•●•●• بحث آزاد : مسائل نویسنده ها و خواننده ها •●•●•

فاطمه پاشائی

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
5,628
امتیاز واکنش
29,590
سلام ....
به نظر من سختگیری هایی که توی تالار کتاب اتفاق می افته کاملا درست و به جا هستن . من اول که اومدم سایت و خواستم رمانی که نوشته بودمو قرار بدم با خوندن قوانین تالار کتاب روحیه مو از دست دادم چون اونطوری که قوانین طرح شده بود من نمی تونستم رمانمو قرار بدم . و اون رمانو کاملا گذاشتم کنار و تا چند وقتم نمی نوشتم ولی بعدش که رمان جدیدمو شورع کردم واقعا به باور رسیدم که اگه قوانین تالار کتاب انقد سخت نبود یا اصلا قوانین ابکی داشتیم واقعا اسیب جدی از طرف رمان های مجازی ما به جامعه مون وارد می شد . درسته یکم سختگیری زیاد شده ولی به نظر من درسته و به جا هستن ....

• پیشنهادات
  • FATEME078

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,311
    امتیاز واکنش
    31,597
    قوانین کاملا درسته وبرای بهتر شدن سطح رمان ها لازم و ضروری بود.رمان های تکراری و کلیشه ای یک علت بیشتر نداره و اون هم اینه، برخی از ما تا می بینیم رمانی معروف شده، همون سبک و موضوع رو با اسم جدید پی می گیریم! و صد البته که موفق نمی شیم.
    مشکلات نویسنده های تازه کار
    1_استفاده از دیالوگ های کوچه بازاری
    2_ نوشتن کلماتی مثل" عاقا به جای آقا، عاره به جای آره و ...
    3_کپی کردن متن های به اصطلاح شاخ مجازی!
    4_سعی در ایجاد پایان خوش
    5_تنها با هدف گرفتن رنگ نویسندگی !
    6_صرفا جهت اینکه یه چیزی نوشته باشیم!
    7_ به تصویر کشیدن خانواده های ثروتمند که بسیار در واقعیت معدود هستند.
    8_ عدم برقراری ارتباط با شخصیت های رویایی
    9_عدم ایجاد تنش در رمان
    10_استفاده از دیالوگ های بی سر و ته مثل
    "_سلام خوبی _:نه تو چی ؟ _چرا خوب نیستی و ..."
    11_ زدن به جاده خاکی!" موضوع رمان قشر فقیر جامعه هست، بعد میرسه به اینکه پسر پولداری از طرف خوشش میاد و بعد از خیابون های لس آنجلس سر در میاره!
    12_عدم خلق ایده نو
    یکی یا خیلی از مشکلات بالا رو بعضی و یا بیشتر نویسندگان انجمن از جمله خودم توی نوشته هامون

داریم، اینایی که بالا گفتم موارد ناچیزی از محتوای رمان های نپخته بود.

آخرین ویرایش:

پریبانو

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    349
    امتیاز واکنش
    21,283
    سلام

داشتم نظراتی که در صفحه اصلی سایت،در مورد رمان بود می خوندم که این نظرو دیدم،"بازم رمان نوجوان پسند،پسر پولدار دختر فقیر،گیتار به دست درچشم هم گم میشن "...من نویسنده باید بدونم تمام کسانی که قراره رمانم وبخونن کم سن وسال نیستن،که اونا رو با یه ماشین لامبورگینی تو عالم رویا ببرم.وپیام های عالی بود،حرف نداشت نسیبم بشه

باید حواسم به خواننده های که عالم رویا رو پشت سر گذاشتند.ودارن در واقعیت زندگی می کنن باشه...اونا هر چیزی که به زندگی واقعیشون نزدیک تر باشه می پسندند.من نمی گم عشق و عاشقی و بذاریم کنارو فقط تلخی ها رو بنویسم،ولی دیگه زیادی شورش هم نکنیم که دیگه کسی نتونه مزه کنه رمانو،چون خیلی ها با اعتراض می گن من فقط تونستم ده صفحه اول و بخونم

ایده های رمان هامون متاسفانه ضعیفه،و هر چیز راحت و دم دستی رو برای نوشتن انتخاب می کنیم،در حالی که ایده زیاده به شرط اینکه خودمون محدود به خوندن رمان های مجازی نکنیم،چون اکثرا رمان های مجازی تو یه خط دارن حرکت می کنن واز نظر موضوعی تنوع کمی دارن

الان ببینید ،در مورد بیمارها چندتا رمان داریم؟
    مثلا ایدز،بیماری MS، سرطان،بیماری EB وبیماری های ناشناخته ای که ما هنوز در موردشون نشنیدیم

اطلاعات ما درمورد ایدز چقدره؟سرطان چی؟اگر یه نویسنده پیدا بشه علاوه بر رابـ ـطه ی عاشقانه ی بین دونفر با اطلاعات درست و کامل در مورد هر کدوم از این بیمارها توضیحی بده.(مثلا یکی از شخصیت ها دچار این بیماری شده باشه) هم خواننده یه چیزی یاد گرفته هم یه رمان خوب خونده.

حتی میشه در مورد طلاق و تاثیری که روی بچه های طلاق میذاره رمان نوشت.
    حتی در مورد کار آفرینی...
    لازم نیست همه ی شخصیت های رمان هامون دکتر و مهندس و رئیس شرکت باشن.میشه پسر رمان فقیر و بی سواد بود اما دختر داستان ثروتمند و با تحصیلات عالی باشه
    اگر ما از دنیای خیالیمون بیام بیرون خیلی چیزهای خوب میشه نوشت
    در مورد تشکرات هم واقعا دست ما نیست و کاریش هم نمیشه کرد.من خودم وقتی پنج تا پست میذارم،یکی نفر همه پست ها رو رها می کنه و همون پست آخری تشکر می زنه،هنوزم دلیلش و کشف نکردم

عذر می خوام خیلی حرف زدم

آخرین ویرایش:

Elka Shine

مدیر بازنشسته
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,853
    امتیاز واکنش
    14,480
    سلام من فقط یه موضوع هست که تا حدی اذیتم میکنه.
    چرا خواننده ها فقط رمان ها رو میخونن؟ خیلی خیلی کم پیدا میشه که برن توی قسمت داستان یا داستان کوتاه ها. به شخصه میگم من خودم فقط یه داستان کوتاه نوشتم ولی اگه تبلیغ نمی کردم عمرا کسی میخوندش. همین الانم با اینکه تبلیغ کردم بازدیدش کمه. توی داستان کوتاه های دیگه هم که داستان هاشون مجموعه ای بود رفتم حتی اونا هم بازدیدا و تشکر هاشون کمه با اینکه قلم و موضوعشون زیبا و جدیده. به طوری که اگه به صورت رمان درشون بیارن استقبال خوبی ازش میشه.
    راستش براشون راه حل خاصی به ذهنم نمیرسه مگر اینکه یکم تالار داستان ها رو تبلیغ کنیم یا یه مدال برای تشویق کاربرا برای داستان کوتاه یا یه عنوان اضافه یا هر چیز دیگه ای که باعث بشه فعالیت کاربرا تو این قسمتا بره بالا.

*خب راستش من با سختگیری هایی که میشه تقریبا موافقم. چون باعث نظم و ترتیب و همچنین یادگیری میشه مثل نقد.
    *الانم که نگاه میکنم میبینم توی تایپ رمان ها جز تعداد اندکی رمان های کودکانه و تکراری بقیه موضوعاتی متفاوت و قلم هایی متفاوت دارن و بضیاش حیفه که بهش توجه نشه. امیدوارم خواننده ها با هر رمانی که میخونن روی هر پستش تشکر بزنن چون واقعا به نویسنده اون اثر امیدیه که میدن.
    *موضوع دیگه ای هم که هست تحقیقه مخصوصا برای رمان های پلیسی. یه سریا همینجوری دیمی میان با چیزی که توی کارتوناشون دیدن ازش الهام میگیرن و رمانش میکنن که من خواننده با خوندنش واقعا کپ میکنم! اینجا ایرانه نه دنیای تخیلات و لس انجلس و کارتون ها! لطفا برید تحقیق کنید و بعد درموردش چیزی بنویسید
    با تشکر

F.sh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,337
    امتیاز واکنش
    19,020
    این موضوع تا حالا چند بار گفته شده و متاسفانه کسی جواب مشخصی نداده و خیلی زود هم اون " تاپیک! " پاک شده !
    یه مشکل انجمن اینه که : اگه دقت کنید بیشتر روال کار روی مسائل غیر رمانه !
    بیشتر روی چالش ها و سرگرمی های مختلفه تا یادگیری .
    میشه گفت از 100 درصد افرادی که تو انجمن فعالیت دارن شاید 30 درصدشون تو بخش یادگیری وآموزش و افزایش تواناییشون توی نوشتن و قوی شدن قلمه ...
    برای همینه که از این همه نویسنده تنها تعداد انگشت شماری به نام شدن !
    نمی خوام توهین کنم ولی تک تک دوستان هم این واقعیت رو قبول دارن که بعضی رمان ها هستن که واقعا سر و تهی ندارن ، نه موضوع خاصی و نه قلم درستی !
    دوستانی هم که میگن " اثر اوله و نباید سخت گیر بود " اینم درست !
    واقعا هم دوستان حق دارن" اثر اول همیشه خوب درنمیاد "
    ولی حداقل برای اثر اول و دست به قلم شدن هم حتی با توانایی کمی که آدم داره ، حداااقلش موضوع و سوژه ی مناسب یا ایده ی خوبی رو به نمایش بذاریم نه فقط بدون هدف چیزی رو نوشت .
    شاید باید نوشتن رو ، آموزش نویسندگی ، نقد کردن رو ، حتی داستان های کوتاه و نمایشنامه ها که الان جزء مهمی از انجمن شده رو جدی گرفت .
    ( البته خیلیا جدی میگیرن ولی بازم کمه تو این تعداد بی نهایتی که انجمن عضویت داره )
    تا نویسنده ها و کاربرا هم کم کم به همین سمت کشیده بشن و توی فعالیت های اصلی شرکت کنند .

م . میشی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,751
    امتیاز واکنش
    31,388
    سلام

تشکر بابت همچین تاپیکی
    من خیلی مختصر بگم که کسی از خوندنش اذیت نشه

خیلی از سخت گیریها به جا و اساسی و اصولیه
    صفحه ی نقد سخت گیری خاصی نداره فقط مدیران از گذاشتن اسپم جلوگیری میکنن و میخوان نظری که راجب رمان داده میشه به نفع نویسنده و کارساز و مفید باشه براش همین !
    و اگر کاربری اینو بد برداشت کرده مقصر مدیر نیست !
    اگر سخت گیری در بخش تایید و تایپ هست باز تمام مدیران تلاششون اینه که رمان خوب و با کیفیتی به دست خواننده برسه که متاسفانه بارها شاهد اعتراض کاربر بودیم در حالیکه اگه یه کم اون کاربر به خودش زحمت بده و فکر کنه متوجه میشه که تمام سخت گیریها به سود خودشه و هیچ فرقی به حال مدیر نداره
    من خودم رو مثال میزنم و میگم به هر تاپیکی سر بزنم و مطلبش رو بخونم تشکری میزنم تا اون کاربر دلگرم بشه
    اما متاسفانه تو بخش رمان که اصلی ترین بخش سایت هست شاهد همچین چیزی نیستیم تا نویسنده دلگرم بشه و ادامه بده سوالم از کاربرای عزیز اینه چرا؟
    مگه زدن دکمه تشکر چقدر سخته؟
    بازدید رمان خودم که یعنی رمان حرفه ای هست بالای هزار هست حالا کار به اون اسامی پایین نداریم که اگه دو روز پست نذاریم یهو ۲۰ تاش کم میشه اما تشکرات کلیش هنوز به ۴۵ نرسیده و باز هم تشکر هر پستش به کنار که به ۱۵ نفر نمیرسه آخه چرا؟

آیا فقط برا یه رمان باید تبلیغ بشه که بازدیدش بالا بره؟
    من خواستم مختصر بگم اما چنان بحث در این زمینه زیاده که نمیشه خلاصش کرد !
    بارها کاربر اومده از من راجب عیب و ایراد رمانش پرسیده و با اینکه وقت اندکی دارم اما سعی کردم به بهترین نحوی که خودم میدونم راهنماییش کنم اما کاربر ناراحت میشه ! و نمیخواد ایراد کارش رو درست کنه . چرا؟
    اگه کاربران عزیز دوست دارن در این زمینه پیشرفتی داشته باشن باید انتقاد پذیر باشن در غیر اینصورت وضع همینه

بعضیا هم که کلا رمانهاشون یا کپی از فیلمها هستش یا کارتونها و سریالها و حتی اسم رمان رو هم حاضر نیستن نو بزارن و باز مشابه میذارن و انتظار تایید دارن و از انتقاد دلخور میشن و یا برعکس با کمال تعجب بازدید بالایی دارن که دور از انتظاره

فقط میتونم بگم متاسفم و جمله ی آخر اینکه

یادتون باشه گاهی با کوچکترین امید چراغی روشن میشه که میتونه دنیا رو روشن کنه . این امید رو از هم دریغ نکنیم

موفق باشید و شرمنده طولانی شد

نارینه

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,432
    امتیاز واکنش
    39,880
    سلام. همه حرفها رو دوستان گفتن تو ماجرای تشکر تو رمان زمهریر خودم موضوع جالبی دیدم تشکراتی که فقط آخر پستم میزنن یا پست وسطی....نمیگم زیاد در بند تشکر نبودم و نیستم ولی زمانی می ر سه که حتی نویسنده ای انتظار دیده شدن و دل گرمی داره و در مورد کیفیت رمانها واقعا آدم می مونه خواهرم و من رمان خون حرفه ای هستیم و خواهرم چند بار رمان دانلود کرد ولی نصفه ول کرد، الان همه دنبال کیفیت هستند حتی خود من....به نویسنده های تازه وارد رک باید بگم برید دنبال نوع آوری و پیشرفت قلمتون...کاری که خود م هم می کنن! والا بیکار که نیستم به جای پیشرفت و نوع آوری فقط رمانهای دیگرو کپی کنم و بنویسم! بی شک اون روز خودم نوشتنو میزارم کنار و میرم پی هنری که وقت خودم و مردم تلف نکرده باشم.....والسلامـ

نگاربهادری

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    136
    امتیاز واکنش
    2,174
    ممنون از شقایق عزیز بابت این تایپیک عالی! به نظرم واقعا لازم بود که در این مورد صحبتی بشه، البته شده بود اون هم تو تایپیک قلم به توان اصول.. اقا بهنام با زبون بی زبونی به همه، نه تنها نویسنده های نوپا گفته بود که بهتره قبل از اینکه بنویسیم اول باید اصول و روشش رو بهتر و بیشتر بلد باشیم.
    قصدم توهین و جسارت نیس اما من هم به عنوان یک خواننده وقتی می بینم رمان هایی نوشته میشه که ازنظر محتوایی( بازم ببخشید) هیچ محتوایی نداره واقعا زده میشم!
    نویسنده ی عزیز! نویسندگی یک تفریح نیس، سرگرمی نیس نویسندگی یک رصالته! پس بیایم اگه واقعا عاشق این رصالت هستیم کمی بهش احترام بذاریم و دانشمون رو نصبت بهش بالاتر ببریم.
    مرسی و باز هم ببخشید اگه بی ادبی کردم!:)

FATEMEH_R

نویسنده انجمن
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    9,323
    امتیاز واکنش
    41,933
    اگه به سایت اصلی سر بزنید در نظراتی که برای بعضی رمان ها داده شده،خوانندگان از تکراری بودن موضوعات،پیش پا افتاده بودن لحن،ضعیف بودن محتوا و قلم و حتی نامفهوم بودن بعضی خلاصه ها گله دارند؛ دلیل این سخت گیری هایی که صورت می گیره اینه که این موارد کم بشه و بتونیم خوانندگان رو راضی نگه داریم.
    بیشتر رمانایی که از نظر من تایید نمی شن مشکلشون تکراری بودن موضوعات و حتی نادیده گرفتن اصول اولیه نگارشی ست که باعث می شه کیفیت رمان بیاد پایین.
    من و تمام اعضای تیم تایید وقت میذاریم و تک تک ایرادات رمان و دلایل عدم تایید رو به نویسنده توضیح می دیم تا دوباره ویرایش کنه اما بعضی ازنویسندگان توجهی نمی کنن و دوباره روز از نو روزی از نو و همچنین از عدم تایید رمانشون شکایت می کنن و مدام رمانشونو با رمانایی که قبل از سخت گیری تایید می شدن مقایسه می کنن.بهتره بدونید این رمان هاهم از سخت گیریا بی بهره نیستن در صورت پایین بودن کیفیت و مناسب نبودن محتوا،برای دانلود نمی رن.
    تا زمانیکه خود نویسنده نخواد پیشرفت کنه این سخت گیریا فایده نداره و بیشترش به خود نویسنده بستگی داره.
    در ضمن بعضی از نویسندگان حتی به خودشون زحمت خوندن تاپیکای آموزشی رو نمی دن. در بسیاری از این تاپیکا به اهمیت مطالعه ونقد و...اشاره شده اما.....
    حتی مصاحبه هایی که با نویسنده های موفق انجمن انجام شده سعی شده به گونه ای باشه که جنبه ی آموزشی هم داشته باشن.

ببخشید حرفام طولانی شد؛امیدوارم به حرفایی که زدم خوب فکر کنید و بعد شروع به نوشتن کنید.

موفق باشید.

Wvryvw

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    5
    امتیاز واکنش
    113
    دقیقاااا ما ک نمیتونیم کلی از وقتمونو بذاریم بعدش یک کتابی رو بخونیم ک واقعا ارزش وقت گذاشتن نداره
    اگرم سختگیری هست بنظرم لازم و درسته چون با نبودش اعتماد خواننده ها به سایت از بین میره
    لطفا ی فکری هم ب حال نویسنده هایی کنین ک با بیشتر شدن مخاطبای رمانشون دیر دیر پست میذارن
    یه بازه زمانی خاصی واسه این فواصل پست گذاشتن تعیین کنید قرار نیست نویسنده خواننده رو ب رمانش جذب کنه تا دید رمانش محبوب شده فواصل پست گذاشتنشو زیاد کنه:aiwan_lighgt_blum::aiwan_lighgt_blum::aiwan_lighgt_blum:

برخی موضوعات مشابه

بالا