توصیه های دکتر گیلکی (مهندس ذهن)

ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,952
امتیاز واکنش
20,924
نیایش

‌برای آرامش هم دعا كنیم..
برای قضاوت نكردن..
برای زرنگی نكردن..
برای دروغ نگفتن..
برای وفای به عهد..
برای مهربان بودن..
برای دلی را آزرده نکردن..
برای انسانیت دعا كنیم..
شاید اگر بخواهیم و برای بهتر شدن‌ تلاش كنیم دیگر لازم نباشد از همدیگر طلب حلالیت كنیم..
اگر خیرخواه هم باشیم..
شاید بشود كه دلهایمان را به یکدیگر نزدیكتر كنیم..
اگر قدر هم را بدانیم شاید همین امروزتقدیرمان را خودمان رو سفید كنیم ..
خـــــــــــدا هم قطعا همین را میخواهد..
آرزوی امشبم برایتان این است..
درمیان مردمی که می دَوَند فقط برای زنده بودن..
آرام قدم بردارید
برای زندگی کردن..
برای مهربان بودن و عاشق بودن..
چون زندگی یعنی عشق و #عشق یعنی خداوند
تا درودی دیگر بدرود

• پیشنهادات
  • ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,952
    امتیاز واکنش
    20,924
    برای رسیدن به موفقیت های بزرگ باید تعداد زیادی قدم های کوچک را جایگزین تعداد کمی قدم های بزرگ کنیم.

ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,952
    امتیاز واکنش
    20,924
    مهم نیست که از کجا آغاز می‌کنی، مهم، آن نقطه‌ای است که برای پایان دادن بر می‌گزینی.

#اندرو_متیوس

ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,952
    امتیاز واکنش
    20,924
    به آنچه دوست ندارید توجه نکنید ،
    چون این کار به شما امکان می‌دهد
    که بگویید این چیز را نمی‌خواهم .

واقعیت اینجا است که وقتی روی چیزی
    که نمی‌خواهید متمرکز می‌شوید و درباره‌اش حرف می‌زنید ،
    درباره‌اش تحقیق می‌کنید و یا
    عیب‌هایش را تجسم می‌کنید ،
    در واقع در حال آفرینش آن هستید.

پس نگاهتان تنها روی خواسته‌های تان باشد نه ناخواسته ها.

ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,952
    امتیاز واکنش
    20,924
    مهارت مهم زندگي :

چطور وقتی از زندگی عقب هستید خودتون رو برسونید؟

چطور قانع بشی و تغییر عقیده بدی

خیلی از آدمها وقتی عقایدشون به چالش کشیده می‌شه، طوری به اونها می‌چسبن که انگار اون عقیده تنها جلیقه‌ی نجات توی یک کشتی در حال غرق شدنه.

مشکل اینجاست که بیشتر اوقات خود این عقاید، یک کشتی در حال غرق شدنه.

بیشتر اوقات، برای اکثر ما، اعتقاداتمون تنها تفکرات و ایده‌هایی نیستن که فکر می‌کنیم درست هستند، بلکه اونها اجزای اصلی تشکیل دهنده‌ی هویت ما هستن. و زیر سؤال بردن اون اعتقادات معادل زیر سؤال بردن ما از اساس به عنوان یک انسان هست… که اگر نمی‌دونستی باید بگم که خیلی دشوار و دردناکه.

بنابر این ما ترجیح می‌دیم انگشتهامون رو توی گوشهامون فرو کنیم و سرو و صدا کنیم امیدوار باشیم که اون شواهدی که بهمون نشون میدن اعتقاداتمون ممکنه درست نباشه، ناگهان غیب بشن.

کسی رو در نظر بگیرین که به گرم شدن زمین اعتقادی نداره. خیلی از این افراد احمق نیستن. اونها درک می‌کنن که علم درباره‌ی این موضوع چه نظری داره. اونها بحث‌های پیرامون این مساله رو به خوبی می‌فهمن. مشکل اینجاست که از یک جایی به بعد این افراد تصمیم گرفتن که نه تنها گرمایش جهانی چیزیه که اونها فکر می‌کنن ساختگیه، بلکه زیر سؤال بردن گرمایش جهانی بیانگر شخصیت وجودی اونهاست.

و به محض اینکه افراد وارد چنین قلمروی ذهنی‌ای بشن، دیگه نمی‌شه اونها رو بیرون کشید.

اما این وابستگی به اعتقادات فقط در علم وسیاست خودش رو نشون نمیٰ‌ده.
    من دیدم که زندگی روزمره‌ی خیلی از افراد رو هم تحت تاثیر قرار میده.

مثلا روابط عاشقانه رو در نظر بگیر. من مردهایی رو دیدم که هنوز به اون عقایدی که توی دبیرستان در مورد خودشون داشتند، اعتقاد دارند— اینکه دخترها از پسرهای خرخون خوششون نمیاد؛ یا باید پول زیاد یا یک ماشین خفن داشته باشی تا زنها عاشقت بشن. شاید این عقاید توی ۱۶ سالگی به دردشون می‌خورد، اما توی ۳۲ سالگی چسبیدن به همون عقاید، روابط عاشقانه‌شون رو کاملا از بین می‌بره.

تو در زندگی اشتباهات زیادی مرتکب میشی. درواقع بیشتر اوقات در حال اشتباه کردن خواهی بود. و در اغلب موارد، توانایی تو برای موفق شدن و یادگیری در دراز مدت، مستقیما به توانایی تو برای تغییر عقایدت در مقابل اشتباهات ونادانی‌هات بستگی داره.

چطور این کار رو بکنم؟

هیچ «چطوری» وجود نداره. همه اش توی مغز خودته. عملا هیچ کاری برای انجام دادن وجود نداره، فقط باید توی ذهنت دیدگاه‌های جدید رو امتحان کنی و از خودت بپرسی « اگه {چیزی که مخالف برداشت منه} درباره ی من درست باشه چی؟ معنیش چیه؟ » و بعد در عمل بری سمتش و جواب رو پیدا کنی.

در ابتدا کمی ترسناک خواهد بود. مغزت در برابرش مقاومت می‌کنه. اما تمرین کسب مهارت از همینجاست که شروع میشه.

این روش رو امتحان کن: ۲۰ تا از عقایدی که همین امروز در زندگیت داری و احتمال داره اشتباه باشند رو یادداشت کن. تاکید می‌کنم که منظورم فقط چیزهای مادی نیست. مطمئنم درک من از فیزیک از خیلی جنبه‌ها مشکل داره. اما این مهمترین چیزی نیست که من باید نظرمو درباره‌اش تغییر بدم.

چیزی که ما اینجا به دنبالش هستیم، زیر سؤال بردن بعضی از برداشتهای عمیقی است که تو درباره هویت خودت داری. مثلا: من آدم جذابی نیستم؛ من تنبلم؛ من بلد نیستم با مردم چطور حرف بزنم؛ من هرگز خوشحال نخواهم بود چون احساس می‌کنم دارم توی زندگیم درجا می‌زنم؛ من فکر می‌کنم دنیا سه‌شنبه‌ی هفته‌ی بعد به پایان می‌رسه.

هرچقدر احساساتی که پشت این پیش‌فرضها قرار گرفته قوی‌تر باشه، نوشتن و به چالش کشیدن اونها مهمتر می‌شه.

بعد که این ۲۰ مورد رو نوشتی، ادامه بده و بنویس، اگه بفهمم این عقیده اشتباه بوده چه تغییری توی زندگیم به وجود میاد؟

اولش خیلی ترسناکه، و دوست نداری خیلی از پیش‌فرضهای زندگیت رو زیر سؤال ببری. اما اینطوری بهش نگاه کن: اگر هیچوقت عقایدت رو به چالش نکشی و روی دیگه اونها رو ندیده باشی، چقدر می‌تونی بهشون اعتماد کنی؟ چیزی که ما با این تمرین می‌خوایم توسعه بدیم توانایی دیدن «روی دیگر» قضیه‌ست. و اون موارد اندکی که منطقی و محتمل به نظر میان، ازشون رد شو.

مهارت هاي زندگي دكتر گيلكي

ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,952
    امتیاز واکنش
    20,924
    انسان نباید به این بیندیشد که بهتر از دیگران هست یا نیست، بلکه باید به این بیندیشد که می تواند بهتر از آن چیزی که خودش هست باشد هر کسی شایسته ی بهتر بودن نسبت به خودش است.

ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,952
    امتیاز واکنش
    20,924
    جنبه علمی ارتعاش اشا

هر شیء موجود زنده ای است و احساسات دارد و دارای ارتعاش یا فرکانس است که انها را به خارج از خود پرتاب میکند و یک میدان پر از انرژی ما را احاطه کرده است و این انرژی ها از ارتعاشات دریافت میشوند و به طرف ما ارسال میشوند.

این شرایط میتواند با عوامل و شرایط خاص تغییر کند و این در سطح های اتمی بدن ما تاثیر میگذارد.

جهان ما از یک میدان پر از انرژی تشکیل شده است که همه ما هم فیزیکی و هم ذهنی به ان متصل هستیم و در واقع واقعیت ما از داخل به خارج ایجاد میشود نه مخالف ان و این واقعیت ارتعاشات انرژی ما را منعکس میکند.

واقعیت فردی ما با توجه به انرژی افکار و احساساتمان ایجاد میشود و لرزش خاصی را ایجاد میکنند و انها را به خارج از میدان انرژی ارسال میکند این ارتعاشات مانند اهنربا مردم ،موقعیت ها، و شرایط زندگی ما را جذب میکنند ما همچنین این قانون را قانون بازتاب هم توصیف میکنیم به این معنی که تمام چیزهایی که ما در درونمان ایجاد میکنم واقعیت های خارجی زندگی ما را منعکس میکند.

پس ارتعاشات چه هستند؟

اگر ما به منشا برویم میدانیم که جهان از انرژی تشکیل شده است اشیاء ،اجسام فیزیکی و هر چیزی که اطراف ما است این انرژی توسط پژوهشگران در دهه های اخیر کشف شده است یک میدان واحد که شامل همه چیز است و هر چیزی که وجود دارد به ان متصل است.

با توجه به قوانین فیزیک پایه هر جنبشی برق تولید میکند هر شی که تولید برق بکند با میدان های الکترومغناطیسی که اطراف ان احاطه شده است ساخته شده است حال سرعت و ریتمی که این میدان الکترومغناطیسی جنبش میکند را ارتعاش میگویند و زمانی که ارتعاش بالاتر رود سرعت بیشتر و میشود و زمانی که لرزش اهسته تر شود سرعت کند تر میشود.

حدس بزنید چه تاثیری این ارتعاشات بر حالت ذهن ما میگذارند؟

مطالعات ثابت کرده است که احساس منفی ارتعاشات انرژی ما را کاهش میدهد در حالی که خلق خوب مثبت ارتعاشات انرژی را افزایش میدهد

بنابراین اگر قانون جاذبه به انرژی متصل است پس ما با تکرار افکار و احساساتمان و حفظ کردن بالای سطح ارتعاشات انرژیمان سیگنال های مغناطیسی را ارسال میکنیم که همان ارتعاشات را جذب میکند.

تاکید و تمرکز ما مشخص میکند که ارتعاشات انرژی را که ما به جهان ارسال میکنیم ایا خواسته هایمان راجذب میکند و یا از ما دور میکند و این از نظر علمی ثابت شده است که یک اثر متقابل بین احساسات ما و اجسامی که در جهان وجود دارند است.

سبک ارتعاش اشا و همچنین انرژی درمانی اشا مخفف کلمه انرژی شفای الهی است و معنی لغوی آن مقدس و پاک است.و به دلیل ریشه دار بودن در عرفان اسلامی، با سایر سبک های غربی تفاوت دارد.

سبک ( اشا ) توسط دکتر ابوالفضل گیلکی کناری ابداع و با بهره گیری از علوم اسلامی، علوم غریبه، عرفان عملی و علوم روز متافیزیکی و فیزیکی ، به سبکی تبدیل شد که آن را (اشا) می نامیم.

ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,952
    امتیاز واکنش
    20,924
    هیچ چیزی مثل "تغییر ذهنیت" توی زندگی شما تاثیر نمیذاره.
    میتونید لباستون رو عوض کنید، همه چیزتون رو تغییر بدید، ولی نميتونيد زندگی تون رو تغییر بدید مگر اینکه ذهنیتتون تغییر کنه.

ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,952
    امتیاز واکنش
    20,924
    10 روش برای خشنود ساختن خودتان و رسیدن به موفقیت:

1- دست از انجام کارهایی که تمایلی به انجامشان ندارید بردارید.
    2- رک و صریح حرف بزنید.
    3- تلاش برای راضی نگه داشتن همه را متوقف کنید.
    4- منظور واقعی خود را بیان کنید.
    5- به غرایز خود اعتماد کنید.
    6- هرگز خودتان را تحقیر نکنید.
    7- الهامات خود را دنبال کنید.
    8- از نه گفتن بیم نداشته باشید.
    9- از بله گفتن بیم نداشته باشید.
    10- با خودتان مهربان باشید.

ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,952
    امتیاز واکنش
    20,924
    زندگی ساختنی است نه ماندنی
    بمان برای ساختن، نساز برای ماندن!

منتظر نباش کسی برایت گل بیاورد.تلاش کن، بذری بکار و از آن مراقبت کن.
    خود صاحب گل خواهی شد..!

برخی موضوعات مشابه

بالا