•●•●• بحث آزاد : مسائل نویسنده ها و خواننده ها •●•●•

Tarannom baran

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
104
امتیاز واکنش
2,465
با سلام.
من پست های بالاروخوندم وبا نظراتتون موافقم.
اما!!
دوستان عزیز،ژانر رمانی که یک فرد برای مطالعه انتخاب میکنه، کاملا سلیقه ای.
من به شخصه زمانی که میخوام یه رمان ودانلودکنم اول نگاهی به موضوع داستان میندازم.
مانمیتونیم کسی رومجبوربه خوندن رمان های تاریخی،اجتماعی و.....کنیم!
خیلیا دوست دارن رمان های همخونه ای، کلکلی بخونن به خصوص افرادی که تازه شروع به رمان خوندن کردن.
نویسندگان عزیزهم بایدسعی کنن،ژانر اثرشون رودر رمان های بعدی تغییربدن،تا استعداشون مشخص شه!
شایدیک نفر درنوشتن رمان عاشقانه قلم خوبی داشته باشه،ناگفته نمونه من فکرمیکنم علت اینکه رمان های تاریخی خیلی کم هستن اینه که نویسنده بایدتحقیق زیادی کنه واین واقعا وقت وحوصله میخواد.
دوست عزیزی که گفتید، خیلیا به سمت داستان های پورن کشیده شدن،تا اونجایی که من میدونم دراین سایت اینچنین رمان هایی نوشته نمیشه وکسی هم اجازه نوشتنشونداره،اگه منظورتون صحنه های بـ..وسـ..ـه است؟که فکرنکنم بشه بهش گفت پورن،به هرحال هر رمان عاشقانه ای نیازبه خلق این صحنه داره.
درموردنقدهم بایدبگم،نویسنده ای که رمانشوبه نقدکده میبره بایدامادگی هرنوع نظروانتقادی وداشته باشه،مادوستان خوبه منتقدزیادی داریم که با قلم زیبا ودوست داشتنی مشکلات یک اثر روبیان میکنن.
دراخرهم واقعا جای تاسف داره که کاربران عزیز،پست های نگـاه دانلـود رومیخونن ولایک نمیکنن!
نميدونم نگران چی هستین،ما یه خانواده ایم و وظیفه داریم یکدیگروتشویق کنیم.
ببخشیدکه طولانی شد.

• پیشنهادات
  • ELIFA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    536
    امتیاز واکنش
    19,053

ELIFA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    536
    امتیاز واکنش
    19,053
    خب...همونطور که دوستان گفتن موضوعات واقعا تکراریه.خب این که جوابش مشخصه.یک نویسنده واقعی هیچگاه از دیگر رمان ها تقلید نمیکنه و از قوه تخیلش کمک میگیره.
    کسی که تقلید میکنه صرفا یه متقلبه نه نویسنده!
    شاید قلم نویسنده های تازه کار خوب نباشه ولی این دلیل نمیشه که کاری کنیم که نویسندگی رو کامل بزارن کنار.باید اونا رو تشویق کنیم.هممون. ولی اینکه یعضی ها از نقد ناراحت میشن خودشون باید کارشون رو اصلاح کنن.

Ay Çocuğu

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,039
    امتیاز واکنش
    28,649
    تعداد تشکر های رمان های در حال تایپ خیییییلی کمه.اینجوری نویسنده انگیزه ی کافی رو برای ادامه دادن رمان پیدا نمی کنه و وقتی هم که انگیزه ای برای ادامه نباشه سعی نویسنده برای بهتر نوشتن کمتر میشه و کیفیت رمان پایین میاد.

Ay Çocuğu

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,039
    امتیاز واکنش
    28,649
    نه جان خودم من اونقدر از این تاپیک ها خوندم و توی سایت های دیگه و آموزسش های داستان و رمان نویسی خوندم که اکثر نکات رو حفظ کردم ولی هنوز احساس می کنم و البته مطمئن هستم که از بقیه هنوز خیلی عقب هستم

SheRviN DoKhT

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,883
    امتیاز واکنش
    147,427
    من به عنوان مدیر تالار رمان می گم...
    جدا که بعضی از نویسنده ها اصلا درک نمی کنن که ویکتور هوگو نیستن!
    تراوش ذهنشون یا کپی پیست رمانهای دیگه رو برای تایید برای ما می فرستن و کافیه یه ایراد بگیری،دیگه تموم!
    فقط فحش میده،خودت و شخصیتت رو زیر سوال می بره...
    :| :/

mohanna mhdv

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    6
    امتیاز واکنش
    46
    دلیلش اینه موضوعات...توصیفات همه کلیشه ای شده....توی تمام رمان ها دخترای خوش قیافه و پسرای خوش قیافه وجود دارن....ماشینای مدل بالا دارن...یا اگرم ندارن...اخره رمان خواهند داشت....یک نفر باید هنجار شکنی کنه...زیادی رویایی بودنم خوب نیست

مادر سه فرشته

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    121
    امتیاز واکنش
    678
    سلام
    نقد کردن یک اثر یعنی اینکه مورد توجه نقد کننده قرار گرفته که زحمت نقد کردن رو به خودش داده پس وقتی نویسنده ای نقدی رو بر اثرش میبینه باید خوشحال بشه .
    به نظر من سخت گیری کردن برای اینکه سطح کیفی رمانها بالا بره نیاز است .
    یکی از دلایلی که سطح کیفی رمانها پایین اومده این هست که فقط جنبه ی سرگرمی رمانها مورد توجه است و جنبه اموزشی و فرهنگی رمانها مورد توجه نیست میشه در رمانهای تخیلی خیلی هنرمندانه کمبودهای فرهنگی جامعه را شناخت و فرهنگ سازی کردبه طور مثال میشه دررمانی تخیلی فرهنگ رانندگی درست رو نهادینه کرد .اما متاسفانه در اکثر رمانهایی که این سالها مطالعه کردم فقط هنجارشکنی رو دیدم غیر از اینکه فرهنگ سازی درستی ندارند فرهنگهای درست و به جای جامعه را هم به تمسخر می گیرند و باعث از بین رفتنش در بین قشر نوجوان می شوند . رمانهایی بوده که از نظر نثر ادبی خیلی قوی بوده ولی واقعا از نظر محتوا ارزشی نداشته و اونقدر از جاذبه های روابط آزاد زن و مرد، مرد ثروتمند و دختر فقیرو دیگر جاذبه های کاذبی که این روزها شاهد فراگیر شدنش در رمانها هستیم استفاده کرده که دیگه نثر قوی اون هم نمیتونسته پوششی برای ضعفش باشه .

به نظر من برای زیاد شدن تشکرها و دلگرم شدن نویسندگان بهتر است در بالای هر تایپیک قید شود که تشکرها به معنی تایید نثر و محتوای رمان نیست و فقط صرفا قدر دانی از کسی است که نوشته اش را برای خواندن قرار داده .چون خیلی از عزیزان فکر می کنند که با تشکر زدن کاملا رمان رو تایید کردن .

با نظرات شما دوست عزیز برای تقویت قلم نویسنده ها موافقم.

برخی موضوعات مشابه

بالا