نقد و بررسی فیلم خارجی نقد و بررسی انیمیشن Megamind (ابرذهن)

• شروع کننده موضوع EGeNo
  • بازدیدها 273
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

EGeNo

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,377
امتیاز واکنش
12,176
Megamind (ابرذهن)

ژانر : انیمیشن، کمدی
megamind-5.jpg

کارگردان : Tom McGrath

فیلمنامه : Alan Schoolcraft, Brent Simons

فروش افتتاحیه : 47 میلیون دلار

ناشر: Dream Works

تاریخ اکران : November 5, 2010

زمان فیلم : 1hr 36mins

زبان : انگلیسی

درجه سنی : PG

امتیاز IMDB به این فیلم : 6.9

میانگین امتیاز منتقدین :

خلاصه داستان :

مگامایند باهوش ترین شخصیت سوپر بدجنس میباشد که تاکنون دیده ایم و همچنین ناموفق ترین آنها! سالها او در آرزوی فتح و تصرف شهر مترو سیتی میباشد ولی تلاش هایش تاکنون نتیجه ای نداده است.هر تلاش او برای این هدف شیطانی اش به لطف سوپر قهرمانی به اسم مترو من منجر به شکستی دیگر برای این سوپر شخصیت شیطانی می شود تا روزی که..

..

صدا پیشگان:

Will Ferrell

Brad Pitt

Tina Fey

Jonah Hill

نقد و بررسی کامل فیلم

Megamind
megamind_poster_19.jpg

کاری از گروه نقد فارسی
مترجم : مهدی افشارها
منبع :
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

نگاهی کلی به داستان:
megamind-latestfullposter-fullsize1.jpg

مگامایند باهوش ترین شخصیت سوپر بدجنس میباشد که تاکنون دیده ایم و همچنین ناموفق ترین آنها! سالها او در آرزوی فتح و تصرف شهر مترو سیتی میباشد ولی تلاش هایش تاکنون نتیجه ای نداده است.هر تلاش او برای این هدف شیطانی اش به لطف سوپر قهرمانی به اسم مترو من منجر به شکستی دیگر برای این سوپر شخصیت شیطانی می شود تا روزی که مگامایند در کش و قوس یکی از ماموریت ها و اهداف شیطانی اش موفق میشود مترو من را برای همیشه از میدان به در کند. بعد از این اتفاق، مگامایند ناگهان متوجه میشود که هیچ هدف خاصی ندارد و زندگی شیطانی اش بدون وجود یک سوپر قهرمان برای جنگ با او، هیجانی ندارد! او متوجه میشود که از میدان خارج کردن مترو من بزرگترین اشتباه زندگی اش بوده و به این نتیجه میرسد که برای برقراری زندگی پر از هیجان گذشته اش، باید سوپر قهرمانی در شهر باشد.سوپر قهرمان جدید شهر تایتان نام دارد. مگا مایند تلاش اش بر این است که تایتان یک سوپر قهرمان موفق و حتی قویتر از قبل از آب در بیاید ولی تایتان در این فکر است که هیجان زندگی شیطانی بسیار بیشتر از زندگی در قالب یک شخصیت خوب است. تایتان که قرار بوده سوپر قهرمانی خوب باشد به شخصیت شروری تبدیل می شود. او دیگر تنها مانند مگا مایند در فکر تسخیر جهان نیست، بلکه اینبار به فکر نابودی کامل جهان است. اینجاست که مگا مایند با یک دو راهی مواجه میشود. آیا او میتواند برای دفاع از جهان بر ذات پلید اش غلبه کند؟ آیا مگا مایند، به عنوان باهوش ترین موجود روی زمین میتواند یکبار هم که شده هوشمندانه ترین تصمیم زندگی اش را بگیرد؟

نقد و بررسی فیلم
انتظار من از فیلم مگا مایند بسیار بسیار پایین بود. من هیچ گونه نکته جذابی نمیتوانستم در پیش نمایش و و ویدئو های کوتاه منتشر شده از فیلم پیدا کنم. باز هم به نظرم یک فیلم انیمیشنی دیگر می آمد که با یک داستان بی محتوا جهت کمک به فروش بیشتر اش اینبار هم دست به دامن صدا پیشگانی نامدار شده، ولی بعد از دیدن فیلم نظرم به کلی عوض شد. فیلم به شدت جالب و خنده دار از آب در آمده و پر است از صحنه های اکشن خوش ساخت که به راحتی میتواند شما را سرگرم خود کنند. به طور خلاصه میتونم بگم این فیلم یه سورپرایز زیبا بود.

megamindss.jpg

فیلمنامه خیلی عالی نیست ولی با این حال توانسته مصالح لازم را جهت نشان داده شدن استعداد کارگردان در به خنده در آوردن و ایجاد اشتیاق در بینندگان در بیشتر لحظات فیلم را فراهم کند. از جکهای احمقانه و سوپر قهرمانی گرفته تا تکه های سیـاس*ـی، همه و همه نشانگر وقت و انرژی زیادی است که نویسندگان برای این فیلم نامه گذاشته اند.

از نظر جلوه های بصری، شرکت دریم ورکس اینبار پا را فراتر گذاشته و توانسته فیلم بهتری را نسبت به فیلم قبل خود ارائه کند. بعد سوم اضافه شده به فیلم ، به خصوص در بعضی صحنه ها واقعا کیفیت این فیلم را بالا بـرده است. به قول دوست خویم راجر ایبرت،من هم بر این عقیده ام بهترین تجربه در دیدن فیلم های 3 بعدی مربوط به انیمیشن های 3 بعدی میباشد. صدای ویل فرل و تینا فی در این فیلم به خوبی بر روی شخصیت ها نشسته و جالب و سرگرم کننده به نظر می رسد. این 2 شخصیت با صدای این بازیگران به خوبی جاندار و با هیجان شده اند، به خصوص ویل فرل که با آن تن صدای خاص خودش توانسته جملات و تکه هایی ادا کند که فقط خودش از پسش بر می آید، او توانسته جالب ترین و خنده دار ترین شخصیت سوپر شرور دنیا را واقعی نشان دهد. بقیه گویندگان و صدا پیشگان (براد پیت و جان هیل) هم در حد شخصیتشان نسبتا خوب کار کرده اند.

megamind4.jpg

مگا مایند نتوانسته آن جوری که باید و شاید یک شخصیت قهرمان کاملی را در این فیلم معرفی کند جوری که بتوانیم به ادامه ای از این انیمیشن خیلی امیدوار بمانیم ولی توانسته به اندازه کافی لحظات شاد و سرگرم کننده در فیلم خود قرار دهد تا خود را به عنوان یک فیلم و انتخاب خوب برای سینما رو ها مطرح کند.

کاری از گروه نقد فارسی

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
231
پاسخ ها
0
بازدیدها
280
پاسخ ها
0