بحث آزاد: موضوعات استفاده شده رمانها

میلا فرزین

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
375
امتیاز واکنش
2,294
سه تا دخترن تو حالا تو دانشگاه یا یه سفری رستورانی چیزی باهم اشنا میشن
کلکل میکنن اخرم به این نتیجه میرسن که عاشق شدن
حالا یا داداش با ازدواج اینا موافق نیست یا ننه بابا
یعنی من ده ها رمان با این موضوع خوندم
تو بعضی هاشون اسم شخصیت ها یکیه و کاملا معلومه که از روی رمان اقای فرهی کپی شده

• پیشنهادات
  • نگار 1373

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    365
    امتیاز واکنش
    15,770
    من خیلی وقته دیگه رمان تایپ شده نخوندم
    انقدر که موضوعاشون تکراری و کلیشه شده
    بعضی رمانا هست آدم هر چی میخونه انصافا سیر نمیشه، حالا نقطه مقابلش این بحثای تکراری ایده های شبیه به هم!!
    این همه ایده اطرافمون هست چرا باید بریم چیزی که انقدر نوشتنش دیگه خز شده رو باز بنویسیم؟
    بماند که اون تکرار ایده ها یه جورایی سرقت ادبی محسوب میشه و این دنیا هم هیچی به نویسنده نگن، اون دنیا باید از کسی که ایده شو دزدیده حلالیت بخواد.
    بگذریم از بحث دور نمیشم، ولی واقعا ایده ها دیگه کفر آدم رو در میارن.
    عاشقانه میخوای بخونی، یه دختر لوس بی نمک و از خود راضی قراره عاشق یه پسر جلف سیکس پک دار بشه!
    پلیسی که واویلا حسین، هر روز دربارش بحثم میشه با همه، که تو رو به جون هر کی دوست دارید انقدر چاخان پاخان در رابـ ـطه با پلیسای زن ننویسید.
    ترسناکا همشون شخصیتش یه دختره که تا بهش میگن پخ از ترس غش می کنه. حالا جالبه با این وضع ترسش، پا میشه میره تو جنگلا! :/
    طنز، طنز رو با کلکل کردن و فحاشی بین یه دختر و پسر فوق العاده بی مزه اشتباه گرفتن، می خوان بهترش کنن میان 10 تا دختر رو میذارن تو رمان که قراره عاشق 11 تا پسر بشن! :/ اون پسر آخری، بیچاره معلوم نیست باید چه خاکی ب سرش بریزه
    تخیلی هم یا یه دختر فرشتس، یا یه دختر جادوگر و یحتمل در آینده ملکه، یا در بهترین حالت خون آشام. بقیه ی موجودات تخیلی بوقن؟
    ژانر جنایی هم که... ناموسا روح آگاتا کریستی، ملکه ی جنایت رو به درد نیاریم. :/
    ژانر اجتماعی هم که نظری ندارم چون نمی خونم.
    بقیه ژانرا هم به همین نحو. بگذریم از ژانرای اختراعی! و عجیب و غریب که تازه نام میبرن!
    تازگیا هر رمانی میگن خیلی پر طرفدار بوده و فلان و این موارد، بخدا جرات نمیکنم بخونم چون میبینم باز یه موضوع تکراری دیگه مقابلمه!
    خسته شدیم، چقدر تکرار آخه؟ :(

آخرین ویرایش:

ツѕєριтα

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    753
    امتیاز واکنش
    13,337
    من سگ درصد با نگار موافقم
    انصافا همه رمانا تکرار شدن..
    توی رمانای طنز و عاشقانه 3تا دخترن که (ترجیحا بعداز کنکورشونه و تازه میخوان پاشن برن دانشگاه:|)شیطونن و خصوصیتای چرتو پرتی مثه زبون دراز بودنو خوشگل بودنو خوش هیکل بودنو چش رنگی بودن توشون بارزه
    توی اولین روز دانشگاشون با چنتا پسر(بازم ترجیحا 3تا پسر :|)بر خورد میکننو کل کل کتک کاریو ...اینا میکنن که اینا میفتن روی لج و تا اخر ترم میزنن همو ناکار میکنن:|
    (پ.ن:یه سوال دارم خودم هوز دانشگا نرفتم ولی مگه سلفا زنونه مردونه نیس:|مگه دانشگاها حراست مراست ندارن:|پس چرا دانشگاهارو مثه دانشگاهای بلاد کفر توصیف میکنن؟:| چرا تیپایی که توی رمان برا دانشگاهاشون میزنن جوریه که ادم حس میکنه شخصیتا میخوان پاشن برن عروسی؟:|جلل جالب)
    به خدا این موضوع کلیشه شده...من دیگه خیلی وقته از ترس تکراری بودنشون نمیرم سمت رمانا:|
    لطفا رسدیگی بشه

*ArMita

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    717
    امتیاز واکنش
    17,139
    منم با شما موافقم.بنظرم درسته که ما تو جامعه اسلامی هستیم باید طبق قوانین باشیم و ...
    اما ببینید معمولا رمان بازتاب یک طرز فکره،بازتاب جامعس و این چیزی که نویسنده دیده یا شنیده،کاری با ژانر تخیلی ندارم چون اصلا خوشم نمیاد.
    اگر دوستان راجع به مشروبات،مواد و اینا مینویسن،مطمئنا همتون میدونین که هست!غیر قابل انکاره!نکته اینجاس بعضی دوستان،نمیدونم حالا بخاطر سن یا باور هاشون میان و این چیزا رو خوب و کلاس نشون میدن! اما همه میدونیم حتی تو کشورای خارجه(آمریکا،استریالیا،انگلیس و..)کسی که مواد میزنه و نوشیدنی میخوره با کلاس نیست!هیچ کجای دنیا نیومده بگه نوشیدنی میخوره وای چقدر با کلاسو شیکه.

متاسفانه ما برداشت اشتباهمون از فیلمای غربی رو میذاریم پای بد بودن فیلم.حاضر نمیشیم ی بار دیگه فیلمو ببینیم و به این توجه کنیم نکته ی آموزندش چیه؟
    بنظرم صحبت درباره ی این مسائل داخل رمان اشتباه نیست،اشتباه این که این چیزا رو رواج بدیم،بهتره از اثر های مخربش بگیم.
    رابـ ـطه ی های غیر شرعی تو کشورمون هست ژانر اجتماعی برای اینجور مواقعه!باید از دردای جامعه بگیم،اما اینکه بیایم رواجش بدیم کاملا اشتباس.
    به عنوان مثال:
    تجـ*ـاوز ی درده،اما تو بعضی رمانا اومدن اینو اینطور جلوه دادن که شخصیت اصلی عاشق متجاوزش میشه!من هربار اینو تو هر رمانی دیدم اعصابم بهم ریخت.
    نکته ی بعدی اینکه بحث راجع به حجاب شخصیت ها یجورایی کلیشه هست،چراکه هممون میدونیم و میبینیم که تو جامعه چه خبره،پس نیایم بگیم چرا فلانی تو رمان بی حجاب رفت مهمونی!اون با حجاب رفت!

*AFSOON*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    326
    امتیاز واکنش
    11,549
    ما جامعه رو می بینم عزیزم، و می بینیم که حجاب به چه افتضاحی کشونده شده. اما بعضی رمان ها واقعا پای خودشونو فرا تر می ذارن! توی بعضی رمان های پرطرفدار، به صورت کاملا روشن و آشکار به محجبه ها توهین می شه. مثلا شخصیت اصلی می گـه: این امل بازیا چیه؟! آدم باید آزاد باشه!
    خودت می دونی چندین نفر این رمانو می خونن و بازم می دونی که جمله به جمله روشون تاثیر می ذاره.
    یا همون قضیه دانشگاه. مادر من مدتیه توی یه دانشگاه تدریس می کنه، منم یه روز مجبور شدم باهاش برم. اولا که ورودی خانم ها و آقایون جدا بود. دوما، دو تا خانم توی ورودی نشسته بودن، که درست یادمه به اون دانشجویی که پشت سر ما بود گفتن حجابشو رعایت کنه. برگشتم به دانشجوعه نگاه کردم، در مقابل اون چیزایی که رمانا توصیف می کنن، محجبه محسوب می شد! اون وقت و با این اوضاع، چطور می شه دختر انواع و اقسام مواد آرایشی رو خودش پیاده می کنه، اون وقت با افتخارم قدم از قدم بر می داره!

Nazigol

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    181
    امتیاز واکنش
    1,875
    چرا محتوای رمان ها با جامعه ی ما نمی خونه؟
    ما هر رمانی از هر دوره و هر کشوری مطالعه کنیم، با اوضاع اجتماعی اون کشور در اون زمان آشنا می شیم.
    نسل های بعدی ما، اگه رمان های ما رو بخونن درباره ی ما چه فکری می کنن؟!
    مثلا می گن: چند قرن پیش، اجداد ما خیلی بی حیا بودن. نوشیدنی خوردن براشون عادی بوده. رابـ ـطه ی دختر و پسرا عادی بوده و خانواده ها هم خیلی واکنش نشون نمی دادن. هر پسر یا دختری، قبل از ازدواج حداقل با یه نفر دیگه بوده. دخترای خیلی خوشکلی داشتن. همشون چشم رنگی و زیبا بودن. اجداد ما همشون مدیر شرکت بودن و کارخونه داشتن! اجداد ما بسیار ثروتمند بودن. همشون اهل کل کل بودن، مغرور بودن، شیطون بودن!
    دخترا اهل ناز و عشـ*ـوه و آرایش و...
    پسرا همه دخترباز و بالهوس و...
    این رمان ها آبروی ایران و اسلام رو بردن.
    آبروی ما رو بردن.
    هویت ما رو بردن.
    فقط می تونم بگم متأسفم!

Goleroz^_^

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    76
    امتیاز واکنش
    2,309
    بيشتر از همه رماناي پليسي اعصابمو خرد ميكنه!يعني اصلا شخصيت واسه پليس زن و مرد نميذارن!همشونم كه از تو شكم مامانشون سرگردن!:/البته رماناي خوبم يافت ميشه كه خب خيلي كمه بنده از مويسندگان اين رمان ها عذر خواهي ميكنم مخاطبم اونا نيستن

-FatemE

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,527
    امتیاز واکنش
    6,831
    اره شما درست میگین سمیرا جون ولی این فقط اشتباه نویسنده ها نیست اشتباه خواننده ها هم هست

برخی موضوعات مشابه

بالا