طرز تهیه دلمه برگ مو

a.f.s.a.n.e.h

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
345
امتیاز واکنش
8,120
✅ دلمه برگ مو

و اما روش پخت من واسه دلمه...این روشیه که من از مامان خودم یاد گرفتم و ممکنه روشهای دیگه ای هم برای پخت دلمه وجود داشته باشه...ما این مدلی درستش میکنیم

برای مواد میانی من یک و نیم پیمونه برنج و یک و نیم پیمونه لپه رو گذاشتم تا نیم پز بشه...دو تا پیاز ریز خرد شده رو تفت دادم...حدود ششصد گرم گوشت چرخ کرده رو داخل پیاز تفت دادم..بهش ادویه های دلخواهم رو اضافه کردم..دو قاشق رب رو هم به گوشت اضافه کردم و تفت دادم...بعد هم برنج و لپه نیم پز رو ریختم توی قابلمه و در آخر هم حدود نیم کیلو سبزی خرد شده و آب دو تا لیمو ترش رو به این ترکیب اضافه کردم و یک ربع بعد شعله رو خاموش کردم....برگ مو ها رو هم داخل یک قابلمه بزرگ آب در حال جوش ریختم ( زیر یک دقیقه) و درشون آوردم و ریختم تو آبکش...بعد از خنک شدن هم دلمه ها رو پیچیدم ...کف یک تابه بزرگ و عمیق رو کمی چرب کردم..روش یک ردیف برگ مو چیدم و دلمه ها رو داخل تابه چیدم...یک استکان آب جوش از کنار ظرف ریختم داخل غذا...و سه چهار قاشق روغن زیتون هم روی دلمه ها اسپری کردم و گذاشتم روی حرارت نسبتا ملایم تا دلمه ها بپزن...کلا حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم پخت دلمه ها زمان میبره...اواسط پخت هم باز یه استکان آب جوش به دلمه اضافه کردم ...و همینطور آب سه تا لیمو ترش رو که با دو قاشق پر شکر مخلوط کرده بودم ریختم روی دلمه ها...
.
پ.ن :آب دلمه رو از همون ابتدا نباید زیاد بریزین...اگه دیدین دلمه ها هنوز نپختن وسط های پخت دوباره آب اضافه کنید.

برخی موضوعات مشابه

بالا