رواج صحنه های سادیسمی و مازوخیسمی در رمانهای اینترنتی

• شروع کننده موضوع Atosa96
  • بازدیدها 11,748
  • پاسخ ها 66
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Atosa96

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
211
امتیاز واکنش
1,925
رواج صحنه های سادیسمی و مازوخیسمی در رمانهای اینترنتی

_به طرف دیوار هلم داد .دستهامو با دستهاش گرفت و قبل از اینکه به خودم بیام ...
_در اتاق به شدت باز شد و من با وحشت به دو گلوله سبز رنگی که انگار آتیش گرفته باشه خیره شدم!!
_اونشب صدای جیغ و فریادم گوش فلَکو کَر کرد ولی اونی که باید میشنَوید،نَشنید و وحشیانه ...

این متون امروزه در رمانهای اینترنتی بخصوص رمانهایی که با مضمون _همخونه ای_ نوشته میشوند به وفور دیده میشود!
رمانهایی که در آن نویسندگان به خیال خود برای جذاب کردن داستان صحنه هایی را به تصویر میکشند که آزار و اذیت جنـ*ـسی و عاطفی ترجیحا توسط شخصیت اول مرد داستان صورت میگیرد و روابط نامتعارفی همراه با زور و تحمیل و بدون رضایت طرف مقابل صورت میگیرد.(سادیسم)
و از آن جالب تر واکنش شخصیت مقابلی که آزاردیده میباشد!!!شخصیتی که غالبا زن بوده و پس از مدتی این خشونت ها را دوست میدارد و کم کم شیفته مرد میشود آنهم بخاطر ارضای خواسته هایش با زور و جبر!!(مازوخیسم)
این نوع نوشته ها شاید بتواند داستان را برای گروه سنی خاصی خصوصا نوجوان جذاب تر کند ولی صدمات روحی فراوانی را به بار خواهد آورد.صدماتی که کمترین آنها تلقین موضوعی است که عشق را تنها حول محور مسائل جنـ*ـسی و اجباری جلوه میدهد.
از نظر علم روانشناسی این گونه تلقینات پس از مدتی فرد را نسبت به زندگی و البته نسبت به جنس مخالف بدبین و متنفر میسازد.
آیا شما هم با این سری رمانها برخورد داشته اید؟؟این شیوه داستان ها را میپسندید؟نظرتان راجع به آنها چیست؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • پیشنهادات
  • Star2002

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    495
    امتیاز واکنش
    7,832
    این رمان ها که زیاد هستن و واقعا اگر به آن ها عمیق فکر بشه اثار مخرب خودشو به نمایش میزاره این جور رمان ها رو اصلا بنده نمی پسندم و واقعا این رمان ها می توانند فرهنگ یک ملت رو عوض کنند این که به زور یک چیزی رو به کسی تحمیل کنند آون فرد نابود میشه چه برسه به اینکه عاشق نابودکننده خودش بشه تو دنیای واقعی هم آگه حتی به سلیشقه و زور یک نفر دیگر لباس بپوشیم غرورمان خدشه دار میشه پس چه خوبه که رمان هارو به واقعیت نزدیک تر کنیم آین نظر شخص بنده است و قصد توهین به هیچ یک از رمان هایی که در این سبک هستند رو ندارم ممنون از موضوع جالبتون :aiwan_light_bffffffffum:

AMI74

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,739
    امتیاز واکنش
    79,331
    این جور رمان ها برای گروه سنی با رده سنی پایین خیلی جذابه و مطمئنا روی ذهنشون تاثیر میذاره.
    به نظر من حتی اگه میخوان اینجوری بنویسن باید یه حدی رو رعایت کنن و یا حداقل پایان خوشی برای شخصیت های این چنینی در نظر نگیرن.
    و بیشتر واقع گرا باشن و قلمشونو لکه دار نکنن و قبل نوشتن رمان خودشونو جای شخصیت زن بذارن و ببینن آیا هیچ وقت عاشق همچین شخصیت منفوری میشدن؟درسته ممکنه که همچین آدمایی باشن ولی به راحتی شخصیتشون درست نمیشه البته اینم باید بدونیم که تعداد اینجور آدما انگشت شماره و ممکنه از نوشته های ما الگو برداری بشه و یا خیلی از خواننده ها داستان هایی رو که مینویسد باور کنن

برنو

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    305
    امتیاز واکنش
    4,502
    اين شكلك:aiwan_light_bad: حق مطلب رو درباره اين رمانهاي مزخرف ادا ميكنه !
    :aiwan_light_bad::aiwan_light_bad::aiwan_light_bad::aiwan_light_bad::aiwan_light_bad::aiwan_light_bad::aiwan_light_bad::aiwan_light_bad::aiwan_light_bad::aiwan_light_bad::aiwan_light_bad:
    امكان نداره يه دختر عاشق يه متجاوز بشه مگر اينكه واقعا مازوخيسم داشته باشه .
    اسم رمان همخونه اي و ازدواج اجباري و كل كلي مياد من گوشام اينجوري:aiwan_liddddddght_blum:سوت ميكشه .
    :aiwan_liddddddght_blum::aiwan_liddddddght_blum::aiwan_liddddddght_blum::aiwan_liddddddght_blum::aiwan_liddddddght_blum::aiwan_liddddddght_blum::aiwan_liddddddght_blum:
    نويسنده هاي عزيز اينو تو گوشتون فرو كنيد اگه يه نفر بر اثر خوندن چنين نوشته هايي به گ..ن.اه بيوفته شما هم تو گنا..هش شريك هستين :aiwan_light_ireful3::aiwan_light_ireful3::aiwan_light_ireful2::aiwan_light_ireful2:

Winterlady

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    624
    امتیاز واکنش
    11,231
    خب حالا چه راه حلی هست که دیگه اینچیزارو تو رمانا نبینیم?!

օɾἶεղէმl ցἶɾl

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,448
    امتیاز واکنش
    7,933
    متاسفانه امروزه بیشتر نویسنده ها بدون علم و آگاهی راجب برخی مسائل دست به قلم میشوند بدون توجه به اینکه کوچکترین اشتباه در نوشتنشان ممکن است مسئلۀ غلطی را رواج دهد و باعث تخریب فرهنگ یک کشور شود بخصوص که بیشتری رده سنی خواننده رمان های اینترنتی نوجوانان و جوانان هستند....من به شخصه اینطور رمان هارو نمیپسندم اما افراد زیادی رو میشناسم که علاقۀ خواصی به اینگونه رمان ها دارند و این موضوع بسیار خطرناک و مخرب هست شاید در نگاه اول اینگونه بنظر نرسه اما واقعا رمان ها تاثیر زیادی روی رفتار و برخورد افراد داره....به امید اینکه از این به بعد نویسنده های محترم در هر سنی که هستند با علم و آگاهی دست به قلم ببرند....ببخشید که زیاد حرف زدم و اینکه من خیلی کوچکتر از برخی از کاربران محترم و با تجربه هستم و نباید چنین جسارتی کنم....

օɾἶεղէმl ցἶɾl

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,448
    امتیاز واکنش
    7,933
    باید یک راهی برای اینکه آگاهی نویسندگان رو بالا ببریم پیدا کنیم....اما خب من واقعا چیزی به نظرم نمیرسه...(البته ببخشید من چنین جسارتی میکنم ...)

Àli Ŗeža

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    170
    امتیاز واکنش
    1,586
    درسته ،این سبکا خــیــلی باب شده و نویسنده فقط برای اینکه به اسطلاح خواننده بیشتر جذب بشه و تو نخ داستان بره مینویسن،در صورتی که داره افکارِ مسمومی که از ذهنش(شاید اتفاقی و شاید..)میاد رو به رخ میکشه و این رو به خواننده ها هم انتقال میده...
    معمولأ هم این نویسده ها تو سن های کمی هستن و تازه هم شروع به نوشتن کردن و بر اساس تخیلی که تو این سن هستش این اتفاقات میوفته و اونقدرا نمیشه بهشون خرده گرفت.
    قصد توهین به کسی نیست ولی تو این جور انجمن های نویسندگی و رمان و این مساِئل بیشتر نوجونا فعالیت میکنن و وقتی نوشته بقیه رو میخونن خب طبیعیه که ترقیب میشن به نوشتن و تخیلاتشون سَرریز میشه.
    این فرهنگ سازی هم پس قطعأ باید توی همچین مکان های بشه که مشکلاتِ بعدی پیش نیاد،چون اونا هم بالاخره نوجون و جوونن،تحـریـ*ک میشن به نوشتن که شاید خــیلیاشون استعداد داشته باشن ولی مهم سبکِ کارکردشونه؛این آموزی و کنترلۀ نوشته باید باشه که هرکسی که دوست داره بنویسه حداقل یه تست و آزمونی رو بگذرونه و به طورِ عادلانه این فرصت بهشون داده بشه و خودشون رو تست کنن و بعدش هم یه آموزش خوب داشته باشن که واقعأ به یه جایی برسن نه اینکه بشینن فقط وقتشون رو صرف این بکنن یه یه چیزی بنویسن و چند نفر ذهنشون و احساساتشون ارضـ*ـا بشه و بعد هم برن سَر کار خودشون و اون نویسنده هم به هیچ جا نرسه..
    پس این محیط ها هم تأثیر داره و باید عملکرد داشته باشه رو این افراد.
    ببخشید اکه نظرِ مفیدی نبود،یه خورده دردِ دل هم بود بابت این نوشته ها.
    قلمِ همه نویسنده ها سـَبـز ،روز بخیر.

آخرین ویرایش:

Star2002

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    495
    امتیاز واکنش
    7,832
    به نظرم خود همین تاپیک های اینطور خیلی مفید هستند و باید ازشون حمایت بشه و نویسندگان بزرگ ما که الگوی تمام نویسندگان جوان هستند قلم خودشونو ویرایش و درست کنند به امید روزی که تمام نویسندگان داستان های جالب و البته اخلاقی بنویسند

Atosa96

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    211
    امتیاز واکنش
    1,925
    در درجه اول باید میزان اطلاع رسانی در مورد موضوع داستانها بالا بره
    نویسنده های عزیز برای بالا بردن جذابیت داستانشون از روش های مفید و طبق عرف جامعه استفاده کنند
    نباید دخترهای نوجوان و جوان بر اساس همین رمانها افرادی رو جذاب و مناسب رابـ ـطه بدونند که از زور و تحمیل برای ارضاء خواسته ها و یا حتی ابزار علاقه استفاده میکنند.

امروزه مسئله هم خونه شدن علی رغم پرطرفدار بودنش بین نویسندگان یکی از معضلات جامعه است این گونه روابط به "ازدواج سفید"شهرت داره که عبارته از زندگی مشترک و موقتی دختر و پسری در یه خونه که باهم هیچ نسبتی ندارند و یا بی اذن والدین به خیال خودشون صیغه محرمیت میخونن و پایانشون(برخلاف داستانها)هیچوقت خوب نیست.

البته همه رمانهای هم خونه ای بد نیستند ولی فرهنگ بدی رو تو اذهان نسل جوان حَک کردند.
    باید از مضرات و عوارض این معقوله اجتماعی آگاهی داده بشه.

باید در سایت ها چند نفر بزرگسال حتما قبل از چاپِ رمان اونرو بخونند.
    سایتهایی که مسئول به ثبت رساندن رمان هستند از ثبت این گونه موارد خودداری کنند و یا حداقل نویسنده این رمانها رو راهنمایی کنند

این متن صرفا نظر شخصی من بود و نیتم به هیچ عنوان اهانت به رمانها و نویسندگان محترمشون نیست
    به امید موفقیت همه نویسندگان عزیز

آخرین ویرایش:
    وضعیت
    موضوع بسته شده است.

برخی موضوعات مشابه

بالا