاده شد تا آنها نيز بتوانند خودشان را در اين 3 بازي نشان دهند. در ادامه هم نظر کادرفني است که چه کساني به جام جهاني اعزام شوند و چه کساني بازي کنند که در نهايت اميدوارم هر بازيکني به برزيل ميرود بتواند عملکرد خوبي در اين رقابتها داشته باشد.

به گزارش فارس، وي افزود: مقابل مونتهنگرو کمي کار برايم سخت بود چون تنها يک روز بود که به تيم ملي اضافه شده بودم و در اين شرايط بازي کردم اما اعتقاد دارم هر زماني به يک بازيکن در تيم ملي حتي يک شانس کوچک هم ميرسد بايد بازيکن فوق از آن استفاده کرده و بيشترين سعي و تلاشش را داشته باشد. بازي با بلاروس هم با اينکه خيلي خسته بودم اما تمام تلاشم را کردم تا عملکرد خوبي داشته باشم.

جهابخش در خصوص اينکه تا چه اندازه فکر ميکند در ترکيب اصلي تيم ملي در جام جهاني باشد، گفت: قطعا تمام تلاشم را کردم تا باشم و هدف تمام بازيکنان نيز همين است. اميدوارم که من هم در ترکيب نهايي باشم و اگر اين اتفاق برايم بيفتد اميدوارم بتوانم عملکرد خوبي داشته باشم.

مهاجم تيم ملي ادامه داد: رقابت خوبي در حال حاضر بين بازيکنان حاکم است و تلاش و سعي همه ما اين است که بتوانيم عملکرد خوبي در جام جهاني داشته باشيم. من هم اميدوارم بتوانم در چنين فضايي به کار گرفته شوم و تا بتوانم پاسخ مناسبي به اعتماد کادرفني بدهم.

وي در مورد پيشنهاد باشگاه خرونينخن تصريح کرد: خرونينخن تيمي است که به ليگ اروپا رفته و گويا پيشنهاد جدي هم به نايمخن براي جذب من داده است البته فعلا دوست دارم ديرتر و حتيالمقدور بعد از جام جهاني در اين خصوص تصميم گيري کنم.

جهانبخش در مورد اينکه آيا براي انتخاب جديدش با کيروش مشورت خواهد کرد يا خير، گفت: تا به حال که با او صحبتي در اين زمينه نداشتهام اما اگر بخواهم انتخاب نهايي را در اين مورد داشته باشم به طور حتم از وي مشورت خواهم گرفت چون ميدانم که کيروش ميتواند به من کمک کند.

وي در پايان در مورد اينکه چه زماني به يک تيم بزرگ خواهد پيوست، گفت: فعلا به پيوستن به تيمهاي بزرگ فکر نميکنم و دوست دارم ابتدا به يک تيم با سطح بالاتر از نايمخن پيوسته و سپس به تيمهاي بزرگ اروپايي فکر خواهم کرد.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    کي روش: بيک زاده تنها دغدغه ماست

سرمربي تيم ملي در خصوص اينکه آيا قرار است امروز با تيم ملي آفريقاي جنوبي قرارداد سرمربيگري امضا کند،گفت: اينکه ميخواهم امروز تصميمي بگيرم، صحت ندارد.

00033134.jpg

کارلوس کيروش پس از بازگشت تيم ملي به ايران در جمع خبرنگاران در خصوص اردوي اتريش گفت: اردوي بسيار خوبي داشتيم و در 3 ديدار تدارکاتي که داشتيم اين فرصت را به همه بازيکنان داديم تا تواناييهاي خود را به منظور حضور در ليست نهايي نشان داده و حتي براي اين موضوع بجنگند، البته به دنبال اهداف تاکتيکي هم بوديم و در مجموع اردوي خوبي را پشت سر گذاشتيم.

به گزارش فارس، وي افزود: تمام بازيکنان حاضر در اردو نگرش خوبي نسبت به برگزاري چنين اردويي داشتند و تعهد بالاي خود را نسبت به تيم ملي نشان دادند و همه هواداران بايد به اين 28 بازيکن افتخار کنند و من از همه آنها رضايت دارم.

کيروش در خصوص اينکه آيا در مورد بازيکنان خط خورده تصميمي گرفته است يا خير، گفت: امروز تمام روز را به اين موضوع اختصاص خواهم داد تا يک بررسي عميق و برداشت مجدد و آناليزي دقيق از تک تک بازيکنان و عملکرد آنها داشته باشم، چون بايد براي انتخاب بازيکنان نهايي يک تعادل خوبي در تمام نقاط زمين داشته باشيم. بايد اين تعادل حفظ شود و من امروز به صورت دقيق به اين موضوع فکر خواهم کرد.

وي در خصوص پيشبينياش از ديدار با نيجريه در جام جهاني گفت: قبل از آغاز جام جهاني در ديدار تدارکاتي ديگري به مصاف ترينيداد و توباگو خواهيم رفت و پس از آن هم به مصاف نيجريه در جام جهاني خواهيم رفت که اين ديدار براي تيم ملي حکم کل جام جهاني را خواهد داشت. نيجريه چند شب پيش در غياب هفت هشت بازيکن اصلي خود مقابل اسکاتلند به ميدان رفت و بدون شک يکي از بهترين و قدرتمندترين تيمهاي جهان، نيجريه است، البته ما با انگيزه تيمي بالا و با تجربه بازي کردن در کنار هم، اميدواريم بتوانيم مقابل اين تيم عملکرد خوبي داشته باشيم.

سرمربي تيم ملي در پاسخ به سوالي در خصوص اينکه براساس اخبار منتشر شده رسانههاي آفريقايي قرار است امروز با تيم ملي آفريقاي جنوبي قرارداد سرمربيگري امضا کند، گفت: در اين خصوص اطلاعي نداشتم و يک مقدار هم سورپرايز شدم و اينکه ميخواهم امروز تصميمي بگيرم، صحت ندارد.

وي در مورد اينکه آيا در خصوص تمديد قراردادش با فدراسيون فوتبال ايران مذاکرهاي کرده است يا خير تصريح کرد: طي 10 ماه گذشته در اين خصوص صبحتهاي زيادي کردهام و فکر نميکنم صحبت دوباره در اين خصوص مناسب باشد. در 10 ماه گذشته صحبتي با من انجام نشد به جز يک جلسه که بهتر است در خصوص جزئيات آن جلسه که بين من و رئيس فدراسيون برگزار شد، صحبتي نکنم. واقعيت مطلب اين است که بايد براي جام جهاني تمرکز داشته باشيم و الان زمان آن نيست که بخواهيم بازيهاي تظاهرگونه را ادامه دهيم. فقط 15 روز تا جام جهاني باقي مانده و الان پس از 10 ماه زمان مناسبي براي چنين صحبتها و شايعات نيست.

سرمربي تيم ملي ادامه داد: طي 10 ماه گذشته واضح بود که من در بين برنامههاي آينده فدراسيون فوتبال ايران قرار ندارم. الان فکر نميکنم فرصت مناسبي براي صحبت در اين مورد باشد چون زمان از دست رفته است.

وي در خصوص اينکه آيا تمايل دارد در فوتبال ايران بماند، گفت: در 10 ماه گذشته در خصوص علايق قلبي و ميل باطنيام براي ماندن صحبت کردهام. البته الان بايد اين بازيها را قطع کرد و ديگر نبايد به آنها ادامه داد و فقط بايد روي تيم ملي و ديدار با نيجريه در جام جهاني تمرکز کرد.

کيروش در مورد شرايط بازيکنان مصدوم تيم ملي ادامه داد: بيک زاده تحت يک سري بررسيهاي سطح بالا در برزيل است. البته دو سه مصدوم سطحي ديگر در تيم بودند که به خاطر مسائل پيشگيرانه به آنها بازي ندادم. به غير از هاشم بيک زاده دغدغه خاصي در مورد بازيکنان مصدوم نداريم.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    پروين: الان وقت گير دادن به بازوبند نيست

پيشکسوت تيم فوتبال پرسپوليس گفت: حدود 10 روز مانده به جام جهاني، الان وقت گير دادن به بازوبند کاپيتان و يا دفاع اتوبوسي نيست.

00946484.jpg

علي پروين در گفتوگو با فارس در خصوص وضعيت پرسپوليس اظهار داشت: از من خواهشاً درباره پرسپوليس سؤال نکنيد، هستند آقايان که درباره اين باشگاه صحبت کنند، فقط اميدوارم کوچکترين مشکلي اين تيم پيدا نکند، چون وقتي اين تيم دچار مشکل شود، انگار ما هم يک مريضي بدي گرفتهايم.

وي در مورد عملکرد تيم ملي فوتبال کشورمان در سه بازي تدارکاتي گذشته نيز گفت: وقتي ميگوييم بازي تدارکاتي خوب است، الان دليلش را متوجه ميشويد، ما بازيهاي دوستانه در آفريقاي جنوبي را که نديديم، اما وقتي سه بازي دوستانه در اتريش را کم و بيش ديديم هر روز بچهها نسبت به ديروز بهتر شدند و اين نشانگر اين است که بچهها ديگر با ديدن تيمهاي خارجي تن و بدنشان نميلرزد.

وي افزود: ده روز تا جام جهاني مانده و اين مسابقات مثل 31 کشور ديگر براي فوتبال ما که يکي از 32 تيم مسابقات است اهميت دارد، پس الان وقت گير دادن به بازوبند کاپيتاني و يا دفاع اتوبوسي نيست.

وي در پاسخ سؤالي که برخيها معتقدند تيم ملي فقط دفاع ميکند گفت: عزيز من، تيمي که به جام جهاني ميرود بايد برنامه داشته باشد، ميخواهيد تيم ملي در ديدار برابر آرژانتين از دقيقه يک تا 90 حمله کند؟ اين حرفها چيست؟ کيروش ثابت کرده کارش را بلد است، پس خواهشاً تا ميتوانيد شايعات را سرکوب کنيد. خواهشاً فقط اسم حمايت از تيم ملي به خاطر اين مردم مطرح شود. انتقاد خوب است اما به شرطي که به تيم ملي کمک کند. اين موضوع را فراموش نکنيد. البته خداوکيلي، رسانهها تا به امروز هم براي تيم ملي سنگ تمام گذاشته اند. اين همدلي و بازيهاي دوستانه که ترس بچهها را ريخته باعث شده که دلم به اين تيم روشن باشد، البته کار سخت است و بايد بيشتر بچهها تلاش کنند.

پروين در پايان در پاسخ سؤالي ديگري که به نظر شما ما در سه بازي گذشته با ماکت نيجريه، بوسني و يا آرژانتين بازي کردهايم يا خير گفت: من به اين حرفها کاري ندارم، بازي دوستانه و کنار هم بودن بچهها باعث ميشود تا وقتي مقابل ستارههاي آرژانتين و يا حتي همين بوسني و نيجريه قرار ميگيرند، دست و پايشان نلرزد. درست است آنها هم بهترين جهانند، اما بچههاي ما هم ايرانياند و چه بسا ميتوانند مثل خيلي از رشتههاي ديگر ورزشي کارهاي غيرممکن را ممکن کنند.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    شجاعي: مهم اين است که در برزيل گل نخوريم

مهاجم تيم ملي گفت: تلاش ميکنيم تا بتوانيم از پرچم و نام ايران در جام جهاني دفاع کنيم.

00027963.jpg

مسعود شجاعي در خصوص اردوي اتريش گفت: اردوي خوبي بود و براي آمادهسازي ما در راه جام جهاني بسيار مفيد بود. ضمن اينکه بازيهاي تدارکاتي که داشتيم بازيهاي مناسبي بود و توانستيم در اين ديدراها حريفانمان از جمله بوسني و نيجريه را در جام جهاني شبيهسازي کنيم. آرژانتين هم جاي خود دارد و تيم شناخته شدهاي است. اميدوارم با تمريناتي که انجام ميدهيم بتوانيم در جام جهاني بازيهاي آبرومندي را برگزار کنيم.

به گزارش فارس، وي افزود: به طور قطع اردويي که برگزار کرديم در کار تيم ملي تاثيرگذار خواهد بود چرا که در اردوي اتريش هم آب و هوا و امکانات خوبي داشتيم با تمريناتمان از لحاظ روحي و جسماني در شرايط ايدهآلي برگزار شد. البته همچنان فرصت داريم تا جام جهاني هم بهتر خواهيم بود.

شجاعي در خصوص اينکه تيم ملي هم سخت گل ميزند و به سختي هم گل ميخورد،؛ گفت: مهم اين است که گل نخوريم و اين کار در جام جهاني بيشترين اهميت را دارد. چرا که اگر گل نخوريم موقعيت هم براي گل زدن هم پيش خواهد آمد.

مهاجم تيم ملي در پاسخ به اين سؤال که تا چه اندازه شانس صعود داريم، گفت: حريف دست و پا بستهاي نيستيم و اگر خوب و آبرومند بازي کنيم، نه به اندازه آرژانتين بلکه به اندازه نيجريه و بوسني شانس صعود داريم و ديگر ساير اتفاقات بستگي به خودمان دارد. ما احتمال دارد تيم اول شويم و احتمالش هم هست که در رده آخر گروه قرار گرفته و حذف شويم.

وي در پاسخ به اين سؤال که تيم ملي ايران توانايي شگفتيسازي در جام جهاني را دارد،گفت:اگر بخواهيم منطقي صحبت کنيم خير چون همه بازيها سخت است اما تلاش ميکنيم تا بتوانيم از پرچم و نام ايران در جام جهاني دفاع کنيم.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    تلگراف: شانس ايران در جام جهاني کم است

تلگراف در گزارشي از شانس کم ايران در رقابتهاي جامجهاني 2014 برزيل ابراز تأسف کرد.

00957226.jpg

تلگراف در گزارشي از وضعيت تيمهاي حاضر در گروه F رقابتهاي جامجهاني 2014 برزيل نوشت: تيمهاي آرژانتين، نيجريه، ايران و بوسني و هرزگوين در گروه F رقابتهاي جامجهاني با يکديگر رقابت ميکنند و در زير نگاهي داريم به تيمهاي حاضر در اين گروه:

آرژانتين:

آرژانتين که نسبتا راحت توانست رقابتهاي مقدماتي جامجهاني را پشت سر بگذارد و راهي جامجهاني شود، پس از برزيلِ ميزبان به عنوان دومين مدعي رقابتهاي جامجهاني به شمار ميآيد.

ليونل مسي، گونزالو هيگواين و سرجيو آگوئرو خط حمله ترسناک آرژانتين را شکل ميدهند؛ در حالي که آنخل دي ماريا، بازيکن خروشان رئال مادريد که در فينال ليگ قهرمانان اروپا بسيار فوقالعاده کار کرد، به همراه خاوير ماسکرانو هافبکهاي هجومي آرژانتين هستند که رويارويي آنها با مدافعان حريف ممکن است کادر پزشکي رقيب را هم به واکنش وادارد.

به استثناي پابلو زابالتا، نگراني در خصوص خط دفاعي غيرقابل اعتماد آرژانتين وجود دارد و بيشتر آن هم به اين بستگي دارد که آيا ليونل مسي در بازيهاي بزرگ در حد و اندازههاي خودش ظاهر ميشود يا خير.

بوسني و هرزگوين:

بوسني و هرزگوين براي اولين بار با زدن 30 گل در 10 مسابقه و دريافت تنها 6 گل راهي رقابتهاي جامجهاني 2014 برزيل شد. بسياري از بازيکنان شاهد مشکلات اين تيم در اوايل دهه 90 بودهاند و به نظر ميرسد حضور تيم در اين رقابتها فرصت خوبي براي کمک به برطرف کردن تفکيک نژادي که بازمانده جنگ در اين کشور است، باشد. به هر حال قبل از اينکه اين اتفاق بتواند رخ دهد، بوسني بايد تنشهايي که پس از شکست مقابل مصر در ديدار دوستانه در تيمش رخ داد (هو شدن ادين ژکو که نقشي تأثير گذار در قهرماني منچسترسيتي در ليگ برتر داشت توسط هواداران) را بر طرف کند. ژکو پس از اين مسابقه به شدت به انتقاد از سافت سوسيچ پرداخت و او را به خويشاوندگرايي در تيم ملي متهم کرد. زيرا او برادرزادهاش را در فهرست 24 نفره تيم ملي قرار داد.

اميدهاي بوسني براي قرار گرفتن در رده دوم مرحله گروهي با فرض گرفتن برطرف شدن تمام اين تنشها به شدت بر درخشش ژکو و وداد ايبسويچ از اشتوتگارت، ميرالم پيانيچ، هافبک رم و دستان آسمير بگوويچ از استوک سيتي بستگي دارد.

ايران:

ايران، گهواره تمدن در 1800 پيش از ميلاد در بينالنهرين شکل گرفت. افسوس که شانس بسيار کمي در اين روزها براي ايران وجود دارد بنابراين با اين حال بايد به تمجيد از کارلوس کيروش، سرمربي پرتغالي ايران پرداخت که توانسته تيم ملي ايران را به شرايط فعلي برساند.

دستيار سابق سر الکس فرگوسن در منچستريونايتد با يک پيروزي آتشين مقابل کرهجنوبي در مقابل صدهزار هوادار در تهران توانست ايران را راهي جامجهاني کند.

اختلاف باشگاهها با تيم ملي مانع از حضور چندين بازيکن در اردوي تيم ملي در آفريقاي جنوبي شد. همچنين بسياري از تيمهاي ملي تمايلي براي رويارويي با ايران نداشتند و ايران در اين اردو مقابل تيمهاي موروکا سوالوز و اورلاندو پيريتس بازي کرد. کيروش در گفتوگو با رسانهها اظهار داشت: در برزيل انتظار زيادي از تيم ملي نداشته باشيد. ما به دور بعدي صعود نميکنيم.

مقامات به شدت کم طاقت فدراسيون فوتبال ايران همچنين بازيکنان را از تعويض لباسهايشان پس از پايان هر مسابقه منع کردند تا در هزينهها صرفهجويي کنند. با در نظر گرفتن اينکه رضا قوچاننژاد، مهاجم چارلتون بازيکني است که بيش از همه به دنبال تعويض پيراهن است، ميتوانيد نگرانيهاي آنها را درک کنيد.

نيجريه:

در حالي که عقابها در سال 2010 آفريقاي جنوبي را تنها با يک امتياز ترک کردند، چيزهاي زيادي وجود دارد که به حضور آنها در برزيل خوشبين باشيم.

نيجريه پس از قهرماني در جام ملتهاي آفريقا و راهيابي به جامجهاني از طريق رقابتهاي مقدماتي به بازگشت پيتر ادوموينگي و جوزف يوبو، مدافع سابق اورتون خوش آمد گفت؛ در حالي که با حضور شولا آمئوبي بازيکن نيوکاسل، مهاجمي که به همراه امانوئل امنيکه خط دفاعي حريف را به دردسر مياندازد، خط حمله تيمش را تقويت کرده است.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    جزئيات مراسم بدرقه ملي پوشان فوتبال

جزئيات مراسم بدرقه تيم ملي فوتبال با حضور رييس جمهور اعلام شد.

00957209.jpg

مراسم بدرقه تيم ملي فوتبال براي حضور در برزيل و شرکت در رقابتهاي جام جهاني فوتبال از ساعت 20:30 دوشنبه در سالن 12 هزار نفري مجموعه ورزشي "آزادي" آغاز ميشود و تا ساعت 22:30 ادامه خواهد داشت.

به نقل از ايسنا، به گفته علي کفاشيان، دکتر حسن روحاني، رييس جمهوري اسلامي ايران قرار است حدود يک ساعت در اين مراسم حضور داشته باشد و مليپوشان را بدرقه کند.

برنامه پس از پخش سرود ملي جمهوري اسلامي ايران و تلاوت قرآن کريم با سخنراني علي کفاشيان، رييس فدراسيون فوتبال آغاز ميشود. سپس چند نماهنگ تهيه شده درباره صعود تيم ملي به جام جهاني پخش ميشود.

محمود گودرزي، وزير ورزش جوانان دومين سخنران مراسم خواهد بود. پس از صحبتهاي وزير ورزش و جوانان، جواد نکونام، ميثاق نامه مليپوشان را قرائت ميکند. همچنين قرار است در اين مراسم، مليپوشان در جايگاه ويژهاي مستقر باشند.

در ادامه مراسم نوبت به رييس جمهور ميرسد که سخنرانياش را درباره تيم ملي ايراد کند.

پايان بخش مراسم نيز عبور اعضاي تيم ملي از زير قرآن کريم است. براي اين منظور يک دروازه قرآن به صورت نمادين ساخته و در سالن 12 هزار نفري نصب شده است.

تيم ملي پس از مراسم به هتل باز ميگردد تا مليپوشان و کادر فني وسايل خود را جمع کرده و راهي فرودگاه شوند.

در نهايت تيم ملي فوتبال ايران ساعت پنج بامداد سهشنبه، 13 خرداد ماه تهران را به مقصد برزيل ترک ميکند.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    گزارش اشپيگل از دفاع موثر در تيم ملي ايران

اشپيگل آنلاين در آستانه آغاز جامجهاني بيستم به بررسي تيم ملي فوتبال ايران پرداخت و نوشت: دو بازيکن از تيمهاي سقوط کرده اميدهاي اين تيم هستند.

00957265.jpg

پايگاه اينترنتي اشپيگل در فاصله کمتر از 12 روز مانده تا آغاز جامجهاني بيستم فوتبال در برزيل به بررسي تيم ملي ايران پرداخت. در اين گزارش آمده است: «تيم ايران بازيکنان نامداري ندارد ولي اميدوار است به دور يک هشتم نهايي برسد. دانيل داوري از تيم سقوط کننده براونشوايگ دروازهبان اين تيم است و اشکان دژآگه هم بايد براي تيم ملي گلزني کند.»

در ادامه اين گزارش آمده است: «تيم ملي ايران به عنوان تيمي کمشانس به جامجهاني فوتبال ميرود. تيم کارلوس کيروش پرتغالي در رقابتهاي انتخابي در قاره آسيا اگرچه پيش از کره جنوبي مدعي راهي جام جهاني شد اما بخت اندکي براي رسيدن به دور يک هشتم نهايي دارد. توجه ويژه کيروش به دفاع موثر دوخته شده است. ايران در 8 رقابت خود در بازيهاي انتخابي تنها 2 گل دريافت کرد. سردار آزمون مهاجم 18 ساله ايران از باشگاه دسته اولي روبينکازان روسيه به عنوان استعداد قرن اين تيم شناخته ميشود. با اين همه تيم ملي آرژانتين با حضور ليونل مسي و همچنين بوسني و هرزگوين در گروه F رقابتهاي جام جهاني به نظر بيش از اندازه قدرتمند ميرسند.»

اشپيگل درباره ستارگان ايران هم مينويسد: «اشکان دژآگه، بازيکن سابق بوندسليگا که همراه با فليکس ماگات و فولام راهي ليگ دسته اول انگليس شدند، يکي از بزرگترين نامها در ترکيب تيم ملي ايران است. ناظران بوندسليگا همچنين دانيل داوري دروازهبان براونشوايگ را هم زير نظر دارند. رضا قوچاننژاد از باشگاه دسته دومي چارلتون آتلتيک مهاجم برجسته ايران است که در رقابتهاي انتخابي موفق شد 8 بار براي تيم ملي گلزني کند.

او سابقه عضويت در تيم ملي جوانان هلند را در کارنامه دارد؛ جايي که فوتبالش را از آنجا آغاز کرد.»

اين پايگاه اينترنتي با اشاره به کارلوس کيروش سرمربي پرتغالي تيم ملي مينويسد: «کيروش در عرصه باشگاهي بسيار موفق بوده است. مربيگري در رئالمادريد و همچنين دستياري فرگوسن در منچستريونايتد از آن جملهاند. او در عرصه بينالمللي هم با آفريقاي جنوبي رقابتهاي انتخابي جام جهاني 2002 را با موفقيت پشت سر گذاشت. هرچند پيش از شروع آن رقابتها به دليل تنش با مديران ورزشي از سمت خود کنارهگيري کرد. کيروش در سال 2010 پرتغال را به جام جهاني رساند. او به دليل اهانت به ماموران کنترل دوپينگ براي 6 ماه از سوي کميته ملي مبارزه با دوپينگ پرتغال محروم شد و درست از همين رو از سوي فدراسيون فوتبال پرتغال نيز از سمتش کنار گذاشته شد. کيروش پس از راهيابي ايران به جامجهاني نخستين مربي پرتغالي است که دو جام جهاني پياپي را تجربه ميکند.»

اشپيگل با اشاره به رقيبان تيم ملي نوشت: «ايران اگرچه در گروهي متعادل حضور دارد – صرف نظر از آرژانتين – با اين حال رسيدن به دور يک هشتم نهايي برايش دشوار به نظر ميرسد. ايرانيها در بازي نخستين خود بايد 16 ژوئن به ديدار نيجريه بروند. در ادامه نوبت به آرژانتين ميرسد و سپس بوسني و هرزگوين آخرين بازي دور گروهي ايران را تشکيل ميدهد.»

اشپيگل در پايان گزارش خود از تيم ملي به تاريخچه حضور ايران در جامجهاني اشاره کرده و نوشت: «ايران براي چهارمين بار حضور در جامجهاني را تجربه ميکند. اين تيم در تمام سه دوره حضور خود در اين رقابتها در همان دور گروهي به کار خود پايان داده و تنها 5 امتياز اندوخته اين تيم از سه جام جهاني گذشتهاش بوده است.

ايران تا کنون يک بار با تيم ملي آلمان در جامجهاني روبهرو شده است که به سال 1998 و جامجهاني فرانسه بازميگردد. اوليور بيرهوف، مدير کنوني تيم ملي آلمان و يورگن کلينزمن، سرمربي حال حاضر تيم ملي آمريکا زننده گلهاي ژرمنها در پيروزي 2 بر صفر برابر ايران بودند؛ مسابقهاي که در شهر مونپليه برگزار شد.»

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    23بازيکن نهايي تيم ملي فردا اعلام مي شوند

سايت فدراسيون فوتبال اعلام کرد اسامي که توسط برخي از رسانهها تحت عنوان بازيکن نهايي اعلام شده است، تنها گمانهزني رسانهاي بوده و تاکنون سرمربي تيم ملي فوتبال، اسامي 23 بازيکن نهايي را اعلام نکرده است.

00957226fYFyT.jpg

به دنبال درج برخي اخبار در خصوص اعلام اسامي 23 بازيکن نهايي تيم ملي فوتبال، روابط عمومي فدراسيون اطلاعيهاي را صادر کرد.

به گزارش سايت رسمي فدراسيون فوتبال، به دنبال درج برخي اخبار در خصوص اعلام اسامي 23 بازيکن نهايي حاضر در رقابتهاي جام جهاني 2014 برزيل سايت رسمي فدراسيون فوتبال اعلام ميکند که اسامي که توسط برخي از رسانهها تحت عنوان بازيکن نهايي اعلام شده است، تنها گمانهزني رسانهاي بوده و تاکنون سرمربي تيم ملي فوتبال، اسامي 23 بازيکن نهايي را اعلام نکرده است.

در واقع اسامي بازيکنان نهايي اعزامي به رقابتهاي 2014 برزيل ظهر فردا يازدهم خرداد ماه از طريق سايت رسمي فدراسيون فوتبال اعلام خواهد شد.

_.ZT._

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,864
    امتیاز واکنش
    389

[h=2]غایب بزرگ ایران در جام جهانی تعیین شد
    [/h]

تا شروع رقابتهای جام جهانی 2014 برزیل تنها 11 روز دیگر باقی مانده است، تورنمنتی که بازیکنان نامداری بنا به دلایل مختلف از همراهی تیم ملی کشورشان بازخواهند ماند. سایت «فِرست پُست» هند در گزارشی جالب اقدام به معرفی 10 بازیکن سرشناسی که از سفر به برزیل باز خواهند ماند، کرده است. یکی از این بازیکنان علی کریمی، هافبک پیشین تیم ملی کشورمان است.

در این گزارش آمده است: کریمی کهنهکار همواره از آرزویش برای حضور در جام جهانی 2014 برزیل با پیراهن تیم ملی کشورش گفته است، این در حالی است که کارلوس کیروش هم اغلب در مصاحبههایش از این بازیکن 35 ساله تمجید و از او به عنوان یکی از بهترین بازیکنانی که تا به حال با آنها کار کرده، یاد کرده است.
    در ادامه گزارش سایت «فِرست پُست» خاطر نشان شده است: کریمی که یکی از محبوبترین فوتبالیستهای کشور ایران به شمار میرود در صعود تیم ملی ایران به مرحله پایانی جام جهانی 2014 نقشی تأثیرگذار داشت. او همچنین به عنوان یکی از ناسازگارترین بازیکنان ایران هم معروف است.
    انتقادات علی کریمی از فدراسیون فوتبال مورد دیگری بود که در این گزارش بدان اشاره شده و آمده است: در سال 2008 بود که کریمی به صورت علنی بر فدراسیون فوتبال ایران خرده گرفت و انتقاد کرد. پس از کشوقوسهایی که در این بین رخ داد او برای مدتی از تیم ملی ایران به دور بود و سرانجام یک سال پس از جام ملتهای 2011 آسیا از سوی کارلوس کیروش به اردوی تیم ملی دعوت شد.
    به گزارش تسنیم، علی کریمی در مرحله پایانی دور انتخابی جام جهانی 2014 برزیل در قاره آسیا که تیم ملی کشورمان سه بازی دیگر پیشرو داشت از بازی در تیم ملی ایران اعلام بازنشستگی کرد.
    دیگر بازیکنانی که در این گزارش به آنها اشاره شده است عبارتند از: لوکاس نیل استرالیایی، فیلیپه کوتینیو برزیلی، کارلوس توس آرژانتینی، مایکل کریک انگلیسی، لاندون دونووان آمریکایی، ماریو گومس آلمانی، سمیر نصری فرانسوی، گال کلیچی فرانسوی و اشلی کول انگلیسی.

برخی موضوعات مشابه

بالا