دانستنی ها سفر به دور دنیا بدون هواپیما

T@NIN

کاربر ارزشمند تالار معماری
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,366
امتیاز واکنش
7,269
تور پدرسن" می خواهد به تمام کشورهای دنیا سفر کند ، اما سفری که با بودجه کمی همراه است. به همین جهت او سفر با ‏هواپیما را از لیست خود حذف کرده است در عوض ، این گردشگر 38 ساله هلندی ، با استفاده از کشتی ، اتوبوس و یا مینی بـ*ـوس ‏به کشورهای مختلف سفر می کند. ‏

‏ ‏
1.jpg

‏"تور پدرسن" سفر خود را از 10 اکتبر 2013 آغاز کرد و طی این سه سال توانسته 123 کشور از 203 کشور را ببیند. او قوانینی ‏برای این سفرهایش دارد ، هیچ پروازی صورت نمی گیرد ، او باید در هر کشور حداقل 24 ساعت بماند و تا زمانی که به تمام ‏کشورها سفر نکرده به خانه اش باز نمی گردد. او می گوید کمتر از 200 نفر تا به حال توانسته اند به تمام کشورهای دنیا سفر ‏کنند ، اما هیچکدام آنها سفرهایشان بدون پرواز با هواپیما نبوده است. ‏

2.jpg

با سابقه کار در زمینه های کشتیرانی و حمل و نقل ، "تور" پیش از آغاز سفرهایش در 20 کشور مختلف کار کرده بود. او درباره ‏شروع سفرهایش می گوید : « در اوایل سال 2013 ، روزی از یکی از سفرهای کاریم به خانه بازگشتم و در آن زمان پدرم مقاله ‏ای برای من فرستاد که باعث شد به این فکر فرو بروم که آیا من هم می توانم برای خودم چنین هدف سختی تعیین کنم ؟ من در ‏آن زمان 34 سال داشتم و در حقیقت فکر می کردم برای شروع چنین ماجراجویی کمی پیر هستم ، اما یکی از دوستانم مرا تشویق ‏به این کار کرد و باعث شد هر طور شده قدم در این مسیر بگذارم. » ‏

پس از ده ماه برنامه ریزی ، "تور" سفر خود را از آلمان آغاز کرد. ‏ ‏ ‏‏

3.jpg

او برای سفر بین کشورهایی که نزدیک به هم هستند از وسایل حمل و نقل عمومی نظیر اتوبوس ، قطار یا قایق استفاده می کند. ‏او داستان سفرهایش را در وبلاگ و صفحه اینستاگرامش به اشتراک می گذارد. ‏ ‏

او معتقد است یکی از سخت ترین کارها در سفرش گرفتن ویزا و اجازه نامه جهت سفر با کشتی بوده است.سفر در اقیانوس اطلس ‏شمالی در زمستان نیز یکی از موانعی بود که او در سفرهایش با آن موجه شد. ‏‏‏

4.jpg

او در حال حاضر آخرین کشوری که دیده است به گفته >وبلاگ شخصیش کشور سومالی بوده که کشور شماره 123 لیستش است. ‏‏"تور" هنوز فرصت سفر به ایران را نداشته است اما در لیستی که دارد کشور شماره 155 ایران است که در سال 2017 به آنجا ‏سفر خواهد کرد. طبق برنامه او ، آخرین سفرش به کشور مالدیو خواهد بود و امیدوار است بتواند باقی کشورها را در سال 2017 ‏ببیند و بعد از چند سال طولانی به خانه اش بازگردد. ‏

5.jpg

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
1
بازدیدها
177
بالا