اخبار سینما و تلوزیون معرفی فیلم «پرویز»،و نقد این فیلم

♥MASTANE♥

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,316
امتیاز واکنش
3,789
posterparviz2.jpg

فیلم «پرویز» به کارگردانی مجید برزگر بعد از دو سال از 16 آبان ماه در گروه هنر و تجربه اکران می شود. نخستين فيلم بلند مجيد برزگر به نام «فصل بارانهای موسمی» هنوز اکران داخلی نشده است.
«پرویز» در جشنواره های فیلم تسالونیکی یونان، روتردام هلند، میدل ایست نو ایتالیا، اسلو نروژ، فوکوئوکا ژاپن، دیاسپارو کانادا، تالین استونی و ... شرکت داشت و موفق به دریافت جایزه ویژه هیات داوران شصتمین جشنواره سن سباستین، جایزه نتپک بهترین کارگردانی جشنواره آسیاتیکا رم، جایزه زردآلوی نقره ای جشنواره فیلم ایروان ارمنستان، جایزه سپنتا بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین فیلمبرداری ششمین جشنواره فیلمهای ایرانی سان فرانسیسکو، جایزه قرقاول طلایی بهترین فیلم جشنواره فیلم کرالا هند، جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره فیلم داکا بنگلادش، جایزه ویژه هیات داوران بخش منتقدین جشنواره ژنو سوییس و ... شد.فیلم «پرویز» در بخش جشنواره جشنواره ها سی و یکمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت. «پرویز» دیپلم افتخار بهترین فیلم هفتمین جشن منتقدان سینمای ایران را دریافت کرد.مجید برزگر درباره فیلم به نام «پرویز» گفت:
"من تلاش کردم پرویز را یک آدم عادی نشان دهم نه یک آدم روانی !شاید به همین دلیل مقدمه فیلم کمی طولانی شد. پرویز در این فیلم عقدههای گذشتهاش را باز میکند. من تلاش کردم یکی از تهرانیترین فیلمهای دوران را بسازم؛ یعنی روح خشن، تاریک و سردی که در این شهر است را در «پرویز» نشان دادم، تلخیها و خشونتهای تهران در آن بازده زمانی، به نحوی در فیلم به تصویر کشیده شده است."
برزگر درباره آغاز نمایش این فیلم در سینماها به خبرنگار ایسنا گفت:
"این گونه فیلم ها بخش نادیده سینمای ایران هستند که مخاطب خود را پیدا می کنند و او را ناراضی از سینما بیرون نمی فرستند. ممکن است فیلم «پرویز» مشابه مدل ذهنی تماشاگران نباشد، اما بدون تردید مخاطبان از دیدن آن ناراضی نخواهند بود حتی اگر آن را دوست نداشته باشند."
[h=2]خلاصه فیلم «پرویز»:[/h]
پرویز مردیست پنجاه ساله که همیشه با پدرش در شهرک آتی ساز تهران آرام زندگی کرده است. وقتی پدر پرویز، که تصمیم به ازدواج گرفته از او می خواهد خانه را ترک کند، پرویز ناگهان خود را در جهانی جدید و بیگانه می یابد. او تصمیم می گیرد به پدر و اهالی شهرک نشان دهد که نمی توانند به این آسانی او را از زندگی شان حذف کنند ...
[h=2]عوامل فیلم «پرویز»:[/h]
کارگردان: مجید برزگر/ تهیه کننده: سعید آرمند (با حمایت رسول صدر عاملی)/ نویسنده: حامد رجبی، بردیا یادگاری، مجید برزگر/ تدوین: جواد امامی/ مدیر فیلم برداری: امین جعفری/ صدابرداری، طراحی و ترکیب صدا: مهران ملکوتی/ طراح صحنه و لباس: لیلا نقدی پری/ منشی صحنه: حمیرا نعمت اله/ گریم: الهام صالحی/ عکاس: احمد آقاسیانی/ فیلم پشت صحنه: حمیدرضا برزگربازیگران: لوون هفتوان، محمود بهروزیان، حمیرا نونهالی، علی رامز، ابوذر غفاری، مهدی شیردل، علی اصغر شیراوند، آرزو ابی زاده، فریده کاکاوند

posterparviz1.jpg

• پیشنهادات
  • ♥MASTANE♥

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,316
    امتیاز واکنش
    3,789
    [h=3]نظر منتقدین:[/h]هیچ گونه نقد کوتاه منتقدین معروف برای این فیلم ثبت نشده است

نظر مردم عادی بعد از مشاهده فیلم:
    به خاطر نظرات دوستان امشب با كلي ذوق و شوق بليط گرفتم و ديدمش.واسه اولين بار شك كردم به سليقه خودم.واقعاً بهترين فيلم امسال؟فوق العاده؟ نميدونم شايد اين دوستان يك چيزاييرو درك كردن كه من نتونستم.اما نظرم اينه كه شديداً كند، با بازي هاي فوق العاده ضعيف و ديالوگ هاي سطحي كه سعي ميكنه تقليدي از فيلم هاي سياه كيارستمي كنه اما متاسفانه....
    بدون موزيك متن، همراه صداي نفس هاي نقش اول كه بيشتر از اينكه تورو با شخصيتش همراه كنه عصبي و متنفر ميكنه،چيزي كه اطمينان دارم مقصود ويسنده نبوده. فيلمي با داستان هاي بي ريشه كوتاه كه سعي ميكنه تورو به كلنجار و قضاوت تحميل كنه اما ايا نميشه قضاوت كرد كه بسه؟!
    تورو خدا هركي ميره ميبينه بياد كامنت بده كه ادم شبه تعطيلشو واسه يه همچين سالادي از افكار بي رمق نويسنده نزاره.
    تنها نكته جالب فيلم اتمام اونه كه از تعليق گذشته و به ترديد مي رسه، ترديد اينكه جايزه منتقدان بر اساسه صلاحيت فيلم داده ميشه يا يه چيزيه مثله تمشك طلايي.

♥♥♥
    فوقالعاده بود خيلي وقت بود فيلم خوب ايراني نديده بودم و خيلي وقت بود كه تماشاچي هاي يك سالن را بهت زده در انتهاي فيلم مشغول تماشاي تيتراژ پاياني (آنهم بدون موسيقي و آواز) ميخكوب رو صندلي نديده بودم بازي نقش اول عالي بود هيچ تغيير ظاهري از اول تا انتهاي فيلم تو بازي بيرونيش نديدم اما از داخل انگار منفجر شده بود. هر كس عاشق سينماست حتما بره ببينه اونهم چندباره. خسته نباشي آقاي برزگر ما را هم مثل لباسهاي داخل لباسشويي مغازه خشكشويي حسابي چرخوندي از ديشب با خودم حسابي درگيرم
    ♥♥♥

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    5
    بازدیدها
    351
    پاسخ ها
    12
    بازدیدها
    256
    پاسخ ها
    8