•●•●• بحث آزاد : مسائل نویسنده ها و خواننده ها •●•●•

shaparak20

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
78
امتیاز واکنش
1,968
با سلام

لازمه بدونیم مشکل ما تو تالار کتاب فقط خالی بودن صفحه ی نقد، کهنه بودن ایده ها، پایین بودن سطح قلم نویسنده ها و ... نیست.

ما با مشکل بزرگتری روبه رو هستیم...حشو نویسی!
متاسفانه نسل جدید نویسنده های انجمن، بی حال و حوصله ان... هیچ انگیزه ای برای یادگیری ندارن... فقط خواننده می خوان و متاسفانه به پ.و.ر.ن نویسی رو آوردن..
برای نوشته هاشون تحقیق نمی کنن و فقط می خوان بنویسن... هیچ فکر و مطالعه ای درمورد موضوعاتشون ندارن و از ذهنیت های اکثرا غلطشون استفاده می کنن...
نگاه دانلود جایی برای کسب تجربه اس و قطعا باید به نویسنده ها میدون داد؛ اما پذیرفتن و قبول هرنوع رمانی هم به دور از منطقه.
به سختی در میون رمان های فعلی میشه رمانی رو پیدا کرد که با مطالعه و تحقیق همراه باشه. البته منظورم به تمام رمان ها نیست.
ولی تا زمانی که این مسئله در مورد زمان ها حل نشه به طور قطع تمام مسائل در حاشیه اس.
چون نقد یک اثر زمانی ارزشمنده که اون اثر خودش قابل تامل باشه.
با قلم خوب و تحقیق و مطالعه می توان به راحتی از دل ایده های کهنه اثر ارزشمندی رو خلق کرد همونطور که خیلی از بزرگان ما این کارو کردن.
و در مورد پایین بودن سطح قلم هم باید با روشی چه به جبر و چه با اتکا به روش تشویق نویسنده ها رو به تحقیق و تمرین واداشت.
البته من خودم هنوز هیچ ایده ای برای تشویق نویسنده ها به خوندن مطالب آموزشی ندارم، چون همه می دونیم که نسل جدید با توجه شرایطش خیلی تنبل شده و این یه موضوع فراگیره و صرفا محدود به رمان نویسی نمی‌شه.

با احترام
شاپرک

• پیشنهادات
  • عقیق

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    621
    امتیاز واکنش
    10,219
    خب من در موردش چند تا فکر دارم...
    اول اینکه تعداد زیادی از نویسندگانی که تازه مشغول نوشتن شدن و به قولی رمان اولی هستند با اصول داستان نویسی اشنا نیستند و به نظرم اگر نویسنده هایی که تازه میخوان شروع به نوشتن کنند اگر نقد کده و قلم به توان اصول رو مطالعه کنند که حداقل یه اشنایی ابتدایی داشته باشند خیلی میتونه بهشون کمک کنه.
    و اینکه فکر می کنم توی بخش کتاب اگر کمی سخت گیری بیشتر باشه در مورد موضوعات و ایده ها بهتر باشه...

shaparak20

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    78
    امتیاز واکنش
    1,968

درحال حاضر دقیقا مشکل ما نخوندن همین تاپیک هاست! کاش، راه حلی برای افزایش رغبت نویسنده های کم تجربه، به مطالعه ی این قبیل تاپیک ها ارائه بشه.

وهمچنین در مورد سخت گیری که فرمودین؛ بر اساس قوانین جدید محتوای رمان برای دریافت اجازه ی زدن تاپیک، باید به تایید یکی از اعضای شورای تایید کننده ی محتوای رمان برسه...و از هرجا که محتوای نامناسب رمان، تایید بشه؛ در هر مرحله ای که باشه اعم از تایپ، ویرایش یا رفتن به صفحه ی دانلود، از ادامه ی روند نشر رمان جلوگیری می‌شه!

با احترام
    شاپرک

Behnam_Rastaghi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    747
    امتیاز واکنش
    16,563
    سلام:aiwan_lightsds_blum:
    خب دوستان به نظرم این مشکلات توی انجمن ما نسبت به انجمن های دیگه خیلی شدتش کمتره شاید مواردیش بیشتر باشه اما درکل اینطور نیست.
    دلیل اصلی همه ی این مشکلات اینکه هرکسی که باید سر جای اصلیش باشه نیست!خواننده هایی که فکر می کنن با خوندن چهارتا رمان مجازی همخونه ای می تونن نویسنده بشن.یا نویسنده های تازه کاری که فکر می کنن باید خواننده های زیادی داشته باشن.من نمی خوام اعدایی داشته باشم اما منی که از هفت هشت سالگی نویسندگی رو تجربه کردم الان خواننده ندارم پس کسی که تازه دو یا سه ساله که دست به قلم شده به نظر من نباید انتظار زیادی داشته باشه.به نظر من خواننده ها باید دلخوشی داشته باشن.دسته بندی درستی از رمان ها نشده اگه، اگه،دسته بندی درستی تو قسمت رمان ها بشه و رمان ها بیشتر توی چشم باشن و تبلیغ خوب و گسترده ای برای رمان ها بشه خواننده ها بالا می کشه.یکی از کار های خوبی که انجام شده اینکه رمان ها خوب تو پیشنهاد سردبیر تو قمست اصلی سایت قرار گرفت و این موضوع خودبه خود خواننده ها رو بالا برد،پس میشه یه همچین بخشی تو قسمت اصلی سایت درست کرد و رمان های درجه یک و دو و سه دیگه حداکثرش سه،قرار بگیرن و خواننده ها بالا برن.یا اینکه یه بخشی تو انجمن قرار بگیره و این رمان های خوب رو اونجا قرار بدین.هر پست از هر رمانی که قرار میگیره(رمان های درجه یک و دو)اونجا قرار بگیره تا خواننده ها اون رو بخونن و به رمان اصلی رجوع کنن.
    در مورد تکراری بودن رمان ها بنظرم همون حرف اولم.کسی که باید جای خودش باشه جای کس دیگست!و اونی هم که واقعا استعداد داره و می تونه نویسنده باشه دنبال "یادگیری" نمیره.بابا فقط یه بخش کوچیکی از نویسندگی ذاتیه اکثرش اکتسابی به حساب میاد.خب باید این ها رو به زورم شده روجوعشون بدیم به بخش های یادگیری و تاپیک های اینچنینی و بیخودی رمان ها رو تایید نکنیم.
    همین! بنظرم باید یه حرکت بزرگ انجام بشه یه تغییر بزرگ با برنامه ریزی عالی و از همه مهم تر "عمل" اون برنامه ریزی.موفق باشین.

فرزان

نویسنده انجمن
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    523
    امتیاز واکنش
    6,201
    سلام
    یه نکته ای که هست اینه که خواننده های عزیز تمایل زیادی به رمانهای فانتزی نشون میدن همینطور رمانهایی که توش یه دختر و پسر خوشگل در حال کل کلند و دست آخرم عشق و عاشقی بچه دار شدن و الی آخر.
    بعضی از رمان نویسهامون هم مجبورند برای جذب خواننده به سمت این ژانرها برند و این میشه تکرار مکررات.
    درام هایی که توش عشق و عاشقی به وفور یافت نشه طرفداری نداره اصلا هم برای مخاطب مهم نیس قلم و داستان چقدر قوی هست.
    نویسنده های تازه کار هم ترجیح میدن سمت موضوعات پرطرفدارتر برند.
    البته همیشه خواننده مقصر نیست. اگر نویسنده ها کارهای به مراتب قوی و با کمترین ایراد ارایه بدند توقع خواننده رو بالا میبرند و مخاطب دیگه به رمانهای سطح پایین راضی نمیشه و اینجوری نویسنده های دیگم مجبورند خودشون رو بالا بکشند.
    بخش نقد فقط برای منتقد های حرفه ای نیست. خواننده های عادی حق دارند نظرشون رو درباره شخصیتهای رمانها اتفاقات و حسشون از پست ها بنویسند. شاید این نقد به حساب نیاد و به عبارتی اسپم باشه ولی برای نویسنده مهمه که بدونه برداشت بقیه از شخصیتهاش چیه ازاون مهمتر براش دلگرمیه که کارش دیده میشه

بهار قربانی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    136
    امتیاز واکنش
    897
    با سلام!
    به نظر من دانلود نگاه بستر خوبی فراهم کرده برای همین قلم اولی ها تا از کارهای کوچک شروع کرده و بیاموزند و رشد کنند.
    به طور قطع اولین رمان هر کسی پر نقص است. مثل وقتی که به کلاس اول میرویم و بد خط مینویسیم.
    اینکه رمان ها تگ های مختلف دارند کار بسیار مفیدیست. اگر بشود که این تگ ها گسترده تر باشند بهتر میشود.
    اکثر مخاطبان رمان های اینترنتی دختران کم سن و سال هستند و علاقهء زیادی به خواندن رمان هایی دارند که همین موضوعات تکراری را شامل میشود همین کل کل های هجو، همین عشق های بی منطق. اکثرا دنبال آرزوهای خود در داستان ها میگردند.
    این وظیفهء بزرگان و کار کشتگان سایت است که با زدن تاپیک های آموزشی با زبانی نرم و دلچسب راه و رسم بهتر شدن نوشته ها را به قلم اولی ها بیاموزند که تا به حال هم موفق عمل کردند.
    به نظر من بودن این موضوعات تکراری بد نیست. هر چیزی زمانی زیاد میشود و بالاخره همان کسی که یک موضوع تکراری را برای شروع داستان نویسی انتخاب کرده با تمرین و نوشتن بیشتر میتواند اثرهای ماندگاری را بعد ها به جا بگذارد.
    اما چیزی که اینجا مورد بحث است کمکی است که ما میتوانیم به نویسندگان بکنیم تا قلم بهتری داشته باشند.
    روحیه نقد پذیری در هر کسی وجود ندارد و این آزار دهنده است اما یک نقاد عالی هم باید طاقت شنیدن اعتراض را داشته باشد چون این رسالت را بر عهده گرفته که دیگران را متوجه کمبودهایشان بکند و هیچ کس آمادگی رویارویی با کمبودهای وجودی خود را ندارد خصوصا در باب ساخت یک اثر که همانا هر اثر برای هنرمند یا هر داستان برای نگارنده مثل مخلوقیست که با زحمت خلق شده و عزیز است.
    در رابـ ـطه با خالی بودن صفحات نقد باید این موضوع را در نظر گرفت که تمام اعضای سایت نقادهای حرفه ای نیستند که نظر خود را با جملات زیبا و اصولی بیان کنند و همین باعث خالی بودن صفحه نقد شده. اگر اسم همین تاپیک، نقد نبود و میشد نظر شخصی چنان شلوغ بود و تماشایی که خود نویسنده هم حیران بماند. این نظر شخصی بنده است که حتی همان خوانندهء عزیزی که مینویسد: «آفرین کارت درسته»، قدم بزرگی در جهت تشویق نویسنده برداشته که نویسنده برای راضی نگه داشتن مخاطبش دفعات بعدی اثری قوی تر به جا بگذار. تمام نظرات محترمند. من خواننده ای دارم که پای ثابت تمام داستان هایم بوده هر صفحه ای که مینویسم با دقت میخواند و نظر میدهد. هر صفحه. گاهی شده که گفته:«اصلا از این شخصیتت انتظار نداشتم همچین بکنه» همین جمله ساده باعث شده رمانم به کل تغییر کند.
    آموزش کار سختی است.
    ایجاد تغییر سخت تر.
    اما باید صبر داشت.
    به قلم اولی ها و دوستان کم سن و سال فرصت بدهید و با مهربانی کاری کنید که در این سایت نویسنده های بزرگ تربیت کنیم و برای ارتقاء زبان فارسی قدمی برداریم.
    با تشکر!

آخرین ویرایش:

RASTA.CH

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4
    امتیاز واکنش
    146
    به نام نگارنده ی هستی
    تعدادی از نویسنده ها ، منتقدها ، ویراستارها و مدیرها نظر خودشون رو گفتن و حتی گاها صحبتهاشون جنبه ی اعتراض و گله و شکایت هم گرفت ! (بماند که زیرسوال بردن ارزش کار بعضی ار تالارها هم دخیل ماجرا شد !)
    بیاین واقع بینانه به قضیه نگاه کنیم .... اینجا یه دنیای مجازیه و بدون شک خیلی از قواعد و قوانینش با سطح استاندارد متفاوته !
    اینکه مدیرهای سایت سعی کردن سطح کیفی سایت و مطالبش رو بالا ببرن قطعا و بدون هیچ حرف و اعتراضی عالیه !
    اول از همه درمورد تالار نقد بگم ....
    بیاین فقط یک لحظه به معنای لغوی سخت گیری فکر کنین !
    هرکس تعبیر خودش رو از سخت گیری داره .... شاید این اختلاف نظری هم که بین افراد افتاده بخاطر تفاوت نوع نگرش به موضوعه ! که قطعا به همین دلیل هم هست !
    به نظرتون اینکه گفته شده تشکر و تعریف و تمجید خالی نقد حساب نمیشه ، اشتباهه ؟
    همین الان یه سرچ توی گوگل بزنین .... معنوی لغوی نقد رو پیدا کنین ... خودتون به جواب سوال بالا میرسین !
    اینکه توی صفحات نقد تنها نقدهای منتقدهاست ، به نظرتون ایراد کار از مدیرهای انجمنه ؟!
    جدا یکم فکر کنین بعد دست به اعتراض بزنین .... اینکه شما واهمه دارین که توی صفحه های نقد چیزی رو بگید مقصر مدیرها هستن؟ شمایی که از بیان نقدت توی صفحه ی نقد میترسی ، همین الان فکر کن که چه چیزی میخواستی بنویسی که ترسیدی ؟
    مشکل اساسی می دونین چیه ؟ مشکل اصلی ما اینکه نظردهی رو با نقد اشتباه گرفتیم !
    همین صفحه ی گوگلی که جلوت بازه .... همین الان سرچ کن ..... من به شخصا بهتون توصیه میکنم نقد رمان کلیدر توسط استاد براهنی رو بخونین و بعد تصمیم بگیرین که نقد میکنین با نظر میدین !
    نظردهی یک بخش کوچیک از نقد رو دربرمیگیره که تازه با نظردهی های ما متفاوته !
    این بخش از نظردهی تون رو نگه دارین برای صفحه های شخصی افراد و حتی پیام های خصوصی !
    من طرفداری بخش نقد رو هم نمی کنم چون ایرادهای پررنگی هم توی این بخش و یا حتی نقد منتقدها هست ! که اگر همین شمایی که میترسی ، دقت کنی متوجه شون میشی !
    من با شیوه ی نقد شورا در بعضی قسمت ها مخالفم !
    بی پرده بگم شاید خیلی اوقات از خوندن نقدها ناامید میشم !
    نمیگم همه ی نقدها چون کم لطفی میشه ! بهتره بگم تعدادی از نقدها مهم ترین اصل نقد رو فراموش کردن ! سازندگی !
    شاید نمره ی سازندگی نقدها از 10 نهایتا 7 باشه !
    بیان کردن اینکه این رمان این ژانر رو داره یا حتی این زاویه دید رو واقعا کار سختی نیست ! اگر شما پیشنهاد میدین که زوایه ی دید باید عوض بشه دلیل براش بیارین .... دلیل منطقی ! نه فقط زیاد بودن کارکترها !
    حالا ممکنه منتقدها اعتراض کنن که اینجا فضای مجازیه و نقد درحد کامل و عالی و خیلی حرفه ای نمیخواد ! و
    وحالا جواب من به این دوستان
    همونطور که توی تایید رمانها داره سخت گیری میشه پس به همون نسبت هم کار شما سخت تره میشه !
    شما نمی تونین نقدی رو که برای اولین کار یه نویسنده می نویسین برای یه رمان با تگ حرفه ای بنویسین ! اما اگر یه نگاه اجمالی به صفحه های نقد بندازین می بینین که همه ی نقدها چه برای رمانهای درحال پیشرفت ، چه نیمه حرفه ای ، چه حرفه ای و چه پرطرفدار به یک شکله .... آیا به نظرتون نویسنده رمان حرفه ای از نقد شما ، اصلاح سازی ای توی رمانش صورت میگیره ؟ به نظرتون این نویسنده به سازندگی و کارآیی نقد شما چند میده ؟
    همه اعتراض کردن اما فقط تعداد کمی ایده برای حل مشکل دادن .... شاید درجایگاهی نباشم که بخوام ایده ی خاصی بدم
    اما پیشنهادم برای منتقدها و بخش نقد اینکه تک بعدی به پایه های نقد نگاه نکن ! شاید بزرگترین اشتباه منتقدها جدا کردن هربخشه!
    منتقدی که قصد داره ژانر داستان رو نقد کنه باید به زاویه ی دید نگاه کنه ، به خط پی رنگ و سیر داستان ، به نوع شخصیت ها و حتی برند خاص نویسنده توی نوشتن !
    به نظرم اگر با یک نگاه جامع تر به مسائل توجه بشه ، ضعف نقدها هم کم میشه !
    درمورد سخت گیری های تایید کتاب و نویسنده هایی که اولین رمانشونه ....
    بازهم همه اعتراض کردن ، گله کردن و دفاع کردن اما پیشنهادی ندادن ! با یه جا نشستن و "کاسه ی چه کنم به دست گرفتن" به جایی میرسیم ؟
    وقتی توی سایت عضو شدم این طرح به ذهنم اومد که البته یکم سخته اما شدنیه !
    من با بررسی و سخت گیری ها موافقم و از نظرم به جا و درست هستن اما برای افرادی که اولین کارشونه باید چیکار کرد ؟ اونا باید چیکار کنن وقتی هنوز نگارش صحیح و بلد نیستن ؟
    پیشنهاد دوستان این بود که تایپک های "قلم به توان اصول " "آیین ویرا" "مجید جان دلبندم" و "نقدکده" رو قبل از شروع کار بخونن .... اما به نظرتون خوندن اینا کافیه ؟
    بی رودروایسی بگم شما اگر یه مطلب رو بخونین تا از اون مطلب ارتون امتحان گرفته نشه و معلم براتون تکرارش نکنه یادش می گیرین؟
    قطعا نه !!!
    اینجا هم دقیقا همینه .... یعنی حتی اگر نویسنده ها این تایپک ها رو بخونن شاید تاثیر چندانی نداشته باشه ...
    حالا پیشنهاد من
    همونطور که ما به یه معلم نیاز داریم تا درس و خوب یاد بگیریم اینجا هم به یه راهنما نیاز داریم ...
    یه نویسنده ی کار کشته و یه منتقد حرفه ای که همراهمون باشن و ایرادات کارمون رو بگن
    اگر بعد از تایید رمان توسط مسئولین برای هر رمان یه نویسنده و یه منتقد همراه انتخاب کنن که متن شون رو بخونه و ایرادات کارشون رو بگه مطمئن باشین نهایتا طی 4 هفته به کلی با قوانین نقد و اصول نگارش و ویرایش اشنا میشن .
    درسته که کار سختیه و به شدن زمان بر ..... اما حداقل میشه این شیوه رو برای رمان های ضعیف به کار برد تا روی غلتک بیوفتن ... بازم میگم شک نکنین که جواب میده !
    هدف از سختگیری هایی که از نظر بعضی از دوستان توی هر قسمتی که اعمال میشه این نیست که قلم رو از فرد بگیرن بلکه بخاطر تقویت طرف این موضوع گفته میشه .... اما به طور قطع درکنار این سختگیری ها هم نویسنده ها به پشتوانه ی کمکی نیاز دارن .

امیدوارم سطح کیفی سایت روز به روز بهتر بشه !

ثـمین

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    399
    امتیاز واکنش
    6,045
    سلام

یه نگاه اجمالی به نقد و نظرها منو مطمئن کرد که همه مون دردها رو شناختیم و حالا بهتره برای درمان پیشنهاد بدیم.
    من از سر دلسوزی و برای انجام وظیفه ای که ژینوس عزیز برعهده ام گذاشت اینجا ایده ها و نظرات شخصیمو میگم و امیدوارم به کار انجمن بیاد و روز به روز بهتر از گذشته بشه .

چند ماهی هست اینجا عضوم .بخش نقد واقعا تکون خوبی خورده و نقد های مختصر و نامفید قبلی جاشو داده به نقد های خوب و سازنده . نقدی که برای رمان دومم صورت گرفت قابل مقایسه نیست با نقد رمان اولم که قبل از ظهور شورای جدید نقد بود و این تجربه رو خیلی ها دارن .پس امیده که بقیه بخش ها هم اشکالات کلیشون برطرف بشه و بمونه ایرادات ریز و قابل رفع تر.

راستش به نظرم دیگه اجبار و زور و فشار بر سر نویسنده های که نمی خوان تکونی به خودشون بدن نه تنها مشکل رو حل نمیکنه بلکه از یه جایی به بعد نتیجه ی عکس هم ممکنه بده پس به نظرم بهتره بریم سراغ سیاست های تشویقی و هم خودمون و هم نویسنده های عزیز انجمن رو مشتاق کنیم که مدام بخونن و آموزش ببینن .

من تیتر وار راه حلم رو برای تقویت قلم نویسنده های مشتاق ارائه می کنم :

1- طی فراخوانی افراد مشتاق به یادگیری ثبت نام کنن(مثلا: 100 نفر ).
    2- آزمونی گرفته بشه و استعداد یابی صورت بگیره (مثلا : 10-15) نفر گزیش بشن.
    3- طی دوره کوتاه و مختصر مفیدی نویسنده های مشتاق ، آموزش های کاربردی اصول نقد و نوشتار ببینن .
    4- درباره ایده اولیه کارشون(داستان کوتاه -رمان -نمایش نامه و ..) پی رنگ و خط داستان مشاوره دربافت کنن و بعد از تصحیح و تکمیل شدن این موارد ، کارشون رو شروع کنن .
    5- بعد از زدن تاپیک مورد نظر و در طول نگارش کار (رمان یا داستان کوتاه و ...) در صورت نیاز بتونن از نظرات منتقد آگاه و یا یک نفر نویسنده ی مورد قبولِ که از طرف انجمن به اون ها اختصاص پیدا کرده، بهره مند بشن .

حالا این چه مزیتی برای نویسنده داره :
    نویسنده علاوه بر اینکه آموزش دیده و مشاوره دریافت کرده و نسبت به روز اول بر بار دانسته هاش اضافه شده ، در ازای این وقتی که گذاشته، انجمن هم بخشی مجزا و مشخص (روی سایت اصلی و یا در فروم) برای تبلیغ کار این عزیزان در نظر بگیره و تگ مخصوصی به این دسته از کارها تعلق بگیره (مثلا :تگ رمان توصیه شده ) و موراد اینچینین که به بیشتر خوانده شدنِ کارِ این عزیزان منجر بشه .

-دومین پیشنهاد :
    سطح بندی شدن نویسنده ها و منتقد هاست.
    یعنی نویسنده و منتقدهای رنگ دار به صورت دوره ای و طی ملاک ها و آزمون هایی ارتقا سطح داده بشن و بسته به سطحشون از اون ها در سیاست های(آموزشی و یا نظارتی ) انجمن استفاده بشه .

سومین پیشنهاد :
    در صورت تمایلِ نویسنده، برای چاپ و انتشار رمان ها و یا داستان کوتاه هاش با انتشارات و یا ماهنامه ها و مجلات رایزنی بشه .برای ضبط و پخش نمایشنامه ها با صدا وسیما و مابقی نهاد های مرتبط رایزنی صورت بگیره و انجمن واسطه آشنایی نویسنده ها با نشریات و ... فراهم کنه.

چهارمین پیشنهاد :

بخشی در انجمن ایجاد بشه و در اون بچه ها و نویسنده ها از تجربیات خودشون بگن . چه تجربه ای در زمینه چاپ و نشر آثارشون داشتن .به کجاها مراجعه کردن برای چاپ آثارشون .در واقع یه جورایی توی اون تاپیک راه و رسم امرارمعاش از نویسندگی به اشتراک گذاشته بشه چون برای خیلی از نویسنده ها علاوه بر اینکه خونده شدن و چاپ آثارشون اهمیت داره ، کسب درآمد از هنرشون هم مشوق خوبیه برای ادامه راه نوشتن .

آرزوی موفقیت دارم برای همه عزیزان :)
    روز خوش

آخرین ویرایش:

ANDREA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,712
    امتیاز واکنش
    68,494
    سلام
    نمیدونم برای ارسال موضوعی در این تایپیک دیره یا نه،اما من مینویسم تا اگه شاید یک نفر هم خوند به دردش بخوره!
    سطح درخواست خوانندگان از نگـاه دانلـود خیلی پایین اومده
    به طور مثال از ژانر:کل کلی و اربـاب بـرده ای خوششون میاد
    اما واقعا ابشخور این موضوع از کجاست؟
    به نظر من درصد کوچیکی به نویسندگان مربوطه
    نویسنده هست که در راه فرهنگ سازی رمان خوانی دست داره
    نویسندگان،صرفا جهت اینکه رمانتون پربازدید بشه و یا لایک بیشتری بگیرید،نگید من نویسنده ام که نیستید
    یک نویسنده مسئوله و به این که چطور وظایفش رو انجام بده واقفه.
    کسی که بخاطر لایک رمان مینویسه،نباید بگه من نویسنده ام
    شده تا حالا بگید انگیزه ی من از رمان نویسی چیه؟
    تفریح و یا فرهنگ سازی؟
    یعضی نویسندگان استعداد دارن و ازش خوب استفاده میکنن
    وقتشونو،حوصلشونو،خلاقیتشونو میزارن پای یک کتاب.
    بعضی هم نیاز به اموزش دارن
    بنده یک پیشنهاد دارم
    عزیزانی که میخوان اموزش بدن
    فقط چند صفحه ردیف نکنن و تایپیک چندین صفحه ای تحویل بدن .
    ایا نقد کده ای که توسط اقای ایین نوشته شد یادتون هست ؟
    چه قلم شیوایی برای اموزش بود!
    به زبان طنز و همچنین درک مطلب بسیار اسون بود.
    اما اگر میگید که کسی که اصولی میخواد یاد بگیره،اینطوری براش بهتره!
    سخت در اشتباهید.
    ایا به امار سنی نویسندگان توجه کردید ؟
    همه زیر بیست و این یعنی نسل جوان!
    نظرات بقیه رو که خوندم به شخصه شکه شدم
    شمایی که رمان مینویسی و تایپیک نقد رو زدی ایا اینکه انتقاد پذیر نباشی درسته؟
    نباید با منتقدین انجمن بد برخورد بشه ،چرا که مطمئنا قصد اونها فقط کمکه ،برای پیشرفت شمایی که مینویسی و تایپیک نقد زدی؟
    نویسنده باید انتقاد پذیر باشه!
    هرکس نظری داره و مسلما هیچ کس نمیتونه کسی رو از نظر دادن معاف کنه!
    من هم شانسمو امتحان کردم.

آخرین ویرایش:

عقیق

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    621
    امتیاز واکنش
    10,219
    البته موضوع حسادت و.... که نوشتید زیاد صدق نمی کنه چون اولا ما نویسنده ها رو نمیشناسیم که بخواهیم از روی دشمنی و حسادت بکوبیمش یا از روی دوستی تعریف و تمجید بی مورد کنیم و اینکه دوما ما پدر کشتگی یا (با عرض پوزش از دوستان) غرض و مرض نداریم که بخواهیم کسی رو با خاک یکسان کنیم اگر برید سری به نقد های شورای نقد بزنید میبینید که نقد فقط گفتن عیب ها نیست و در کنارش موارد مثبت هم گفته شده و اینکه قصد ما فقط کمک به نویسنده ها برای بهتر شدن قلمشونه اینکه مسائلی مثل حسادت رو مطرح کنید خب چندان منصفانه نیست.

و اینکه چنین تایپیک هایی که اصول نقد و داستان نویسی رو مطرح کنه داریم " قلم به توان اصول، ایین ویرانا و نقد کده " میتونید سر بزنید و استفاده کنید

آخرین ویرایش:

برخی موضوعات مشابه

بالا