نام رمان - معیار مهم انتخاب رمان

Elif

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
238
امتیاز واکنش
2,991
سلام بر نگاه دانلودی های گل و عزیز
خب همونطور که در نام تاپیک مشخصه میخوام در این تاپیک صدای خودم و تعداد زیادی از خواننده ها رو به گوش نویسنده هامون برسونم.
اسم رمان یکی از معیار های مهم یا شاید مهمترین معیار انتخاب رمان محسوب میشه مثلا خود من اگه اسم رمان به دلم ننشینه نمیخونم .
نویسنده های عزیز اسم هایی مثل اجباری-مغرور-شیطون-ریزه میزه-آقا پلیس...-خانوم....-همخونه ای و...دیگه واقعا تکراری شده و برای خواننده کششی ندارن.
مورد داشتیم رمان قلمش حرف نداشته ولی بخاطر اسمش که مغرور توش بودخواننده ها میگفتن حالمون دیگه داره از کلمه مغرور بهم میخوره پس نمیخونیم :|
درسته فکر اوناهم اشتباهه ولی درک کنین که داریم زده میشیم.
اگه یکم فکر کنیم اسم های جالبی هستند که ادم رو مجبور به خوندن میکنن.
مثلا من تو یه آپ تایپ رمان اسم هایی رو دیدم که واقعا جذبم کرد مثل سوگنامه ای برای انسانیت ،سکوت ارام و...
یا تو همین انجمن خودمون
رمان خانم علیزاده `من تکرار نمی شوم`اسمش کلمه های سنگینی نداره ولی خاصه
رمان لرد سوداگران که اسمش واقعا آدم رو جذب میکنه
و رمان های زیادی از جمله سلحشور،ظهور تریبل ها ،سایه ها سیاه نیستندو..که واقعا انسان رو جذب میکنند.
ما هم اطلاع داریم که شما تلاش زیادی برای نوشتن میکنید و واقعا ممکنه انتخاب ناشیانه اسم باعث از دست دادن خواننده بشه.
پس لطفا اسم های پر معنا و زیبا انتخاب کنید که اسم رمانتان شاید نشانگر قلم پر محتوایتان باشد.

• پیشنهادات
  • 1956

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    13
    امتیاز واکنش
    150
    اره منم خیلیییییی باهات موافقم به همون اندازه ایکه خلاصه ی رمان مهمه اسمش هم مهمه ، البته واسه ی کسی که پیخواد رمانش پرمخاطب باشه
    نمونه اسمای جذایی که به شخصه دیدم و اولش به خاطر اسمشون شروع به خوندن کردم :
    1- از هیچ تا تمام من ( ژیلا.)
    2- به رسم رقـ*ـص کولی ها
    3- جان و شوکران
    4- گوهر مقصود ( دل ارا دشت بهشت )
    5- پشت ابرهای سیاه (دل ارا دشت بهشت )
    6- ناگفته ها ( در کمال سادگی زیباست )
    7- نبض تپنده و نبض جهنم ، خصوصا نبض تپنده ( ژیلا . )
    8- آجر لق
    9- سیاه بازی
    10- پنجره ها میمیرند
    11- خان خرچنگ ( این اولش عجیب میزنه ولی کتابو بخونی بهتر میفهمی )
    و از همه ی این اسم ها جذاب تر ، عنوان رمانی بود که نه تنها توی نگاه اول جالب توجه بود بلکه هرچقدر توی رمان جلوتر میرفتی ، بیشتر انتخابش به چشمت هوشمندانه و ظریف میومد :
    رمان یاسای چنگیز ، اولش عجیب به نظر میاد ولی کم کم که پیش میری درکش میکنی کاملا =)
    + البته بعضی وقتا یه رمان برخلاف اسمش چیز خاصی داخلش نیست ولی خب من معمولا اسمایی که باسلیقه انتخاب شده بودن رو نگاه کردم ، رمانش هم خوب بوده . هرچند این معیار درستی نیست ولی خب بین این حجم از کتابای مجازی اگه بخوای کتابت به چشم بیاد ، باید علاوه بر خلاصه نویسی مناسب اسمتم چشمو بگیره !
    + در کل باهات موافقم ، عنوان کتاب یه جورایی سلیقه نویسنده رو هم میرسونه .

آخرین ویرایش:

برخی موضوعات مشابه

بالا