اخبار حوادث جدید را از تاپیک RASHA خبرنگار انجمن بخوانید

RASHA

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,521
امتیاز واکنش
4,207
دستگیری سارقی با مدرک فوق لیسانس/ زن جوان متخصص سرقت داخل خودرو بود
میزان نوشت: جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری زن جوانی خبر داد که متخصص سرقت داخل خودرو بود.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای اظهار داشت:ساعت ۱۰:۴۵ صبح روز گذشته مأموران گشت کلانتری ۱۱۸ ستارخان از طریق سامانه ۱۱۰ در جریان سرقت کیف از یک منزل قرار گرفتند.

مأموران لحظاتی بعد به خیابان همایونشهر (محل اعلام خبر) اعزام شده که اهالی یک ساختمان پنج طبقه با حضور نزد مأموران عنوان داشتند خانمی از راه‌پله وارد یکی از واحدها در طبقه پنجم شده و با توجه به باز بودن در واحد، کیفی را از روی مبل دزدیده است.

یکی از اهالی آپارتمان سد راه این خانم شده و از وی پرسیده بود که داخل آپارتمان چه می‌کند، این زن جوان نیز با دستپاچگی، اسپری اشک‌آور را از داخل کیفش خارج کرده و با استفاده از اسپری اشک‌اور موفق به فرار شده بود.

بلافاصله مشخصات این زن جوان در اختیار مأموران قرار گرفت که در یکی از خیابان‌های اطراف موفق به بازداشت وی شدند.

در بررسی اولیه کیف مسروقه و کیف دیگری حاوی ابزارآلات اعم از پیچ‌گوشتی، سیم‌بُر و حدود ۳۰ مدرک شناسایی، کارت خودرو و عابربانک از این خانم کشف شد و وی به همراه لوازم مکشوفه به کلانتری انتقال یافت.

در تحقیقات تکمیلی مشخص شد این دختر ۳۶ ساله سارق محتویات خودروهای مناطق طرشت، اطراف دانشگاه شریف و ستارخان بوده است.

وی در یک کیف، ابزارآلات مخصوص بازکردن خودرو و در کیف دیگری وسایل سرقتی قرار می‌داد.

این سارق به گفته خودش کارشناس ارشد رشته گرافیک دارد و رتبه خوبی در کنکور به دست آورده است.

وی پس از فارغ‌التحصیلی و شروع کار در یک شرکت با خانمی آشنا شده و به واسطه تردد به منزل این خانم مجرد و آشنایی با برادر وی، در باندی به نام "گربه" عضو شده بود.

این خانم وضع مالی خوبی داشته و در ابتدای امر با یک خودروی ماکسیما به شرکت می‌رفته، اما پس از مدتی معتاد به ماده‌مخـ ـدر شیشه شده و سپس وارد باند سرقت شده بود.

تحقیقات از این دختر جوان نشان داد وی حتی در ابتدای عضویت در باند سرقت، از مشارکت در سرقت واهمه داشته و در شهرستان روی خودروهای خویشاوندان خود، سرقت از خودرو را تمرین می‌کرده است.

بررسی‌های نشان داد این سارق به دلیل اعتیاد و تأمین هزینه موادمخدر وارد کار سرقت شده و با رفتن به مجتمع‌هایی که در آن‌ها باز بوده، پس از ورود به پشت‌بام برای مصرف موادمخدر اقدام می‌کرده و پس از مصرف مواد مشغول سرقت می‌شده است.

سرنگ جلیل موقوفه‌ای؛ جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: این سارق تاکنون به ۴۵ فقره سرقت اعتراف کرده است.

وی متذکر شد: شهروندان نباید به هیچ عنوان در مجتمع مسکونی خود باز نگه دارند و باید به فرزندان خود آموزش دهند در صورت خروج از منزل، در مجتمع مسکونی را ببند.

موقوفه‌ای از شهروندان خواست، در پشت‌بام منازل مسکونی خود را نیز قفل کرده و به هیچ عنوان در واحد خود را حتی برای مدت کوتاه باز نگه ندارند.

• لایک
واکنش ها: Diba
  • پیشنهادات
  • RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    قتل یک مادر و دختر در ساوه
    ایرنا نوشت: فرمانده انتظامی شهرستان ساوه گفت: بامداد روز دوشنبه مادر و دختری با ضربات چاقو به قتل رسیدند.

سرهنگ پرویز اسدی افزود: این حادثه در ساعات اولیه روز جاری و در یکی از مناطق شهر ساوه به وقوع پیوسته است.

وی گفت: پس از بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد، که مادر دارای ۷۳ سال سن و دختر ۴۳ سال داشته‌اند.

اسدی ادامه داد: اجساد مقتولان در منزل مسکونی آنها کشف شده است.

شهرستان ساوه با بیش از ۲۸۵ هزار نفر جمعیت از مراکز صنعتی و مهاجرپذیر کشور محسوب می‌شود.

• لایک

RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    زلزله ۴.۹ ریشتری"قصرشیرین" کرمانشاه را لرزاند
    زمین‌لرزه ۴.۹ ریشتری در مقیاس امواج درونی صبح امروز "قصرشیرین" در استان کرمانشاه را لرزاند.

به گزارش ایسنا، شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در ساعت ۰۸:۰۶:۱۶ ثانیه صبح امروز چهارشنبه، ۱۵ خردادماه این زمین‌لرزه را ثبت کردند.

مختصات این زمین‌لرزه که در عمق ۱۱ کیلومتری زمین رخ داده، ۳۴.۴۶ درجه عرض شمالی و ۴۵.۶۶ درجه طول شرقی ثبت شده است.

این زمین‌لرزه در ۹ کیلومتری قصرشیرین، ۱۸ کیلومتری سرپل ذهاب و ۴۲ کیلومتری گیلانغرب استان کرمانشاه رخ داده است.

• لایک

RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    لحظات هراس‌آور دختری که دزدیده شد: راننده، کاتر را زیر گلویم گذاشت و...
    تسنیم نوشت: حوالی بلوار حقانی بودیم که راننده شیطان‌صفت، کاتری از جیبش خارج کرد و آن را زیر گلویم گذاشت، راننده قصد آزار و اذیت مرا داشت و گفت باید طلا و جواهراتم را به او دهم، من نیز به دروغ به او گفتم...

اواخر اردیبهشت ۹۸ دو خانم جوان با حضور در کلانتری ۱۰۴ عباس‌آباد عنوان داشتند توسط راننده یک دستگاه پراید مورد اذیت و آزار قرار گرفته‌اند.

شاکی نخست که زنی ۲۱ ساله و متأهل بود، در اظهاراتش به مأموران گفت: حدود ساعت پنج عصر برای رفتن به پل سیدخندان، در خیابان شهید مطهری سوار بر یک پراید شدم و گمان می‌کردم وی مسافرکش است البته در عقب خودرو یک خانم نیز نشسته بود و من نیز بر روی صندلی عقب خودرو نشستم.

وی افزود: دقایقی از سوار شدن من نمی‌گذشت که راننده به بهانه گرم بودن هوا، شیشه‌های خودرو را بالا برد و مدعی شد که قصد دارد از کولر خودرو استفاده کند، لحظاتی بعد با بالا رفتن شیشه‌ها متوجه شدم، شیشه‌ها کاملاً دودی است و خارج از خودرو دیده نمی‌شود.

این خانم ۲۱ ساله که پس از این حادثه دچار لکنت زبان شده، به مأموران گفت: لحظاتی بعد فهمیدم فردی که در عقب خودرو نشسته، یک مرد است و از پوشش زنانه استفاده کرده؛ این شخص با قرار دادن کاتر زیر گلوی من، مرا مورد اذیت و آزار قرار داد و ۲۴ عدد النگوی طلا به ارزش حدود ۴۰ میلیون تومان را از من گرفت.

این شاکی پس از حادثه توسط متهمان در مکانی خلوت رها شده و در اظهاراتش عنوان داشت که راننده، خودرو را به نحوی طراحی کرده بود که با نخستین ترمز، تمام درها قفل شده و درهای عقب خودرو نیز فاقد دستگیره بود.

شاکی دوم که دختر ۱۸ ساله بود، اظهارات مشابه زن ۲۱ را عنوان کرد و به مأموران گفت: حدود ساعت چهار عصر (یک روز قبل از اتفاق پیش آمده برای شاکی نخست) پس از اتمام کارم در آموزشگاهی در ونک‌، قصد رفتن به خیابان سهروردی را داشتم، یک راننده یک پراید مقابل پایم توقف کرد و من نیز به گمان اینکه مسافرکش است، سوار بر خودرو او شده و روی صندلی جلو نشستم.

وی ادامه داد: لحظاتی بعد، راننده به بهانه گرم بودن هوا، شیشه‌های خودرو را بالا داد که از آن لحظه به بعد استرس من شروع شد، شیشه‌ها دودی بود و به هیچ وجه بیرون خودرو قابل رؤیت نبود، قصد داشتم در خودرو را باز کرده و خودم را به بیرون پرتاب کنم اما متوجه شدم در خودرو فاقد دستگیره است.

این دختر جوان در ادامه اظهاراتش به مأموران گفت: حوالی بلوار حقانی بودیم که راننده شیطان‌صفت، کاتری از جیبش خارج کرد و آن را زیر گلویم گذاشت، راننده قصد آزار و اذیت مرا داشت و گفت باید طلا و جواهراتم را به او دهم، من نیز به دروغ به او گفتم حالم بد شده و احتمال دارد که داخل خودرو حالم بهم بخورد، او نیز برای ممانعت از این کار، خودرو را متوقف کرد.

وی افزود: من در همان لحظه از فرصت استفاده کردم، شیشه خودرو را پایین کشیده و خودم را به بیرون پرتاب کرد که راننده به سرعت متواری شد اما توانستم از شماره پلاک خودرو او عکس بگیرم.

پس از شکایت این دو نفر و با اطلاعات به دست آمده از خودروی متهم، مأموران کلانتری ۱۰۴ عباس‌آباد موفق به شناسایی محل سکونت راننده پراید شده و پس از اخذ دستور مقام قضایی و اجازه ورود به منزل متهم، وی را در منزلش در پونک بازداشت کردند.

متهم پس از بازداشت و انتقال به کلانتری، منکر جرم خود بود اما در نهایت پس از مواجه شدن با دختر ۱۸ ساله و با توجه به مدارک و شواهد چاره‌ای جز اعتراف نداشت و به جرم خود اقرار کرد.

سرهنگ اردشیر نادری سرکلانتر یازدهم پلیس پیشگیری پایتخت با اعلام این خبر گفت: متهم حدوداً ۳۲ سال سن دارد و فاقد سابقه کیفری است.

وی تصریح کرد: متهم با دستور مقام قضایی بازداشت شده و تحقیقات برای بازداشت همدست وی و یافتن سایر جرایم احتمالی توسط این شخص ادامه داد.

• لایک

RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    ۲ زمین لرزه جنوب سیستان و بلوچستان را لرزاند
    زاهدان- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان با اشاره به وقوع ۲ زمین لرزه در استان، گفت که تا کنون خسارتی از این زلزله ها که ۳.۲ دهم ریشتر قدرت داشت و در حوالی مسجد حضرت ابوالفضل (ع) و ایرانشهر رخ داد به این مدیریت گزارش نشده است.

عبدالرحمن شهنوازی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نخستین زمین لزره ساعت ۷و ۹ دقیقه و ۳ ثانیه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین حوالی مسجد حضرت ابوالفضل (ع) در جنوب سیستان و بلوچستان به وقوع پیوست.

وی تصریح کرد: همچنین زمین لرزه دیگری با قدرت ۳.۲ ریشتر در ۲۱ کیلومتری ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان رخ داد.
    مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: زمان این زمین لرزه بر اساس اعلام مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ساعت ۱۰ و هفت دقیقه و پنج ثانیه امروز بوده است.
    وی بیان کرد: این زلزله در حدود ۲۱ کیلومتری ایرانشهر و ۲۴ کیلومتری بمپور به وقع پیوست.
    شهنوازی ادامه داد: تاکنون گزارشی از بروز خسارات مالی و جانی احتمالی ارائه نشده است.
    به گزارش ایرنا ایرانشهر در ۳۳۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

• لایک

RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    طوفان و صاعقه جان 26 نفر را در هند گرفت
    تهران - ایرنا - تارنمای ایندیا تودی نوشت طوفان شدید گرد و غبار، بارش باران و صاعقه در نقاط مرکزی و شمالی هند 26 کشته و 57 مصدوم برجای گذاشت.

این تارنمای هندی روز یکشنبه اضافه کر، خشم طبیعت در ایالت «اوتار پرادش» باعث جان باختن چندین نفر به علت برخورد صاعقه، فروریختن دیوار منازل و سقوط درخت شد.

این طوفان باعث بروز خساراتی به دامداران و تلف شدن ۳۱ رأس دام در این مناطق شده است.

«یوگی آدیتیانات» سروزیر ایالت اوتار پرادش خواستار امداد رسانی فوری به آسیب دیدگان شد.

این در حالی است که گرمای هوا نیز زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده و باعث تلف شدن تعدادی از حیوانات در این منطقه شده است.

156380193.jpg

• لایک

RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    ریزش معدن در چین، ۹ کشته بر جا گذاشت
    به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ریزش معدن در استان جیلین چین که امروز یکشنبه رخ داد، حداقل ۱۹ کشته و زخمی از معدنچیان بر جای گذاشت و سبب وقوع یک زمین‌لرزه کوچک هم شد.

به نوشته خبرگزاری روسی «اسپوتنیک»، مقام‌های چین امروز یکشنبه از ریزش مرگبار یک معدن در استان جیلی این کشور خبر دادند.

به گفته «اداره منطقه توسعه اقتصادی کونگانگ» چین که مالک این معدن است، بر اثر ریزش معدن نُه نفر جان خود را از دست دادند و ده نفر هم زخمی شدند.

ریزش معدن در این استان شمال شرقی چین، سبب زمین‌لرزه ۲.۳ ریشتری هم شده است.

مقام‌های محلی چین بدون اشاره کردن به اینکه علت ریزش معدن چه بوده است، از آغاز تحقیقات درباره این سانحه خبر داده‌‌اند.

• لایک

RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    رباینده کودک 5 ساله:فکر می کردم فرشته است؛خواستم او را به خانه مان ببرم

ایران نوشت:ساعت 9 شب سه‌شنبه خبری مبنی بر آدم‌ربایی در میدان میوه و تربار به کلانتری اعلام شد. مأموران گشت بلافاصله در محل حاضر شدند و در نخستین بررسی‌ها دریافتند زنی ۴۴ ساله عامل این کودک‌ربایی است.

سرهنگ بهزاد ثابت راسخ - رئیس کلانتری 150 تهرانسر - در تشریح این خبر گفت: والدین این پسربچه5ساله که برای خرید به این مرکز مراجعه کرده بودند به مأموران گفتند: در یک لحظه به علت سهل‌انگاری، حواسمان از کودک پرت شد و متوجه شدیم پسرمان نیست.در حالی که آنها همه جا را به دنبال او می‌گشتند ناگهان پدر بچه زنی چادری را دید که با عجله در حال فرار است. در همین هنگام، از روی کفش‌های بچه که از زیر چادر این زن بیرون مانده بود متوجه ماجرا شده و از فرار زن جلوگیری کردند.
    این مقام انتظامی اضافه کرد: متهم به همراه همسر و فرزند ۱۳ ساله‌شان در شهر قدس زندگی می‌کنند و هر دو معتاد به هروئین هستند. بر اساس شواهد به نظر می‌رسد وی اختلالات روانی دارد که البته در صورت اعزام وی به پزشکی قانونی نظریه اعلام خواهد شد. وی در تحقیقات پلیسی عنوان کرد من فکر می‌کردم این کودک فرشته است و قصد داشتم او را با خود به خانه‌ام ببرم.

RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    درگیری خونین در قطار شهری مشهد
    شب گذشته مسافران متروی مشهد شاهد درگیری خونین بین دو جوان ۲۰ تا ۲۵ سال بودند.

به گزارش ایسنا، میثم زارع، سخنگوی شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد، در خصوص این حادثه، اظهار کرد: نزاع شب گذشته داخل قطار شهری ادامه درگیری‌ای بود که در پارک ملت بین ۳ جوان مشهدی و ۳ جوان اهوازی رخ داد.

وی ادامه داد: با این حال درگیری بین این جوانان ادامه می‌یابد و آنان که مسافر مترو نبودند، از بالای نرده‌های قطار شهری به داخل ایستگاه هجوم می‌آوردند. در کمتر از یک دقیقه از ورود این افراد به داخل مترو، هم زمان نیز قطار وارد ایستگاه می‌شود و یکی از جوانان برای فرار از دست ضارب به داخل واگن بانوان می‌رود. فرد ضارب نیز پشت سر وی وارد واگن بانوان می‌شود و پس از وارد کردن چند ضربه چاقو به جوان، از صحنه می‌گریزد.

سخنگوی شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد بیان کرد: نگهبان ایستگاه که در سکوی مقابل مشغول انجام وظیفه بوده با مشاهده موضوع دکمه توقف اضطراری را به منظور حفظ جان مسافران و رفع خطر می‌فشارد و سریعاً به سکوی مقابل اعزام می‌شود، اما با توجه به اینکه این حادثه در کمتر از یک دقیقه به وقوع می‌پیوندد، جوان ضارب و همراهانش در ازدحام جمعیت از صحنه می‌گریزند.

وی خاطرنشان کرد: اورژانس بلافاصله به محل اعزام می‌شود و مصدوم به بیمارستان فارابی منتقل و بستری می‌گردد.

زارع گفت: در عین حال واحد حقوقی و قضائی شرکت بهره‌برداری قطار شهری به همراه نیروی انتظامی پیگیر موضوع هستند و این مورد را بررسی می‌کنند.

RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    محکومیت مرد مبتلا به ایدز که کلیه اش را فروخته بود
    ۱۳ سال بعد از مرگ مهندس جوان که به دلیل دریافت کلیه آلوده به ایدز جانش را از دست داد و همسرش نیز به این بیماری مبتلا شد، دادگاه عامل فروش کلیه را به پرداخت دو فقره دیه محکوم کرد.

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه شرق، خبر این مرگ غم‌انگیز سال ۸۵ به مأموران پلیس داده شد و خانواده مهندس جوان اعلام کردند به‌تازگی متوجه شده‌اند علت مرگ فرزندشان کلیه آلوده‌ای بوده که فرد فروشنده به مهندس جوان داده است.

پرونده با شکایت این خانواده به جریان افتاد و تحقیقات بعدی نشان داد نه تنها مهندس جوان، بلکه همسرش نیز به ایدز مبتلا شده است.
    همسر مهندس جوان به بازپرس گفت: شوهرم ۳۶ ساله بود که کلیه‌هایش از کار افتاد و به عمل پیوند کلیه نیاز داشت. او را در بیمارستان بستری کردیم و کلیه‌ای را به مبلغ چهار میلیون تومان از یک فرد خریدیم. چند ماه بعد از عمل پیوند حال محمد بد شد. وی که از ضعف عمومی شدید رنج می‌برد، بار دیگر در بیمارستان بستری شد، ولی پزشکان به‌علت بی‌حالی عمومی او پی نبردند. محمد به بیمارستان دیگری منتقل و با تکمیل آزمایش‌ها معلوم شد او به بیماری ایدز مبتلا شده است.
    این زن ادامه داد: این ماجرا شوک بزرگی برای ما بود. اولین شکایت خود را در دادسرای امور پزشکی علیه بیمارستانی که در آن عمل پیوند صورت گرفته بود، مطرح کردیم، چون گمان می‌کردیم بیماری ایدز به دلیل آلوده‌بودن وسایل و تجهیزات اتاق عمل به او منتقل شده، اما وقتی روشن شد قصوری از سوی بیمارستان صورت نگرفته است، ظن ما متوجه فروشنده کلیه شد.
    شاکی در ادامه گفت: این در حالی بود که هیچ ردی از فروشنده کلیه به نام بهنام و خانواده‌اش در دست نداشتیم. سرانجام با گذشت ۱۷ ماه از عمل جراحی پیوند کلیه، همسرم جانش را از دست داد.
    پلیس در تحقیقات متوجه شد احتمالا اهداکننده کلیه برای انجام آزمایش‌ها یک فرد سالم را به بیمارستان معرفی کرده تا بتواند بیماری‌اش را پنهان کند. در حالی که هیچ ردی از این فرد و خانواده‌اش در دست نبود، خواهر محمد سرنخ خوبی ارائه داد. وی به‌خاطر آورد روزی که عمل جراحی پیوند صورت گرفته بود برای نخستین بار با پدر اهداکننده روبه‌رو شده و دریافته بود این مرد سال‌ها قبل با او در وزارت نفت همکار بوده است.
    این زن با مراجعه به بایگانی وزارت نفت پرونده پدر بهنام را یافت و فهمید این مرد قبل از بازنشستگی دوبار درخواست وام بلاعوض را مطرح کرده بود. یک بار به دلیل ابتلای پسرش به بیماری ایدز و یک بار هم برای برگزاری مراسم ختم پسرش که مدتی پیش به دلیل بیماری ایدز جان سپرده بود. با این سرنخ نشانی از خانواده بهنام به دست آمد و این در حالی بود که بهنام چند ماه قبل به دلیل بیماری ایدز جان سپرده بود.
    با توجه به اینکه بهنام هنگام فروش عضو مجرد بود و پدر و مادرش رضایت خودشان را از انجام عمل پیوند اعلام کرده بودند، پدر بهنام به جرم مخفی نگه‌داشتن واقعیت بازداشت شد.
    این مرد گفت: قبول دارم ما وضع مالی خوبی نداشتیم، ولی نمی‌دانم چرا پسرم تصمیم گرفت کلیه‌اش را بفروشد. او پول کلیه را برای خودش می‌خواست و از من خواسته بود بیماری او را از دریافت‌کننده کلیه و خانواده‌اش پنهان کنم.
    به این ترتیب، پدر بهنام با حکم قضائی به ۱۰ سال زندان محکوم شد. او با گذراندن دوسوم دوران محکومیتش توانست از عفو مشروط بهره ببرد و آزاد شود.
    در این میان، مشخص شد همسر محمد نیز به ایدز مبتلا شده است. به این ترتیب، پرونده بار دیگر به جریان افتاد و خانواده محمد که اولیای دم محسوب می‌شدند، به همراه همسر بیمار وی در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران حاضر شدند و به تشریح شکایت‌شان پرداختند.
    در این جلسه که همسر محمد حضور داشت، وکیل‌مدافع وی به قضات گفت: با توجه به اینکه وزارت بهداشت مسئول احراز هویت اهداکننده و دریافت‌کننده اعضا در عمل‌های جراحی پیوند است، به نظر می‌رسد در این مسئولیت قصور کرده و متوجه آزمایش‌های اشتباهی اهداکننده کلیه نشده است. از این‌رو، چون وزارت بهداشت دارای ردیف بودجه است چنانچه این موضوع اثبات شود، به خاطر مرگ محمد و همچنین بیماری همسر وی درخواست دریافت دیه داریم.
    وی ادامه داد: همسر محمد در این سال‌ها که با بیماری ایدز دست‌وپنجه نرم می‌کند، به‌سختی زندگی‌اش را می‌گذراند. او خسارت زیادی را متحمل شده و بهنام و پدرش مقصر اصلی این ماجرا هستند به‌همین‌دلیل ما درخواست دریافت دیه کامل محمد و دیه جبران خسارت‌های همسرش را از صندوق بیت‌المال داریم.
    در پایان جلسه هیئت قضائی وارد شور شد و پدر بهنام را به پرداخت دو فقره دیه محکوم کرد. رأی صادره مورد اعتراض متهم قرار گرفت و در دیوان عالی کشور نقض شد. این بار پرونده به شعبه ۴ دادگاه کیفری استان تهران رفت. متهم یک بار دیگر پای میز محاکمه رفت و گفت: من فکر نمی‌کردم چنین اتفاقی بیفتد درست است پنهان‌کاری کردم، اما فکر نمی‌کردم دریافت‌کننده کلیه هم به ایدز مبتلا شود. ضمن اینکه فروشنده پسرم بوده و من نبوده‌ام و او خطا را مرتکب شده است حالا مرده و من مسئولیتی ندارم.
    گفته‌های متهم مورد قبول قرار نگرفت و قضات یک بار دیگر متهم را به پرداخت دو فقره دیه کامل در حق زن جوان و اولیای‌دم محمد محکوم کردند.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    124
    پاسخ ها
    1
    بازدیدها
    120
    پاسخ ها
    1
    بازدیدها