اعلام نتایج مسابقه رمان کتاب مصور

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ن. مقصودی(ngn)

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
794
امتیاز واکنش
62,699
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

:ura::ura::ura:

با عرض سلام وخداقوت خدمت شرکت کنندگان عزیز و گرانقدر؛
مرحله اول مسابقه کتاب مصور با تلاش و نظارت مجریان این مسابقه، خانم ها

و با داوری خانم ها
و
و همچنین، آقای
، به اتمام رسید.

:campeon4542:

این مسابقه، یک مسابقه در ارتباط با
مصور بود و همانطور که مستحضرید،
مصور رمانی است که تشکیل شده از نقاشی های دنباله داری ست که یک خط داستانی را روایت می کنند. طبق این معیار، شرکت کنندگان بایستی به متن وفادار بوده؛ بنابراین، در این میان، نه تنها کیفیت نقاشی ها در نظر گرفته می شود، بلکه وفاداری شما به متن و نکات ریزی که الصاق به وفاداری به متن می باشد اعم از وجود دو مرد در کشتی، فاصله شان با پری دریایی، رنگ پری دریایی و همچنین درج نام
و...
داوران نیز بر اساس همین معیار ها و از همه مهم تر کیفیت عکس ها که عوامل وابسته به هم می باشند نظرات داوری خود را اعلام کرده اند.

نظرت داوران::campe545457on2:

کوکی:aiwan_ligfht_blum:

در ابتدا باید بپذیریم که هر شخص هنرمند که دستی بر مداد و رنگها داره پیرو یک فن و تکنیک هست و این یک اصل در دنیای هنره.
و با توجه به موضوع مسابقه و رمان مورد نظر اگر ما این رو بپذیریم که فن و تکنیک هر هنرمند میتونه زمینه ساز افرینش یک اثر تخیلی درباب رمان باشه، مقداری داوری سخت میشه چرا که ذهن پویا و فعال هنرمند خالق بهترین اثار در زمینه موضوع مسابقه بوده.
اما در برخی از نقاشیا دیده شده که بکارگیری از تخیل و گزینش سوژه ها فراتر از واقعیت بیرونی بوده.
اما یک نکته مثبتی که من در تمام نقاشیا دیدم این بوده که شخص هنرمند از ورود و نفوذ عواطف و احساساتش به درون نقاشی جلوگیری نکرده و این عواطف رو به عنوان یک عصاره تکمیل کننده نقاشی به کار گرفته :)
به طور کلی خلق اثر تخیلی در رابـ ـطه با موضوع و متحوا رمان حیات عمیق بر پایه این فرمول: فن+تخیل+عواطف=خلق اثر هنری است .

نکته دیگه ای که در نقاشیا دیده شده این بوده که نقاشی ها ترکیبی بوده و صرفا نقاشی در یک قالب سرد و منجمد قرار نداشته چرا که دربرگیرنده تخیل در کنار احساسات بوده.
بنابراین من به عنوان یک بیننده در زمان برخورد با نقاشی ها میتونستم احساس، استدلال و منطق موجود در بطن اثر رو حس و درک کنم. و خلاصه میخوام بگم که نقاشی ها بی ضابطه و بی تفسیر و بی منطق نبودن.
نقاشی ها نشون دهنده میزان آشنایی صاحب اثر با رنگها، ترکیب بندی ها، عناصر بصری، شیوه بیان متن به نقاشی، ذوق و علاقه ، برداشت عمیق از محتوا رمان بوده.
در انتخاب نقاشی من به عناصر زیر دقت کردم:
1) عناصر بصری ⬅( خط، رنگ، درجه‌ی تیرگی و روشنایی رنگها، شکل، و فضا )
این عناصر اولین چیزهایی است که چشم بیننده دریافت می‌کنه. به عنوان مثال وقتی یک نقاشی با رنگهای ملایم و خطوط منحنی رو میبینیم، احساس نرمی و لطافت را به ما منتقل میشه. اما خطوط ناهموار، اشکال دندانه‌دار و رنگهای تند اثری تکان‌دهنده رو خلق میکنه.
2) ترکیب‌بندی ⬅(نوع رابـ ـطه‌ی بین عناصر بصری که ذکر شد، نحوه‌ی قرار گرفتن آنها در کنار یکدیگر)
این روابط در ترکیب بندی درک ما از نقاشی رو شکل میده و حد و مرز کیفیت و قدرت تاثیرگذاری رو تعیین میکنه.
*هماهنگی همون وجود نظم و ترتیبیه که میان اجزا وجود داره ، تا بیانی روشن و گویا را القا کنه.
*تنوع هم در نقاشی ها دیده شده که این خیلی خوبه چرا که نشون دهنده ذهن فعال و پویا صاحب اثر بوده. و جذابیتی در نقاشی ایجاد کرده.
من با توجه به دلایل و توضیحات فوق این نقاشی ها رو انتخاب میکنم: نقاشی شماره یک، شماره دو ، شماره سه
این گزینش و انتخاب بدون هیچ قصد و آشنایی با صاحب اثر بوده و صرفا در جهت دلایل و توضیحات بالا بوده :)
***قطعاً یک نگاه تیزبین و موشکافانه‌ی یک هنرمند اصیل که با پیچیدگی های هنر آشنایی داره میتونه یک داوری بی نقص و دقیق داشته باشه.
قطعا این دلایل اشکالاتی داره که عذرخواهی میکنم از عزیزان هنرمند... :)

براساس معیارهای
مصور و همچنین، اصول و معیارهای نقاشی، من به ترتیب، به اثرات شماره 1، 2 و 3 رای می دهم.

اثر شماره 1 به طور کامل، تمام وجنات نگـاه دانلـود مصور که شامل تطابق کامل با متن
است را رعایت کرده و امتیاز کاملی را برای خود خریده است.
اثر شماره 2 به مراتب کمتر از اثر شماره 1، این تطابق را حفظ کرده و از کشیدن دو مرد که شخصیت های مهم و اصلی در داستان هستند، صرف نظر کرده اما با رنگ آمیزی اثر و از همه مهم تر، رنگ بنفش دم پری دریایی که مطابق با ظاهر پری دریایی درمتن
است، امتیازی را به خود جلب کرده است.
اثر شماره 3، به هیچ عنوان، موضوع و متن
را درک نکرده و از آن صرف نظر کرده؛ به جای آن تنها به صورت تفهیمی، به کشیدن صورت پری دریایی افاقه کرده است اما با تمام این مراتب، نقطه های مثبتی که آن را در زمره انتخابی های من قرار می دهد، رنگ بنفش دم پری دریاییست که در تمام وجنات ظاهر پری دریایی این اثر، اشاعه شده و همچنین، عنوان متن
است که در بالای صفحه، به عنوان نام و عنوان نقاشی، دیده می شود.

باتشکر: آرمان فیروز

واما داور سوم به دلیل انصراف، دیناز جان زحمت داوری و کشیدن.
نظر ایشون کار اول و دوم هست.
:campeon4542: و اما کارهای برگزیده:campeon4542: طبق رأی داوران به ترتیب

پس کاربر برنده این مسابقه به اتفاق آراء خانم @arshin@

هست با آرزوی موفقیت روز افزون
توجه:
+دوستان به دلیل مشکل مغایرت عکس‌ها با قوانین انجمن و حساسیت فیلترینگ، از قرار دادن تصاویر نقاشی‌های این دوره معذور هستیم!:NewNegah (14):
درصورتی که خواستید نقاشی‌ها رو ببینید، به
پیام بدید! :):aiwan_light_curtsey:

سپاس بابت زحمت عزیزان
مانا باشید​

وضعیت
موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
4
بازدیدها
1,043
پاسخ ها
10