ترجمه محاوره یا کتابی؟

چجوری ترجمه ای می پسندید؟ ( با فرض روون بودن هر دو)

• محاوره ای

رای: 9 33.3%
  • کتابی

رای: 8 29.6%
  • هر دو

رای: 10 37.0%

• مجموع رای دهندگان
    27

N..sh سابقم

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
55
امتیاز واکنش
449
کتابی باشه خیلی بهتره
مردیم از بس همه نوشته ها اینطوری بوو
الووووووو بیششششووووررر

• پیشنهادات
  • sarah stud

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    524
    امتیاز واکنش
    12,385

Jupiter

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    719
    امتیاز واکنش
    34,110

Jupiter

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    719
    امتیاز واکنش
    34,110
    الان این متنو بخونید و بهم بگید همین طوری خوبه یا کتابی می شد بهتر بود؟
    پدرم یک سنت برنارد بود و مادرم کالی. منم یک پرستبری هستم. اینا چیزایی اند که مامانم بهم گفته ولی خب شخصا، من نمیدونم اصلا اینا یعنی چی! از نظر من، فقط یه سری کلمات قلمبه سلمبه ی بی معناین. ولی خب متاسفانه، مامانم علاقه ی خاصی به این مدل کلمات داره. عاشق گفتنشون و همچنین دیدن اینکه چطور بقیه سگا با شنیدن اینا،
    ( خودشونو به سگ تشبیه کرده و منم همین طور ترجمه کردم) سوپرایز و حسود میشن و میمونن که مامانم کی این همه تحصیل کرده شده. ولی البته که تحصیل کرده نیست. این کاراش فقط نمایش و ادا بازی ان. این کلمات و با گوش دادن به بقیه توی مهمون خونه و ناهارخوری ها یاد گرفته، گاهی هم وقتی با بچه ها میره مدرسه ی یکشنه ها، بهشون گوش میده و یاد میگیره. ( مدرسه ی یکشنبه، یکشنبه ها توی کلیسا برای اموزش های مذهبی برگذار میشه )
    مامانم عادت داره وقتی یه کلمه ی قلنبه سلنبه می شنوه، کلی با خودش تکرار کنه. در نتیجه تا مهمونی بعدی سگای همسایه، یادش میمونه و اونجاست که میره بالا منبر و با این کلمات، همه رو از توله سگای کوچیک گرفته تا سگای بزرگ بولداگ، سوپرایز و گاها حسود میکنه! تمام این ها رو هم دست اورد زحماتش میدونه.
    حالا اگر بزنه و توی این مهمونیا یه غریبه پیدا بشه، بدبخت کلی شوکه و حتی مشکوک میشه. وقتی ام نفسش میاد سرجاش از مامانم درباره ی معنی اون کلمه می پرسه و مامانمم خیلی عادی بهش میگه
    غریبه ام که اصلا انتظارشو نداره وقتی معنی رو از زبون مامانم می شنوه، کلی خجالت زده میشه! با اینکه بیچاره فکر می کرد کسی که قراره ضایع شه، مامانه.
    بقیه هم که انتظار ضایع شدن غریبه رو دارن، کلی به مامانم افتخار میکنن. اخه همشون تجربه اش رو دارن و دقیقا میدونن چی قراره پیش بیاد.
    وقتی مامانم معنی یه کلمه ی قلنبه سلنبه رو میگه همه اون قدر غرق تحسینش می شن که به فکر هیچ سگی نمیرسه اقا اصلا معنیش درسته یا نه! البته حق هم دارن. چون از یه جهت مامانم چنان سریع جواب میده که انگار مستقیما داری از دیکشنری میپرسی و از جهت دیگه این بدبختانه اصلا از کجا میخوان بفهمن که مامانم راست میگه یا نه! خوشبختانه یا بدبختانه، مامانم تنها سگ متمدن این اطرافه

sarah stud

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    524
    امتیاز واکنش
    12,385
    از لحاظ تئوری نگارش چنین متنی بعنوان کتاب، صحیح نیست و زمانیکه برای چاپش اقدام میکنی، ازت میخوان که تصحیحش کنی!
    بنظرم اگه همه نویسنده ها سعی خودشونو بکنن معیار بنویسن، در جهت پیشرفت علم نگارش و هنر نویسندگی کمک بزرگی میشه.
    من کتابتو دارم میخونم. متن اون بجز چندجایی اشتباه تایپی، پسندیده و صحیحه!
    نظرسنجی در مورد موضوعی به این مشخصی اشتباهه! چون دستور نگارش فارسی، این موضوع رو قبلا تعریف کرده.
    موفق باشی عزیزم

N..sh سابقم

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    55
    امتیاز واکنش
    449
    اره ولی خیلی خوب بود شما درست میگید

برخی موضوعات مشابه

بالا