دم نوش گیاهی برای رفع نفخ بزرگسال و نوزادان

гคђค1737

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
7,959
امتیاز واکنش
45,842
آکاایران: دم نوش گیاهی برای رفع نفخ بزرگسال و نوزادان

آکاایران: معرفی یک دم نوش گیاهی برای رفعنفخ خودتان حتی نوزاد شماک «شیرخوار یک ساله ای دارم که مدام نفخ می کند. خودم هم زیادنفخ می کنم. به همین دلیل مداوم نبات می خورم. شنیده ام که دمنوش رازیانه کمک زیادی به رفع نفخ می کند. آیا این باور درست است؟ می توانم به نوزادم هم دمنوش رازیانه بدهم»؟

به گزارش آکاایران: در طب سنتی، اعتقاد بر این است که گیاه رازیانه می تواند برای کاهش نفخموثر باشد. این گیاه، خشک کننده رطوبت، تقویت کننده معده، بازکننده انسداد مجاری سـ*ـینه، کبد،طحال، کلیه ها و مثانه هم محسوب می شود.رازیانه می تواند باعث تسکین دردهای ناشی ازسردی هم بشود. ضمن اینکه مصرف دمنوش اینگیاه برای شما که نوزاد شیرخوار دارید، بسیار مناسب است زیرا رازیانه، افزایش دهنده شیر هم است. بهتر است بدانید که جوشانده تخم رازیانهبا گل گاوزبان برای رفع تپش قلب و جوشانده آن با انجیر برای رفع تنگی نفس و سرفه مفید است. می توانید شیره این گیاه را برای کاهش نفخ ودرد، به شکم نوزاد بمالید.

دمنوش یک قاشق چای خوری رازیانه با زیره سبزنکوبیده در یک استکان آب جوش هم تاحد مطلوبی مشکل نفخ را حل خواهد کرد. می توانید مقدار کمی از این دمنوش را به نوزادتان هم بدهید و جلوی گریه و بی قراری های ناشی از نفخرا در او بگیرید. البته بهتر است برای بررسی بیشتر به متخصص گوارش مراجعه کنید تا مشکلتان هرچه سریع تر تشخیص داده و درمان شود.

دکتر مریم مقیمی، متخصص طب سنتی و عضو هیات علمی دانشکده طب سنتی دانشگاه علومپزشکی تهران

برخی موضوعات مشابه

بالا