اطلاعیه انتقادات و پیشنهادات

• شروع کننده موضوع ֎GoDFatheR֎
  • بازدیدها 10,201
  • پاسخ ها 113
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • پیشنهادات
  • husnavalizadeh

.
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,550
    امتیاز واکنش
    13,490
    سلام ، بابت مزاحمت دوباره عذر خواهی میکنم اما مورد دیگه ای که یادم اومد و وظیفه دونستم متذکر بشم این است که من و یک سری از دوستان دیگر در انجمن رمان می نویسیم ، عده ای خواننده هستند و اشخاص مشخصی هم نویسنده ویژه یا نویسنده انجمن که این رتبه ها رو در اثر تلاش و رحمت خودشون به دست آوردن؛ من همیشه دوست داشتم با یک علامت یا یک رتبه اکتسابی یا هر چیز کوچک دیگه ای به نویسنده عادی مثل من یا امثال من تعلق بگیره که اون نویسنده فرقی با اون خواننده داشته باشه، و یا تفاوت ما رو نشون بده ، چون بالاخره ما هم زحمتی می کشیم و عرقی می ریزیم، این رو به نوبه خودم وظیفه دونستم تا بگم.ممنون از صبر شما بابت خوندن این متن :)

kianick

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    750
    امتیاز واکنش
    25,173
    سلام.
    خسته نباشید، ورود و یا بازگشتتون رو تبریک می‌گم.
    من منتقد بودم یک سال این‌جا، و مدیر آزمایشی یک تالار که خب به علت کمبود و وقت و مسائل دیگه‌ای استعفا دادم.
    من از دوستان گله‌ای ندارم واقعا، و برامم مهم نیست چون چند روز یک بار میام و یه نگاه می‌کنم سایت رو و می‌رم، و خب ولی به نظرتون یه رنک مجازی شاید بی‌ارزش به انسان مقام غیرعادی‌ای چیزی می‌ده؟ یا باعث می‌شه از دیگران سرتر باشه مثلا؟
    خیلی از مدیراتون رو دیدم که این‌طور فکر می‌کنن متاسفانه و کمتر از گل هم بهشون بگی خب آشنا دارن، بن می‌شی و ‌می‌نویسن: توهین به کادر مدیریت.

می‌ری نگاه می‌کنی می‌بینی چیز خاصی نبوده اصلا و اگر کسی این رفتار رو با یه کاربر عادی داشت والله اگر حذفش می‌کردن!
    خلاصه این‌که من مدنظرم این بود که یکم بیاین تفاوت رفتار با کاربرا و به اصطلاح مدیرا رو کم کنید، چون هرچقدر نگاه می‌کنم فرقی به جز یه رنک بی‌ارزش مجازی بینشون نمی‌بینم، ولو این‌که اون کسی که اخلاقش بهتره از نظر انسانی جایگاه والاتری داره.
    مقصودمم با هیچ‌یک از دوستان نیست، بوضوح می‌گم و من کلی گفتم، لطفا دوباره کسی از من ناراحت نشه.

دوم این‌که به نظرم این قانونی که می‌گن اگر جای ویگه رنک داری این‌جا نداشته باش، خب شاید من اشتباه می‌‌گم، ولی درست نباشه.
    خب اگر کسی تواناییش رو داره چرا نباید دو جا کمک کنه واقعا؟ یا مثلا چه اشکالی داره آخه یکی رنگ شاعر داره یه جا این‌جا مدیر باشه؟ از توانایی‌هاش کم می‌کنه دو رنک؟
    اینم از این.

و این‌که خوشحالم که یک مدیر پیدا شده که چنین رفتاری رو از خودش نشون داده، موفق و پیروز باشید.

مهربانوی ایرانی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    6,382
    امتیاز واکنش
    14,551

آدریا

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    110
    امتیاز واکنش
    4,258
    تبریک می‌گم به شما مدیر محترم بخاطر بازگشت و تشکر می‌کنم بخاطر این تاپیک مفید
    من نقص‌های خیلی زیادی رو توی انجمن دیدم که موارد پایین به ترتیب بیشترین تخریب رو در بین اون‌ها داشتن:
    ۱.علم غلط و ناکامل
    این مورد از انتخاب ژانر تا عدم هدفمندی محتوا رو دربرمی‌گیره که چه کاربر ساده و چه مدیران بخش کتاب اون رو مرتکب می‌شن. به طوری که با شنیدن لفظ "رمان آنلاین" به یاد ادبیات جریان اصلی می‌افتیم که رمان‌هایی بی‌هدف و پراشکال، بدون ارزش ادبی و فقط برای سرگرم کردن مخاطب هستن.
    نمی‌گم که این نوع رمان‌ها نباید نوشته بشن اما شاید با آموزش صحیح بشه نویسنده‌ها رو طوری تربیت کرد که بعضی از اون‌ها به سمت ادبیات فاخر یا ژانری برن.
    این علم غلط به خصوص در بین مدیران و گروه‌های تخصصی تخریبگره که اشتباه اون‌ها تبدیل به قانون می‌شه. مدتی در شورای نقد حضور داشتم و اشتباهاتی رو از جانب منتقدهای رنگی می‌دیدم که چیزی مثل یک فاجعه به نظر می‌رسید. چطور فردی سیلان ذهن رو زاویه دید می‌دونه در مقامیه که آثار بقیه رو نقد کنه؟ مدیران بخش کتاب و گروه‌های تخصصی هم به آموزش صحیح و مطالعه نیاز دارن در حالیکه رنکشون باعث می‌شه اون رو نادیده بگیرن و اشتباهات خودشون رو به بقیه هم تحمیل کنن.
    ۲.ناشایستگی دارندگان رنک‌ها
    نه تنها همونطور که در بالا اشاره کردم ناشایستگی علمی وجود داره بلکه ناشایستگی اخلاقی و کاری هم بین این افراد وجود داره. مدیری هست که غیبت چند ماهه داره با این وجود بقیه رو برای تاخیرهای چند روزه مواخذه و اخراج می‌کنه. و اون هم نه به صورت رسمی، بلکه با رفتاری کودکانه بدون هیچ تذکر، توضیح یا تشکری منتقدی که ماه‌ها زحمت کشیده رو برکنار می‌کنه.
    همین فرد در بخش خودش و کاری که بر اون نظارت می‌کنه یکی از ضعیف‌ترین‌هاست و برای مثال نقدی که نوشته حتی در آزمون اولیه نقد هم قبول نشده و تمام نقدهاش پر از اشتباهات کوچک و بزرگه. یا مدیر بخش دیگه‌ای که واقعا اخلاق لازم رو نداره. به سرعت عصبانی می‌شه و یا تند صحبت می‌کنه.
    حالا سوال من اینجاست که صرفا بخاطر حضور چندساله این مدیر در انجمن می‌شه اون رو شایسته تلقی کرد؟ آیا در این چندسال اصلا تجربه‌ای کسب کرده یا پیشرفتی داشته؟ یا همونطور که دوستان اشاره کردن درسته که یک کاربر بخاطر پست‌های متعدد کپی شده به مدیریت برسه؟ پس تخصص چه نقشی داره؟
    ۳.تگ‌ها
    من تعدادی از رمان‌ها با تگ موفق رو بررسی کردم و بعضی از اون‌ها در سطح خیلی خوبی قرار دارن در حالیکه بعضیای دیگه واقعا مشخص نیست که چطور تگ گرفتن. تگ‌های پرطرفداره و ویژه و وی آی پی هم که به طور کلی چیزی در مورد کیفیت رمان مشخص نمی‌کنن. این تگ موفق باید یا سطح بندی بشه و یا به چند تگ مجزا تقسیم بشه تا بتونه بهتر کار خودش رو انجام بده. نویسنده‌ای که تگ موفق می‌گیره به بالاترین تگ می‌رسه و در اونجاست که از نظر من تلاش خودش رو متوقف می‌کنه در حالیکه هنوز خیلی ضعیفه. همیشه باید هدف بزرگتری هم وجود داشته باشه.
    ۴.کپی رایت
    این مورد هم اهمیت زیادی داره. پست‌های ارسالی کپی شده هیچ منبعی ندارن و عملا دزدی به حساب میان. من اوایل که عضو انجمن شده بودم مطلبی به نظرم جالب اومد و اون رو با ذکر منبع اصلی که یک سایت معتبر بین‌المللی بود ارسال کردم که مدیر اون رمان بخش منبع من رو حذف کرد و بهم تذکر داد که نباید منبع رو ذکر کنیم. این عمل به شدت اشتباهه و تا حدی خنده‌دار! منبع نباید ذکر بشه؟

مشکلات دیگه‌ای هم هستن که اهمیت کمتری نسبت به موارد بالا دارن به همین خاطر بیانشون نمی‌کنم.
    مورد ۳ و ۴ که به راحتی قابل حلن اما حل مورد ۱ و ۲ می‌تونه سخت باشه. شاید با ایجاد بخشی مثل منابع انسانی بشه افراد رو برای تخصص‌های مختلف ارزشیابی و انتخاب کرد و آموزش داد. نیروهایی با مهارت و ثابت شده که بتونن حتی مدیران رو هم بازخواست و یا با توجه به مهارت‌هاشون انتخاب کنن. شاید هم راه خوبی نباشه اما در هرصورت این مشکلات وجود دارن و نیاز به چاره دارن.

آخرین ویرایش:

arsima1368

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3
    امتیاز واکنش
    41
    آقا من میخوام یه نویسنده خوب پیداکنم تا یه داستان واقعی رو برام کتاب کنه ولی هر چی نگاه میکنم خیلی ها متاسفانه جدیدا قلم و خلاقیت و افکار درست رو کنار گذاشتن و خیلی سطحی و بعضی بصورت کپی رایت دارن رمان میزارن لطفا به این موضوع رسیدگی کنید چون واقعا خیلی چالش بزرگی شده این رمانهای یک وجهی و بامحتوای مشابه

I.MehrDãd

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    13,289
    امتیاز واکنش
    163,097
    سلام و عرض خسته نباشید.
    من یه مورد و لازم دونستم ک بگم.
    اینکه وقتی ما تو انجمن و یه نفرو بلاک میکنیم تنها اتفاقی ک میفته اینه ک دیگه پیامای طرف مقابل رو تو صفحه پروفایلمون نمیتونیم ببینیم و اگه شخص مورد نظر با ما گفتگوی شخصی بزنه ما متوجه نخواهیم شد.
    ولی به نظرم این کافی نیست... اگه جوری بود ک وقتی کسی و بلاک میکنیم دیگه اون فرد نتونه مشخصاتمون و ببینه و وارد صفحه پروفایلمون بشه خیلی خوب میشد. اونطوری فقط اسمش بلاک کردنه وگرنه هیچ اتفاق خاصی نمیفته.

آخرین ویرایش:

alis_me

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    450
    امتیاز واکنش
    8,049
    اقای مدیر منو بچه های چت ازتون درخواست داریم گفتگو رو ارتقا بدید و بزرگ ترش کنین

یوکابد

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    15
    امتیاز واکنش
    115
    سلام مدیریتتون تبریک می گم گرچه تازه واردم بازم تبریک میگم

وضعیت
    موضوع بسته شده است.
    بالا