تاثیر طب سوزنی روی آلرژی بهاری

ஜ ℱαт℮мℯ ஜ

کاربر ارزشمند تالار خانواده و زندگی
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
3,080
امتیاز واکنش
4,193
یکی از مطالعات منتشرشده در European Journal of Allergy and Clinical Immunology، اطلاعات دقیقی را درباره تاثیر طب سوزنی روی آلرژی بهاری نشان می‌دهد. براساس این گزارش، علائم آلرژی در بین بیمارانی که هفته‌ای ۳ بار از طب سوزنی استفاده کنند و این روند را تا ۴ هفته ادامه دهند، تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند.

محققان می‌گویند که اگر افراد مبتلا به آلرژی، طب سوزنی را به‌عنوان نوعی اقدام پیشگیرانه برای درمان آلرژی شروع کنند، واقعا برای‌شان بهتر است. ممکن است که عدم تعادل اساسی و خاصی وجود داشته باشد که رشد علائم آلرژی را بیشتر می‌کند، و اصلاح این عدم تعادل می‌تواند کمی طول بکشد. در واقع، زمان اصلاح این مساله، به شدت عدم تعادل بستگی دارد. قاعدتا باید کاهش قابل توجهی در بروز علائم آلرژی بعد از چند ماه به وجود بیاید، اما آلرژی‌های شدید ممکن است به روند درمانی طولانی‌تری نیاز داشته باشند.

در هر صورت، اگر در حال حاضر هم آلرژی عود کرده باشد، طب سوزنی می‌تواند به تسکین علائم آن کمک کند. اگر صبر کنید تا همه علائم آلرژی خودشان را نشان بدهند، معمولا می‌توان علائمی مثل آبریزش بینی، سرفه،‌ عطسه، خس‌خس سـ*ـینه، قرمزی چشم‌ها و خارش آن ها را کاهش داد یا برطرف کرد، اما ممکن است که به ادامه روند درمانی در طول فصل بهار نیاز پیدا کنید تا این مزیت‌ها حفظ شوند.

منبع:سلامتیسم

• پیشنهادات
  • vista123

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3
    امتیاز واکنش
    0
    ممنون از مطلب خوبتون. من خودم رنیت آلرژیک دارم و توی سایت سوزنیران یک مقاله ای رو مطالعه کردم گفته بودن که علاوه بر انجام طب سوزنی برای درمان آلرژی های فصلی، میتونیم از یه سری مواد و مکمل های گیاهی مثل چای سبز، ریشه شیرین بیان و حتی گل کلم استفاده کنیم. من از چای سبز استفاده کردم و نتیجه ش عالی بود.
    منبع رو میگذارم که شما عزیزان هم استفاده کنید. :*
    Please, ورود or عضویت to view URLs content!

برخی موضوعات مشابه

بالا