چه چیزی باعث میشه یه رمان رو دوست داشته باشید؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mhr3a

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
211
امتیاز واکنش
1,784
غلط املایی تو مقدمه و خلاصه
دیالوگ های لوس،نامربوط،بی هدف و کسل کننده یا برعکس،مونولوگ های خیلی طولانی
موضوعات تکراری مسخره-ازدواج صوری،آشنایی با شرط بندی یا کل کل،خلافکار پایبند به اخلاق!!خونآاشام و... -
شخصیتی که به نظرم افراط و اغراق داشته باشه-انقدر کوولِ همه عاشقش میشن تو یه نگاه!با پسر و دختر تندی دوست میشه.خیلی باهوشه و تو۱۸سالگی۵زبان بلده و۸جور موسیقی با۲تا لیسانس!-
یا از نظر زیبایی غیرمعقول باشه دیگه!-چشمهای ۷رنگ.قد۱۷۵.مو طلایی و... پسره هم ۱۹۰هیکل توپ،چشم طوسی،با ماشین دودر قرمز!!⁦:-|⁩همه توش چشم رنگی میشن اصلا!-
در آخر ،که باز جای امیدواری هست،قلم نویسنده ناپخته باشه
از خواندن رمان خودداری شود

درون مایه.اینکه رمان درونش یک چیزی داره برای گفتن-سرگرمی که بحثش جداست-
قلم نویسنده-شده فقط بخاطر اسم نویسنده، کتابی رو بخوام و پشیمون هم نشم-
جدید بودن موضوع

• پیشنهادات
  • HASTI-L

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    190
    امتیاز واکنش
    1,507
    وقتی نویسنده رمان رو با یه شروع نامناسب و کلیشه ای شروع می کنه واقعا میل و رغبت به خوندن رمان کم میشه . همچنین وقتی داستان رمان روی یک خط صاف پیش میره و در رمان اتفاقات مهیج و خاص بسیار کم هستن خوندن رمان واقعا سخت میشه .

Jupiter

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    719
    امتیاز واکنش
    34,110
    اول از همه که قلم نویسنده خیلی مهمه
    دوم اینکه یه طوری بنویسی که جذبش بشی و تشنه ی خوندن بقیه اش حتی با وجود کلیشه ای بودن موضوع
    سوم اینکه علاوه بر همه ی این ها نویسنده یکی دوتا کتاب یا مقاله درباره ی موضوعی که نوشته خونده باشه :/
    که چرت و پرت ننویسه و مغایر با واقعیت نباشه

Elahe0852

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    249
    امتیاز واکنش
    7,322
    شروع رمان مهم ترین اصلِ؛ رمانی که شروعش کم جون باشه مثل ساختمونی که از اصل پی ریزیش غلط باشه و صد در صد این رمان زیاد دوام نداره وحتی اگه خواننده وقت بذاره و اون رو بخونه فیضی نبرده.
    رمانی که سر تا سر دیالوگ باشه افتضاح ترین سبک رمان نویسیه.
    رمان با کتاب داستان ده صفحه ای فرق می کنه، نوشته ای که سیر کلی یه داستانِ هر چند خوب و جذاب رو به علاوه هزارتا دیالوگ بی معنی بینش که با اونا سعی کرده سیر زندگی رو تو داستانش بیان کنه رمان نیست.
    رمانی که نتونه تصویر سازیه ذهنی بکنه و یدفعه بشه بیستا دیالوگ تو یه صفحه یا بیست خط مونولوگ تو یه صفحه خیلی خسته کننده و بی معنیه.
    اگه نویسنده ای قصد داشته باشه درست بنویسه اول باید تصورات ذهنیش رو قوی بکنه و مثل یه کارگردان با نوشته هاش شروع به ساختن یه فیلم بکنه.
    علاوه بر اینا، قدرت قلم، زیبایی واژه ها استفاده شده، هوش نویسنده، جذابیت موضوع، نداشتن غلط املایی، دیالوگ های هوشمندانه، مونولوگ های قوی، شروع جذاب، دید باز و دیدن واقعیت ها،نبودن اغراق بیش از حد تو توصیف شخصیت ها،درک فرهنگ ایرانی اسلامی و مهم تر از همه داشتن یه هدف تو نوشتن یه رمان، که حداقل در طول رمان یه موضوع مفید رو به خواننده انتقال بده مهم ترین اصل ها تو نوشتنه.

گیله دخت

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    84
    امتیاز واکنش
    216
    بی کیفیتی بعضی از رمانهای واقعی وادارم میکنه که دنبال رمانهای تخیلی برم.رمانهای تخیلی هم اگه مثل رمان ولهان و لیانا قلمشون خوب و پخته باشه دوست دارم و ترجیح میدم رمانهای تخیلی رو با زبان ادبی بخونم.اینم بگم از اونایی نیستم که چون قلمش پختست به محتواش دقت نکنم.برای مثال رمانهایی امثال شاه شطرنج ،دژکوب،دوعل دل ...که از قلم خوبی برخوردارن اما از نظر من خیلی پوچن و چیزی برای درک و یادگیری ندارن.آدم رمان میخونه تا برای لحظه ای از زندگی رها بشه و اطلاعات بیشتری درباره سبک زندگی کسب کنه نه اینکه درگیر بشه که چرا این به اون نرسید یا...
    در ضمن من تو مسائل اجتماعی زیاد سعی نمیکنم پوشش بدم و حرفم رو رک و پوست کنده میزنم.از این رمانها که آزادانه همه چیز رو به تصویر میکشن هم خوشم میاد

برنو

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    305
    امتیاز واکنش
    4,502
    داستانی که هیجان و فراز وفرود داشته باشه منو جذب میکنه .نثر داستان و رعایت نکات نگارشی هم بسیار مهمه .دوست دارم داستان خلاقانه باشه و در پایان غافلگیرم کنه ولی در عین حال پایان معقولی داشته باشه . به نظرم اصل اخلاقگرایی چیزیه که باید هر نویسنده ای بهش پایبند باشه .
    از داستان هایی که والاترین هدفشون وصال دو تا بوقلمون خودلاکچری پنداره متنفرم.کلا از کلیشه و تکرار مکررات متنفرم.داستانهایی که بدون مطالعه و تحقیق نوشته میشن هم که دیگه توهین به شعور مخاطبه .
    معلومه دلم خونه یا بازم بگم ؟

Amir2527

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    58
    امتیاز واکنش
    422
    شخصا ادبیات گمانه زن، به خصوص ژانر فانتزی رو بیشتر می پسندم ولی کلا همه جور رمانی(اگه ارزششو داشته باشه) می خونم.
    از رمانی خوشم میاد که خلاقانه باشه یعنی نویسنده ش تا حد امکان از کلیشه ها دوری کنه.
    از رمانای حرفه ای خوشم میاد(حرفه ای از هر نظر: داستان پردازی، دنیاسازی، شخصیت پردازی، دیالوگ و...) ولی اگر رمان خیلی هم حرفه ای نباشه ولی اون عنصر خلاقیت که گفتم رو داشته باشه سعی می کنم باهاش کنار بیام.
    از رمانی که شخصیت هاش عمیق و چند لایه ن و در یک کلام زنده ن! خوشم میاد.
    از رمان هایی که به اندازه توصیف می کنن یعنی نه مثل بالزاک که 20 صفحه فقط یه ساختمون با تک تک سالن و اتاق هاشو و وسایل داخلش رو توصیف می کنه و نه مثل اورسن اسکات کارد که که خیلی جاها تقریبا هیچی رو توصیف نمی کنه و فقط دیالوگه! یه چیز متعادل باشه که بشه باهاش یه تصویر ذهنی خوب شکل داد و جزئیات ریز و بی اهمیت رو به عهده خواننده گذاشته باشه.
    از رمان هایی که نمیشه اتفاقاتی که تو صفحات پیش رو قراره بیفته رو پیش بینی کرد خوشم که بر میگرده به همون خلاقیتی که گفتم و برعکس رمانی که با خوندن مقدمه ش مطمئنم تهش چه اتفاقی میفته و به کجا ختم میشه رو مطمئنا کنار میذارم.
    از رمان هایی که موقع خوندنش حداقل یک نکته(به خصوص در مورد نوشتن) یاد می گیرم خوشم میاد و به نویسنده ش احترام می زارم چون حداقل یک نکته می دونه که من نمی دونستم!
    از رمان هایی که خود نویسنده ش هم نمی فهمه داره چی میگه اون وقت انتظار داره خواننده بفهمه داره چی میگه هیچ خوشم نمیاد! امیدوارم بفهمین که دارم چی میگم!!
    به طور کلی رمان هایی که متن روایتشون ادبیه و دیالوگ ها و مونولوگ ها محاوره ای رو نسبت به رمان هایی که هر دوی این ها ادبیه یا هر دو محاوره ایه یا هر مدل دیگه ای بیشتر می پسندم.
    از نویسنده هایی که عقاید خودشون رو به زور وارد داستانی که به خودش ربطی نداره(یعنی در مورد آدم های دیگه س و داستان خاطرات یا زندگی نامه خودش نیست) وارد می کنه خوشم نمیاد.
    کلی چیز های دیگه هم هست ولی هم حوصله گفتنشونو ندارم هم در این لحظات حافظه م داره درجا می زنه و دیگه بیش تر از این یاریم نمی کنه. پس خیلی خلاصه و بدون جزئیات می گم: یه مقدار خلاق و کمی هم حرفه ای باشین من یکی رمانتونو می خونم!

~ No love ~

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    337
    امتیاز واکنش
    7,325
    اگه حس کنم یه بچه نوشته اونم از سر بیکاری اصلا نمی خونم
    یه چیز متفاوت باشه داستانو زود لو نده مثلا من عاشق رمان ( به همین سادگی )شدم اصلا نمی دونم چی داره منو به خودش جذب کرده ولی رمان خیلی عالی هستش

Sa.karimi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    61
    امتیاز واکنش
    467
    اول: قلم نویسنده (که مهمترینه)
    دو: موضوع(جدید)
    سوم: اول شخص بودن ، درسته من رمانایی که اول شخص هستش رو دوست دارم ولی شده رمانی بخونم سوم شخص بود ولی رمان فوق العاده ایی بوده، شده جزوء رمانایی که من خیلی دوسش دارم.

P.a.r.i

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,911
    امتیاز واکنش
    5,512
    ی چیز جدید و خوب یاد بگیرم یا عبرت آمیز باشه

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا