رمان خارجی | معرفی کتاب فیستا | ارنست همینگوی

White Moon

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,744
امتیاز واکنش
20,639
به نام خدا
فیستا یکی از آثار مشهور ارنست همینگوی، نویسنده آمریکایی برنده جایزه نوبل است.

ارنست همینگوی بیشتر عمرش سرگرم ماجراجویی بود. از شرکت در جنگ گرفته تا سفر به حیات وحش آفریقا و ماهی گیری و شکار حیوانات در کوبا. همینگوی در سال ۱۹۶۱ با تفنگ، اقدام به خودکشی کرد.

در قسمت هایی از پشت جلد کتاب آمده است:

این کتاب قبلا با نام خورشید همچنان می‌دمد در ایران منتشر شده است و مترجم در آخر کتاب، در این مورد چنین توضیح داده است:

فیستا - خلاصه کتاب فیستا - معرفی کتاب

داستان رمان فیستا
فیستا مراسمی است که هر ساله در اسپانیا برگزار می شود و گاوبازی یکی از اجزای اصلی این جشن است.

داستان این کتاب در مورد گروهی از جوانان آمریکایی و انگلیسی است که در فرانسه هستند و برای دیدن جشن فیستا به اسپانیا سفر می کنند.

شخصیت اصلی این کتاب جیک است که ماجراهای کتاب نیز از زبان او روایت می شود.

این کتاب زندگی جوانان نسل “از دست رفته” را روایت می کند. نسل از دست رفته نسلی است که دوران بلوغ و جوانی آن ها با جنگ جهانی اول همراه بوده است.

در پی گفتار مترجم آمده است:

درباره کتاب
باید اعتراف کنم که من، به شخصه، ذره ای با داستان این کتاب و فضایی که همینگوی در این کتاب توصیف می کند ارتباط برقرار نکردم. اصلا آن را دوست نداشتم و کتاب به جز چند توصیف از لحظه های ماهیگیری و مراسم گاوبازی، هیچ جذابیتی برایم نداشت.

۱۰۰ صفحه اول کتاب فقط شامل غذا خوردن، رفتن به بارهای مختلف، مکالمه های بیهوده بین شخصیت های کتاب و توصیف گذشته افراد بود که به هیچ وجه جذابیتی نداشت. ادامه کتاب، وقتی سفر را شروع کردند، قابل تحمل تر بود اما همچنان کتاب من را جذب نمی کرد و این روند تا پایان ادامه داشت.

شخصیت های رمان، افرادی هستند شکست خورده، افرادی که تحت تاثیر جنگ جهانی اول قرار گرفته اند و برای فرار از واقعیت خودشان را مـسـ*ـت می کنند. این افراد هدفی ندارند و حتی خودشان هم نمی دانند که به دنبال چه چیزی هستند.

در کل میشه گفت که کتاب فقط در مورد بی بند و باری بود. در مورد الـ*کـل نوشیدن و مـسـ*ـت کردن و حرف های سبک.

در مورد ترجمه باید بگم که ترجمه کتاب، خوب و روان بود. اما مترجم محترم توضیحات اضافی بسیار زیادی را در پاورقی ها آورده بود که به شخصه فکر می کنم همه آن ها لازم نبودند.

فیستا معرفی کتاب از نشر نون

قسمت هایی از متن کتاب فیستا

اطلاعات کتاب
  • کتاب فیستا
  • نویسنده: ارنست همینگوی
  • ترجمه: علیرضا دوراندیش
  • انتشارات: نون
  • تعداد صفحات: ۳۱۶
  • قیمت چاپ دوم: ۲۳۵۰۰ تومان

منبع:کافه بوک
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

برخی موضوعات مشابه

بالا