توصیه های دکتر گیلکی (مهندس ذهن)

ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,952
امتیاز واکنش
20,924
✨آدم های زیبا و دوست‌ داشتنی، به صورت تصادفی به وجود نمی‌‌آیند

زیباترین و دوست ‌داشتنی ‌ترین انسانهایی که می‌شناسیم،
آنهایی هستند که با شکست آشنا شده‌اند،
آنهایی که رنج را تجربه کرده‌اند،

آنهایی که از دست دادن را تجربه کرده‌اند،
آنهایی که پس از این رویدادهای دشوار دوباره مسیر خود را به سمت زندگی پیدا کرده‌اند،

این افراد، زندگی را به شکل متفاوتی می‌فهمند،
آن را به شکل متفاوتی تحسین می‌کنند
و نیز به شکل متفاوتی حس می‌کنند

به همین دلیل ،
آرامترند و دوست داشتن و محبت به دغدغه‌شان تبدیل می‌شود.

• پیشنهادات
  • ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,952
    امتیاز واکنش
    20,924
    تست_چاکرای_خورشیدی

وضعیت کارکرد چاکرای شما چطور است؟

آشنا شدن با میزان کارکرد چاکرا به شما کمک می کند تا بتوانید خود را تحلیل کرده و مراکز انرژی خود را که در کمترین حد انرژی هستند، فعال سازید.

چاکرای سوم، چاکرای خورشیدی: (زرد)

آیا مشکل گوارشی مانند زخم معده ، یبوست و یا اسهال و بیماری دیابت دارید؟

آیا شمافردی باهوش هستید و حافظه ای استثنایی دارید و چیزهای جدید را بسرعت یاد می گیرید؟

آیا می توانید بگویید که ضمیر شما در توازن است و آیا آنقدر با خود راحت هستید که در مواقعی که اشتباه کرده اید آن را بیان کنید؟

آیا شما به قدرت برتر اعتقاد دارید و آیا به راحتی درباره اعتقاداتتان بحث می کنید؟

اگر پاسخ شما مثبت باشد، بدین معناست که شما با چاکرای مربوطه در ارتباط هستید. اگر تنها یک پاسخ مثبت داشتید و یا هیچ یک از پاسخهای شما مثبت نباشد، این بدان معنی است که شما با چاکرای مربوطه فاصله داشته و کارکرد آن نیز ضعیف می باشد.

ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,952
    امتیاز واکنش
    20,924
    هیچ جهنمی
    سوزاننده تر از جهل نیست؛
    که اگر مراقب خودتان نباشید،
    شما را در تنور خود
    کباب خواهد کرد...

#اشو

ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,952
    امتیاز واکنش
    20,924
    چگونه_عشق_بورزیم؟ ❤️

ما برای جذب هرخواسته ای ابتدا باید به خدای درونمان؛ خودمان و تمام کائنات عشق بورزیم.

اما عشق ورزیدن چگونه صورت میگیرد؟

در زمان حال باشید و از زندگی در لحظه ی حال لـ*ـذت ببرید.

هرثانیه و به طور مداوم و در هرفرصتی از تک تک نعمات و موهبت هایی که خداوند عطا کرده است شکرگزاری و قدردانی به عمل آورید.

بی دلیل لبخند بزنید و تمام روز را شاد باشید.

از عبارتِ "دوستت دارم"زیاد استفاده کنید؛
    به خودتان، خدا و تمام انسان ها و موجودات این جهان به گیاهان و حیوانات عشق بورزید(کافیست در دلتان این عبارت را به هر چیز یا هر فردی بگویید)

با افکار و حدس های خود دیگران را قضاوت نکنید و آن ها را همانگونه که هستند بپذیرید.

عاشق خودتان باشید و خوددوستی را تمرین کنید.

با سپردن کارها و بار سنگین مسائلِ زندگی به خداوند؛خود را از هر گونه نگرانی رها کنید.

دیگران را ببخشید و آن ها را به الوهیت درونتان بسپرید تا خود رها و آزاد در لحظه ی ابدیِ اکنون زندگی کنید.

در فکر و درونتان با کسی درگیر نشوید(بحث و جدل با فرد در ذهن هیچ فرقی با درباره اش با دیگر افراد حرف زدن ندارد)

زندگی را دوست بدارید و آن را با زندگیِ دیگران که از جریانات درونی آن ها بی خبرید مقایسه نکنید

ترس از شکست را رها کنید و تمام کارها را با عشق و علاقه انجام دهید.

بدون توقع و بدون انتظار از دریافتِ عشق؛ تنها برای رضایت خدا به دیگران عشق بورزید.

ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,952
    امتیاز واکنش
    20,924
    شکرگزاری قوی ترین داروی ضد افسردگی !

تحقیقات اخیر نشان داده ، حس " شکرگذاری " باعث تولید چشم گیر هورمونهای دوپامین و سروتونین دربدن میشود که هر دوکلید مبارزه با افسردگی هستند !

ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,952
    امتیاز واکنش
    20,924
    ازعزرائیل پرسیدند:
    تابحال گریه نکردی زمانیکه جان بنی آدمی را میگرفتی؟
    عزرائیل جواب داد:
    یک بارخندیدم،
    یک بارگریه کردم
    ویک بارترسیدم.
    ."خنده ام" زمانی بودکه به من فرمان داده شد جان مردی رابگیرم،اورادرکنارکفاشی یافتم که به کفاش میگفت:کفشم را طوری بدوز که یک سال دوام بیاورد! به حالش خندیدم وجانش راگرفتم..
    "گریه ام"زمانی بود که به من دستور داده شدجان زنی رابگیرم،او را دربیابانی گرم وبی درخت وآب یافتم که درحال زایمان بود..منتظرماندم تا نوزادش به دنیا آمد سپس جانش را گرفتم..دلم به حال آن نوزاد بی سرپناه درآن بیابان گرم سوخت وگریه کردم.."ترسم"زمانی بودکه خداوندبه من امرکردجان فقیهی را بگیرم نوری ازاتاقش می آمد هرچه نزدیکتر میشدم نور بیشترمی شد وزمانی که جانش را می گرفتم ازدرخشش چهره اش وحشت زده شدم..دراین هنگام خدا وندفرمود:
    میدانی آن عالم نورانی کیست؟..
    او همان نوزادی ست که جان مادرش راگرفتی.
    من مسئولیت حمایتش را عهده دار بودم هرگز گمان مکن که باوجودمن،موجودی درجهان بی سرپناه خواهد بود..

سُبحانَ الله يا فارِجَ الهَمّ وَ يا کاشِفَ الغَمّ فَرِّج هَـمّی وَ يَسّر اَمری وَ ارحِم ضَعفی وَ قِلَـّةَ حيلَتی وَ ارزُقنی حَيثَ لا اَحتَسِب يا رَبَّ العالَمين. التماس دعا

ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,952
    امتیاز واکنش
    20,924
    از مرگ نترسید ،
    از این بترسید که وقتی زنده اید ،
    چیزی درون شما بمیرد به نام انسانیت

ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,952
    امتیاز واکنش
    20,924
    تکنیکهای مبارزه با روزهای سخت
    جملات جادویی

1- "هیچ چیز دائمی نیست"
    هر شب سیاه است اما روز بعد، خورشید طلوع می کند. ممکن است هم اکنون شرایط خوب نباشد اما ناگهان شرایط تغییر می کند.

2- "زخم های من نشانه قدرت است نه ضعف"
    بسیاری از مردم نگران این هستند که تجربه های بد به آنها آسیب می رساند اما در واقع، آنها را قوی تر می کند.

3- "زمانی که دیگران منفی بافی می کنند، من می توانم مثبت باقی بمانم"
    برخی اوقات در زندگی، مردم تلاش می کنند که شما را پایین بکشند اما شما نباید به آنها گوش دهید.

4- عبور از رنج، مرا داناتر می سازد"
    هر تجربه دردناک، درسی است که شما می توانید آن را فرا گیرید.

5- "حتی زمانی که در حال کشمکش هستم، رو به جلو حرکت می کنم"
    کشمکش ها به شما کمک می کنند که در زندگی پیشرفت کنید تا به شادمانی حقیقی دست یابید.

6- "ترس هیچ چیز را عوض نمی کند"
    اگر همواره روی اتفاقات بدی که می توانند به وقوع بپیوندند تمرکز کنید، هیچگاه به حداکثر توانتان دست پیدا نمی کنید.

7- "بهترین گزینه، ادامه دادن است"
    زندگی شما را به زمین می زند اما شما باید برخیزید؛ دوباره و دوباره و دوباره.

ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,952
    امتیاز واکنش
    20,924
    محبت ها هیچوقت
    فراموش نمیشوند
    محبت کردی اونقدر میچرخد
    تا یک روزی ،یه جایی
    که روحت هم خبر ندارد
    به سوی ات برمیگردد
    محبت کن بی توقع، بی دریغ

ραяαѕтσσ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,952
    امتیاز واکنش
    20,924
    هدف گذاری مناسب ذهن مهارتی حیاتی است. آگاهی بر هدف ها و طراحی ذهن براساس این هدف ها، انرژی ذهن را برای رسیدن به آن ها متمرکز می کند. ذهن ما در کنار سیستم هدف یاب، همانند موشک های فضایی دارای سیستم انحراف سنج است. هر چه هدف ها روشن تر و دقیق تر طراحی شده باشد و تمرکز فرد بر هدف بیش تر باشد، به محض بروز خطا، سیستم انحراف سنج مغز، خطاها را شناسایی کرده و از آن برای رسیدن به هدف استفاده می کند ذهن هدف دار هرگز از خطاها مایوس نمی شود و مقوله ای به نام شکست را ثبت نمی کند، بلکه خطاها به صورت تجربه های لازم برای شناسایی راه های اصلی در نظر گرفته می شود.

فردی که ذهن هدف دار دارد، اشتباه را طبیعی گرفته و خود و دیگران را سرزنش نمی کند و در انرژی روانی صرفه جویی می کند و فقط به راه حل می اندیشد. ذهن ناهوشیار، مامور قدرتمند تحقق اهداف برنامه ریزی شده است. قابل توجه است که مردم اغلب آگاهی دقیقی نسبت به هدف های خود ندارند. هدف گذاری ذهن مهم ترین مرحله ی خلاقیت است و ظرافت های خاص خود را دارد و نیازمند بررسی و شرحی بیش تر و دقیق تر است.

نکته دیگری که در مهندسی ذهن مطرح است، این است که یک فرد با ذهنی ساده یا کم تجربه، در ارتباطات مداوم با ذهن های خلاق، اصطلاحاً موتورهای خاموشش روشن می شوند.

برخی موضوعات مشابه

بالا