ضعف زنان در رمان ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.

فائزه بانو

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
113
امتیاز واکنش
3,830
من اصلا این نظر شمارو قبول ندارم شما اینجوری فکر کن ولی مهم چيزيه که من فکر می کنم نه شما که یک آقا هستید و چیزی از احساسات یک خانم نمی دونید فقط اومدید تا حرف خودتونو به کرسی بنشونید.
و اینکه واقعا متاسف شدم این طرز تفکرو دیدم علاقه به قد بلند مرد به خاطر وابسته بودن خانم هاست؟ هه.
موفق باشید یاعلی.

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • ghazal-m

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    959
    امتیاز واکنش
    9,572

اینکه خیلی از زن های دور و اطراف شما عقیده شون اینه، دلیل بر این نیست که همه اینطور باشن!
    دوست عزیز، شما درباره ی ضعف زن صحبت می کنی و طبیعیه که من به عنوان یک زن و از دید زن به قضیه نگاه کنم و نه یک مرد!
    وگرنه، کسی منکر این نیست که همون قدر که زنان در این زمینه دوست دارن که همسرشون یک همچین کسی باشه، با ویژگی هایی که گفتم، قاعدتا مرد ها هم از چنین اشخاصی میتونه خوششون بیاد...
    من به عنوان یک زن واژه ی تکیه گاه رو برای یه مرد با قدرت بدنی بالاتر استفاده نمی کنم :|

بنده هم صرفا وابستگی عاطفی رو نگفتم و وابستگی از هرنوع رو گفتم و معتقدم که وابستگی دو طرفست! اما، این وابستگی تا یه جایی خوبه... از هر نوعی ام که باشه تا یه جایی خوبه و به عنوان مثال، وابستگی اقتصادی رو می گم. زنی که دائما قرار باشه بشینه تو خونه و به این فکر کنه که مرد بیرون خونه کار می کنه و تموم!
    من به شخصه باهاش مخالفم... اگر اون مرد فوت کنه، یا هرچیز دیگه، بلای سختی سر زن میاد. ای بسا خانواده هایی رو دیدم که مرد تو خونه بوده و زن کار می کرده؛ خانواده های موفقی هم بودن یا حتی اینکه، هر دو کار کنن. که در جامعه ی امروز ما، این موضوع داشت بیشتر می شد ولی خب مدتی هم هست که متاسفانه دوباره دختر ها دارن برمیگردن به عقاید دختران قدیم!
    یکی از موضوعاتی هم که باعث شده این ایده آل گرایی در دختران امروزی افزایش پیدا کنه، بی شک همین رمان های آنلاینی هست که مثل مور و ملخ در فضای مجازی ریخته! اینکه هر رمانی رو می خونیم، پسر قد بلندی داره، گنده اس، خوش قیافه اس و... چیزیه که دیگه واقعا شورش دراومده و خیلی ها رو توی هپروت بـرده.
    متوجه این جمله نشدم! -> " پس با این حساب زن ها نه قابل اعتمادند، نه می شه باهاشون حرف زد نه می شه بهشون اعتماد کرد -__- (طبق تعریف خودت) چون تکیه گاه نیستند و این رو برای جنس مذکر در نظر گرفتی پس نمی شه به هیچ زنی اعتماد کرد."
    ببینید من از نگاه خودم به عنوان یک زن بیان کردم اون جمله رو و نه از نگاه مرد!

Melika_mghzi

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    898
    امتیاز واکنش
    26,280
    با قسمتِ اعظمِ حرفایِ اقایِ شروین، موافقم!
    اما، آقایی که قفلی زدی رویِ کلمه‌یِ قد، خودت قَدِت چنده؟!
    ببین جناب، تویِ این مورد از رمان‌ها که بسیار ابکی و زننده هستند، خواننده فقط برایٍ نشون دادنِ یک زندگی فوق‌العاده رویایی دست به چنین کارهایی زده! توصیه میکنم قبل از هر کاری نامِ تایپکتون رو عوض کنید:) چون در باورِ هر فرد این نمیگنجه که پایین بردنِ شخصیتِ زن در رمان، نشان از ضعف باشه! بلکه این نشان از خود کم بینیِ نویسنده‌ست. توصیه‌یِ دومی من به شما اینه که از "قد" شدیدا دست برداری و به "ضعف" هایِ واقعی نوشته‌هایِ زنان بپردازی.
    این تایپک هم مطالب مفیدی برایِ شما داره! =»
    Please, ورود or عضویت to view URLs content!

نظرِ من: قطعا وجودِ سرپناه برایِ هر فردی لازمه. این سرپناه می‌تونه به صورت هر چیزی باشه! خونه‌یِ ادم، پدرِآدم، شغلِ آدم و ...
    طرزِ تفکر افراد فرق داره و قطعا نمیشه چیزی رو بدونِ منطق در فکرِ افراد عوض کرد جز به زور و تحمیل و "تکرار"! وقتی شما می‌خواید به یک طوطی حرف زدن بیاموزید، "سلام" رو صد بار تکرار می‌کنید. طوطی یاد می‌گیره. وقتی از همون اول تویِ ذهنِ برخی زنان فرو کردند که "شوهر" تاکید می‌کنم "شوهر" نه "مرد" سرپناهِ اصلیِ یک زن هست، نمیشه چیزی رو تغییر داد. چون این حرف در ذهن تکرار شده، تکرار شده، تکرار شده، هرچند بدونِ منطق!
    پ.ن: از نظرِ من زنان در نوشتنِ رمان، داستان، کتاب، «با ژانرِ عاشقانه، فانتزی، تراژدی» بسیار موفق‌تر از مردان هستند. البته باز هم می‌گم این فقط نظرِ منِ و با یک نظر و انتقادِ "منطقی" با "لحنِ درست و خوب" می‎تونم نظرم رو عوض کنم!

آخرین ویرایش:

AREZOO.F

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    543
    امتیاز واکنش
    16,186
    سلام یک موردی گفته شد که خشونت تو کشورهای جهان سوم زیاده و تو غرب کم
    بهتون پیشنهاد می کنم حتما یک مطالعه داشته باشید بیشترین خشونت و تجـ*ـاوز تو همون کشورها رخ میده.بیشترین آزار و اذیت تو همون کشورهاست اونم برای زن های که از نظر شما حق و حقوق بالای برخوردارن.
    میدونستید تو غرب زن ها نمی تونن علیه شوهرشون شکایت کنن چون از طرف شوهرشون تهدید به مرگ میشن.این حرف من نیست درست یک ماه قبل اخبار خود انگلیس اعلام کرد.
    تو فرهنگ ما حمایت مرد از زن جا افتاده است.من خودم یک زنم و یک بچه هم دارم .دقت کن که مادر ایران و با قوانین این کشور زندگی می کنیم.تو کشور من زن از خونه هم بیرون میره باید اجازه بگیره.تو خیلی از قوانین این خود مردها هستن که حقوق زن رو تو جامع خودمون از بین میبرن.چون قوانین رو مردها وضع کردن.
    من یک زن ایرانی هستم.در جاش قدرتمند و در جاش یک زن احساساتی.باید از دید زن ها هم دنیا رو نگاه کرد تا تونست این جنس لطیف و قدرتمند رو شناخت.همسر من نه قد بلنده .نه خیلی ثروتمند,اما من وقتی باهاش تو خیایون قدم می زنم احساس امنیت می کنم.این تو ذات زنه که دوست داره کنار شوهرش این احساس رو داشته باشه و این از ضعیف بودن نیست.

AREZOO.F

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    543
    امتیاز واکنش
    16,186
    یک مورد دیگه گفتید تو رمان ها زن ضعیف جلوه داده شده.
    قبول دارم تو بعضی از رمان ها واقعا دیگه خیلی در حق زن ظلم شده.اما من دیدگاهم رو از باب یک زنی که الان 10 ساله زندگی مشترک داره بیان می کنم.یک زندگی که 30 سال ادامه میدا می کنه و دوام داره فکر می کنید بابت چیه؟حضور یک مرد قدرتمند!اصلا این طور نیست.یک زن ایرانی مشهوره به مهربون بودن نه ذلیل بودن.یک زن ایرانی پر از سیاست های زنونست.یک زن ایرانی برای دوام زندگیش خیلی از خودگذشتگی می کنه,یک مرد ایرانی هم برای دوام زندگیش به جاش از خطای زنش می گذره.میگم خطا نه خــ ـیانـت.خودمم تو جاش خیلی گذشت کردم ,شوهرمم همینطور.فقط بخاطر زندگیم و بچم اما این دلیل بر ضعیف بودن من نیست.با همین سیاست و مظلوم بودن تو جاش مقابل شوهرمم ایستادم.یک زن اول گذشت می کنه اما دید نشد بلکل از وجود همون مرد می گذره.من تو غرب زندگی نمی کنم.اما راجبع رمان ها که توش کتک زدن زن خیلی عادی شده این اصلا خوب نیست.من شاید مشاجره لفظی با همسرم داشته باشم اما هیچ وقت اجازه نمی دم رو من دست بلند کنه. :NewNegah (6):

آخرین ویرایش:

he.s

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,495
    امتیاز واکنش
    10,204
    اصلا و ابدا!
    اگه دوست دارم قد مرد بلندتر باشه فقط بخاطر اینه که احساس میکنم اونطور زیباتره چون طبیعت مرد اینه قدش از زن بلندتر باشه و وقتی نیست یه نقص برای مرد حساب میشه(البته از نظر من)
    دقیقا مثل اینه که مردها به خانوم های زیبا تمایل دارن حتی زیباتر از خودشون پس یعنی با این منطق شما باید بگیم مردها به زن های قوی تر تمایل دارن؟
    کی گفته مرد های بلند تر قوی ترن؟خیلی مرد های قد کوتاه هستن که از بلندتر ها قوی ترن!
    قد اصلا ملاک درستی برای سنجش قوی یا ضعیف بودن نیست
    در مورد سن هم دوستان گفته بودن که سن عقلی پسرها معمولا از دخترهای هم سنشون پایین تره!
    باز هم سن نشان قوی تر یا ضعیف تر بودن نیست!
    من برادرم از خودم کوچکتره اما هم زورش از من بیشتره هم قدش بلند تره!خب این یه چیز طبیعیه!
    من شدیدا مخالف اینم که مرد وظیفه حفاظت رو بر عهده داره اتفاقا اصلا اینطور نیست
    درسته که در مقایسه یک زن و مرد که از همه نظر شرایط یکسانی دارن یه مرد قوی تره و خب این ویژگی خلقتشه اما این اصلا دلیل نمیشه که مرد وظیفه حفاظت بر عهده داشته باشه یا اینکه زن به مرد وابسته باشه!
    در آخر هم من شدیدا با اینکه مرد به زن برتری داره و زن به مرد وابستس مخالفم
    هر کدوم ویژگی های خاص خودشون و دارن اما این به هیچ عنوان دلیل برتری یکی بر دیگری نمیشه

روژینا.ابراهیمی

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    102
    امتیاز واکنش
    662
    تجربه ثابت کرده زنـ*ـا توی خیلی از موارد از مردا قویترن . برابری جنسیتی خیلی خوبه به شرطی که به سمت فمنیسم نره . سوال فوق العاه ای مطرح کردی عزیزم ممنون .

arshin_s

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    140
    امتیاز واکنش
    3,096
    شاید نظرت در مورد اکثر خانم ها درست باشه ولی به نظر من علاقه به مرد قد بلند و یا بزرگ تر از خود یه خانم همیشه به معنای ضعیف بودن اون خانم نیست
    ببین من خانم های موفق زیادی میشناسم که اتفاقا از قدرت بدنی بالایی برخوردارن برای خودشون ارزش قائلن و پا به پای همسرشون کار میکنن وانسان های موفقی هم هستن اما اون ها زمان انتخاب همسرشون ترجیحشون قد بلند و حداقل چند سال بزرگ تر بودن اون ها بود خب این نظر شخصی اون هاست
    علاوه بر این تکیه گاه بودن دو طرفه است هر دو در طول زندگی به هم وابسته هستن که اگر این طور نباشه ......

^شروین^

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31
    امتیاز واکنش
    265
    قد من چه ارتباطی به مساله داره؟ |: من تا حالا قدمو اندازه نگرفتم ولی توی مردها کوتاه نیستم. کسی هم که از کل دنیا بیشتر دوستش دارم چون یه دختر قد بلند و ورزشکاره هم قدش از من بلندتره(شاید حدود هشت تا سیزده سانتی متر بلندتر باشه دقیق نمیدونم) هم جثه اش از من بزرگتره(من لاغرم) و هم قدرت بدنیش از من بیشتره :) و کوچکترین مشکلی هم با این موضوع نداره. این بخش از زندگی شخصیم رو برای این گفتم که فکر نکنی "آره اینکه حتما به این موضوع گیر میده یا خودش قد کوتاهه یا حتما یه دختر به خاطر قد ردش کرده" .دلیلش به این خاطره که این توی ضعف زنان جزو بزرگترین ضعفیه که اکثریتشون دارند و چون خودشون این ضعف رو دارند وقتی من و اون زن رو می بینند جوری گارد می گیرند که من هیچوقت همچین واکنشی رو توی جنس مذکر ندیدم. توی صفحه اول که اون کاربر(فاطمه) از جمله اشخاصیه که منظورمه:
    " خداییش مردی که از تو ضعیف تر باشه به چه درد زندگی مشترک می خوره؟ خودت تنهایی زندگی کن دیگه چی کار مسئولیت اضافه داری؟ آخه پسری که از خودت کوچیکتر باشه که باید بجای زندگی بچه داری کنی"
    می بینی که اتفاقا خود قد یا سن مساله به شدت مهمیه. تمایل به قد بلندتر و سن بیشتر توی زیست شناسی اجتماعی و روانشناسی فرگشتی از جمله مثال هاییه که اگه لطف کنی و یه بار کتاب روانشناسی تکاملی باس رو بخونی یا دو واحد تکامل دانشگاه تهران رو پاس کنی می فهمی که به خاطر گرایش به جفت قدرتمندتر هستش :) با انکار حقیقت هم حقیقت نفی نمی شه.

وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا