آموزشی {{نمونه پرونده های جرایم خصوصی و عمومی}}

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
35,488
امتیاز واکنش
104,218
اوکراین: صدور حکم بازداشت رئیس جمهور فراری به اتهام کشتار معترضین
یانوکوویچ 63 ساله روز جمعه و سه روز پس از درگیری میان پلیس و مخالفان با 75 کشته، با استفاده از هلی کوپتر پایتخت را ترک کرد.
336155_933.jpg
سازمان امنیت اوکراین اعلام کرد اطلاعاتی درباره محل استقرار رئیس جمهور فراری و برکنار شده این کشور در اختیار ندارد و نمی داند او هم اکنون کجاست.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، سازمان امنیت اوکراین همچنین خبرهای منتشر شده درباره بازداشت ویکتور یانوکوویچ رئیس جمهور برکنار شده و فراری در شبه جزیره "گرم" را تکذیب کرد.

سرپرست وزارت کشور اوکراین نیز گفت: رئیس جمهور معزول آخرین بار و تا عصر روز یکشنبه در منطقه گرم دیده شده است.

این منطقه جزو مناطق هوادار روسیه در اوکراین به شمار می رود. اوکراین هم اکنون به لحاظ جغرافیایی به دو بخش هوادار روسیه ( بخش شرقی) و هوادار اتحادیه اروپا (بخش غربی) تقسیم می شود.

خبرگزاری رسمی اوکراین هم نوشت: رئیس جمهور سابق بازداشت نشده و محل استقرار وی نیز نامشخص است. به احتمال زیاد، رئیس جمهور سابق هم اکنون در اوکراین است.

یانوکوویچ 63 ساله روز جمعه و سه روز پس از درگیری میان پلیس و مخالفان با 75 کشته، با استفاده از هلی کوپتر پایتخت را ترک کرد.

پس از فرار یانوکوویچ ، مخالفان توانستند ساختمان ریاست جمهوری را تصرف کنند. پس از آن، نخست وزیر نیز استعفا داد. پارلمان هم به برکناری یانوکوویچ از سمت ریاست جمهوری و انتصاب رئیس پارلمان به عنوان رئیس جمهور موقت رای داد.

یانوکوویچ رئیس جمهور سابق، آخرین بار در شهر خارکوف اوکراین در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: من رئیس جمهور باقی می مانم و قصد ندارم سمت خود را ترک کنم. او همچنین آنچه که در اوکراین می گذرد را سرنگونی حکومت توصیف کرد.

در مقابل ارسین افاکوف سرپرست وزارت کشور اوکراین و از نیروهای نزدیک به مخالفان گفت: رئیس جمهور سابق و تعداد دیگری از مقامات دولتی در پرونده جنایی مربوط به قتل تعداد زیادی از شهروندان غیرنظامی، تحت تعقیب هستند .

سرپرست وزارت کشور اوکراین در صفحه فیس بوک خود نوشت: رئیس جمهور معزول به اتهام قتل گروهی تحت تعقیب است.
وی افزود: او به اتهام قتل دسته جمعی شهروندان مسالمت آمیز تحت تعقیب است. باید افراد دیگری نیز در این جنایت بازداشت شوند.

تصویری از رئیس جمهور فراری اوکراین در میدان استقلال کی یف محل تجمع مخالفین

336217_827.jpg

منظور از قتل شهروندان، کشتار شمار زیادی از معترضین و مخالفین مستقر در میدان مرکزی پایتخت در درگیری با پلیس است.

رئیس جمهور برکنار شده اوکراین از عصر روز جمعه به همراه کارمند ارشد خود "اندره کیلویف" از شهر کی یف پایتخت به سمت شهر خارکیف در شرق اوکراین فرار کرد. یانوکوویچ سپس به سمت شهر دونیتسک رفت اما نیروهای مرزبانی مانع از خروج وی از کشور شدند. رئیس جمهور فراری پس از این به شبه جزیره گرم رفته است اما هم اکنون از محل حضور وی خبری در دسترس نیست.

• پیشنهادات
  • ☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    پيامکي به رنگ خون!
    وقتي خودروهاي کلانتري قاسم آباد به محل رسيدند هيچ کس در آن جا نبود. خون ريخته شده روي آسفالت خيابان، چاقو و چماق هاي رها شده، در محل حکايت از نزاعي هولناک داشت. ۲تن از مجروحان به بيمارستان منتقل شده بودند و وضعيت وخيمي داشتند.
    جواني که متهم است طي يک نزاع دسته جمعي خونين، جوان ۲۷ساله اي را به بهانه «مزاحمت پيامکي براي همسرش» به قتل رسانده است صبح روز گذشته در محل وقوع جنايت گفت: «ح» را با کاردي که داخل روزنامه پيچيده بودم به قتل رساندم و ضربه اي هم به شکم دوستش زدم.

به گزارش خراسان، بيست و هفتم مهر گذشته، درگيري خونين چند جوان در فضاي سبزي واقع در بولوار انديشه به پليس گزارش شد.

وقتي خودروهاي کلانتري قاسم آباد به محل رسيدند هيچ کس در آن جا نبود. خون ريخته شده روي آسفالت خيابان، چاقو و چماق هاي رها شده، در محل حکايت از نزاعي هولناک داشت. ۲تن از مجروحان به بيمارستان منتقل شده بودند و وضعيت وخيمي داشتند.

هنوز بررسي هاي پليسي ادامه داشت که کارکنان بيمارستان طالقاني از مرگ جوان ۲۷ساله اي خبر دادند که با ضربه چاقو مجروح شده بود. دقايقي بعد با اعلام نيروهاي انتظامي، قاضي ويژه قتل عمد عازم محل جنايت شد.

شب از نيمه گذشته بود که قاضي موحدي راد به همراه کارآگاهان پليس جنايي، تحقيقات گسترده اي را آغاز کردند. چند متر بالاتر از محل درگيري،ناگهان زير نور پروژکتور، رد کفشي خون آلود نمايان شد که حاکي از فرار يکي از عاملان نزاع بود.

بنابراين مقام قضايي که احتمال مي داد مجروحان براي مداوا به مراکز درماني اطراف بروند دستور داد تا همه اين مراکز تحت کنترل قرار گيرند. لحظاتي بعد خبر رسيد يکي از مجروحاني که در بيمارستان شهيد هاشمي نژاد بستري شده بود به هوش آمده است.

در اين حال بازجويي شبانه از مصدوم آغاز شد و او ماجراي نزاع و فرار متهم به قتل را شرح داد. با اظهارات اين فرد، احتمال وقوع جنايت با انگيزه «ناموسي» قوت گرفت و درحالي که تاريکي شب جاي خود را به سپيده صبح مي داد، کارآگاهان در کنار قاضي ويژه قتل عمد وارد منزلي در بولوار انديشه شدند و جوان ۲۸ساله اي را با سر باند پيچي شده دستگير کردند.

اين همان متهم به قتل بود که دقايقي بعد به ارتکاب جنايت اعتراف کرد. «ع» روز گذشته در حضور قاضي موحدي راد و کارآگاه محمدي (رئيس اداره قتل پليس آگاهي) به تشريح جزئيات اين جنايت هولناک پرداخت و گفت: مدتي بود که فردي براي همسرم از طريق پيامک ايجاد مزاحمت مي کرد به همين خاطر هم سيم کارت گوشي او را عوض کردم ولي باز هم وقتي به خانه ام رفتم ديدم که از همان شماره پيامک آمده است. با آن فرد تماس گرفتم.

خيلي عصباني بودم و از او درباره پيامک ها توضيح خواستم. آن جوان گفت که سوء تفاهم شده است و من ايجاد مزاحمت نکرده ام. اما من قانع نشدم و با او در فضاي سبز انتهاي بولوار انديشه قرار گذاشتم تا با هم صحبت کنيم. او وقتي از خودرو پياده شد و نزد من آمد به من دست داد و احوالپرسي کرد ولي ناگهان با هم درگير شديم که من با کارد ضربه اي به گردنش زدم.

متهم ادامه داد: من کارد آشپزخانه را از قبل لاي روزنامه پيچيده و زير پيراهنم پنهان کرده بودم. پس از آن دوست «ح» (مقتول) با چوب به طرف من حمله کردو ضربه اي به شانه ام زد که در اين حال من هم به طور مستقيم چاقو را در شکمش فرو کردم و سپس با دوستان ديگرم که آن ها هم در پي تماس من به محل نزاع آمده بودند فرار کردم. اما قبل از آن که متواري شوم چماق دوست مقتول را برداشتم و شيشه عقب خودروي آن ها را خرد کردم.

دوست مقتول نيز وقتي در برابر دوربين قوه قضاييه قرارگرفت گفت: آن شب من در آرايشگاه «ح» بودم که تلفنش زنگ خورد و گفت: الان مي آيم کمي کار دارم. سپس از من خواست تا با هم بياييم به او گفتم دعوا نباشد گفت: نه! يک سوء تفاهم است.

وقتي به محل فضاي سبز رسيديم او پياده شد و به طرف جواني که کنار زني ايستاده بود رفت و با او دست داد اما يک لحظه ديدم که آن جوان با کارد به شاهرگ گردنش زد من از خودرو پياده شدم و در حالي که فرياد مي زدم او را کشتي با چوب به شانه او ضربه اي زدم که در اين هنگام ديگر دوستان متهم دو رو برم ريختند و متهم با چاقو ضربه اي به شکم من زد.

در اين حال ديگر همدستان متهم شرکت در نزاع را انکار کردند و گفتند ما فکر کرديم «ع» (متهم) با همسرش اختلاف دارد به همين خاطر هم به اين جا آمديم.

اين گزارش حاکي است: قبل از آن که متهمان در حضور قاضي ويژه قتل عمد به تشريح جزئيات اين جنايت بپردازند، کارآگاه سلطانيان خلاصه اي از اين پرونده جنايي و چگونگي دستگيري متهم را توضيح داد و در پايان نيز مقام قضايي با صدور دستوري، متهمان را در حالي روانه زندان کرد که همسر متهم به قتل نيز عنوان کرد او کارد آشپزخانه را که لاي روزنامه پيچيده بود در کمرش گذاشت و باهم به محل قرار آمديم.

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    آتش‌افروزی خواستگار 60 ساله یک دختر (+عکس)
    منصور ادامه داد: «داوود» حدود پنج سال با پدرم در مغازه لباس‌فروشی زنانه و بچگانه شریک بودند اما وی از وقتی که به خواستگاری «عفت» خواهرم که نزدیک به 30 سال فاصله سنی داشته‌اند، آمد و جواب رد شنید از خانواده‌‌ام کینه به دل گرفت.
    خواستگار 60 ساله یک دختر با آتش‌افروزی بامدادی به انتقامگیری جنون‌آمیزی دست زد.

به گزارش ایران، در این حادثه تلخ، مرد کینه‌جو و پدر خانواده دختر مورد علاقه‌اش به کام مرگ فرو رفتند و مادری با دختر و عروسش و دو نوه کوچولو دچار سوختگی شدید شدند.

بامداد آتشین

ساعت 5 بامداد جمعه 18 بهمن ماه سال جاری در حالی که اعضای خانواده‌ای همه در خواب بودند مردی آشنا و کینه‌جو آرام و بی‌صدا به داخل خانه نفوذ کرد تا به انتقام آتشینی دست ‌بزند.

ساکنان کوچه نسترن سوم وقتی روشنایی شعله‌های آتش را از پنجره‌های خانه‌شان دیدند و فریادهای مردانه، زنانه و کودکانه همسایه‌شان را شنیدند، از خانه بیرون دویدند و با صحنه‌ ‌هولناکی روبه‌رو شدند.

همزمان با آتش‌سوزی در طبقه دوم این ساختمان، خانواده‌ای که در طبقه اول زندگی می‌کردند با وحشت خود را به کوچه رساندند و به تماشای صحنه‌ای نشستند که نمی‌دانستند با کینه‌ یک خواستگار شکست‌خورده کلید خورده است.

آژیر آتش‌نشانان

دقایقی از این آتش‌سوزی مرموز گذشته بود که صدای آژیر خودروهای آتش‌نشانان کوچه‌نسترن سوم را در شهرک گلستان اسلامشهر پر کرد.

آتش‌نشانان با دیدن صحنه آتش‌سوزی سریعاً وارد عمل شدند و وقتی شعله‌های سرکش را خاموش کردند با پیکرهای نیمه‌جان و سوخته اعضای خانواده که در محاصره آتش راهی برای فرار نداشتند، روبه‌رو شدند.

بررسی‌‌های میدانی نشان داد مردی 64 ساله به‌نام محمدتقی نیکوخواه، همسر 51 ساله‌اش –اشرف سادات-، عفت 33 ساله، فاطمه 23 ساله، مائده 13 ساله و بهار چهار ساله همه سوخته‌اند.

دیررسیدن آمبولانس اورژانس

با وجود این‌که آتش نشانی سریعاً شعله‌های سرکش را خاموش کرد و اورژانس را در جریان قرار داده بودند یک ساعت طول کشید تا آمبولانس‌ها به صحنه آتش سوزی مرموز رسیدند و پیکرهای سوخته را یکی پس‌از دیگری به نزدیکترین بیمارستان در رباط‌کریم رساندند اما به علت شدت سوختگی حادثه‌دیدگان با نظر مسئولان این بیمارستان، آنان همگی به بیمارستان سوانح و سوختگی مطهری تهران انتقال یافته و تحت درمان قرار گرفتند.

مهمان مرموز

همزمان با این اقدامات اورژانس، مأموران پلیس نیز دست به تحقیقات زدند و با شناسایی بستگان حادثه دیدگان با واقعیت عجیبی روبه‌رو شدند.یکی از مردان سوخته شریک سابق پدر خانواده بود و داوود اسکندری نام داشت که 60 ساله بوده و مدت‌ها می‌شد به خاطر خواستگاری از دختر خانواده که پس از طلاق در خانه پدری‌اش بود، اختلاف شدیدی با «محمدتقی» پیدا کرده تا جایی که شراکت آنها نیز به‌ هم خورده بود.

با توجه به این‌که قرار نبود این مرد مرموز مهمان بامدادی خانه آتشین باشد، تحقیقات نشان داد وی عامل آتش‌سوزی است خصوصاً این‌که پیکر سوخته‌اش جلوی در خروجی پیدا شده بود و احتمال داشت وی از فرار قربانیانش جلوگیری کرده باشد.

تنها بازمانده

منصور پسر خانواده شب حادثه به‌خاطر شیفت کاری شبانه‌اش در محیط‌کارش حضور داشت و همسر و بچه‌هایش را به خانه پدری بـرده بود.

وی که هنوز باور ندارد چنین سرنوشتی برای اعضای خانواده‌اش رقم خورده است گفت: پنجشنبه شب 17 بهمن ماه به‌خاطر شیفت‌کاری مجبور شدم به اداره بروم، به همین خاطر همسرم «فاطمه» و دختر چهارساله‌‌ام «بهار» را به خانه پدری‌ام بردم تا شب نزد آنان باشند، روز جمعه از بیمارستان رباط‌کریم با من تماس گرفتند و مرا در جریان این حادثه تلخ قرار دادند. هنوز باورم نمی‌شود همه اعضای خانواده‌ام در آتش‌سوزی «داوود» گرفتار شده باشند.

332672_477.jpg

مرد جوان که صدایش می‌لرزید، گفت: پس‌از شنیدن این حادثه سریعاً خودم را به بیمارستان رساندم و با پیکرهای سوخته و نیمه‌جان اعضای خانواده‌ام روبه‌رو شدم، از آنجایی که شرایط آنان وخیم بود دستور انتقال به بیمارستان مطهری داده شد.

در این میان شریک پدرم نیز میان آنها بود که به شدت دچار سوختگی شده بود و همانجا فهمیدم «داوود» به‌خاطر شنیدن جواب منفی در خواستگاری‌اش این کار را کرده است.

منصور ادامه داد: «داوود» حدود پنج سال با پدرم در مغازه لباس‌فروشی زنانه و بچگانه شریک بودند اما وی از وقتی که به خواستگاری «عفت» خواهرم که نزدیک به 30 سال فاصله سنی داشته‌اند، آمد و جواب رد شنید از خانواده‌‌ام کینه به دل گرفت.

هیچ‌کدام از ما راضی به این ازدواج نبودیم چرا که خواهرم قصد ازدواج با این مرد 60 ساله که شش بچه دارد را نداشت به همین خاطر پدرم از شریکش جدا شد اما از همان ابتدا کینه‌جویی و تهدید‌ها شروع شد و آخرین بار حدود یک ماه پیش این مرد با گاز اشک‌آور مزاحم خانواده‌ام شده بود که به کلانتری 13 گلستان شکایت کردیم، اما این بار «داوود» دست به اقدام وحشیانه‌ای زد.

هیچ وقت فکر نمی‌کردیم چنین حادثه تلخ دلخراشی برای خانواده‌ام رخ دهد.

پسرخاله خانواده که برادر زن منصور است نیز به شوک گفت: روزها و شب‌های سختی را داریم. خیلی دردناک است که به یکباره همه عزیزانت را در این شرایط ببینی. وقتی از این حادثه مطلع شدیم سریعاً خودمان را به کلانتری 13 گلستان رساندیم.

این مرد گفت: متأسفانه در این حادثه آتش‌سوزی شوهر خاله‌ام، محمدتقی نیکوخواه، 64 ساله با وجود تلاش‌های پزشکان جان باخت، اما هنوز این خبر تلخ را به خانواده‌مان اطلاع نداده‌ایم و جسد به پزشکی قانونی انتقال یافته است.

وی ادامه داد: خاله‌ام اشرف و دخترخاله‌ام عفت نیز شرایط مساعدی ندارند و هم اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه ICU بستری هستند. خواهرم فاطمه، دخترش بهار و مائده دختر عفت نیز در بخش بستری هستند که حال بهار کوچولو نسبتاً مساعدتر از دیگران است اما به نظر می‌رسد همه آن‌ها بالای 50 درصد دچار سوختگی شده باشند.

تحقیقات پلیسی

مأموران که با یک جنایت روبه‌رو شده بودند برای رازگشایی از این حادثه آتشین تصمیم گرفتند از «داوود» تحقیقاتی انجام دهند و این در حالی بود که بررسی‌های میدانی نشان داد مرد کینه‌جو شبانه از روی دیوار خود را به خانه قربانیانش رسانده و با ریختن بنزین آنجا را به آتش کشیده و در اقدامی جنون‌آمیز با قفل کردن در، جلوی آن نشسته تا اجازه فرار به اعضای خانواده دختر مورد علاقه‌اش را ندهد.

مرگ خواستگار آتش‌افروز

در حالی که همه منتظر بودند تا مرد کینه‌جو چشمانش را باز کند اما داوود نیز به خاطر سوختگی شدید به کام مرگ فرو رفت و اسرار آتش‌افروزی در دل وی پنهان ماند.

بنابر این گزارش، پرونده جنایی این آتش‌افروزی هولناک با مرگ عامل حادثه مختومه شد.

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    اعدام یک قاتل در آمریکا
    خبرگزاری رویترز روز پنج شنبه در گزارشی از کانزاس سیتی در آمریکا از اعدام یک سارق که اقدام به قتل یک جواهر فروش در میسوری کرده در این کشور خبر داد.

به گزارش ایرنا، بر اساس این گزارش، این اعدام که عصر چهارشنبه از طریق تزریق مرگبار ˈفنوباربیتالˈ به قاتل انجام شد، سومین آن طی چند ماه گذشته در آمریکا است.

این گزارش حاکی است که دادگاه میسوری که پرونده جنایی ˈهربرتˈ اسمولزˈ 56 ساله را که در سال 1991 یک جواهر فروش را کشت و همسرش را نیز به شدت مضروب کرده بود، مفتوح نگه داشت تا اینکه سرانجام دیروز آن را به بخش اجرای احکام ارجاع داد.

براساس این گزارش، حکم در ساعت 10 و 20 دقیقه دیشب در زندان ایالتی در ˈبونه ترˈ این ایالت اجرا شد.

اسمولز متهم بود که در 27 ژوئیه 1991 ˈاستیفن هونیکمنˈ را کشت به همین دلیل ˈباب مک کلوچˈ دادستان منطقه سنت لوئیس روز سه شنبه بحث هایی که مخالفان حکم اعدام او مطرح می کنند را بی اساس خواند و مجرم را مستحق اعدام خواند.

در این گزارش آمده است که ˈنورمن بروانˈ 15 ساله همدست اسمولز که در قتل نقشی نداشت و فقط به سرقت از جواهرفروشی پرداخت نیز در این دادگاه به حبس ابد بدون عفو محکوم شد.

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    50 بار سوگند برای اثبات بی‌گناهی در قتل
    به اين ترتيب او دستگير شد و تحت بازجويي قرار گرفت. اين مرد اعتراف كرد به دليل بي‌توجهي عروسش او را كشته و در ادامه مجبور شده نوه‌اش را نيز به قتل برساند. او در ادامه صحنه قتل را نيز بازسازي كرد و در انتظار محاكمه بود اما در زندان فوت شد.
    مردي كه متهم است 10 سال قبل همسر و فرزند دوساله‌اش را به قتل رسانده است در جلسه محاكمه 50 مرتبه سوگند ياد كرد كه بي‌گـ ـناه است.

به گزارش اعتماد، نخستين برگ از اين پرونده جنايي شامگاه اسفندماه 10 سال قبل تكميل شد. افسران پليس آگاهي كه از قتل زني جوان همراه با پسر دو ساله‌اش در خانه‌يي واقع در منطقه فلاح با خبر شده بودند براي تحقيق در اين خصوص به محل حادثه رفتند. شهناز و عليرضا در اتاق خواب افتاده بودند و شواهد نشان مي‌داد آماج ضربات چاقو قرار گرفته و جان باخته‌اند.

علي، پدر اين خانواده نخستين نفري بود كه با جسد قربانيان روبه‌رو شده بود. او در اين خصوص به كارآگاهان گفت: وقتي از سر كار به خانه برگشتم ديدم چراغ‌ها خاموش است. چون مي‌دانستم همسر و فرزندم در خانه هستند نگران و وارد خانه شدم. با اينكه تلويزيون روشن بود اما شهناز و عليرضا در خانه نبودند. اول فكر كردم آنها بيرون رفته‌اند اما وقتي وارد اتاق خواب شدم با جسد آنها روبه‌رو شدم.

با ثبت اظهارات اين مرد تجسس‌ها براي شناسايي عامل اين جنايت آغاز شد. قاتل بعد از ارتكاب اين جنايت هيچ ردي از خود بجا نگذاشته بود و همين موضوع كار پليس را دشوار مي‌كرد. با اين حال تجسس‌ها ادامه يافت تا اينكه بعد از مدتي كارآگاهان به اطلاعاتي دست يافتند كه نشان مي‌داد پدر علي كه مردي سالخورده بنام اروجعلي بود عروس و نوه‌اش را كشته است.

به اين ترتيب او دستگير شد و تحت بازجويي قرار گرفت. اين مرد اعتراف كرد به دليل بي‌توجهي عروسش او را كشته و در ادامه مجبور شده نوه‌اش را نيز به قتل برساند. او در ادامه صحنه قتل را نيز بازسازي كرد و در انتظار محاكمه بود اما در زندان فوت شد.

مرگ اين مرد پايان اين پرونده نبود چرا كه داديار اظهارنظر دادسراي جنايي تهران تحقيقات انجام شده در اين پرونده را ناقص تشخيص داد و پرونده بار ديگر براي انجام تحقيقات به پليس آگاهي فرستاده شد.

اين‌بار انگشت اتهام به سوي علي نشانه گرفته شد اما او مدعي بود در قتل همسر و فرزندش نقشي ندارد. با اين وجود پرونده براي تصميم‌گيري نهايي به دادگاه كيفري استان تهران فرستاده شد. قضات دادگاه بعد از بررسي محتويات اين پرونده اين موضوع را از موارد لوث تشخيص دادند و بعد از گذشت 10 سال طبق قانون كار به برگزاري مراسم قسامه كشيده شد.

در جلسه رسيدگي به اين پرونده كه صبح ديروز در شعبه 71 دادگاه كيفري استان تهران به رياست قاضي اسلامي برگزار شد دادگاه به اولياي دم ابلاغ كرده بود كه بايد 50 نفر از بستگان نسبي ذكور شان را براي اداي سوگند در دادگاه حاضر كنند اما آنها در جلسه حضور نداشتند. به همين دليل طبق قانون رد قسم انجام شد تا متهم براي اثبات بي‌گناهي‌اش 50 مرتبه سوگند ياد كند.

در اين جلسه علي 50 مرتبه قسم خورد كه در قتل همسر و فرزندش نقشي نداشته و بي‌گـ ـناه است. به اين ترتيب ختم دادرسي اعلام و قضات دادگاه براي تصميم‌گيري در اين خصوص وارد شور شدند.

بر‌اساس قانون در پرونده‌هاي قتل در مواردي كه شواهد و قرايني عليه متهم وجود دارد، اما اين دلايل آنچنان محكم نيست كه بتوان حكم به قصاص متهم داد قسامه برگزار مي‌شود.

در مراسم قسامه اولياي دم بايد 50 نفر از بستگان نسبي خود را در دادگاه معرفي و آنان سوگند ياد كنند تا متهم قاتل است. در اين صورت دادگاه حكم به قصاص متهم مي‌دهد. اما در صورتي كه اولياي دم نتوانند 50 نفر را در دادگاه حاضر كنند مي‌توانند رد قسم كنند. در چنين شرايطي متهم بايد 50 نفر را در دادگاه حاضر كند يا خودش 50 مرتبه قسم بخورد كه بي‌گـ ـناه است و با اين كار تبرئه شود.

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    قتل مادرزن با کلاشينکف!
    ر همين حال پدر و مادر من هم آمدند تا شايد مادرزنم کوتاه بيايد و بگذارد ما زندگي کنيم ولي او فقط حرف خودش را مي زد. من که ديگر تحمل نداشتم، سوار موتورسيکلت شدم و نزد يکي از دوستانم رفتم از او يک قبضه سلاح جنگي کلاشينکف گرفتم و دوباره به منزل برگشتم.
    جوان ۲۴ ساله اي که مادرزنش را با شليک گلوله کشته بود، پس از حدود دو سال فرار در چنگ قانون گرفتار شد و به ارتکاب جنايت اعتراف کرد.

به گزارش خراسان، مأموران پليس آگاهي جيرفت که در پي دستگيري متهم به قتل فراري بودند، به سرنخ هايي دست يافتند که نشان مي داد جوان ۲۴ ساله پس از حدود ۲ سال فرار از چنگ قانون به مشهد گريخته است.

بنابراين آنان با گرفتن نيابت قضايي به مشهد عزيمت کردند و پرونده جنايي را به «قاضي موحدي راد» (قاضي ويژه قتل عمد مشهد) تحويل دادند.

مقام قضايي پس از مطالعه پرونده، به کارآگاهان پليس آگاهي خراسان رضوي دستور داد تا با استفاده از شگردهاي پليسي براي دستگيري متهم به قتل اقدام کنند.

اين گزارش حاکي است: کارآگاهان پس از ردزني مخفيگاه متهم، دريافتند که او از حدود ۲ روز قبل وارد مشهد شده است؛ بنابراين وي در يک عمليات غافلگيرانه دستگير و به اداره جنايي پليس آگاهي هدايت شد.

جوان ۲۴ ساله که ديگر چاره اي جز بيان حقيقت نداشت لب به اعتراف گشود و گفت: حدود ۲ سال قبل با همسرم مشاجره کرديم. اختلافات ما به خاطر دخالت هاي مادرزنم شدت مي گرفت تا اينکه همسرم با حالت قهر از منزل خارج شد و به خانه مادرش رفت اما هنوز چند روز از اين ماجرا نگذشته بود که ديدم مادرزنم يک دستگاه کاميون کرايه کرده است و براي بردن لوازم دخترش به در منزل ما آمده است. من که با ديدن اين وضعيت عصباني شده بودم با او به مشاجره لفظي پرداختم. در همين حال پدر و مادر من هم آمدند تا شايد مادرزنم کوتاه بيايد و بگذارد ما زندگي کنيم ولي او فقط حرف خودش را مي زد. من که ديگر تحمل نداشتم، سوار موتورسيکلت شدم و نزد يکي از دوستانم رفتم از او يک قبضه سلاح جنگي کلاشينکف گرفتم و دوباره به منزل برگشتم.

متهم اين پرونده جنايي ادامه داد: من که ديگر از شدت خشم دستانم مي لرزيد، لوله اسلحه را به طرف مادرزنم گرفتم و گفتم اگر اين کار را بکني شليک مي کنم ولي او خطاب به من گفت تو عرضه اين کارها را نداري! با شنيدن اين جمله اولين گلوله را شليک کردم که به پهلوي سمت چپش اصابت کرد وقتي روي زمين افتاد گلوله ديگري نيز به انتهاي ستون فقرات و نزديک گردنش زدم و بلافاصله از محل متواري شدم. از آن روز به بعد به طور مخفيانه زندگي مي کردم تا اينکه دو روز قبل به مشهد آمدم تا مأموران نتوانند مرا پيدا کنند.

اين گزارش حاکي است: در پي اعترافات متهم به قتل 24 ساله، وي با دستور قاضي موحدي راد، تحويل کارآگاهان جيرفت شد تا مراحل رسيدگي به پرونده وي در محل ارتکاب جرم طي شود.

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    اعدام 2 نفر در مشهد به جرم قتل عمد
    واحد مرکزی خبر - 2 محکوم به قصاص نفس امروز در زندان مرکزی مشهد به دار مجازات آویخته شدند.

روابط عمومی اداره کل زندانهای مشهد امروز اعلام کرد :این دو محکوم به قصاص نفس که در
    2حادثه جداگانه در سال 88، مرتکب جنایت شده بودند، امروز با حضور قضات اجرای احکام دادگستری خراسان رضوی در زندان مرکزی مشهد به دار مجازات آویخته شدند .

بنابراعلام منابع آگاه یکی از این محکومین مردمعتاد 30 ساله ای بود که هفدهم فروردین سال 88 در سن 26 سالگی در حادثه ای در یکی از روستاهای نزدیک چناران همسر باردارش را
    با ضربات چاقو به قتل رساند و پدر زن و مادر زنش را نیز مجروح کرد.

این پرونده جنایی به شعبه هفتم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی ارسال شد و مقامات قضایی قاتل را به قصاص نفس و همچنین پرداخت دیه محکوم کردند.

دومین اعدامی امروز در زندان مرکزی مشهد جوانی بود که به علت ارتباط پنهانی با یک زن، شوهر او را با ضربات چکش به قتل رسانده و سپس جسد او را در حوالی مشهد به آتش کشیده بود .

این مجرم در شعبه هفتم دادگاه کیفری استان خراسان رضوی به قصاص نفس محکوم شد .

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    بخشش یا حبس برای معلم رهایی یافته از قصاص
    معلم خوزستانی که به اتهام قتل عمد به قصاص نفس محکوم شده بود توسط خانواده مقتول مورد بخشش قرار گرفت، اما شاید این پایان ماجرا نباشد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا ،این معلم خوزستانی که عصبانیتش در تابستان ۸۶ به کشته شدن دو نفر منجر شده بود، به اتهام قتل عمد به قصاص نفس محکوم شده و قرار بود این حکم صبح روز شنبه - 18 آبان ماه - اجرا شود، اما روز گذشته گفته شد که این فرد توسط خانواده مقتول بخشیده شده است.

در این پرونده جنایی، یکی از مقتولان به دلیل اختلافاتی که با مسعود پویان فوق لیسانس جامعه‌شناسی و دبیر خوزستانی ساکن رشت داشته به همراه دو پسرش از طبقه سوم خانه به طبقه دوم آمده و با وی درگیر شده‌اند. این درگیری به داخل خانه پویان کشیده شده است و او برای مقابله با آنها به کارد آشپزخانه پناه بـرده و دو نفر از آنها، هر کدام یک ضربه خورده‌اند که این ضربه به نقاط حساس یعنی ریه یکی و قلب دیگری اصابت کرده و بلافاصله درگذشته‌اند.

دادگاه، قتل یکی از آنها که جسدش داخل خانه افتاده را از مصادیق دفاع مشروع دانست و قتل دیگری را به دلیل اینکه جسد او در پاگرد ورودی افتاده عمدی و مستوجب قصاص نفس تشخیص داد.

به گزارش ایسنا، ۳۰۰ معلم آموزش و پرورش تهران و رشت روز یکشنبه گذشته با ارسال نامه‌ای به مقامات رسمی کشور با اشاره به اعدام قریب‌الوقوع دبیر جامعه‌شناسی شاغل در آموزش و پرورش رشت خواستار توقف اجرای حکم برای رسیدگی دقیق‌تر و جلب رضایت ولی دم شده بودند.

با گذشت اولیای دم مقتول از اجرای قصاص نفس، مسعود پویان زندگی دوباره یافت، اما این پایان داستان نیست و به احتمال زیاد او باید از سه تا ده سال را به جهت جنبه عمومی جرم در زندان سپری کند.

به موجب ماده 612 کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی «هر کس مرتکب قتل عمد شود و شاکی نداشته یا شاکی ‌داشته ولی از قصاص گذشت کرده باشد و یا به هر علت قصاص نشود در صورتی که اقدام وی موجب اخلال در نظم و صیانت و امنیت ‌جامعه یا بیم تجری مرتکب یا دیگران گردد دادگاه مرتکب را به‌ حبس از سه تا ده سال محکوم می‌نماید.»

همچنین هیات عمومی دیوان عالی کشور در رای وحدت رویه شماره 698 - 21/ 1/ 1386 درباره در رابـ ـطه با این ماده مقرر داشته است که:

« تعیین کیفر در حدود مقررات ماده 612 قانون مجازات اسلامی با احراز عمدی بودن قتل به طریق مقتضی و سایر شرایط مذکور در این ماده ملازمه داشته و رسیدگی به آن نیز بر اساس تبصره 1 ماده 20 قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب، از خصایص دادگاه کیفری استان می‌باشد و رای صادر شده از دادگاه کیفری استان نیز ظرف مهلتی که برای تجدیدنظرخواهی مقرر گردیده قابل رسیدگی در دیوان عالی کشور است.

بنا به مراتب به نظر اکثریت اعضای هیأت عمومی دیوان عالی کشور حکم محکومیت به حبس موضوع ماده 612 قانون مجازات اسلامی نیز قابل رسیدگی در دیوان عالی کشور بوده و رای شعبه بیست و هفتم دیوان عالی کشور که با این نظر مطابقت دارد صحیح و قانونی تشخیص می‌گردد.»

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    مرد معتاد برادر کوچکش را کشت!
    بررسي هاي مقدماتي بيانگر آن بود که نزاع در منزل مسکوني واقع در خيابان شهيدعليمرداني ۳۵ رخ داده است، بنابراين مقام قضايي به محل وقوع نزاع رفت و به تحقيق در اين باره پرداخت.
    مرد ۴۷ساله اي که به موادمخدر اعتياد دارد، پس از قتل برادر کوچکش متواري شد.

به گزارش خراسان، ظهر روز جمعه گذشته مرد ۴۷ساله اي به دليل اختلافات شديد خانوادگي با برادر ۳۰ساله اش به مشاجره پرداخت اما مشاجره لفظي آنان لحظاتي بعد به درگيري فيزيکي انجاميد که در اين ميان مرد ۴۷ساله با ضربات چاقو برادرش را به شدت مجروح کرد. مجروح اين حادثه بلافاصله با تماس اطرافيان با اورژانس به بيمارستان شهيدهاشمي نژاد مشهد منتقل شد ولي اين جوان بر اثر عوارض ناشي از اصابت ضربه چاقو جان سپرد.

با اعلام مرگ اين جوان، مأموران کلانتري طبرسي جنوبي، براي بررسي موضوع عازم بيمارستان شدند و با تأييد درستي خبر، مراتب را به قاضي علي اکبر صفائيان (قاضي ويژه قتل عمد) اطلاع دادند. دقايقي بعد مقام قضايي به همراه کارآگاهان پليس جنايي و پزشکي قانوني عازم بيمارستان شد و بدين ترتيب يک پرونده جنايي در برابر قاضي ويژه قتل عمد گشوده شد.

بررسي هاي مقدماتي بيانگر آن بود که نزاع در منزل مسکوني واقع در خيابان شهيدعليمرداني ۳۵ رخ داده است، بنابراين مقام قضايي به محل وقوع نزاع رفت و به تحقيق در اين باره پرداخت.

تحقيقات بيشتر نشان داد: متهم پس از ارتکاب جنايت از محل متواري شده و به مکان نامعلومي گريخته است. در همين حال اطرافيان متهم به قاضي ويژه قتل عمد گفتند که مرد ۴۷ساله معتاد به موادمخدر بود و به خاطر اختلافات شديد خانوادگي با برادرش درگير شده است.

اين گزارش حاکي است، به دستور قاضي صفائيان و با توجه به سرنخ هاي موجود، تلاش کارآگاهان پليس جنايي براي دستگيري متهم آغاز شد و جسد مقتول نيز براي تعيين علت دقيق مرگ به پزشکي قانوني انتقال يافت.

☾♔TALAYEH_A♔☽

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    35,488
    امتیاز واکنش
    104,218
    پدر مقتول: پسرم را مي بخشم؛ عروسم را قصاص کنيد!
    وقتي برادرشوهرم آمد از آزار و اذيت هاي شوهرم براي او تعريف کردم به او گفتم او باز هم مثل هميشه زني را به منزل آورده بود البته شوهرم به موادمخدر صنعتي از نوع شيشه اعتياد داشت و هميشه مردان و زنان غريبه را به منزل مي آورد که آن ها با سر و صداي من از منزل خارج مي شدند!

جوان ۲۵ساله اي که برادر بزرگ ترش را با همدستي همسر وي به قتل رسانده بود با اعلام گذشت پدرش، از قصاص نفس نجات يافت اما پدر مقتول، صدور حکم قصاص براي عروسش را خواستار شد.

خراسان نوشت: سي ام ارديبهشت ماه گذشته، جسد جواني زير يک پل در کمربندي شمال گذر مشهد کشف شد و بدين ترتيب تحقيقات با حضور قاضي اسماعيل شاکر (قاضي ويژه قتل عمد در زمان حادثه) آغاز شد. پس از گذشت چند روز از ماجرا، کارآگاهان پليس آگاهي خراسان رضوي با نظارت مستقيم مقام قضايي برادر کوچک تر و همسر مقتول را به اتهام ارتکاب جنايت دستگير کردند. ۲ متهم مذکور در شعبه ۸۰۹ مجتمع قضايي شهيدقدوسي مورد بازجويي قرار گرفتند و به صراحت قتل (ج. گ) را پذيرفتند.

همسر ۲۷ساله مقتول در اعترافات خود به قاضي شاکر گفت: آن شب برادرشوهرم مهمان ما بود وقتي به منزلشان بازگشت حدود ساعت ۱۱شب بود که با او تماس گرفتم و خواستم به منزل ما بيايد. دختر ۱۰ و پسر ۵ساله ام در گوشه اي از پذيرايي خوابيده بودند و همسرم نيز کنار پنجره اتاق به خواب رفته بود. او عصر روز حادثه بعد از اين که تعدادي قرص خورد خوابيد و من نقشه قتل او را طرح کردم. وقتي برادرشوهرم آمد از آزار و اذيت هاي شوهرم براي او تعريف کردم به او گفتم او باز هم مثل هميشه زني را به منزل آورده بود البته شوهرم به موادمخدر صنعتي از نوع شيشه اعتياد داشت و هميشه مردان و زنان غريبه را به منزل مي آورد که آن ها با سر و صداي من از منزل خارج مي شدند!

متهم اين پرونده جنايي ادامه داد: وقتي اين موارد را براي برادرشوهرم شرح دادم به او گفتم که بايد او را بکشيم. او ابتدا قبول نمي کرد ولي بعد از مدتي به کشتن او رضايت داد. ساعت حدود ۳بامداد بود که من از بيرون يک رشته طناب آوردم و آن را دور گردن شوهرم انداختم سپس يک طرف طناب را برادرشوهرم گرفت و دو نفري کشيديم تا خفه شد!

اين زن ۲۷ساله افزود: او معتاد بود و از کارهاي او خسته شده بودم، من ۱۱سال با او زندگي کردم اما همواره از دست او عاصي بودم! برادر ۲۵ساله مقتول که متهم ديگر اين پرونده جنايي بود در حضور مقام قضايي گفت: اظهارات همسر برادرم را قبول دارم.

برادرم معتاد بود حدود ۱۵بار او را ترک داديم اما نشد وقتي به ياد آزار و اذيت هاي او مي افتادم که چگونه پدر و مادرم را اذيت مي کرد تصميم گرفتم در قتل او با زن برادرم همکاري کنم.

او (مقتول) حتي چند روز قبل گوشي تلفن همراه پيرمردي را هم به زور گرفته بود. زن برادرم کار مي کرد و براي منزل آذوقه مي خريد ولي برادرم حتي گوشت ها را از يخچال سرقت مي کرد و براي تامين هزينه موادمخدر مي فروخت.

حرف هاي همسر برادرم مثل خوره به جانم افتاده بود به همين خاطر هم تصميم گرفتم تا او را بکشم. بعد از قتل هم لباس هايش را از تنش بيرون آورديم و جسد را داخل يک لحاف گذاشتيم سپس يک سر آن را با طناب گره زديم و سر ديگر آن را نيز با طنابي که او را خفه کرده بوديم بستيم. بعد از آن هم دو نفري جسد را به صندلي عقب پرايد که در منزل پارک بود، برديم و به طرف جاده روستاي ... حرکت کرديم. ولي در مسير جسد را از روي پل پايين انداختيم.

پس از اعترافات متهمان، آنان با صدور قرار مجرميت روانه زندان شدند و در مردادماه گذشته نيز در محل وقوع جنايت به بازسازي صحنه قتل و چگونگي رها کردن جسد از زير پل پرداختند.

چند روز بعد از اين ماجرا، پدر مقتول به دادسرا مراجعه کرد و ضمن اعلام گذشت از فرزندش گفت: مي خواهم عروسم را قصاص کنيد! چون همسر فرزندم به او خيانت کرده و با همدستي پسر ديگرم او را به قتل رسانده است. بنابراين از متهم (ن. ش) شکايت دارم و قصاص او را مي خواهم اما براي پسرم (م. گ) که فريب صحبت هاي اين زن را خورده بود رضايت قطعي مي دهم و از قصاص او صرف نظر مي کنم.

بنابر اين گزارش، با تکميل تحقيقات در اين پرونده جنايي، کيفرخواست آن از سوي داديار اظهارنظر صادر شد و ۲متهم اين پرونده به زودي پاي ميز محاکمه خواهند نشست تا به سزاي عمل خود برسند.

سابقه خبر

ساعت ۱۳:۳۰ مورخه ۹۱.۲.۳۰ ماموران کلانتري خلق آباد، ماجراي کشف جسدي زير پلي نرسيده به روستاي برج آباد را به قاضي ويژه قتل عمد اطلاع دادند. بررسي ها در محل کشف جسد بيانگر آن بود که حدود ۴۸ ساعت از مرگ اين جوان ۳۲ساله که با يک رشته طناب خفه شده است، مي گذرد.

همچنين در ادامه تحقيقات مشخص شد مقتول داراي سوابق شرکت در نزاع دسته جمعي و تعويض بدون مجوز پلاک بوده است. با شناسايي هويت جسد، کارآگاهان که با دستورات قاضي شاکر عمليات پليسي خود را براي دستگيري عامل يا عاملان جنايت ادامه مي دادند، موفق شدند همسر و برادر مقتول را به اتهام قتل دستگير کنند. متهمان در مراحل اوليه بازجويي به ارتکاب قتل اعتراف کردند.

بالا