قواعد رمان نویسی...چگونه دست به قلم ببریم؟

FARIMAHYOUSEFI

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
287
امتیاز واکنش
3,508
سلام
شاید اون مطالبی رو که می خوام بگم تکراری باشه اما خب شایدم بعضیا برای شما مفید باشه وتو کارتون تاثیربزاره!o_O:aiwan_light_blush:
میریم سراصل مطلب:
یک:اولین چیزی برای نوشتن ودست به قلم شدن لازمه اینه که درباره مسئله ای که می خوای بنویسی فکر کنی...مثلا من میخوام درباره ی گل رز یه چیزی بنویسم...اول به رنگش ...جنسش...لطافتش...بوی معطرش و...فکر می کنم ویا می خوام خودمو جای شخصی بزارم که یکی از عزیزانش رو از دست داده...به اون درد...بغض واشک هایی که میریزه فکر می کنم.
دو:اصلا چی جوری باید بنویسی؟:campe545457on2:
بعد از فکر کردن درباره موضوع انتخاب شده وفکر هایی که برای ادامه دادن وپرشاخ وبرگش کردن، یه خودکار برمی داری وبدون توجه به اینکه چی داری می نویسی روی یک ورق تمام افکارتو خالی میکنی...
سه:راه بهترشدن قلم چیه؟o_O
بهترین راه برای قوی کردن قلم اینه که توی دفتر خاطراتت تمام اتفاقاتی که در طی روز برات افتاده رو بنویسی...این کار درطی مدت نه چندان طولانی ای باعث بهترشدن قلمت میشه.
چهار:فرق رمان وداستان چیه؟(قابل توجه کسانی که داستان پنجاه صفحه ای رو رمان می دونن!)
رمان:رمان حداقل تا بالای دویست صفحه هست وزندگی کسی ویا ماجراهای مختلفی رو روایت می کنه.
داستان های بلند:کسانی هستن که داستان های بلند رومتاسفانه با رمان اشتباه می گیرن(با کسانی برخورد کردم که اینو می گم.)...چنین اشتباهی نکنین!...داستان های بلند هم حداقل تا پنجاه...شصت یا هفتادصفحه هستن.:campe545457on2:
داستان های نیمه بلند:داستانهای نیمه بلند هم در حدود سی صفحه تا نزدیک چهل صفحه هست.
واما داستان های کوتاه:داستان های کوتاه می تونه از یک صفحه ی ناقابل شروع بشه تاحداقل پنج یاشش صفحه.
بعد نکته بعدیاینه که باز هم برای بهترشدن قلم وایده ی جدید زندگی کسان مختلف واطرافیانتون رو زیر نظربگیرید وازاینن لحاظ از تمام حس فضولیتون استفاده نمایید...:campe45on2:
اینم اطلاعاتی بود که می تونستم دراختیارتون بزارم...اگه چیزی یادم اومد حتما می زارم
o_O

• پیشنهادات
  • hedieh.sh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1
    امتیاز واکنش
    0
    عالی بود.ممنون

سامیلا

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    33
    امتیاز واکنش
    70
    سلام، میشه در رابـ ـطه با شخصیت پردازی کمی راهنمایی کنید ؟

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    6
    بازدیدها
    1,094
    پاسخ ها
    5
    بازدیدها
    529
    بالا