مطالب طنز طنز؛ ما سکه‌ای‌ها

• شروع کننده موضوع Marya 1381
  • بازدیدها 225
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Marya 1381

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
3,547
امتیاز واکنش
22,065
شنیدید که می‌گویند فلانی کرک‌وپرش ریخت؟ شوخی نیست این جمله. خود ما. صورت ما الان شده شبیه خیابان‌های تهران و گُله‌به‌گُله آسفالتش ریخته. طوری که وقتی شما صورت ما را نگاه می‌کنید فکر می‌کنید زیر نظر شهرداری تهران اداره می‌شود. یک‌بار هم دیانا، دختر داداشمان، توی پیش‌دبستانی وقتی معلمش داشته کره زمین را یاد می‌داده و می‌گفته کجاها آب است و کجا خشکی، دیانا گفته: «کره زمین عین عمو پوریای ماست. بخش‌هایی از صورت او هم عین کویر لوت است».

موی صورت که می‌ریزد می‌دانید توی‌مخ‌ترین قسمت ماجرا کجاست؟ اینجاست که همه مردم یکهو معلمان اخلاق و یوگا می‌شوند و تا شما را می‌بینند می‌گویند «استرس داری؟ دنیا را جدی می‌گیری؟ ولش کن بره... هیچ‌چی ارزشش‌رو نداره... نفس عمیق بکش... شاواسانا کن...». موی صورت که جای خود دارد، شما ممکن است موی سرت هم بریزد. بعد سوار تاکسی می‌شوی و پشت‌سری‌ها به‌هم می‌گویند: «مریضی پریضی پوستی واگیردار نداشته باشه این یارو... بی‌شعور چرا سوار تاکسی میشه؟»به‌هرحال اینکه آدم‌های مزخرفی ممکن است توی دنیا وجود داشته باشند که شما را حرص بدهند یک واقعیت است.

ممکن است شما توی مزخرفیت نتوانید تأثیر بگذارید، اما من به‌عنوان یک موریخته باید عرض کنم که آن آدم‌های مزخرف از زندگی شما بیرون می‌روند و واقعا ارزشش را ندارد که جای خالی‌شان روی صورت شما معلوم باشد. برای همین ببینید هرکسی چقدر مزخرف است و به همان اندازه اجازه بدهید شما را حرص بدهد. اما حسن ریختن مو چیست؟ اگر شما دست‌برقضا، مریضی خاصی نداشته باشید، اگر متوجه شوید کسی عین شما موهاش به همین دلایل می‌ریزد، یکهو رقیق‌القلب می‌شوید و بغض می‌کنید و احساساتی می‌شوید.

حالا هم من دیروز شاکی شده بودم و یک ایمیل نوشتم برای مسئول صفحه که این چه وضعش است و چرا ستون من را جای اینکه با آب طلا چاپ کنید بعضی‌وقت‌ها جاش را توی صفحه تغییر می‌دهید و چی‌وچی و اصلا من قهرم. او هم ایمیل را جواب داد که «واقعا این‌طوری که می‌گویی نیست و تو دچار سوءبرداشت شدی و من از اینکه تو ناراحت شدی خیلی ناراحت شدم و دوتا سکه موی سرم ریخت».باورتان نمی‌شود چطوری شدم. این‌قدر حال عرفانی پیدا کردم که نگو. به جان عالمی نه‌تنها احساس کردم مشکلی وجود ندارد که الان معتقدم ما باید انجمن «مو ریزان سکه‌ای» را تشکیل بدهیم و دور هم جمع شویم و برای هم آّه بکشیم.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
175
پاسخ ها
0
بازدیدها
104
پاسخ ها
0
بازدیدها