نویسنده ها دوست دارین رمانتون تگ حرفه ای بگیره یا پرطرفدار؟ چرا؟

• پیشنهادات
  • *ASIL*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    516
    امتیاز واکنش
    22,890
    حرفه ای
    رمانایی که تگ پرطرفدار دارن ممکنه مشکلات زیادی داشته باشن و فقط از نظر خواننده ها تأیید شدست. ولی حرفه ای یعنی رمان اشکالات کم و نویسنده قلم خوبی داره.

Dictator

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    586
    امتیاز واکنش
    20,076
    صد در صد حرفه ای!

خیلی از رمان های پرطرفداری که دیدم اصلا کیفیت خوبی نداشتن. در واقع حتی بعد از نقد و نظر، خود نویسنده هم می گفت که می دونم رمانم کیفیت خوبی نداره! بیشتر دنبال کننده هایی هم که دیدم، اکثرا سن کمی داشتن و تابع سبکی بودن که بعد از چند سال دیگه سمتش نمیرن. این حرفم توهین به نویسنده های پرطرفدار "نیست" ، چون پرطرفدار های خوبی رو هم دیدم، اما متاسفانه تعدادشون توی اقلیت بود، نه اکثریت.

یه رمان حرفه ای، همیشه حرفه ایه! شاید دنبال کننده هاش به نسبت تگ پرطرفدار کمتر باشن، اما ثابت هستن و هر سنی از خوندن داستانشون لـ*ـذت می بره! نویسنده نگران این که فردا یا پس فردا رمان و موضوعش از روی بورس پایین بیاد نیست! میدونه داره یه رمان در سطح عالی مینویسه و بعد از اتمام داستان، خواننده تاسف وقتی که گذاشته رو نمی خوره!
    نویسنده ی حرفه ای، در اینده می تونه به هنرش و اثرش به چشم یه منبع در امد و یه وسیله برای ترویج فرهنگ فکر کنه!
    یه این دلایل، انتخاب من تگ حرفه ایه.

Dictator

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    586
    امتیاز واکنش
    20,076
    سلام، اگه ایرادی نداشته باشه می خوام موضوعی رو بگم...
    بیشتر خواننده هایی که ما در انجمن داریم، سنشون کمتر از 15 - 16 سال هست. سنی هستن که از کودکی وارد نوجوانی شدن و احساسات و تحولات شخصیتشون کمی متغیره.
    البته به این معنی نیست که افراد در این سنین درک ندارن یا نمی شه به تصمیماتشون اعتماد کرد... منظورم اینه که علایق و سلایقشون نسبتا ناپایدار تره.
    این خواننده، علاقه داره به رمان هایی که این روز ها پر طرفدار شدن. شاید یک یا دوسال به طرز عجیبی طرفدار پر و پا قرص این سبک و سیاق باشن. اما بعد از یه مدت، خسته می شن و گاهی می خندن به چیز هایی که دوست داشتن!
    این طور که من سری به پروفایل بیشتر خواننده های رمان های پرطرفدار سایت زدم، متوجه شدم که از همین گروه هستن و نمونه ی عینی این مسئله، خودم و بسیاری از دوستانم هستیم که تا چند سال پیش، دنبال رمان هایی با موضوع رمان های پرطرف دار بودیم، اما حالا حتی نمی تونیم خوندن پست اولشون رو تحمل کنیم!
    این موضوع دلیل نمیشه که نویسنده ی پرطرفدار خوب نداشته باشیم، ولی همون طور که قبلا هم گفتم، کم داریم!
    حرف شما -یعنی ارجحیت رمان پرطرفدار بر حرفه ای- ، درست هست، اما زمانی که خواننده یه فرد فعال در عرصه ی کتابخانی باشه و بشه به نظرش به طور "حتم" اعتماد کرد.
    درسته، ما در حال حاضر رمان تماما حرفه ای نداریم، اما داریم رمان هایی رو که خودشون رو به این عنوان نزدیک تر میکنن و در کنار جذب مخاطب، حداقل استاندارد های معمول رو هم رعایت کنن.

چه حرف خوبی. باهاتون موافقم.

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795

من عرضم این نبود که رمان پر طرفدار به رمان حرفه ای برتری داره مشکل من دادن عنوان تگ به رمان ها هست،عرض شد اگر به یه رمان عنوان پرطرفدار میدید بخاطر تشکرهایی هست که زیرش میخوره حالا چه خوب چه بد چه رمان ماله نویسنده 16ساله باشه چه 40ساله به هرحال یکسری آدم هازیرش تشکرزدن منم باشما موافقم حتی دادن تگ پرطرفداربه چنین رمانهایی هم جفا به نویسنده دنیای مجازی هست اینو وقتی میفهمندکه وارد دنیای جدی نویسندگی شدن من از نزدیک بادنیای ادبیات و نشر آشناهستم این تگ و مدال و در فضای مجازی اون هم از طرف عزیزانی که خودشون هم هنوز اصول شاخص ادبی رو فرا نگرفتن و فقط از دیدگاه شخصی به نوشته های نویسنده ها عنوان حرفه ای، درحال پیشرفت و..میدن به یک شوخی بیشتر شبیه بیاید یک خاطره برای شما تعریف کنم من داستانی رو در انجمن درحال تایپ بودم چندتایی پست گذاشته بودم یک روز دیدم کنار داستانم عنوان حرفه ای خورده کلی خندیدم باخودم گفتم این دومین داستانی هست که می نویسم و باتحصیلاتی که در زمینه ادبیات دارم کلی اشکال بر داستانم واردمیدونستم دوستان قوی در زمینه ادبیات داشتم که وقتی میخوندن بهم میگفتن یاشار نمایشنامتو بنویس تو رمان نویس نمیشی که با اعتراض بنده اون تگ برداشته شد بله دوست من با فلسفه تگ دادن مشکل دارم چه پرطرفدار چه حرفه ای،ولی با ماهیت حرفهای شما موافقم و قبول دارم از شمابخاطر نقل صحبت ها تشکر میکنم.

Dictator

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    586
    امتیاز واکنش
    20,076
    حرفتون درسته... تگ هایی که در حال حاضر داده میشه، هم سطح استاندارد های رمان های چاپی و شاخص نیست، بلکه فقط بین رمان های مجازی اعتبار داره...
    اما باید قبول کنیم این تگ ها کمی باعث شدن تا نویسنده ها برای اثبات قلم هاشون دست به کار بشن و کمی اون رو بهتر کنن.
    ممنون از پاسخ گویی تون.

س.زارعپور

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    881
    امتیاز واکنش
    96,880
    اگر منطقی بخوام بگم. حرفه ای...چون وقتی یه.رمان چنین تگی بگیره کسی که برای اولین بار سراغ رمان می ره مطمئنه یه داستان خوب پیش روشه.
    اما...
    اگر دو تا رمانو جلوم بذارن بگن بخون که این دو تا تگ رو داره اولین انتخابم اونیه که پرطرفدار!!
    در ضمن با تبلیغ زیاد خیییلی کم پیش میاد رمانی به پرطرفدار تبدیل بشه. تقریبا غیر ممکنه!!....
    خیلی از اونایی که تو پروفایلشون تبلیغ قرار می گیره شاید کمتر از بیست درصدشون بیان بخونن...تازه اگرم بیان بخونن شاید همه ی پست های یه صفحه رو هم تشکر نزنه!
    پس گرفتن چنین تگی مطلقا راحت نیست. و اینکه اکثر مخاطبین در رنج سنی ۱۵-۲۰ سالن...هیچکسم این روزا رمان نخونده نیست خدا رو شکر. حداقل بین دخترا! پس نمیشه گفت سلیقه ها سطح پایینن...

Es_shima

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,751
    امتیاز واکنش
    29,248
    برگزیده!
    چون خاص تر و بهتره:/

و پر طرفدار رو کلا یه رمان هایی کلیشه ای شدن که مخاطبا می پسندن
    این که توده ای از مردم یه چیزی رو تایید کنن بنا به خوب بودنش نیست

حرفه ای بهتر از پرطرفدار بودنه به نظرم

(البته اینو مهدیه به خودش نگیره ها کلی گفتم)

سما جم «moghaddas»

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    666
    امتیاز واکنش
    22,866

سلام به همه ی دوستان و اندیشمندان و قلم به دستان و تمام دوستداران کتاب و کتابخوانی
    مطالب همه ی عزیزان بسیار قابل تعمق هست و اندیشه های جالبی رو در ذهن ایجاد می کنه. نوشته ها طوری هست که میتوان همگی رو تا حدی و بالنسبه پذیرفت. بنده خودم در عرصه ی نوشتن کاملا مبتدی هستم ولی چیزی که اولین بار باعث اعجابم شد، این حصار تشکری بود که نویسنده های عزیزمون برای پست هاشون گذاشته بودند. عده ای از دوستان معتقدند که کاربران به تاپیک هایشان مراجعه می کنند و داستان رو میخونند ولی تشکر نمیزنند و لذا به این کار اجبار دارند.
    از طرفی شخصا به این اندیشه پایبندم که تا متنی خوانده نشده است، چگونه بر آن قدر و ارزش بگذاریم و برای آن تشکر بزنیم!
    بهرحال سلایق مختلف و قابل احترام است. گاهی بعضی داستانهای پرطرفدار که در حصار تشکر هستند، صرفا نمیتوان گفت که ارزشمند هستند و یا خیر؟
    بقول فرمایش دوست عزیزمون که رنج سنی مخاطبین هم خیلی مهم هست و چه بسا اگر اجبار این تشکرها نبود، شاید داستان خوانده میشد ولی تشکری در کنار آن ثبت نمیگردید.
    بهرحال تگ نیمه حرفه ای و یا حرفه ای هم، واژگان سنگینی هستند که بقول آن یک از فرمایشات دوست دیگرمون، واقعا نهاده شدن آن در کنار نوشته های نویسنده ای، بسیار سنگین و مسئولیت دار است. چرا که اگر این عنوان صرفا با سطح رمان نویسان این انجمن باشد، همواره سایرینی هستند که از بیرون حیرت زده خواهند شد. زیرا در کنار نویسندگان مجازی دیگری که بسیار کهنه کار و حرفه ای هستند، اینطور به نظر میرسد که خودمان در داخل سایت به یکدیگر مباهات کردیم و افتخارات نصیب فرمودیم :aiwan_light_blumf:
    بهرحال شخصا با ورودم به مجازی و این سایت، بسیار قائل بودم که دسته بندی ها و درجه دادن ها ، با نگرش عمیق تر و براساس اصول بالاتر و استانداردهای قوی تری، صورت پذیرد. به این نحو، یک سرای کاذب و اندیشه سراب مانند برای نویسندگان نوپا و همچنین عزیزان رو به رشد ایجاد نمیشود و سعی بر آن میشود که با ادبیات قویتر و موضوعات خاص تر، به نگارش رو بیاورند و موضوعات پرطرفدار را نیز با مفاهیم و اندیشه های برتر بنویسند.
    تاپیک خوبی بود و واقعا استفاده بردم. ممنون از تمام عزیزان شرکت کننده و نظرات عالیشون.

برخی موضوعات مشابه

بالا