قلم مهمتره یا ایده؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

oranoos_abi

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
19
امتیاز واکنش
84
هر دوش مهمن ولی یه قلم قوی و جون دار میتونه یه ایده ضعیف رو عالی کنه
البته باید قلم قوی رو معنی کنیم:به این معنی نیست که کتابی بنویسی و قلمت رو عالی ببینی !
بلکه به این معنیه که بلد باشی چطور با کلمات باز کنی.

• پیشنهادات
  • کوه یخی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    162
    امتیاز واکنش
    2,774
    قلم مهم‌تره

Fatemeh-D

نویسنده انجمن
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    1,624
    امتیاز واکنش
    60,983
    به نظر من یه نویسنده باید حرفی برای گفتن داشته باشه. یه حرف جدید نه کلیشه هایی که گوشمون از اونا پره. اگه هر کسی بخواد کلیشه تحویل بده همه واسه خودشون می تونن ادعای نویسندگی کنن! من کلا با کلیشه مشکل دارم. حتی اگه قلمش قوی باشه. کسی که به بهترین شکل ممکن حرف های تکراری رو تحویل ما می ده، آخه چقدر جای تحسین داره؟ من قدرت قلمش رو مورد تمجید قرار می دم. اما به نظرم مفهوم حرفاش از زیبایی کلامش مهم تره. برای همین ایده برام مهم تره.
    ولی این موضوع به این معنی نیست که قلم برام اهمیتی نداشته باشه. قلم اهمیت داره ولی لازم نیست حتما فوق العاده باشه. آدم با یه قلم متوسط هم می تونه از رمان لـ*ـذت ببره. بذارین اینطور بگم. کسی که هم قلم و هم ایده اش قویه، جای صحبت نداره. وقتی نویسنده ایده اش خوبه و قلمش ضعیف، من بعد خوندن با خودم می گم ای کاش قلمش یکم بهتر بود. اما وقتی رمانی می خونم که قلمش قویه و ایده اش تکراری، بعد خوندن پشیمون می شم. احساس می کنم نویسنده اش یه فریبکاره که با جادوی متنش، ساعت ها از وقتمو گرفته که برم متن کلیشه ایش رو بخونم. این نظر و احساس منه. با بقیه کاری ندارم. پس جبهه نگیرید.

r_a_h_a

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    95
    امتیاز واکنش
    1,938
    قطعا قلم مهم تره، قلم قوی می تونه از کلیشه هم جذابیت بسازه...مثلا یه نویسنده ماهر با قلم قوی از هر موضوعی چه جذاب چه مزخرف، می تونه یه نوشته عالی بسازه

*SiMa

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,175
    امتیاز واکنش
    23,337
    ایده مهم هست اما قلم ازون مهمتر... ولی در کل ادمی نیستم که اگه رمانی قلمش خوب باشه ولی ایده اش تکراری، بتونم بخونم. یعنی نه که نخوام ها، نه اصلا باشرایط روحی و ذهنیم نمیخونم. برای همین کلا خیلی از خون آشامی و گرگینه و همیطور خیلی از عاشقانه اجتماعی ها رو چند ساله نتونستم بخونم...

RASHA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,521
    امتیاز واکنش
    4,207
    بنظرمن قلم مهمتره ممکنه موضوع یه رمانی تکراری باشه اما بخاطر قوی بودن قلم نویسنده مشتاق بشیم برا خوندن ادامه رمان

*ROyA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,052
    امتیاز واکنش
    25,600
    قلم مهمتره اما ایده هم مهمه
    البته هست مواقعی که نویسنده ایده باحالی هم نداره اما قلمش انقدر زیباس که ادم شیفته نوشتن و داشتانش میشه

*Stephanie*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,273
    امتیاز واکنش
    6,302
    رمان خوندم هم قلم و هم ایده بد بودن
    هردو تاثیر دارن

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه