... نظرتون در مورد مرگ شخصیت رمان چیه؟ ...

~*Yas*~

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
834
امتیاز واکنش
16,776
در کل دوست ندارم بمیره ولی نمیتونم منکر این بشم که واقعا تو بعضی رمانا مرگ ی شخصیت تاثیر رمان رو واقعا چند برابر میکنه
و واقعا بماند که بعضی جاها مرگ فلان شخصیت در فلان جای رمان خیلی منطقی تره تا زنده موندش

• پیشنهادات
  • shaghiw.79

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,379
    امتیاز واکنش
    18,362
    خب همش هم نمیشه گل و بلبل شه ولی نمیرن بهتره!
    هرچند خیلی رمانها نیازه که تلخ تموم شه

❤Amethyst

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,551
    امتیاز واکنش
    21,127
    اگه شخصیت اصلی بمیره ؟ مرگ غم انگیزیه ولی گاهی اوقات لازمه
    اگه دوست خیلی مهربون شخصیت اصلی بمیره؟ اینم غم انگیزه ولی قابل تحمل تره. به نظرم هر داستانی به غم نیاز داره و هم به شادی. مرگ این دوست می‌تونه همون غمی باشه که داستان لازم داره
    اگه یه نفری که کلی بلا سرش اومده و تازه داره طعم خوشبختی رو میچشه بمیره؟ این خیلی غم انگیز تره. من خودم یه رمانی خوندم که همچین پایانی داشت و شوکه شدم! ولی پایان جالبیه در عین دردناک بودن
    اگه شخصیت منفی که اولش مثبت بوده و بعدش به دوستش خــ ـیانـت کرده بمیره؟ ( توجه کنین این شخصیت منفی از کارش پشیمونه ) لازمه بیشتر بش فکر کنم:)

فاطمه صفارزاده

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9,452
    امتیاز واکنش
    41,301
    اگه شخصیت اصلی بمیره در بعضی موقع یک شخص متقابل اول نیز داره(شخص اول مرد و شخص اول زن) که اونجوری به نظر من عیبی نداره شخصیت رمان بمیره چون ممکنه اتفاقات و هیجانات خاصی برای شخص اول متقابل پیش بیاد اما اگه اینطور نباشه که ترجیحا مردن شخصیت اول مثل رفتن ما از این دنیاست و زندگی دیگران چندان برای ما مهم نیست مگر اینکه ژانر معمایی باشه و از زبان سوم شخص که بعد رازهای خاصی برملا بشه یا اجتماعی که پیامدی در پی داشته باشه برای خوانندگان.
    ...
    اگه دوست خیلی مهربان شخص اول بمیره ترجیحا باید بیماری افسردگی (از خفیف تا حاد بگیره) وگرنه مرگ دوست صمیمیش باعث هیجانات و اتفاقات خاصی بشه.
    ...
    خب مرگ در زندگی ما دست خداست و در زندگی شخصیت رمان‌ها دست نویسنده و اگه کسی که تازه خوشبخت شده، بمیره یه چیزعادیه چون در هر زمان و ثانیه‌ای میتونه مرگ رخ بده.
    ...
    و درمورد سوال آخر، ترجیحا باید یه نامه یا هرچیزی باشه که پشیمونیش رو ثابت کنه یا نه یک پایان باز داشته باسه که به نظرم این احتمالا به مذاق خیلی‌ها خوش نیاد.

Melika Nasirian

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    330
    امتیاز واکنش
    4,051
    اگه شخصیت اصلی بمیره ؟ خوب نیس چون شخصیت اصلی دلستا پایه ی اصلی کل داستانه
    اگه دوست خیلی مهربون شخصیت اصلی بمیره؟ خوبه چون یک مشکل احساسی تو رمان پیش میاد و
    خواننده ها رو برای بعد اون اتفاق بد کنجکاو می کنه
    اگه یه نفری که کلی بلا سرش اومده و تازه داره طعم خوشبختی رو میچشه بمیره؟ بده چون خواننده
    از خواندن رمان به نظرم پشمون می شه
    اگه شخصیت منفی که اولش مثبت بوده و بعدش به دوستش خــ ـیانـت کرده بمیره؟ ( توجه کنین این شخصیت منفی از کارش پشیمونه ) خوبه چون تقریبا هر دو رو ناکام می زاره و باعث هیجان می شه

Fatemeh-D

نویسنده انجمن
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    1,624
    امتیاز واکنش
    60,983
    بیشتر از این که نظرتون شخصی باشه تخصصی بود... برای همین با اجازه تون یه نکته رو یادآوری می کنم. گاهی پایه داستان شخصیت اصلی نیست بلکه هدفیه که اون شخصیت دنبال می کنه.... اگه اون شخصیت در راه رسیدن به اون هدف، که در بعضی رمان ها ارزش والاتری از جون شخصیت دارن، بمیره، بد نیست. مثلا شهادت در بعضی رمان های مذهبی و حتی پلیسی و یا مرگ در رمان های فانتزی که همه ما باهاشون آشنا هستیم.

*Elena*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    656
    امتیاز واکنش
    7,488
    به نظر من بستگی به خود رمان داره
    مثلاً من تو رمان بارتیمیوس از مرگ ناتانیل با اینکه یکی از شخصیتهای اصلی بود ناراحت نشدم اما با مرگ‌ دارن تو دارن شاه واقعا ناراحت شدم.
    چون تو بارتیمیوس هدفی که ناتانیل دنبال می کرد خیلی اهمیت داشت ‌‍اما تو دارن شاه خواننده واقعا با دارن خو می گرفت و با مردنش ناراحت میشد و این یجورایی به خود نویسنده بستگی داره که بخواد ته رمانش رو چطور تموم کنه.
    چون دارن شاه واقعا با مرگ دارن داستان رو تموم کرد ولی بارتیمیوس کاملا باز تموم شد.
    البته این نظر شخصی منه

<sonnet>

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    344
    امتیاز واکنش
    2,436
    مرگ شخصیت ها میتونه احساسات خوانندخ رو خیلی تحت تاثیر قرار بده و کار جالبیه ولی جالب ترش اینه که مرگ اون شخصیت اتفاقات مهمی رو رقم برنه یا غم یا شادی عمیقی رو ایجاد کنه

White Moon

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    4,744
    امتیاز واکنش
    20,639
    به عنوان یه نویسنده (چقدرم که نوشتم :/) نظرم اینه که گاهی نیازه شخصیت اصلی برای دنبال کردن هدفش، بمیره.
    بعضیها می می رن. زنده می شن :/ شاید جذاب باشه ولی نه اینکه همش تکرار شه.

*Stephanie*

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,273
    امتیاز واکنش
    6,302
    مرگ برای همه است
    اگه شخصیت بد بمیره که پشیمونه
    اگه شخصیت معصوم بمیره
    فرقی نمی کنه
    مثل رمان بینوایان که من چقدر از مرگ ژال والژان ناراحت شدم