تکراری ترین مسائل در رمان!

he.s

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,495
امتیاز واکنش
10,204
بله اما نه ضعیف در مقابل دیگران!در مقابل اون شخص ضعیف میشن
و خب گفته شما درسته اما ضعفشون زیادی بیش از اندازس هر چقدر هم ک عاشق باشن انقدر تغییر زیادیه
بله درسته دیدگاه ها متفاوته

• پیشنهادات
  • مهنازبانو

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    213
    امتیاز واکنش
    14,024
    این که همیشه یه دختر خیلی چندش وبی بندوباروداف آویزون پسرنقش اصلیه داستانه هم خیلی رومخه
    بسه دیگه ناموسا:/

I.MehrDãd

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    13,289
    امتیاز واکنش
    163,097
    من خیلی انگشت شمار رمان خوندم :/
    و ...
    به نظرم یکی از خزترین قسمتها ؛
    تموم شدن رمان با عروسی یا بـ..وسـ..ـه و صحنه و این چیزاست:/
    خیلی کلیشه است
    یا اینکه با یه دیالوگ تو نفسمی تو هم عشقمی تموم میشه:/

dehqani

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    531
    امتیاز واکنش
    6,796
    دوستان یه مساله مهم
    لطفا درمورد نظر دیگران جبهه نگیرید.
    این تایپک فقط و فقط قراره درمورد مسائل تکراری در رمان گفته بشه
    از این به بعد جبهه گیری ممنوع

deimos

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,092
    امتیاز واکنش
    118,349
    به نظرم اگه هرکس که می خواد نویسندگی رو تازه شروع کنه، جای کپ زدن از نوشته های دیگران، زندگی خودشو بنویسه و خودش بشه کاراکتر اصلی، خیلی بهتر و مفیدتره.
    ما هفت میلیارد ادمیم با هفت میلیارد سرنوشت که میشه رمانشون کرد! پس چرا تکراری؟
    شاید بگید خب ممکنه سرنوشت خیلیا شبیه هم باشه و بازم تکرار پیش میاد. من منکر این شباهت نمیشم اما چیزی که باز متفاوتش می کنه ری اکشن و احساسات هرکس به اون اتفاقه! و این هنر نویسنده اس که منه مخاطب رو درگیر واکنشش نسبت به یه اتفاق تکراری بکنه.

Fantta

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    397
    امتیاز واکنش
    3,535
    اینکه همیشه یکی از شخصیتا سعی میکنه حرف دلشو با اهنگ به عشقش بفهمونه که بگه مثلا تو خیلی نامردیو فلانی خیلی تکراریو الکی شده مخصوصا اینکه این اتفاق بعد دعوا میفته
    ادمی که درگیری ذهنی دره که اصلا نمی فهمه ضبط روشنه چه برسه به اینکه بخواددتجزیه تحلیل کنه اهنگو حرف دل طرفو از توش بکشه بیرون

Re@lity

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    313
    امتیاز واکنش
    4,726

Re@lity

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    313
    امتیاز واکنش
    4,726
    سلام.
    اینکه مردم چیرو باید دوست داشته باشن یا چیرو دوست نداشته باشن به ما ربطی نداره چیزی که کار ما هستی تذکره چه تو مسئله دینی چه مسئله اجتماعی.
    همین الانم غیر از مورد هایی مثل رفتن به پارتی،خوردن نوشید*نی و ... هیچ مورد که به فرهنگ جامعه زرر بزنه نداریم.
    بعدشم درمورد ملاک های زبایی که گفتید باید عرض کنم که تو هیچ رمانی عمل دماغ زیبا نبوده بلکه ازشم بد گفتن بعدشم بنده نگفتم که مردم کمبود های خودشون رو با خوندن رمان رفع میکنن (اگه میشه یه بار متنی که بالا بهش پاسخ دادید رو بادقت بخونید)
    .
    .
    .
    ...............................

Re@lity

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    313
    امتیاز واکنش
    4,726
    خب قبل از این که جواب شما رو بدم یه چیزی به به صورت کلی برسی میکنیم و اون اینکه ما تو فضای اینترنت به نظرتون چنتا نویسنده حرفای داریم که این موارد خز رو نداشته باشه و حالا بیاید محاصبه کنیم وببینیم که چند تا نویسنده تازه کار داریم تمام ایراد هایی که شما از نویسنده ها میگیرید مال همین دستست حالا شما هی یک موضوع رو تکرار کنید من تو ای تایپیک بیشتر از 20 مورد مشابه دیدم تنها راه حل این مشکلات فقط خوندن رمان های خوب و تفکر دربارشونه هرکسی که بخواد رمان بنویسه پایه به این مورد احتیاج داره.واینو بگمو تمام هر موقع خواسیتید ایراد بگیرید از رمان ها خودتون رو جای اونا بزارید راجبش فکر کنید وبعد ایراد بگیره.
    خب مورد شما
    اول باید بگم که هر اوشکولی میدونه که تو چه ژانری ظنز وجود داره
    برای ایکه به رمان به قول شما روح داده بشه کار های مختلفی رو میشه انجام داد یکیش ظنزه یکیش غیر منظزه بودن رمان .نویسنده تازه کار از پس اولی بهتر بر میاد تا موردای دیگه همین الانم از نویسنده های حرفه ای در باره اولین رمانشون ببپرسین میگن که میتونستم خیلی بهترش کنم

^شروین^

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31
    امتیاز واکنش
    265
    من شاه شطرنج رو دو سال پیش خوندم و نمی دونم شما چطور شخصیت سایه رو یه شخصیت قوی و مستقل حساب می کنید همونطور که یکی از دوستای دیگمون این نکته رو به شما متذکر شد. اگه شما سایه رو شخصیت قوی و مستقل محسوب می کنید یعنی اصلا با ادبیات فمنیستی آشنایی ندارید. توی گوگل عبارت Feminism fiction رو جستجو کنید و چند رمان مرتبط با این تگ رو مطالعه کنید تا بهتر متوجه منظورم بشید چون من توی رمان های فارسی حداقل توی اونهایی که خوندم تا حالا اصلا یه شخصیت مستقل و قوی مونث ندیدم. در ضمن اتفاقا ما اینجا هستیم درباره رمان هایی که نوشته شده نظر بدیم چون تکراری ترین مسایل رو از همین رمان هایی که سابق نوشته شدند استخراج می کنیم.
    بهانه تراشی قابل قبولی نبود. اگه عشق و عاطفه شخص رو ضعیف می کنه همین تاثیر رو باید به همون اندازه روی شخصیت مذکر داستان هم بذاره نه اینکه ما فقط شاهد ضعف شخصیت مونث داستان باشیم. من اصلا نمی فهمم چرا آقایون توی همه رمان ها خشک و بی عاطفه هستند؟ شاید بخشی از آقایون اینجوری باشند ولی مردای زیادی رو می شناسم که از خیلی زنای دیگه احساسی تر و شکننده ترند حتی اگه در نگاه اول اینطور به نظر نیان. بذارید صادق باشم، شخصا توی رمان هایی که آقایون نوشتند من به طور میانگین کمتر این توسری خوری و ضعف شخصیت مونث داستان رو دیدم.

برخی موضوعات مشابه

بالا