بحث آزاد: موضوعات استفاده شده رمانها

Ay Çocuğu

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,039
امتیاز واکنش
28,649
رمانی که چنین مسائلی رو باز نکنه خیلی کمه و متاسفانه بازدید ها و یا تعداد دانلودش هم خیلی کمه.امروزه خوانندگان رمان سنشون خیلی پایین هست.رده های سنی 12 تا 20 سال بیشتر به خوندن رمان علاقه دارن و وقتی هم نویسنده میاد یه همچین نوشته هایی رو تایپ می کنه مشخصه که توی ذهن یه بچه ی دوازده سیزده ساله تاثیر می زاره.وقتی که به این چنین رمان هایی برمی خورم واقعا افسوس می خورم.چیزایی که توی رمان ها نوشته میشه به نظرم اصلا عشق نیست و فقط هوسه.عشق یه واژه ی مقدسه اما توی رمان ها با آوردن برخی از صحنه ها حرمتش زیر سوال میره.یعنی چی که از اول تا آخر رمان فقط شاهد نوشته های سانسوری باشیم؟وقتی که نوجوانان اینگونه رمان ها رو می خونن که تعداد رمان هایی با این موضوعات هم زیاده،واسش کم کم عادی میشه.خو وقتی که همچین چیزایی واسش عادی میشه مشخصه که بزرگ بشه چی میشه.و اینجا کسی که مقصره نویسنده است.توی برخی از رمان های چاپی نویسنده بدون باز کردن مسائل به طرز ماهرانه ای منظورش رو رسونده خو به کجای دنیا برمی خوره که نویسنده های دیگه هم از همین روش استفاده کنن و یا کلا همچین موضوعی رو واسه رمانشون انتخاب نکنن؟

• پیشنهادات
  • Samira.Aroom

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,476
    امتیاز واکنش
    16,498
    سلام.
    این روزا رمانهایی تو فضای مجازی خصوصا کانالای تلگرامی منتشر میشن که واقعا دهن آدم باز میمونه. وقاحت رو بعضا به سر حد اعلا میرسونن و این با وجود فیلترشدم پی در پی کانالهاشونه. بااین مطلب کاری ندارم. هرکسی مسئول اعمال خودشه. نمیتونیم جلوی یه قشر به اصطلاح اپن مایند رو بگیریم. اما جلوی خودمون رو میتونیم‌‌ اکثر این رمانها یه کانال جدا دارن واسه کسایی که براشون مهم نیست خوندن مسائل پس ما کلاه خودمون رو بگیریم باد نبره. البته نه به معنای اینکه کلا امر به معروف رو بزاریم کنار.
    اما مطلبی که میخوام بگم آزار دهنده تر از این حرفاس.
    اینکه شخصی که مینویسه خودش این روابط رو اکثرا تجربه نکرده. از کجا میگم؟ رمان آنلاینی بود که موضوعش جالب بود برام. وارد کانالش شدم. هنوز اوایل تایپ بود و خبری از +۱۸نویسی نبود. یکم که خوندم متوجه شدم از یه رمان دیگه داره تقریبا کپی میکنه. باخود نویسنده حرف زدم ۱۴ سالش بود. یکم بعد دیدم چیزایی مینویسه من حتی نمیدونم اونا چی هستن. از اون کانال اومدم بیرون. موضوع اینه که یه دختر تو اون سن چطور و از کجا اینقدر اطلاعات داره؟
    موضوع بعدی روابط جنـ*ـسی محارم هست. سوای گـ ـناه بودن، خیلی خیلی خیلی موضوع چندشیه. متاسفانه موضوعات بعضی از رمانا که تو بنرهاشون میخونی همینه. من واقعا اوقم میگیره. جالب اینجاست که نویسنده های بعضی از این رمانا نویسنده های انجمن خودمون هستن!
    نمیدونم چیکار میشه کرد. اما به نظرم بهتر قدم اول باخودمون باشه. بزاریم این رمانا تو دست زمان مدفون بشن تا بدست نسل بعدی که خواهر برادرای ما هستن و بدست نسل بعدترش که فرزندان ماهستن نرسن‌. ما نسلی هستیم که با چغند پربرکت و مورچه اشک ریزان چرا اشک ریزان بزرگ شدیم و این شدیم که اینا رو مینویسیم. بچه های ما که با نوشنه های پورن بطرگ بشن قطعا فاجعه هایی میشن که اون دنیا عوقب تربیت ناصحیحشون دامن مارم میگیره.
    خوب بنویسید.
    خلاق بنویسید.
    مثل بانوی قصه پاک بنویسید.
    مثل اسطوره پرکشش بنویسید.
    اینا باقی موندن.
    ماهم چیزی بنویسیم که باقی بمونه.

zahra.sh

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    372
    امتیاز واکنش
    5,876
    درسته بهضی از نویسنده ها اصلا به سن خواننده ها توجه نمیکنن .و خیلی چیزا میگن

miss_zeinoo

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    144
    امتیاز واکنش
    339
    رمانای الان همشششششششش یجورن

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    واقعا با حرفتون موافقم جناب مدیر.
    بیشتر نویسنده های رمان ها زن هستند ولی نمیدونم چرا از این موضوعات استفاده میکنن و شان و ارزش زن رو در جامعه میارن پایین؟!
    منم ابتدا میخواستم موضوعم این چنینی باشه اما با کمی تامل به این نتیجه رسیدم که واقعا اشتباهه و کلا محتوام رو تغییر دادم

Mahshid77

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    79
    امتیاز واکنش
    566
    منم بدم میاد اخه طرفدارای کم و سن سال رمانا زیاد شدن اخه اونا از روابط زناشویی چی میدونن؟؟اصلا یه دختر 14 ساله روابط زناشویی به چه دردش میخوره؟نویسنده ها با این کار نادرستشون فقط خواننده رو زودتر به سن بلوغ می رسونن و این فاجعه اس!نمیدونم کسی رمان تو اینستا میخونه یا ن؟من یه رمان خوندم اصلا شوکه شدم روابط جنـ*ـسی رو کاملا توضیح میداد بعد کامنتاش جالب بودن یکی نوشته بود عالی بود!یکی دیگه که شاید به زور14 سالش میشد نوشته بود پس قسمت بعدیش کی میاد!
    یکی دیگه از گله هام اینه!چرا همه ی شخصیتای رمان خیلییییی خوشگلن پس این همه ادم معمولی تو جامعه کین؟؟؟یا پسررر خرررررپوووول!!!کشور ما دچار بحران مالیه بعد همه ی رمانا شخصیتا پولدارن

Niaz!

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    93
    امتیاز واکنش
    264
    این مطالبی که مینویسن اسمش رمان نیست ...
    البته کنجکاوی های افراد کم سن باعث نوشتن و دنبال کردن این مطالب میشه
    این نوشته ها و مسائلش براشون ی جور تبلیغ شده چون پیگیری بیشتری هم دارن
    کاش به این درک برسیم که هر چیزی در زمان خودش درسته

M.N.S.T

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    11
    امتیاز واکنش
    57
    منم با اینجور نوشته ها مخالفم اما چه کنیم که خواننده ها اینو میخوان شما برو تو اینستا یه چرخی بزن بیشترین فالو و لایک و کامنت مال پ.ورن نویس هاست بعد تازه وقتی هم بهشون میگی میگن اینا فرمالیته اس لازمه فقط یه اشاره اس چه میدونم اینا رمانه الکیه شما همین رمان های معروف پرطرفدار رو نگاه کن مثل افسون گر کلا ارزش هر چی دختر رو پایین آورده بود خیلی ها هم دوسش دارن

☠@_@negi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    359
    امتیاز واکنش
    1,085
    بله موافقم...خودم با اینکه خیلی رمان افسونگر رو دوست داشتم ولی الان به این نتیجه رسیدم که کارای افسون وصلا جالب نبود و ارزش یک زن رو پایین اورده بود..

Shide

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    133
    امتیاز واکنش
    826
    سلام من فکر میکنم بعضی نویسنده ها سعی میکنند ضعف نوشتشون رو پشت کلمات زشت و حرکات غیر اخلاقی پنهون کنند از اونجایی که در حال حاظر بیشتر خوانندگان رمان ها نوجوانان هستند این نوع متن های متقارن با اسلام و اخلاق تاثیر نامطلوبی بر روی این مادران نسل اینده دارد و من فکر میکنم به جای ترویج فساد و حرکات سبک و نامعقول بهتر است بعضی نویسندگان قدرت نوشتن خود را افزایش دهند سپس دست به قلم بـرده و رمان بنویسند. شخصیت محبوب خود من شخص شاداب در رمان اسطوره است که نه حرکت غیر اخلاقی ای انجام دادند و نه با حرکاتی به ظاهر شیطنت سعی در جلب توجه داشتنه. این کارکتر ارام و باحیا بودند و شیطنت های دخترا و به جایی نیز با دوست خود داشت

برخی موضوعات مشابه

بالا