گفتن مسائل شخصی خانم ها در رمان ها کار درستی یا اشتباه؟

• شروع کننده موضوع Fatemeh18
  • بازدیدها 3,211
  • پاسخ ها 82
  • تاریخ شروع

آوا.الف

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
215
امتیاز واکنش
2,617
به نام خدا

قبلا گفتم بازم میگم نوشتن و نویسندگی دوتا امر واقعا مقدسی هستن و نباید کسی با خلق یه اثر اون قداست رو از بین ببره!
آخه چه لذومی داره که مسائل شخصی گفته بشه؟آیا اگه گفته نشه از زیبایی اثر کاسته میشه؟یا اینکه کم مخاطب میشه؟؟؟بله خودم به شخصه قبول دارم که کم مخاطب میشه
چرا؟؟؟چون اون اولا که رمان اینترنتی مد شد!(البته شاید لفظ درستی نباشه اما مد شد دیگه :دی)اون نویسنده های اولیه(:دی)حالا همشون نه اما بعضیاشون اومدن همچین صحنه هایی رو خلق کردن و کارشون معروف شد و بقیه هم از اون کارها تقلید کردن و رواج پیدا کرد و این حرفا و ما رسیدیم به جایی که الان هستیم!
آخه خواهر من برادر من(به جون خودم سخنرانی نیست:دی)میخوای برای خودت الگو انتخاب کنی درست انتخاب کن!
کی گفته گفتن همچین چیزایی در متن یه رمان میتونه اون رو جذاب کنه؟هان؟
اصلا چرا رمان های معروف مثل بابالنگ دراز که از زبان جودیه و یا زنان کوچک که داستانش درمورد چندتا دختره و ... که اینقدر در سطح جهان معروف شدن اشاره به همچین چیزایی نمیکنه؟
بابا بخدا بیایم یکم ذهمنون رو خلاق کنیم!بیایم دونه ی پاکی و لطافت رو توی نوشته هامون بکاریم!
بیایم پرده ی حیا و عفت رو ندریم!
بیایم ذهنمون رو صیقل بدیم!
#خیلی_دلم_پره
در آخر ببخشید اینقدر حرف زدم!
انتخاب با شماست نویسنده ی محترم!
من نوعی هیچ کارم این وسط
با تشکر
#زندگی_شیرین

• پیشنهادات
  • maral.abbasi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    426
    امتیاز واکنش
    3,956
    جدیدا این رمان هایی که من میبینم توی نگاه دانلود نه ولی جاهای دیگه اینقدر واضح همه چیز رو میگن که آدم شک میکنه مگه من دختر نیستم چرا اینارو نمیدونم
    ویه چیز دیگه شاید ربطی نداشته باشه ولی دلم رو خون کرده
    اینکه چرا عشق رو توی ه.و.س و روابط دیگه شرح میدن درحالی که این عشق نیست

ارام***

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    154
    امتیاز واکنش
    974
    بایدبه ابنجورنویسنده هاگفت بابا فهمیدیم میدونی اصلاتو دانا ولی همه ادماودانا های بزرگ کل دونسته هاشونو رونمیکردن که الگوبگیرعزیزم همه چیزورونکن. هرچند دیگه الانه زیرورونداره همه میدونن

setayesh-26

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    416
    امتیاز واکنش
    5,046
    عیب نداره ولی دیگه زیادی تکراری شده

shaparak20

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    78
    امتیاز واکنش
    1,968
    با سلام
    می دونیم اکثر کاربران، نویسندگان و خوانندگان رمان خانوم هستند.
    و با توجه به جریانی که مدتیه تو رمان ها راه افتاده گفتن این مسائل روتین شده.
    گفتن این مسائل هیچ ایرادی نداره اما تا زمانی که حرمت زن حفظ بشه و از باب فیزیولوژی هم نویسنده روی این مسائل اشراف داشته باشه و نه صرفا مطالب موجود در عوام رو انعکاس بده...
    بهتره قبلش در مورد این مسائل حداقل از یه صاحب نظر سوال بشه...سایت های پزشکی زیادی هستند که با ثبت سوال پاسخ رو به طور کامل و به صورت رایگان، برای سوال کننده ارسال می کنند.

اگه قراره مطالبی در این خصوص گفته بشه صحیح تر اینه که نویسنده خودش به اشرافی نسبی در این خصوص رسیده باشه و در لفافه این مسائل رو بگه. و بدونید نویسنده ی خوب، نویسنده ایه که بتونه در عین حفظ حریم و حرمت خواننده مسائل مورد نظرش رو به خواننده القا کنه!

با احترام
    شاپرک

maryam.sh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,200
    امتیاز واکنش
    15,472
    به نظر من کار درستی نیست درسته که همه میدونن ولی بعضی چیزا نباید بازگو بشه

!!!!F!!!!

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    6,626
    امتیاز واکنش
    24,157
    خوب مسلمه کسی دوست نداره همچین چیزی رو فکر کنین یکی از اون دیالوگها تو دنیای واقعی گفته بشه به قول نارینه بانو حیا چی میشه پس درسته شاید بدونیم خیلی چیزها رو ولی شرم و حیا مانع بیان میشه اصلا شرم و حیا نباشه خود فرد تو دنیای وقعی روش میشه همچین چیزی رو بگه به تته پته نمی افته والا نمی دونم شاید بعضی ها می گن درسته که بستگی به سبک و مضمون رمانم داره اما خوب چرا به موضومون دقت نمی کنیم همیشه که تو اجتماع این مسائل نیست الان بزرگترین مسئله برای جامعه چیه خوب درباره اونام میشه نوشت و
    من خودم نفهمیدم چی نوشتم هر کس فهمید بیاد به خودم بگه چی نوشتم ممنون

°•○JaNNaN.SaDaT○•°

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    130
    امتیاز واکنش
    1,457
    اینکه همه یه سری مسائل پنهونی رو میدونن ، حالا از کوچیک تا بزرگ ، دلیل بر بی عیب بودن بازگو کردن اون مسائل نیست .
    نمیدونم دلیل این پرده دری هایی که توی رمان های جدید مشهوده چیه اما چیزی که ازش مطمئنم اینه که برای جذب مخاطب بیان اینجور مسائل خیلی کمک میکنه :)

_.ROBINA._

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    211
    امتیاز واکنش
    6,887
    سلام:)
    دوستانی که میگن اشکال نداره خب باید بگم بعضی مسائل واقعا گفتنشون اشکال نداره چون رمان راجع به زندگی یه نفره!ولی اگه مسائل مربوط به اتفاقاتی که فقط در مورد خانوم ها رخ میده(بیشتر از این نمی شه بازش کرد خودتون بفهمی دیگه:|)نوشته بشه خب واقعا زشته و شرم و حیای نویسنده ی گرام رو نشون میده!

*ASIL*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    516
    امتیاز واکنش
    22,890
    راستش به نظر من گفتن ی سری چیزا دیگه خوب نیست و نباید از حد گذشت. ولی این برای رمانای ایرانیه.رمانای خارجی فرق دارن:)

بالا