بحث آزاد: موضوعات استفاده شده رمانها

.Yalda

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
145
امتیاز واکنش
31,601
رمانهایی خوندم که ازین مورد صحنه ها و این چیزا توش نبوده ولی خود رمان به قدری جذابیت داشته که واقعا لزومی نبود که ازین قبیل موارد توش ذکر بشه ،الان رمانهایی که میخونم اکثرشون تو همین حیطه میچرخن و موضوع چندان جدیدی ندارن ،البته ناگفته نماند که این چیزهایی که گفته شده بکار نبرند توی رمان ها شده مسائله خیلی عادی و روتین بین اطرافیان و جامعه ی ما ... اشکال از رمان ها نیست ،چون کاملا واقعیتو میگن ولی خب ذهن خلاق میتونه کمترش کنه ...

• پیشنهادات
  • Mehrbanooye Irani

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    75
    امتیاز واکنش
    1,903
    پیام نما ۲و۵:باشگاه پرواز ۶۵۰ + باشگاه دیدگاه ۵۵۵
    تو باشگاه دیدگاه پیام نمای شبکه ی پنج سیما در مورد معیار و ملاک واسه ازدواج پرسیدن،باورتون نمی شه همین چیزهایی که ماها داریم ازش انتقاد می کنیم جزو ملاک های بعضی از دخترها که مشخص بود سن کمی دارن بود مثلا سیگاری باشه دست به زن داشته باشه ثروت و ظاهر آن چنانی داشته باشه و ...
    یعنی قشنگ از رمان هایی که خوندن الهام گرفتن و باورشون کردن
    حالا هی بگین تأثیر نمی ذاره
    واسه همین می گیم یه کم دقت لازمه تو نوشتن یا ننوشتن بعضی چیزا

yeganeh83

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    174
    امتیاز واکنش
    8,348
    من هم نظرم باهاتون موافقه هم مخالف...
    توی بعضی رمان ها به خاطر روند داستان نویشنده مجبوره از نوشیدنی و سیگار و دختر بد حجاب تو خیابون استفاده کنه اما این در صورتیه که این کار هارو بعد از نزدیک شدن به پایان داستان بد جلوه بده

Bitter opium

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    141
    امتیاز واکنش
    1,231
    حالا سیگاری بودن و ثروت و ظاهر چیز بدی نیست بی رمانم خیلی ها دلشون میخواد (دروغ چرا؟ ثروت و ظاهر رو همه میخوان!)
    اما واقعا دست بزن خواستن؟
    فکر کنم مدیر نگاه از این به بعد باید قانون بزاره که یا اینچیزا حذف شه یا به این خوبی توصیف نشه و حقیقت ماجرا گفته شه

BlueBird

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    189
    امتیاز واکنش
    779
    با عرض سلام و ادب
    به نظر من استفاده از این چیز ها یا بیان یک سری مسائل کار بسیار اشتباهی ست ؛ یه سری از مسائل به حریم شخصی آدم ها مربوط میشه و نباید از آن خارج بشه چون بعد از مدتی قبحش میریزه و بین عموم چیز معمولی شمرده میشه در صورتی که ما در کشوری اسلامی زندگی میکنیم، عقایدی داریم و یه چیزایی هستن به اسم حیا و عفت و حجب ....
    متاسفانه نه اوضاع نوشته ها خوبه و نه اوضاع تفکر بعضی افراد
    عشق امروزه اونطوری به تصویر کشیده نمیشه که واقعا هست...و سبب تخریب واقعیت ها و اصول میشه !
    در این رمان ها دو نفر همه چی تمام در مقابل هم قرار میگیرن و در یک نگاه عاشق هم میشن!...خیلی وقتا خیلی از مسائل این زندگی به این آسونیا نیست که رویا پردازی میکنیم ....و بعضی افراد هر انچه که میخونن رو در زندگیشون پیاده میکنن بخاطر همین خیلی بده چیزی به دیگران یاد بدیم که غلطه !
    ما باید یاد بگیریم که یک نویسنده ایم !‌این کلمه خیلی کلمه ی سنگین و پر از مسئولیتیه! ما نسبت به خداوند ،خانواده ، همسر ، فرزندان و جامعه مان در چیزهایی که از ذهنمان خلق میکنیم و به جامعه میفرستیم یک مسئولیت سنگین داریم .مهم درست نوشتن و درست نویسنده بودن است .
    بیایید اثاری خلق کنیم که بدانیم نتیجه اش چه خواهد بود ...بیایید بگذاریم وجدانمان راحت باشد از ان چیز هایی که هزاران نفر دیگر می خوانند و روی خود زندگی و اطرافیانشان اثر میگذارد ....بیایید حق الناس نکنیم
    بیایید خوبی ها را نشان بدهیم ؛نه بدی هارا نشان بدهیمو بگوییم یاد میگیرند که اینها بدی ست و انجامشان نمی دهند !

من به شخصه اوایل که رمان میخوندم وقتی به جایی میرسید که مثلا پسره که نامحرم بود دست دختره رو میگرفت ( دوشخصیت اصلی داستان )‌با خودم یه لحظه میگفتم مگه اینا محرم بودن؟!چقدر راحت نویسنده از این مسئله حتی این مسئله صحبت کرده!!!!
    درسته یه سری افرادی هستن با عقاید متفاوت و براشون فرقی نداره اما چه قشنگ که چیز هایی رو رواج بدیم که در عرف ماست و به ارزشمان اضافه میکند و خط قرمز هایی برایمان میگذارد که چقدر محترم اند.

من برای تمامی اثر ها ارزش قائلم و برای تمامی قلم ها اما بیاید روش هایمان را عوض کنیم ...بزرگان نویسنده ی جهان همه شان نوشته هایی نوشتند که اصل بودند ...واقعی بودند...ده بار هم بخوانیشان باز هم چیز هایی در داستانشان برای کشف کردن هست

با سپاس فراوان از سمیرا جان بابت تاپیک فوق العاده شانBokmal

hanieh.salehi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    97
    امتیاز واکنش
    441
    از نظر من نوشتن در مورد مواد مخـ ـدر، رابـ ـطه، آدمای خلافکار و غیره مشکلی نداره. داستان های بسیار خوبی توی دنیا هست که هسته ی اصلیشون دقیقا همین چیزهاست. رمان های لولیتا، سینوهه، بازی تاج و تخت و خیلی از رمان های بزرگ و موفق دیگه، دست روی چنین مسائلی گذاشتن و رمان های موفقی هم هستن. رمان با اینکه یه اثر کاملا تخیلیه، ولی توی واقعیت های دنیای ما ریشه داره. مگه ما دور و برمون آدم بی دین و ایمان نداریم؟ مگه این همه معتاد توی جامعه ی ما نیست؟ مگه خیلیا قربانی روابط اشتباه نمیشن؟ آیا نباید در مورد این چیزا نوشت چون آدمای دخیل توی این کارها، آدمای خوبی نیستن؟ فکر می کنم این یه قضاوت سطحی و اشتباه باشه. رمان یه اثر تخیلیه و میشه توش از هر چیزی و تا هر جایی که تخیل آدم بال و پر می گیره نوشت.
    البته انکار نمی کنم که مشکل خیلی حادی توی اکثر رمان های آنلاین ما وجود داره. توی این رمان ها نویسنده حتی خودش رو ملزم نمی دونه اصول اولیه رمان نوشتن رو رعایت کنه، ولی از هر چی دلش می خواد می نویسه. در قدم اول اصلا نباید نوشته های این نویسنده ها رو رمان حساب کرد، ضمنا آسیب های زیادی می تونن همراه خودشون داشته باشن چون در دسترس هر کسی از هر قشر سنی ای هستن از جمله بچه ها و نوجوان ها. یه نوجوان هیچ وقت نمیره کتاب لولیتا رو برداره و بخونه، ولی رمان های آنلاین رو حتما می خونه و از اونا تاثیر می گیره.
    به نظر من به جای گیر دادن به نویسنده ها در مورد موضوع رمانشون (که یه قضیه ی کاملا شخصیه)، بهتره چهارچوبی باشه که توی اون هر کسی نتونه بیاد و فانتزی های بیمارگونه ذهن خودش رو بدون هیچ پشتوانه نویسندگی توی فضای مجازی پخش کنه.

sherry.si

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    440
    امتیاز واکنش
    16,874
    چه خوب که بالاخره راجع به این موضوع صحبت شد.
    دوست عزیز، صحبت شما مثل این می مونه که به یه نویسنده و کارگردان بگیم که، توی فیلم کسی به قتل نرسه چون رنج سنی پایینی داره تماشا می کنه و یاد میگیره!.به نظرم بیشتر باید فرهنگ سازی روی همین رنج سنی بشه، چه دلیلی داره یه بچه ی ده ساله بجای خوندن کتاب هایی مخصوص نوجوان که شامل داستان های جالبی هم هست بیاد رمان بزرگ سال بخونه؟ و مسئول این رفتار خانواده ی اون بچه است که کنترولی روی رفتاره بچه نداره و در ضمن بچه ها
    الان خودشون تو جامعه ای دارن بزرگ می شن که خیلی کثیف تر از این حرفاست. واقعا من موندم مشروبات الکلی چطور برای یک سری از دوستان فاجعه است؟! این که کسی دوست نداشته باشه و استفاده نکنه بحثش جدا از اینکه یه
    سری از دوستان جوری راجع بهش صحبت می کنن که انگار یه موجود ماورایی و فرا زمینیِ!! مسلمه که توی کتاب نباید مسائل جنـ*ـسی رو باز کرد هرچند تو خیلی از فیلم هایی که تو سینما هایی داخل از کشور اکران میشه
    صحبت کردن از همین تجـ*ـاوز و باز کردن خیلی از این مسائل عادی و زیاد شده. ولی منه نویسنده چطور می تونم یه داستانی بنویسم که شخصیت هام انگشتاشون بهم نخوره؟! ما تو چه عصری داریم زندگی می کنیم؟ تو چه دهه ای هستیم؟!
    بچه های الان خیلی فهمیده تر و پیشرفته تر از نسل های قبلن!! چرا رابـ ـطه ی چند جوان دانشجو باید فاچعه و وحشتناک باشه. من خودم دانشجو هستم و دوست های دختر و پسر زیادی دارم و قطعا چیزی که تو رمان می نویسم تمام تخیل نیست!
    شما دارید عادی ترین چیز های جامعه رو به طور فجیحی بزرگ می کنید. ما ده ساله پیش رمان های هم خونه ای داشتیم، هنوز هم داریم، آیا کسی با خوندنشون رفته هم خونه ی کسی شده؟ یا کسی با خوندن یه رمان معتاد شده؟
    کسی که همچین نفس ضعیفی داره، قبل ازاینکه رمان بخواد روش تاثیر بذاره جامعه تاثیر خودش رو گذاشته. بهتره به نوسنده ها آموزش داده بشه که چطور از این مسائل جامعه در رمان ها استفاده بشه. به اندازه ای که
    نه باعث آسیب بشه نه خیلی اغراق بشه.. باید آموزش داده بشه، که دوستی سالم چیه. که دختر و پسری که باهم دوست هستن حتما نباید روابط عاطفی داشته باشن که می تونن دوستی خوب و سالمی داشته باشن. باید تو رمان ها فرهنگ سازی
    به که هر چیزی مختص به یه سنیه هر چیزی مخصوص جا و مکان خاصی و احترام به عقاید همدیگه واجبه. الان حتی خانواده های مذهبی هم دیگه چیزی به اسم ازدواج سنتی ندارن، چرا my friend و پسر توی رمان باید انقدر دور از
    ذهن باشه؟ دو روز دیگه از نویسنده ها توقع میره از جمله ی دوستت دارم استفاده نکن چون بچه داره می خونه!!!

niloofar.zng

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    257
    امتیاز واکنش
    1,170
    ب نظر من ک بهتره ب روابط هم اشاره ب بشه ولی ن ب اون صورت باز ک ادم چندشش بشه چون بهرحال اینم جز زندگی شخصیت هاس و حذف کاملش خیلی غیرواقعیش میکنه

ماهی آرامش

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    114
    امتیاز واکنش
    352
    نظر من اینه که رمانی خوبه که بتونه یک نکته مثبت رو به خواننده اموزش بده و یا رمان بر اساس واقعیت یا حداقل نزدیک به واقعیت باشه . ولی نظرم اینه ایرادی نداره که نویسنده توی رمانش از مصرف نوشیدنی های غیر مجاز حرف بزنه چون واقعا خیلیا مصرف می کنن و اطراف ما هستن این جور ادما ولی نکته جالبش اینجاست که حتی اگر پسره اخر خرابی و خلاف هم باشه اخرش دختره قبول می کنه که زنش بشه ...!

آخرین ویرایش:

Explainer

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    348
    امتیاز واکنش
    5,158
    من خودم به عنوان یه نویسنده به هیچ وجه قصد هنجار شکنی ندارم و توضیح دادن بعضی روابط رو اصلاً درست نمی بینم. اما در مورد مهمونی و نوشیدنی گفته شد. به نظرم وابسته است به روند داستان. گاهی نویسنده نیاز داره در کنار شخصیت های نرمال و سالمش، یه قطب مخالف هم بین کرکتر هاش داشته باشه که کارهایی رو انجام بده که نباید.
    ولو اینکه نوشیدن تو هشتاد درصد خانواده های ایرانی دیده نمی شه اما بالاخره اجتناب ناپذیره و وجود داره. پس این هنر نویسنده است که از هر گروه و طبقه ای یک نمونه ای رو بین سطر های رمانش داشته باشه و هدفش هم ترویج اون رفتار نباشه. مثلا شما به قدری از لـ*ـذت بردن شخصیت داستان هنگام سیگار کشیدن توضیح ندی که اگر مخاطبت یه نوجوون هجده ساله است، کشش پیدا کنه به سمت سیگار کشیدن! نگه داشتن حد وسط بهترین کاریه که می شه با این ناهمانگی اعتقادات تو کشورمون انجام داد. این کار باعث می شه که مخاطب بدون جبهه گیری در مورد عقیده و مذهب شما، همراهیتون کنه!

برخی موضوعات مشابه

بالا