قطعه ای از انجیل مانی ( ترجمه جکسون سنيدر )

• شروع کننده موضوع Elka Shine
  • بازدیدها 310
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Elka Shine

مدیر بازنشسته
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,853
امتیاز واکنش
14,480
قطعه ای از انجیل مانی ( ترجمه جکسون سنيدر )

مرشد تعلیم خواهد داد به کودکان کوچک ; شش سال را شصت سال تعلیم دهد .

بشناس آن چه را که مقابل رویت است و آن چه که پنهان است آشکار خواهد شد .
من از سوی مرگ و تباهي برای آزاد ساختن تو آمدم .
من به تو خواهم داد آن چه را که با چشمانت ندیده ای ، با گوش هایت نشنیده ای ، با دست هایت به چنگ نیاورده ای .خجسته ؛ رنج دیده است ، در مقابل ، آنان در روشنی خواهند آرمید .
قدیسان و پاکان ؛ گرسنه و تشنه است ، در مقابل ، آن ها خوشنود خواهند گردید .
آن ها مرا تحویل خواهند داد و مرا به صلیب خواهند کشید . در روز سوم ؛ از مرگ بر خواهم خاست . این بعد ظهر را به جليليه بروید ، و به شمعون و دیگران خبر دهید .
ماری ( :مریم مجدليه) ، ماری ( : مریم مجدليه) - مرا بشناس ولی مرا لمس نکن .اشک ها را از جاری شدن نگاه دار و بدان که من سرور تو هستم . چون که هنوز چهرهٔ پدرم را ندیده ام ، خدای تو از تو ربوده شده نبود . چنان که عقاید جزئی ات تو را به ایمان سوق می دهد .
خدای تو نمرد ، ولی بر مرگ تسلط یافت . من باغبان نیستم ! من زندگانی بخشیده ام و زندگی جادوانه دریافت کردم . اما اینک من بر تو ظاهر می شوم چون که من اشک ها را در چشمانت دیده ام . اندوه ات را سوی من بینداز به یتیمان سرگردان . اکنون شادی ات را آغاز ساز و یازده [ حواری ] را خبر کن ، تو آن ها را گردآمده در مسیر رود اردن خواهی جست . خائن ؛ آن ها را یکبار دیگر وادار می سازد به ماهيگیری چنان که در پیش بودند و تور هایشان را زمین گذاشتند و جان مردم را صید کنند .
به آنان بگو : خاتمه دهید ! بیایید برویم ! برادرت در برابر تو سخن می گوید ! اگر آنان مجمع برادری را به مخالفت من بی اعتنا کنند ، به آن ها بگو ؛ خداوندگارتان می گوید ، اگر آن ها با آن مخالف باشند ، به آنان بگو ؛ آن خداوندگارتان است ، تمام مهارت تان را برای آوردن گوسفند در سوی شبان بکار ببرید . اگر تو ببيني که آن ها بذله گویی شان را به خاطر اندوهشان از بین رفته است ، شمعون پطرس را به طرفی بیرون بکش و به او بگو : " آن چه را محرمانه دربارهٔ رسیدن زیتون ها گفتم را به یاد آور . من برخی چیز ها برای گفتن ندارم ولی نه برای گفتنش به هر کس . عیسی میان ما می ایستد ; او با چشم به طرف ما بطور نهاني اشاره می کند و می گوید : " توبه کنید ؛ چنان که من قادرم گناهان شما را ببخشم " .
من احاطه به شما هستم ، همانند لباس . او که می ميرد ؛ زنده خواهد شد ، فرو افتاده فراز رفته به بالا خواهد شد .

خوشبخت است یک کسی که روح خود را بشناسد . هر آن که کوشش به آمدن به آن جهان آرامش می کند ، باید از اکنون روحش را به نشانه های خدایان در بهشت گرد بیاورد . کسی که خودش از روی ظاهر ببیند ، تنها کوچک ( : محقر ) می شود و دیگران را کوچک می سازد .
کسی که شفقت در روح اش دارد ؛ گریه خواهد کرد و سوگواری ، دعا و نياز و بخشودگی گناهان را استدعا خواهد کرد .

هر کجا مهر اندک است ، همه کار ها ناقص است .
چه اندازه برای انسانی نيکو است گفتن این که : " من توان در خاطرم دارم " ، وقتی او با چشم ، گوش و حواسش انحراف می سازد ؟
هر زمان به خاطر گدائی برای بخشش خواستن برای گناهانتان جمع شوید ؛ حکم آمرزش خواهی بطلبید با یکدیگر .

هر کسی که نمی بخشد ؛ بخشیده شده نیست .

آبشخور :

The Gospel of Mani , Secret Sayings , Jackson Snyder

متن انگلیسی :

The old men of gray hair will be instructed by little children; six year-olds will teach sixty year-olds

Know what is in front of your face and what is hidden will be revealed

I came to redeem you from death and destruction. I will give you what you have not seen with your eyes, have not heard with your ears, have not grasped with your hands

Blessed are the persecuted, for they will rest in light. Blessed are the hungry and thirsty, for they will be satisfied

They will deliver me up and crucify me; on the third day will I rise from the dead. Go to Galilee this afternoon, and tell the news to Simon and the others

Mary, Mary - know me but do not touch me. Stop the tears from flowing and know that I am your master. Only do not touch me, for I haven't seen my Father's face yet. Your God wasn't stolen from you, as your small thoughts lead you to believe. Your God did not die, but mastered death! I am not the gardener! I have given life and received life eternal. But I now appear to you because I have seen the tears in your eyes. Throw your sadness away from me to wandering orphans. Start rejoicing now and tell the eleven. You will find them gathered on Jordan's bank. The traitor persuaded them to once again become fishermen as once they were and to lay down their nets that caught people to life!

Say to them, 'Rise up! Let's go! Your brother calls for you!' If they scorn brotherhood with me, tell them, 'Your master calls.' If they disagree with that, tell them, 'It is your Lord.' Use all your skill to bring the sheep in to the shepherd. If you see that they have lost their wits for grief, draw Simon Peter away and say to him, 'Remember what I spoke to you about privately on the Mount of Olives: I have something to say but no one to say it to.'

Jesus stands among us; he winks at us secretly and says, "Repent, so that I may forgive you your sins".

I am close to you, like clothing.

He that dies will live; the humble will be lifted up.

Blessed is the one who knows her own soul.

Whoever works to come to that world of peace must collect his soul in the sign of the gods in paradise from now on.

The one who sees himself on the outside only becomes small and makes others small.

The one who has compassion on his soul will weep and lament, Pray and implore, and beg remission of sins.

Where love is little, all deeds are imperfect.

What good is it for a man to say, "I have power in my members," when he creates corruption by eye, ear, and senses?

Every time you gather for begging for remission of sins, forgive - seek pardon from one another. The one who doesn't forgive is not forgiven.

منبع: تاریخ فا

برخی موضوعات مشابه

بالا