اخبار حوادث جدید را از تاپیک RASHA خبرنگار انجمن بخوانید

RASHA

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,521
امتیاز واکنش
4,207
جزئیات آتش سوزی در هتل قصر مشهد
سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اعلام جزییات حریق در هتل قصر مشهد گفت: بر اثر این حادثه ۱۰ نفر مصدوم شده‌اند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایلنا، مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور درباره جزییات این حادثه گفت: یک مورد حریق در هتل قصر مشهد واقع در خیابان امام‌رضا تقاطع خیابان دانش ساعت ۱۶:۳۱ به سامانه اورژانس کشور اطلاع داده می‌شود.

وی ادامه داد: حریق در اتاق برق هتل بوده و باعث دودگرفتگی شده بود.

سخنگوی اورژانس کشور با بیان اینکه یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۵ دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد، تصریح کرد: بر اثر این حادثه ۱۰ نفر مصدوم شدند که ۴ نفر از این افراد در محل درمان و ۶ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

• پیشنهادات
  • RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    کودک‌آزاری در قزوین؛ فرو کردن کلید در سر کودک
    مادری برای تنبیه دختر ۶ ساله اش کلید منزل را به شکل نامعلومی در سر وی فرو برد و حادثه آفرید. حادثه زمانی رخ داد که مادر این کودک برای تنبیه دختر ۶ ساله اش، کلید را بر سرش کوبیده که در بافت مغزی فرو رفت.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایلنا، حادثه زمانی رخ داد که مادر این کودک برای تنبیه دختر ۶ ساله اش، کلید را بر سرش کوبیده که در بافت مغزی فرو رفت.

به دنبال این اتفاق کودک بلافاصله پس از انتقال به بیمارستان شهید رجایی، توسط جراحان این مرکز تحت درمان جراحی مغز و اعصاب قرار گرفت.

معاون سیـاس*ـی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین در پی انتشار خبر اقدام خشونت‌آمیز مادری که به جهت تنبیه دختر ۶ ساله اش کلید منزل را به سر وی فرو بـرده بود، واکنش نشان داد.

منوچهر حبیبی با ابراز تاسف از این اقدام ناشایست اظهار کرد: به مدیرکل بهزیستی استان قزوین و مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین مأموریت داده شده تا در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی کنند.

وی افزود: همانگونه که در آموزه‌های دین مبین اسلام و سیره معصومین (ع) آمده و کارشناسان امر نیز تاکید فراوان دارند، برخورد فیزیکی و تنبیه بدنی در تربیت کودکان یکی از مذموم‌ترین شیوه‌ها است و آثار بسیار سویی را بر ذهن و روان آنان برجای می‌گذارد.

معاون سیـاس*ـی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین ادامه داد: کودک آزاری یکی از آسیب‌های اجتماعی است که به علت ویژگی‌های تاثیرگذار آن نیاز به بررسی و برنامه ریزی مناسب به منظور پیشگیری و کمک به رفع یا کاهش آن به شدت احساس می‌شود.

حبیبی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از والدین به دلیل عدم آگاهی از عوارض مخرب تنبیه بدنی برفرزندان، مرتکب این عمل می‌شوند.

وی بیان کرد: آگاهی‌بخشی و آموزش از سوی ارگان‌های مسئول و رسانه‌های جمعی به وضوح احساس می‌شود و درصورت تکرار مطابق قانون باید با اینگونه والدین رفتار کرد.

دختر ۶ ساله هم اکنون در مرکز آموزشی درمانی شهید رجایی قزوین بستری است.

RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    فروش یک آپارتمان به ۸ نفر در تهران
    رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد که یک ملک را به هشت نفر فروخته بود.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سرهنگ محسن معظمی گودرزی در توضیح این خبر گفت: پرونده‌ای از شعبه ۱۶ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۵ تهران با شکایت مرد جوانی به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد که مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم به کارآگاهان گفت که یک دستگاه آپارتمان را به مبلغ ۲۶۰ میلیون تومان از فروشنده به صورت مبایعه نامه‌ای خریداری کرده است و مقداری از مبلغ مبایعه نامه را به عنوان پیش پرداخت، به حساب متهم منتقل کرده و قرار بر این بوده که پس از گذشت چهار ماه از تاریخ تنظیم مبایعه نامه و پرداخت بقیه ثمن معامله، متهم سند آپارتمان را به نام من منتقل کند، اما با سررسید تاریخ تنظیم سند و آماده کردن بقیه پول آپارتمان به دفترخانه‌ای که قرار بود سند به نامش منتقل شود، مراجعه کرده، ولی متاسفانه فروشنده در دفتر خانه حاضر نشده و هر چه به شماره تلفن وی تماس گرفته دیگر پاسخ نداده است.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اظهارات مالباخته ادامه داد: تا اینکه شاکی اخیرا متوجه شده که سند آپارتمان برای ضمانت فردی در رهن بانک بوده است و به علت عدم پرداخت اقساط وام توسط فرد وام گیرنده، سند آپارتمان توسط بانک به مزایده گذاشته شده است و اکنون ملک جزء املاک، بانک قرار دارد.

وی بااشاره به شکایت مالباخته گفت: با دریافت شکایت مالباخته تحقیقات در خصوص شناسایی مخفیگاه متهم و دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان پایگاه دوم قرار گرفت. ولی متهم در هیچ یک از مخفیگاه‌هایش حضور نداشت و خانواده وی نیز اظهار بی خبری از متهم می‌کردند.

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: کارآگاهان در ادامه تحقیقات پلیسی مطلع شدند که متهم قصد دارد همین ملک را به شخص دیگری بفروشد که با هماهنگی مقام قضائی، کارآگاهان متهم را هنگام تنظیم مبایعه نامه در مشاور املاکی در محدوده میدان قزوین دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه دوم منتقل کردند.

وی با اشاره به اینکه متهم در بازجوئی‌های پلیسی به فروش این ملک به هشت خریدار اعتراف کرد، ادامه داد: متهم در تحقیقات پلیسی گفت که در زمان ساخت ملک و همچنین پس از تکمیل آن با تنظیم قرارداد‌های پیش‌فروش و فروش ملک، این دستگاه آپارتمان را به هشت خریدار فروخته است و از خریداران جمعاً به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال به عنوان پیش پرداخت دریافت کرده است.

سرهنگ گودرزی افزود: در تحقیقات پلیسی و بررسی سوابق کیفری مشخص شد که متهم سابقه دار بوده و تحت تعقیب مراجع قضایی دیگری نیز است و سابق بر این نیز به همین اتهام به هفت سال حبس محکوم شده است.
    متهم با دستور قضائی روانه زندان شد.

RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    غرق شدن کودک ۱۶ ماهه در استخر آب
    فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ از غرق شدن کودک ۱۶ ماهه در استخرآب خبر داد.

‌به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، سرهنگ مهدی فضلی علیشاه با اعلام این خبر گفت: شب گذشته در پی اعلام مرکز اورژانس مبنی بر فوت یک پسربچه، بلافاصله مأموران کلانتری ۱۲ گلسار جهت بررسی موضوع به بیمارستان اعزام شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوجبلاغ گفت: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد کودک ۱۶ ماهه، هنگام بازی در استخر آب سقوط می‌کند که بلافاصله طی تماس با اورژانس، نامبرده به بیمارستان منتقل شده اما به دلیل دیر متوجه شدن والدینش از حادثه مذکور، تلاش کادر بیمارستان برای احیای وی نتیجه‌ای نداد و کودک جان خود را از دست داد.

این مقام انتظامی به شهروندان توصیه کرد: با توجه فرا رسیدن فصل تابستان و حضور خانواده‌ها در باغ‌ها و ویلاها از فرزندان خردسال خود مراقبت کرده تا شاهد وقوع چنین اتفاقات ناگواری نباشیم.

RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    مرگ پسر جوان حین جا انداختن کتف
    پسر جوان که دچار دررفتگی کتف شده بود، حین جان انداختن کتف توسط شکسته‌بند از شدت درد بیهوش شد و دقایقی بعد جان باخت.

به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ بعدازظهر روز گذشته خبر فوت مرموز جوان ۲۰ ساله افغانستانی از طریق مسئولان بیمارستان مصطفی خمینی به پلیس ۱۱۰ اعلام شد که به سرعت مأموران کلانتری ۱۱۶ مولوی به بیمارستان اعزام شدند.

با حضور مأموران در بیمارستان و بررسی اولیه مشخص شد متوفی در یک پاساژ در محله مولوی در کار حمل بار پارچه فعالیت داشته است.

مأموران در گام بعدی تحقیقات سراغ اقوام متوفی رفتند که شوهرخواهر متوفی به مأموران گفت: من، متوفی و برادر زن متوفی در یک پاساژ در محله مولوی، کار باربری طاق‌های پارچه را انجام می‌دهیم، زمان حادثه در حال حمل بار برای هم کری‌خواندیم که چه کسی می‌تواند مقادیر بیشتری بار حمل کند.

وی افزود: متوفی، مقادیر زیادی از طاق پارچه را برداشت که ناگهان کتف وی، از جا در رفت و با یک تاکسی او را به منزل یک شکسته‌بند تجربی در محله مولوی بردیم، حدود ۲۰ دقیقه آنجا بودیم که وی، حین کار شکسته‌بند از شدت درد زیاد بیهوش شد.

وی ادامه داد: پس از آن با اورژانس تماس گرفتیم که کادر درمانی اورژانس در محل حاضر شده و وی را به بیمارستان منتقل کردند، اما برادر خانمم حین انتقال به بیمارستان دچار وخامت حال شد و در بیمارستان نیز عملیات احیاء روی وی صورت گرفت، اما تمام این اقدامات مؤثر نبود و جان باخت Y. اکنون از این شکسته‌بند شکایت داریم.

سرهنگ قربان منصوری؛ رئیس کلانتری ۱۱۶ مولوی با اعلام این خبر گفت: پرونده به نظر مقام قضایی رسید و به دلیل ارتباط با جرایم پزشکی، برای رسیدگی به دادسرای ناحیه ۱۹ (رسیدگی به جرایم پزشکی) ارسال شد.

RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    گرمای شدید در قم جان پسر ۶ ساله را گرفت
    مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم اعلام کرد: این کودک بر اثر گرمازدگی به بیمارستان کودکان حضرت معصومه قم منتقل شد که ب وجود تلاش پزشکان به دلیل شدت گرمازدگی جان خود را از دست داد.
    آقای مهدوی گرمازدگی را به عنوان خطرناکترین آسیب در کودکان در فصل تابستان عنوان کرد و از والدین خواست که در هوای گرم فرزندان خود را درون خودرو نگه ندارند.
    گفته می‌شود این کودک شش ساله بر اثر ماندن در داخل خودرو پدرش دچار گرمازدگی شدید شده است.

RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    مأموران قلابی، زن جوان مسافر را ربودند

تحقیقات پلیسی و قضائی برای شناسایی آدم‌ربایانی که زن جوانی را با انگیزه سرقت ربوده بودند آغاز شد.

به گزارش «تابناک» به نقل از روزنامه شرق، این آدم‌ربایی حدود ۱۰ روز پیش اتفاق افتاد و قربانی آن زن جوانی است که در مسیر فرودگاه هدف تبهکاران قرار گرفت.

آدم‌ربایان که خود را مأموران یکی از دستگاه‌های امنیتی معرفی کرده بودند، زن جوان و وسایلش را با خود بردند و پس از سرقت اموالش، خانه‌اش را مورد دستبرد قرار دادند.

این زن جوان با حضور در دادسرای جنایی تهران روبه‌روی بازپرس شعبه ششم قرار گرفت و درباره جزئیات ماجرا و نحوه ربوده‌شدن خود گفت: من قصد داشتم به ترکیه سفر کنم، به‌همین‌منظور به آژانس زنگ زدم و در مسیر فرودگاه امام خمینی بودم که خودرویی جلوی آژانس پیچید و راننده را مجبور به توقف کرد.

بعد از آن سه نفر از آن ماشین که یک پژو ۴۰۵ بود پیاده شدند و به سمت ما آمدند. آن سه نفر خود را مأموران نهاد امنیتی معرفی کردند و گفتند من باید با آن‌ها بروم. اول مقاومت کردم، راننده هم قصد داشت مانع از این اتفاق شود، اما آن‌ها گاز اشک آور، بی‌سیم و دستبند داشتند و به‌گونه‌ای رفتار کردند که راننده باور کرد آن‌ها واقعا مأمور هستند.

در نهایت آن سه نفر من و چمدان‌هایم را سوار ماشین خودشان کردند و چشم‌هایم را هم بستند.

این زن جوان در ادامه گفت: آن سه نفر من را به یکی از روستا‌های اطراف جاجرود بردند و هرچه پول و طلا و وسیله ارزشمند همراهم بود گرفتند. بعد هم کلید خانه‌ام را گرفتند و من را در حوالی جاجرود رها کردند.

این زن توضیح داد بعد از آنکه آدم‌ربایان او را رها کرده‌اند با خواهرش تماس گرفته و او را در جریان اتفاقی که برایش افتاده بود قرار داده است. پس از آن خواهرش سراغ او رفته و با هم به خانه رفته‌اند تا ببینند در آنجا چه اتفاقی افتاده است.

زن جوان ادامه داد: درمجموع بیش از یک میلیارد تومان از من سرقت شده است. سارقان علاوه‌بر اموالی که همراهم بود، به خانه‌ام در سعادت‌آباد رفتند و پول، طلا، دلار و وسایل ارزشمندی را که داشتم مورد دستبرد قرار دادند.

بازپرس زمانی با شنیدن اظهارات شاکی دستور تحقیقات در مورد این آدم‌ربایی را صادر کرد و درحال‌حاضر گروهی از مأموران اداره آگاهی مشغول بررسی این پرونده هستند.

RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    سقوط مرگبار زن جوان پس از مشاجره با همسر
    زن جوان پس از مشاجره با همسرش و سقوط از پنجره منزل به کام مرگ فرورفت.

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، حدود ساعت ۲۰ شب گذشته مأموران کلانتری ۱۴۷ گلبرگ در جریان مرگ مشکوک زنی جوان در حوزه استحفاظی خود قرار گرفته و به محل حادثه اعزام شدند.

مأموران در محل حادثه با پیکر بی‌جان زنی حدوداً ۳۲ ساله مواجه شدند که از پنجره منزل به پایین سقوط کرده و جان باخته بود.

بررسی‌های بیشتر نشان داد متوفی صاحب دو فرزند ۱۱ و ۶ ساله است و در زمان وقوع حادثه، همسر وی در منزل حضور نداشته که مأموران در بررسی‌های بیشتر متوجه اختلاف بین متوفی و همسرش و مشاجره بین آنها پیش از مرگ متوفی شدند.

در نهایت مراتب به کامران رضوانی؛ بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی اعلام شد که با دستور بازپرس تیم تشخیص هویت آگاهی در محل حاضر شده و تحقیقات خود را در این پرونده آغاز کردند.

سرانجام پیکر متوفی برای بررسی بیشتر و علت دقیق مرگ به پزشکی قانونی انتقال یافت و تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.

RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    کشف جسد مثله‌ شده یک زن در تهرانسر
    جسد مثله‌ شده زن جوانی در تهرانسر کشف شد.

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، حدود ساعت ۲ بامداد روز دوشنبه (۱۷ تیر ۹۸)، مأموران کلانتری ۱۵۰ تهرانسر در جریان کشف جسد زنی در محدود استحفاظی این کلانتری قرار گرفته و به سرعت در محل کشف جسد حاضر شدند.

مأموران با حضور در صحنه جرم، با جسد مثله شده مقتول مواجه شدند که در بررسی‌های اولیه مشخص شد فاقد مدارک هویتی و شناسایی است.

دقایقی بعد با اعلام مراتب این قتل به بازپرس کشیک قتل پایتخت، کامران رضوانی؛ بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران به همراه اکیپ تشخیص هویت آگاهی در صحنه جرم حاضر شدند.

سرانجام جسد مقتول برای بررسی بیشتر و شناسایی هویت به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد.

RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    ماجرای آدم ربایی دروغین دختر دانشجو
    دختر جوان که از خانه فرار کرده بود برای بازگشت نزد خانواده‌اش مجبور به طـــــــــــراحی یک سناریوی آدم ربایی دروغین شد.

به گزارش «تابناک» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، چند روز قبل مرد میانسالی پیش پلیس رفت و در حالی که از ناپدید شدن دخترش خبر می‌داد گفت: دخترم صبح دیروز برای رفتن به دانشگاه خانه را ترک کرد، اما دیگر خبری از او نشد. هر چه با تلفن همراهش نیز تماس می‌گیرم خاموش است. به سراغ دوستان و هم دانشگاهی‌هایش هم رفتم، اما کسی از میترا خبری ندارد.

با شکایت مرد میانسال بلافاصله به دستور بازپرس جنایی تحقیقات آغاز شد. در نخستین گام کارآگاهان به سراغ بیمارستان‌ها و کلانتری‌ها رفتند، اما هیچ رد و سرنخی از میترا به‌دست نیامد.

ماجرای آدم ربایی

بررسی‌ها برای یافتن دختر جوان ادامه داشت تا اینکه ۷۲ ساعت بعد پدر میترا دوباره به سراغ پلیس آمد و گفت: دخترم را دزدیده و او را بشدت شکنجه کرده‌اند. آدم ربا‌ها پای او را با چاقو مجروح کرده‌اند. اما دخترم توانسته فرار کند او ساعاتی قبل با وضعیت جسمی و روحی خیلی بدی خودش را به خانه رساند.

به‌دنبال این تماس، تحقیقات ادامه یافت و در نهایت مأموران پلیس با شکایت دختر جوان موفق به دستگیری فرد آدم ربا شدند. شهرام، مرد میانسالی که به این اتهام بازداشت شده بود، گفت: آدم ربایی در کار نیست. من و میترا دوست بودیم روز مورد نظر او را سوار ماشینم کردم و به خانه باغی که در اطراف تهران داشتم بردم. چند روزی باهم بودیم، اما وقتی میترا متوجه شد من، همسر و فرزند دارم تصمیم گرفت که مرا ترک کند و به خانه برگردد. اما از آنجایی که رویش نمی‌شد به خانه برگردد و پاسخگوی سؤالات پدر و مادرش باشد با چاقو پایش را زخمی و شروع به خودزنی کرد. بعد از آن هم راهی خانه شد.

این درحالی بود که پزشکی قانونی نیز اعلام کرد که ضربه چاقو خودزنی بوده است. باتوجه به نظریه پزشکی قانونی، مدارکی که در تحقیقات به‌دست آمد و اظهارات مرد میانسال، دختر جوان تحت بازجویی قرار گرفت.

فرار از مجازات

بدین ترتیب دختر جوان که دستش را رو شده می‌دید به نقشه آدم ربایی دروغین اعتراف کرد و گفت: در تلگرام با شهرام آشنا شدم. به من وعده و وعید‌های زیادی داد و ابراز علاقه کرد. من هم تصمیم به ازدواج با او را داشتم. اما چون شهرام ۴۵ سال داشت به خاطر تفاوت سنی مطمئن بودم که پدر و مادرم با این ازدواج موافقت نمی‌کنند.

او ادامه داد: برای همین یک روز به بهانه رفتن به دانشگاه از خانه خارج شدم و به خانه باغ شهرام در خارج از تهران رفتم. چند روزی که آنجا بودم متوجه شدم که او زن و بچه دارد. به‌همین دلیل تصمیم گرفتم به خانه برگردم. اما از برخورد خانواده‌ام بشدت می‌ترسیدم. به‌همین دلیل تصمیم گرفتم خودم را زخمی کنم و به دروغ به آن‌ها بگویم که مرا ربوده‌اند و از دست آدم ربا‌ها فرار کرده‌ام.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    123
    پاسخ ها
    1
    بازدیدها
    118
    پاسخ ها
    1
    بازدیدها