اطلاعیه انتقادات، پیشنهادات نویسندگان نگاه دانلودی

• شروع کننده موضوع *SAmirA
  • بازدیدها 4,498
  • پاسخ ها 56
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

yeganeh.A

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
221
امتیاز واکنش
4,200
سلام.
یکی از انتقادات من مربوط به بخش نظارت بر رمان هاست. من خودم دوتا رمان داشتم در این انجمن که فعلا بخاطر مشکلاتی که دارم گذاشتم در جزیره ی متروکه.
اما چه چیزی باعث شد این اتفاق بیوفته؟
اول آنکه وقتی نظارت بر رمان ها همگانی شد،(این اتفاق خیلی هم خوبه) یکی از رمان های من که دیگر نزدیک آخرای داستان بود، تنها ایرادی که بهش وارد شد. گذاشتن دونقطه ی اضافه روبه روی نقل قول ها بود.
منظورم⇦ -:
همین و من موندم دو هفته ای که پر از مشغله هست و یک عالمه پست. و یک عالمه مکالمه که باید ویرایش میشد. حرف اصلی من اینه که این ایرادات جزیی که نه به روند رمان کاری داره و نه چیزیو نقض میکنه، ای کاش این ایرادات رو بذارن برای آخر سر که کار رمان تموم شد به نویسنده بگن ویرایش کنه تا برسه دست ویراستار. چون تا وقتی که ویرایش رو تموم نکنی حق ادامه نداری و همین من رو خیلی از برنامم عقب انداخت و رمان رو به اخرم نصفه موند.
واینکه خیلی وقته فقط سرک کوچیکی به انجمن میزنم و نمیدونم هنوز قانون های انجمن راجب ویرایش همانی است که میدونم یا نه؟
نقد دیگر مربوط به مشاورین جلد رمان است که بعضی هاشون واقعا مسئولیت پذیر نبودند، بر اساس تجربه ی شخصی میگم.
در اخر راهکاری که برای بازدید بیشتر از رمان ها گذاشتید؛ منظورم برچسب هاست، به شدت راهکار کارآمد و خوبی است و فکر کنم همه استقبال کنند.

• پیشنهادات
  • FATEMEH_R

نویسنده انجمن
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    9,323
    امتیاز واکنش
    41,933
    سلام عزیزم
    خسته نباشید
    اگه ویرایش طبق نظر ناظر بمونه آخر رمان، حجم کار چند برابر می شه و در بسیاری از موارد نویسندگان زیر بار ویرایش رمان نمی رن و زحمتش می مونه واسه ویراستار.
    این مورد که شما بهش اشاره کردین از جمله مواردیه که نویسنده باید ویرایش کنه و وظیفه ی ویراستار نیست.
    در رابـ ـطه با مشاوره جلد رمان، طبق صلاحدید تیم مدیریت، این قسمت کلا منحل شد.
    موفق باشید بانو
    :aiwan_lggight_blum:

Saeed371

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    6
    امتیاز واکنش
    26
    سلام خدمت نویسندگان.قبل ازهر حرفی بدونید که مخاطبم فقط نویسندگان این سایت نیست بلکه بقیه ی سایت ها نیز میباشد.
    این روزا خیلیا درسایت ها نویسندگی می کنند که باید بگم اصلا استعداد ندارن.مخصوصا در بخش رمان عاشقانه.کسانی هستند که فقط دوس دارن اسم خودشون رو روی رمان یدک بکشن.دیگه مهم نیست رمان چی نوشته شده.مخصوصا خیلی ها از رمان های دیگه کپی میکنند.یا کلا موضوع تکراری هست.
    مثال:
    در اکثر رمان های عاشقانه (۹۰٪):
    ۱. پسره که همیشه پولداره دختره هم یاسطح متوسط یا فقیر دارد.کمترین دغدغه ومشکلی که بوجود میاد عشقه.این نشون میده که حتما پسرا پولدار باشن.
    ۲.شخصیت مرد داستان همشون مغرورن.یا خــ ـیانـت دیدن وسرد شدند
    ۳.اکثر رمان ها خانواده ها کاملا صمیمی هستند اگر هم مشکلی باشد در خانواده ی دختر هست.
    ۴.مگه فقط دختر وپسر با همخونه شدن عاشق میشن؟یا با تماس فیزیکی(مثلا آغـ*ـوش)؟خیلیا تخت تاثیر فیلم های کره ای وترکی این روش هارو انتخاب میکنند.
    ۵.شخصیت اول دختر همیشه مثبت است.ودرزندگی مشترک خطایی نمیکند.
    ۶.همیشه در رمانها برای دختر رقیبی هست که همیشه اون رقیب شخضیت منفیه.
    ۷.شخصیت مرد زورگو هستند ودختر همیشه تحت زورگویی او قرار میگیرد.
    ۸.مگه ایران چندتا کارخونه داره که مردای رمان همشون مدیرشن؟
    و.....
    من از نویسندگان گرامی خواهش میکنم.خواهش میکنم اینقدررمانهای تکراری ننویسید.از کسی تقلید نکنید وبیشتر از تفکر خودتون استفاده کنید
    اگه به دنیای واقعی اطرافتون نگاه کنید.میبینید که میشه هزاران رمان نوشت که اکثر خوانندگان به همین موضوعات علاقمند هستند.
    من خودم تا یه رمانی شروع به خوندن میکنم از همون اول میفهمم چی میشه.عشقی که در رمان گفته میشه اصلا عشق نیست.
    پس یا رمان ننویسید اگر هم مینویسید رمان خوب بنویسید.

آخرین ویرایش:

fatima Eqb

نویسنده ویژه
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    1,489
    امتیاز واکنش
    51,834

bluebloom

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,510
    امتیاز واکنش
    69,983

مَهـMahiــی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    18
    امتیاز واکنش
    118
    سلام وقتتون به‌خیر!
    می‌خواستم بگم که اگر میشه یه بخش برای آموزش نمایشنامه‌نویسی و فیلمنامه‌نویسی قرار بدین که کسایی که علاقه دارن بتونن با دانش بیشتری بنویسن.
    با تشکر فراوون از سایت خوبتون!

اِلارا

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    441
    امتیاز واکنش
    23,034
    سلام خسته نباشین.
    راستش من زیاد از برنامه نویسی و اینطور چیزها سر در نمیارم اما یه فکری به نظرم اومد که ممکن خیلی به درد نویسنده‌ها بخوره.
    توی سیستم‌های کامپیوتر و موبایل‌های این دوره معمولا میشه نرم‌افزارهای تصحیح خودکار کلمات یا یه همچین چیزهایی نصب کرد که به طور خودکار اشتباهات تایپی رو شناسایی و تصحیح میکنن، درسته که باز هم با وجود این نرم‌افزارها توی متن غلط دیده میشه اما میتونه خیلی از حجم کار نویسنده و البته ویراستار کم کنه.
    می‌خواستم بدونم نمیشه یه همچین آپشنی به سایت اضافه کرد؟
    اصلا شدنی هست؟

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا