تکنیک های ساده برای عبور از روزهای سخت

• شروع کننده موضوع SHinee
  • بازدیدها 213
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

SHinee

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
5,736
امتیاز واکنش
2,564
تعداد زیادی راهحل و ترفند برای مواجه با لحظههای دشوار در زندگی وجود دارد اما متاسفانه در زمان سختی مفید و کمککننده نیستند. تمام انسانها در طول حیات با لحظات سخت روبرو میشوند اما تعداد اندکی موفق میشوند که مشکلات را از زندگیشان بیرون بیاندازند. در این پست از زبان جنیفر هیوستون نویسنده سایت Womanitely راههای سادهای را معرفی میکنیم که میتوانند به شما در گذراندن اوقات دشوار زندگی کمک کنند. هرچند این توصیهها ساده و آشنا به نظر میرسند، اما مرور دوباره آنها (و صد البته عمل به آنها) خالی از فایده نخواهد بود.

ra4-3986.jpg

من فرد درونگرا و بسیار حساسی هستم. حتی کوچکترین مشکلات میتواند روز من خراب کند. در واقع تعداد زیادی از تکنیکها را امتحان کردهام که متاسفانه کمک خاصی به من نکردهاند. اگر شما در حال تلاش برای مواجه با سختیهای زندگی هستید من پیشنهاد میکنم در دوران سختی که خود را تنها میباید از تکنیکهای شگفتانگیز زیر استفاده کنید:

۱-چشمان خود را ببندید
اولین کاری که من وقتی در دردسر وحشتناکی افتادهام انجام میدهم این است که چشمان خود را میبندم و ذهنم را خالی میکنم. درست شبیه کاری که در یوگا انجام میشود، به سادگی مشکلات و دشواریها دور میشوند و شاید احساس خلسهای ایجاد شود که شک کنید مردهاید یا زنده هستید. هرچند امیدوارم هرگز این احساس را تجربه نکنید.

چند ماه پیش شرایط سختی داشتم و انجام این کار برایم آسان نبود اما من از لحاظ طبیعی انسانی قوی هستم و معتقدم مواجه شدن با چالشها و سختیها انسان را قویتر میسازد. من یکبار زندگی میکنم، بنابراین نمیخواهم زمان خود را صرف نگرانی در خصوص بیعدالتیهای کاری، برخی روابط دوستانه مسموم، همکاران و در واقع چیزهایی که نمیتوانم تغییر دهم، کنم. چشمان خود را ببندید، نفس عمیقی بکشید و اجازه دهید نگرانیها و مشکلات ذهن شما را ترک کنند. شکر گزار باشید و بیتوجه به مشکل پیش آمده لبخند بزنید. لبخند شما کمک میکند تا با مشکل خود قویتر بجنگید.

۲-عبادت کنید
اگر با بستن چشمان خود نتوانستید نگرانیها را دور کنید، عبادت کنید. دعا و عبادت گزینه مناسبی برای افرادیست که نمیتوانند با احساسات خود کنار بیایند و یا از اضطراب رنج میبرند.

ra4-3987.jpg

بسیاری از ما به قدرت دعا اعتقاد نداریم اما من باور دارم. وقتی ترس و اضطراب به من حمله میکند، من شروع به عبادت و دعاکردن میکنم و واقعا فکر اینکه من تنها نیستم، در مواجه با مشکلات و سختیها به من کمک میکند.

۳-اجازه دهید افرادی که نمیخواهید آنها را ببینید از زندگی شما دور شوند
در حالی که شما از همکاران مزاحم و رئیس خود نمیتوانید اجتناب کنید، بهتر است لااقل ازدوستان یا بستگانی که ارتباط با آنها برایتان استرسزا یا آزاردهنده است دوری کنید. ممکن است آنها در اصل آدمهای خوبی باشند اما اگر در مواجهه با آنها احساس شکست و ناراحتی میکنید بهتر است از برخورد با آنها اجتناب کنید. هنگامی که شما در حال عبور از سختیها و مشکلات هستید نیاز دارید که با آدمهای مثبت که برای شما الهامبخش هستند معاشرت کنید و اینگونه احساس بهتری خواهید داشت. زمانی که ناگزیر به برخورد با همکاران آزاردهنده خود هستید آنها را نادیده بگیرید، یک نفس عمیق بکشید و به خودتان آرامش بدهید. به یاد داشته باشید شما مسائل مهمتری دارید، بنابراین وقت خود را برای افرادی که خیر شما را نمیخواهند هدر ندهید!

۴-به خودتان ایمان داشته باشید
شرایط مهم نسیت، شما باید همیشه خود را باور داشته باشید. درست است شما در روزهای سختی هستید اما این بدان معنا نیست که شما نمیتوانید با مشکلات مقابله کنید.

ra4-3988.jpg

شما میتوانید، من باور دارم و خود شما هم باید باور داشته باشید. چه بخواهیم چه نخواهیم زندگی پر از سختیها و مشکلات است. به طور منطقی، وظیفه ما این است که بیاموزیم که چگونه بر آنها غلبه کنیم. زمانی که من به والدین، دوستان و همکارانم گفتم که میخواهم کار پر درآمد خود را ترک کنم و به جای آن به نوشتن و کارهای داوطلبانه بپردازم، هیچکس من را باور نکرد. با این حال باورمن به خودم، به من کمک کرد که زندگی خود را آنگونه که در رویا داشتهام آغاز کنم و از چیزهای کوچکی که قبلا در برنامهها و مشغلههای روزمره نادیده گرفته میشد لـ*ـذت ببرم.

۵-خودخواه باشید
اگر شما فردی مانند من باشید، برای شما اینکه در هر شرایطی به فکر خود باشید سخت خواهد بود. اما من با تجربه شخصی خود میتوانم بگویم که در این دنیای بیرحم، زنده ماندن برای افراد مهربان دشوار است. هنگامی که شما در حال تلاش برای کنار آمدن با دوران سخت زندگی خود هستید، باید بیتفاوت و خودخواه باشید. اگر نیاز به زمانی برای فکر کردن و چارهاندیشی دارید جلسه و قرار خود را کنسل کنید. مطمئنا این بدان معنا نیست که شما باید همیشه خودخواه باشید اما باید همواره خودتان را در اولویت قرار دهید.

مهم نیست که چه اتفاقاتی در زندگی شما رخ میدهد! به یاد داشته باشید که شما به اندازه کافی قوی هستید تا بتوانید با مشکلاتی که در مسیر زندگی قرار دارد مواجه شوید. شما تنها نیستید، مثبت بیاندیشید و خود را باور کنید آنگاه در مییابید که زندگی به آن سختی که فکر میکردید نیست. تکنیک شما برای غلبه بر مشکلات چیست؟

منبع:پزشک،برترین ها

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
105
بالا