تکراری ترین مسائل در رمان!

Marzieh.M

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,300
امتیاز واکنش
19,258
خب شماها که انقدر از این موضوعات تکراری می‌نالین چرا دنبال یه موضوع خوب نمی‌رید؟
جرا نمی‌گردید و تحقیق نمی‌کنید که کودوم رمان ارزش خوندن داره؟
به شخصه میگم‌، کلی رمان خوب خوندم و اسمش رو شنیدم یا دیدم که اصلا اینطور نیست.
پس کمی بیشتر جستجو کنید.

• پیشنهادات
  • M.M.a.h.s.a

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9
    امتیاز واکنش
    107
    یک مورد ی که به شدت عصبیم میکنه غرور بیمارگونه ی و زورگویی شخصیت های داستان به خصوص شخصیت مردش هست...انگار هرچی بی ادب و مغرور تر .. جذاب تر!!!در صورتی که درواقعیت اینجور شخصیت ها خیلی نفرت انگیزن..چه جذابیتی؟!!!
    و اینکه من خودم بیشتررمان هایی رو میپسندم که لطافت داشته باشه و ذهنم رو پرتشویش نکنه...همش اتفاقات بد و تکراری و پشت سرهم توش رخ نده..نگـاه دانلـود خوب میتونه درعین سادگی خیلی جذاب و دلنشین باشه
    و نکته دیگه این که دخترهای داستان خیلی لوس و بددهن اند...نمیدونم چرا بعضی از نویسنده ها فکر میکنند اینجوری رمانشون خنده دار و جذاب میشه؟!درصورتی که واقعا مسخره ست.

dehqani

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    531
    امتیاز واکنش
    6,796

روژینا.ابراهیمی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    102
    امتیاز واکنش
    662
    عزیز جان ما نمی نالیم . کسی هم نگفته رمانهای خوب کمن ، ماشالا ماشالا نویسنده های خوب با قلم قوی هم کم نداریم ! داریم چیزهایی رو بیان می کنیم که بهتره کمتر توی داستان ها به کار بره ، چون خیلی زیاد گفته شده و مزه ش پریده . این تایپیک بخاطر اینه که نویسنده ها یکم اصلاح بشن ، بدون خواننده نویسنده هیچی نیست ! پس بهتره به خواسته های خواننده ش احترام بذاره . این تاپیک خیلی خیلی خیلی برای نویسنده ها مفیده چون با خوندنش می فهمن که چه چیزایی بیشتر طرفدار داره .

حدیث.م

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    328
    امتیاز واکنش
    2,696
    رو اعصاب ترین چیز توی رمان برای من اینه که دختره خوشگله، پولداره،کد بانو و آشپزی و خونه داریش 20،نیاز به ارایش نداره چون پوست صورت صافه و مژه های بلندی داره، کنکور میده و رتبه دو رقمی میاره بعد میرسیم به وسط رمان مامان باباش توی تصادف میمیرن. بعد عاشق یکی میشن که زورگو، خشن، به شدت غیرتی، خوش پوش، پولداره، my friend داره اندازه موهای سرش، شکنجش میده و میشه خدمتکار طرف، بعد به مرور عاشقش میشه و وووو هزارتا چیزای تکراری دیگه.
    بعضی از نویسندگان محترم و عزیز اگر یکم واقع بینانه تر بنویسن خیلی خوب میشه چون من خودم به شخصه با خوندن اینجور مسائل کلیشه ای و تکراری حس میکنم وقتمو الکی صرف خوندن اینجور چیزا کردم

_ماهی_

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    51
    امتیاز واکنش
    845
    سلام
    یک موضوعی که خیلی بده و متاسفانه در رمان ها زیاده تعصب بیش از حد خانواده ی دختره
    باباش اونقدر سخت گیره که اجازه نداده به دانشگاه بره و یا برادر های اعصاب خوردکن و مزخرف الکی غیرتی داره
    برادراش ماشین زیرپاشونه ولی این همش توی خونه است
    درست که شاید چنین آدم های عقب افتاده ایی وجود داشته باشن ولی نمی شه که همه ی رمان ها شخصیت خانواده ی دختر رو اینطور نشون بدن...
    و موضوع دوم اینه که شخصیت دختر های رمان های الان بسیار بسیار بی عرضه ان.نه بلدن از خودشون دفاع کنن و نه می تونن حرف بزنن
    نویسنده های گلمون هم فکر می کنن دختری که فقط بی ادب و کل کلی باشه خیلی شجاعه و در نظر مردا جذابه
    خندم می گیره زمانی که توی رمان می خونم مرد داستان عاشق زبون تند و تیز دختر شده.باید این رو بگم که مردا از دخترهای بی ادب و زبون دار و وراج و سبک بددددشون میاد و این شخصیت مطمعن باشید در نظر هیچ مردی جذاب نیست.
    و اما شخصیت مردها هم خلاصه شده در اخم و غد بازی و غرور....آیا در زندگی واقعی میشه با چنین آدمی زندگی کرد؟خودتون بگید...شاید روزها و یا سال اول زندگی هر دو نفر داغ باشن و خصوصیات بد همدیگه رو متوجه نشن اما بعد از مدتی از اخلاقیات بدی که نویسنده ها روش مانور میدن و فکر میکن خصوصیات خوبیه انسان واقعی خسته میشه.
    من فکر می کنم مشکل اصلی بعضی از رمان هایی که به تازگی خوندم عدم شخصیت پردازیه درست و به جاست!
    عجیبه دختری که پدر تعصبی و خشنی داره که حتی اجازه نمی ده به دانشگاه بره اونوقت دختر ما برای رفتن به بیرون تیپ میزنه و مانتوی آنچنانی می پوشه.
    ولا پدر من با تفکر غربی خودش چنین آزادی هایی به من نمی داد که پدر این دختر به اون در این رمان میداد.اونوقت هی گله می کنه با خودش که وای پدر من اینطور و پدر من اونطور...‌..
    من مشکلی با موضوعات خوب تکراری ندارم...اما با شخصیت های تکراری نادرست خیلی مشکل دارم.
    قهرمان داستان ها و رمان های ما باید انسان های فوق العاده ایی باشن.با خصوصیات جدید و جالب
    این همه اخلاقیات و ویژگی های خوب داریم
    دست و دلبازی،فداکاری،مهربونی،معرفت،همدم بودن و....
    روی این ویژگی ها هم میشه مانور داد....

dehqani

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    531
    امتیاز واکنش
    6,796
    یکی از چیزایی که تو رمانا تکرار می شه اسم شخصیت متناسب با شغله
    مثلا چرا همه آرایشگرا تو رمانا همه یا اسمشون مهسا هست یا لیلا!!!!
    مگه آدرینا یا رقیه نمی تونند آرایشگر باشند؟
    یا چرا اسم همه کلفتا اختر خانوم و کبری خانومه؟
    نمی شه سمیه خانوم و درسا جونی کلفت باشن؟

و یه دیالوگ حال بهم زن اینه که آرایشگره طرف و درست کرده بعد دوست طرف میاد می گـه
    وای مهسا جون دستت طلا چقدر قشنگ درست کردی
    بعد مهسای آرایشگر می گـه
    -من که کاری نکردم انتر خانوم خودش خوشگله!!!!

اییی یادم افتاد باز چندشم شد!

آخرین ویرایش:

M.M.a.h.s.a

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9
    امتیاز واکنش
    107
    و یه چیز دیگه اینکه دختره حواسش به لباساش نیست میره جایی که پسره هست و بعد پسره به خاطر پوشش نامناسب دختره میذاره میره ،دختره به خودش میگه وا چرا اینجوری کرد؟!!!بعد تازه نگاش به لباساش میفته!!!!!!!!!وااای خاک به سرم!این دیگه ته ته صایع بازیهتوخیلی از رمان ها این اتفاق مسخره هست.

*SiMa

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,175
    امتیاز واکنش
    23,337
    بنظر من چشمای رنگی و خاص دختر داستان و هیکل خوشگل و خوش استایل پسر داستان ها خیلی تکراریه... اما بد نیست...
    چیزی که بده و رغبت من رو نسبت به داستان از بین می بره، روال عشقیه که شکل میگیره. دخترک اسیر جذبه ی نگاه بی تفاوت چشمان خمـار پسر رشید و قوی هیکل داستان میشه و بعد ها متوجه می شه که پسر هم دختر رو زیر نظر داشته...
    صفر و صد بودن داستان و ایده ال گرایی مالی داستان ها رو خراب میکنه

shadi_h

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    105
    امتیاز واکنش
    658
    یه چیزی که بنظر من خیلی توی رمانا تکراری و خز شده
    پولدار بودن بی اندازه دوطرفه مثلا توی یکی از رمانا دختره بوگاتی داشت و پسره لندکروز من با ۲۰ و اندی سال هنوز همچین ماشینایی ندیدم
    و اینکه دخترا همیشه خوشگلن چشماشون نازه موهاشون بلنده اندام باربی دارن ووو....
    پسر داستان مغروره دخترا رو آزار میده هیچ پسری تپل نیست شکم نداره همه مدلن و همه ام توی ایران زندگی میکنن
    ۹۰ درصد پولداری اطراف من زیبایی چهره اشون مث توی رمانا رویایی نیست آدمهای معمولی مث هممون هستن اگه توی ماشینشون نباشن یا به محل کارشون نرس نمیفهمی پولدارن
    توی رمانای جنایی پلیسیمونم که دختر داستان که از زیبایی خدادادی چیزی کم نداره یا دنبال انتقامه یا هم توی یه باند بزرگ نفوذ کرده و اونجام رئیس باند عاشقش میشه و بهش نظر داره هر وقتم میخواد اتفاقی بیفته پسر داستان سوپر من میشه و کلاغا بهش خبر میده که دختره تو خطره خودشو میرسونه و نجاتش میده دختره هم با گریه بغلش میکنه و میگه منو از اینجا ببر :/

برخی موضوعات مشابه

بالا