بحث آزاد: موضوعات استفاده شده رمانها

بیتریس

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
35
امتیاز واکنش
112
من خودم به شخصه دوست دارم رمانی بخونم که علاوه بر داشتن یه موضوع خوب وپایان خوش ..توش به شخصیت ها احترام گذاشته بشه ..که یه دختر رو اول همه یه انسان نشون بده نه یه وسیله برای جلب توجه...یه دختر رو تا حدودی خوب پاک و دور از تمام دوستی های اجتماعی غیر اجتماعی که روی بیشتراش نویسندگان عزیز یه برچسب خواهر برادری میزنه بعد از اون به خودش اجازه میده که تمام خط قرمزها رو رد کنه فارق از اینکه این رمان مخاطب نوجون هم داره...و علاوه بر تمام ابنا وخیلی حرفای ناگفته دیگه یه چیزی که بیشتر از همه داره اذیتم میکه نشون دادن روابط باز شخصیت های مرد رمان هاست که فقط به خاطر مرد و نر بودنشون به خودشون اجازه هر کار و رفتار بی مرز وقانونی میدن تهشم خودشون رو خوب میدونن تمام این روابط حق خودشون میدونن ودر انتها با یه به اصطلاح توبه میخوان و واقعا انتظار دارن همه چیزا پاک بشه درحالی که تمام اون کارا انجام شده و از بین رفتنی نیس.این رمان ها با تمام این موضوعات بی قائده و پیکر داره ازارم میده و در نهایت همه ی اینها از خودم مدام میپرسم واقعا دختران سرزمین من این قدر راحت الوصول وضعیف و پسران سرزمینم به این راحتی ناموس رو فراموش کرده اند اونو فقط مختص به چهارچوب خونه خانواده میدونن...؟؟؟واقعا نمیدونم شاید همین طور باشه.

• پیشنهادات
  • Poker Mood

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,800
    امتیاز واکنش
    42,170
    به نظرم بهتره قبل از نوشتن هر رمانی اول از همه به کشور یه نگاهی انداخت. اگه رمان قراره ایرانی باشه بهتره واقعیت رو ببینیم نه اینکه چیزی بنویسیم که با عقل جور در نمیاد. پس همیشه قبل از نوشتن یه رمان اطلاعات خودتون ببینین چقدره؟ همینطور الکی نمیشه رمان نوشت. مثلا طرف میره مینویسه دختره رفته خونه مجردی و.... خب شما فکر کنید به این سادگی این کار توی ایران انجام میشه؟ بعد برین رمان بنویسین

*Stephanie*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,273
    امتیاز واکنش
    6,302
    ایا مشکل کشور ما فقط دختران خیابانی هستن که هر ادمی میخواهد اجتماعی بنویسه این اولین موضوعشه
    من هیچ رمانی با موضوع کودک ازاری یا کودک همسری نخوندم چرا به قشر کودک دقت نمیکنید

Elle marie

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,432
    امتیاز واکنش
    19,501
    حالا نوشیدنی اشکال نداره،ولی خیلی عذر میخولم!مگه توی قوانین سایت نوشته نشده که حتی نباید از کلمات خواهــش نـفس ،بـ..وسـ..ـه و(البته بعضی هاشون اشکال نداره،فقط نباید به طرز نادرست باشه ) ...استفاده بشه!بعد بعضی ها میان رمان اینجوری مینویسن؟!واقعا خجالت داره!
    توی نگاه دانلود بسیاری از نویسنده ها زیر 15 سال هستن!چرا رعایت بچه ها رو نمیکنید؟!من خودمم الان توی 14 سال هستم.
    این جزو قوانین سایته و باید رعایت بشه!من کاملا با سمیرا خانم موافقم!

*Stephanie*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,273
    امتیاز واکنش
    6,302
    منم همین طور
    خارجی ها این جور مسائل براشون عادیه ولی کمتر رمانی ازشون پیدا میکنی که خراب باشه
    بعد ما...

Ayt@z

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,425
    امتیاز واکنش
    5,622
    نمیخوام به شخصی توهین کنم اما در نظرم عشق یه احساسه پاکه و بر اساس اخلاق و کردار طرفین باید به وجود میاد و نویسنده ای که این احساس رو با روابط نا متعارف برای فرهنگ و کشور ما یکی میکنه اول از همه شأن و شخصیت خودش رو پایین میاره. البته غیر اینکه ما در انجمن افرادی به سن کم داریم که خوندن این مطالب براشون خوب نیست به نظرم افراد بزرگسال هم که خودشون رمان های زیادی خونده باشن نمیان یه همچین رمان هایی که به دختران جامعه توهین میکنند رو انتخاب کنن

Nazigol

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    181
    امتیاز واکنش
    1,875
    پسر داستان به دلایلی می خواد انتقام بگیره و تصمیم می گیره انتقامش رو از دختر بی گـ ـناه و معصومی بگیره که روحش هم از چیزی خبر نداره!25r30wi
    دختره رو عقد می کنه. از دانشگاه رفتن محرومش می کنه. توی خونه زندانیش می کنه. کتکش می زنه. شب ها مـسـ*ـت میاد خونه و با بودن کنار دخترهای دیگه، زنش رو شکنجه می کنه. به دختره انگ تباهـ*کاری می زنه. آزار و اذیت جنـ*ـسی هم بماند:aiwan_liddddddght_blum:
    این دختر بخت برگشته هم عاشق پسره می شه! عاشق چیش؟ خدا می دونه! به خاطر عشقش هم تحمل می کنه و پسره هم عاشقش می شه.
    یه از خدا بی خبری میاد به دختره می گـه که پسره واسه انتقام باهات بوده و دختره درخواست طلاق می ده. اما پسر داستان با خودش عهد می بنده که از عشقش دست نکشه و هر جور شده، حتی به زور اون رو واسه خودش نگه داره!
    دختره هم اون رو می بخشه!!!o_Oچقدر این دخترا بخشنده ان! شاید هم من خیلی کینه ایم!
    یادم میاد توی دوره ی راهنمایی، سر کلاس زبان مداد اتودم رو به یه بنده خدایی قرض دادم و اون روز آخرین باری بود که دیدمش! هنوز چشمم دنبالشه!:aiwan_light_dash2: من مداد نوکی ام رو می خوام!
    حالا مشکل من بخشیدن نیست! پسره رو ببخشه؛ اما طلاق بگیره و بره به زندگیش برسه! چطور پسره بابای دختره رو نبخشید، اما دختره اون رو ببخشه؟! اگه نویسنده ی محترم به رمانش یه ژانر تخیلی هم اضافه کنه، من از گناهش چشم پوشی می کنم!

Ayt@z

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,425
    امتیاز واکنش
    5,622
    اتفاقا به نظرم شما اصلا آدم کینه ای نیستسد و این طبیعت انسان وقتی ما با شخصی (به غیر از خانواده)اختلاف پیدا میکنیم و منجر به اتفاق ناگواری میشه شاید بعد ها بتونیم ببخشیمش اما احساسمون به اون فرد مثل روز اول نمیشه

Flaming flower

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,422
    امتیاز واکنش
    16,232
    به نظرم بهتره نویسنده های محترم از رمان ها با موضوع های تکراری صرف نظر کنن به عنوان مثال رمان هایی با موضوع ازدواج اجباری شدیدا تکراری و بی مزه شده جوری که خواننده می تونه به راحتی پایان داستان رو حدس بزنه
    اصلا چرا سعی نکنیم مشکلات اجتماعیمون رو بیان کنیم بی شک ازش استقبال هم میشه
    من به شخصه نظرم اینه که رمان باید خواننده رو به چالش بکشونه و قابل پیش بینی نباشه

Nazigol

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    181
    امتیاز واکنش
    1,875
    درباره ی روابط باز دختر و پسرا هم یه نکته بگم!
    درسته که خیلی از خانواده ها براشون عادی شده، اما توی شهر ما دختر و پسر نامحرم با هم سوار یه ماشین نمی شن! دست همدیگه رو گرفتن پیشکش!
    دور از چشم خانواده ها مورد دارین با هم دوست بشن ولی اون هم فقط در حد تماس گرفتن و قرار گذاشتن تو پارک و شاید دست همدیگه رو گرفتن!
    از این شخصیت ها که توی رمانا آویزون یه پسر می شن و می گن من عاشقتم و اینا که اصلا نداریم. کلا جمله هایی مثل "عاشقتم" "عشق منی" و... فقط توی جمع یه خانواده و صرفا محض شوخی مورد استفاده قرار می گیره!
    اسم هایی که نام شخصیت رمان هاست، توی شهر ما معمولا افراد زیر ۱۰ سال چنین اسم هایی دارن و خیلی وقت ها توی دورهمی های خانوادگی سر این که یه اسم چطور تلفظ می شه با هم بحث می کنیم!
    اصلا چیزی به اسم انتقام و همخونه بودن و... بی معنیه. بعضی از مرد ها، فقط توی عروسی ها کمی عرق می خورن. این جا هنوز هم خیلی از دختر ها توی راهنمایی یا دبیرستان ترک تحصیل می کنن و ازدواج می کنن. پسر ها هم اکثرا یا کارگری می کنن و یا توی مکانیکی ای چیزی مشغول به کار می شن. پسرهای مجرد معمولا نه ماشین دارن و نه خونه و نه پس انداز و بعد از عروسی تا چند سال باید قسط مخارج جهیزیه و مراسم عروسی و... رو بدن.
    در ضمن، قبل از این که رمان خوندن رو شروع کنم فکر می کردم فقط خواهر و برادر ها توی سنین پایین با هم کل کل می کنن. اما حالا فهمیدم دختر پسرهای جوون، بچه تر هستن:aiwan_light_laugh2:
    تفاوت تا کجا؟!

برخی موضوعات مشابه

بالا